Sen o włosach

Sen o włosach

Sen o włosach

Włosy mają bardzo ważne znaczenie, nie tylko we śnie. Od wieków uważa się je bowiem za symbol sił witalnych i życiowej energii, a także symbol seksualny, zaś ogolenie głowy było znakiem hańby, a nawet utożsamiano je z kastracją u mężczyzn.

Nie inaczej jest jeśli chodzi o sny, ponieważ włosy mają bogatą i ważną symbolikę.

Interpretowanie snów o włosach

Kiedy śnią nam się zdrowe, szybko rosnące włosy, jest to znak, że na jawie jesteśmy zdrowi, a także posiadamy wiele sił witalnych oraz duże zasoby sił intelektualnych. Pięknie uczesane, długie włosy to znak, że nasza świadomość chce nawiązać kontakt z naszą nieuświadomioną zmysłowością, która nie ma nic wspólnego z myśleniem i oznacza instynktowne działanie.

Gdy śni nam się, że łysiejemy albo w inny sposób tracimy włosy, jest to znak, że w rzeczywistym życiu tracimy siły bądź zmniejsza się nasza sprawność seksualna. Zmierzwione bądź pokręcone włosy oznaczają, że w naszej głowie obecnie panuje wielki zamęt, nad którym nie jesteśmy w stanie zapanować. Jeśli śni nam się strzyżenie albo czesanie włosów, oznacza to, iż mamy potrzebę zaprowadzić porządek w naszym życiu, zwłaszcza jeśli chodzi o od dawna odkładane sprawy i nagromadzone zaległości.

Związane włosy oznaczają, iż na jawie znajdujemy się obecnie w trudnej sytuacji i nie wiemy, jak się zachować, ponieważ obawiamy się, że stracimy ukochaną osobę, choć obawa ta może być jedynie podświadoma.

Jeśli we śnie mamy farbowane włosy, oznacza to, że na jawie zachowujemy się nieszczerze w jakiejś sprawie albo jesteśmy dwulicowi, co może wynikać z naszych obaw dotyczących tego, jak na nasze prawdziwe oblicze zareagują inni.

Jeśli we śnie mamy dziwna fryzurę albo włosy ufarbowane na nietypowy kolor, może to oznaczać, że czujemy się sfrustrowani, mocno się czymś martwimy albo denerwujemy, ale najprawdopodobniej przeżywamy te złe emocje zupełnie niepotrzebnie, o czym informuje nas nasza podświadomość.

Interpretowanie snów o włosach według Junga

Jung uważał, że jeśli osoba śniąca śni o strzyżeniu, jest to znak, iż na jawie obawia się ona osądów bądź presji ze strony otoczenia i strach ten towarzyszy jej na co dzień. Bardzo długie włosy pojawiające się we śnie świadczą o tym, iż śniący właśnie znajduje się przed koniecznością podjęcia bardzo ważnej decyzji, która wymaga od niego wiele rozwagi, zaś utrata włosów to znak, iż śniący czuje się bezsilny w sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się na jawie.

Oceń sennik