Sen o koniu

Sen o koniu

Sen o koniu

Koń w snach jest symbolem dość niejednoznacznym, ponieważ wyobraża ludzkie ciało, ale może też być symbolem pierwotnej, zwierzęcej siły drzemiącej w każdym z nas oraz mieć jeszcze inne możliwe interpretacje.

Kiedy koń pojawia się w naszym śnie, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale też zachowanie – czy jest dla nas przyjazny i łatwo daje się okiełznać, czy wręcz przeciwnie. Ważne jest też to, co robimy z koniem: jeździmy na nim, prowadzimy go, spadamy z niego czy też tylko go obserwujemy, wszystko to bowiem ma znaczenie dla interpretacji naszego snu.

Interpretowanie snów o koniu

Koń w naszych snach może również oznaczać nieświadomość i zwierzęcość naszej natury, a także nierzadko uważa się go za symbol pożądania. Niektórzy upatrują też w nim symbolu matki, jednak najczęściej uważa się go za metaforę naszego ciała. Jeśli przyjąć to wytłumaczenie, to możemy stwierdzić, że jeśli w naszym śnie pojawia się silny, zdrowy i piękny koń, to jest to znak, że na jawie nic nam nie dolega, jesteśmy w doskonałej formie fizycznej i psychicznej.

Nie musimy obawiać się, że nasz organizm skrywa jakieś problemy, których oznak na razie nie widzimy, gdyż nasza podświadomość na pewno wiedziałaby o tym.

Sen też może też nawiązywać do naszej nieświadomości i sygnalizować, że mamy dobrze rozwiniętą intuicję, kierowanie się którą wychodzi nam tylko na dobre. Jeśli zaś w naszym śnie pojawia się koń chory, kaleki czy też śni nam się, że zwierzę ginie lub umiera, może to oznaczać, że w naszym organizmie nie wszystko jest w porządku, o czym sygnalizuje nam nasza podświadomość. Jednak wytłumaczenie może też być mniej pesymistyczne, gdyż sen ten może też dawać nam znak, że na jawie nie kierujemy się intuicją i wiele na tym tracimy.


Znaczenie snu Sen o koniu

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o koniu

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen