Sen o chorobie

Sen o chorobie

Sen o chorobie

Sny o chorobie często pojawiają się u osób, które niedawno coś takiego przeżyły – własną chorobę lub kogoś z bliskich lub też właśnie doświadczają tego na jawie.

Wówczas interpretacja nie sprawia żadnych problemów, jednak jeśli nas to nie dotyczy, choroba odnosi się do naszego codziennego życia i spraw, z jakimi się zmagamy.

Interpretowanie snów o chorobie

Kiedy śni nam się jakaś choroba, sen ten może mieć potencjalnie wiele znaczeń. Może to na przykład oznaczać, że na jawie, być może tylko podświadomie, obawiamy się, że niebawem pogorszy się stan naszego zdrowia, przy czym przeważnie w takich sytuacjach nasze podejrzenia nie są bezpodstawne, ale na przykład od dłuższego czasu źle się czujemy, choć możemy nie zdawać sobie z tego sprawy.

Może to również zwiastować dla nas chorobę, nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy całkowicie zdrowi, gdyż nasz nieświadomy umysł często jest w stanie przewidzieć zbliżające się problemy zdrowotne. Najczęściej jednakże sen o chorobie wskazuje na nasze problemy natury emocjonalnej, z którymi zmagamy się na jawie. Jeśli więc śni nam się, że coś nam dolega, to bardzo możliwe, że na jawie przeżywamy jakieś problemy, które powodują u nas wewnętrzne cierpienia emocjonalne. Musimy też zwrócić uwagę na to, która część naszego ciała jest w naszym śnie objęta chorobą, a także na takie szczegóły jak reakcja na nasz stan otoczenia, w jakim się znajdujemy, nasza własna reakcja i zachowanie, czyli na przykład to, czy chcemy się z tym jakoś uporać, czy czujemy się bezradni, czy też podchodzimy do wszystkiego obojętnie i zdajemy się na łaskę i niełaskę losu. Bardzo ważny jest też fakt, czy ktoś udziela nam pomocy w chorobie, czy mamy się do kogo o nią zwrócić, to bowiem pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, kto ewentualnie mógłby pomóc nam uporać się z problemami, które mamy na jawie.


Znaczenie snu Sen o chorobie

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o chorobie

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen