Sen o zabijaniu

Sen o zabijaniu

Sen o zabijaniu

Jest to jeden z tych motywów sennych, które, oprócz wszystkich innych negatywnych emocji, budzą w nas też wielką dezorientację i każą zastanawiać się, dlaczego w ogóle taki motyw pojawił się w naszym śnie.

Interpretowanie snów o zabijaniu

Nawet jeżeli śni nam się, że to my jesteśmy zabijani albo kiedy jesteśmy świadkiem zabijania kogoś i budzi to w nas wielki żal i współczucie do ofiary, sen ten jest dowodem naszej nienawiści żywionej do ofiary. Jeśli wydaje nam się to absurdalne, bo nie znamy osoby, która jest zabijana w naszym śnie, oznacza to tylko tyle, iż nawet podświadomie nie chcemy się przyznać do tego uczucia, dlatego nasz umysł, zamiast konkretnej osoby, podstawia obcą postać.

Gdy jednak dogłębnie się nad tym zastanowimy, na pewno uda nam się odgadnąć, kim jest owa osoba, zresztą sami wiemy, kogo nienawidzimy, więc pewnie wcale nie będziemy musieli się nad tym zastanawiać. Natomiast przerażenie czy groza, jakie odczuwamy w tym śnie, są rodzajem kary, jakąś wymierza nam nasza podświadomość za to, że ośmielamy się żywić tak złe uczucia względem innego człowieka.

Natomiast według wierzeń ludowych, sen o zabijaniu zwiastuje dla nas nieszczęście, które może nam towarzyszyć nawet przez całe nasze życie, a także złe doświadczenia, które staną się naszym udziałem, a wśród nich może się znaleźć również uwięzienie. Wróży to również straty materialne oraz nieszczęście w miłości.

W innych kontekstach sen o zabijaniu, obojętnie w jakiej pojawia się formie, może oznaczać metaforyczną śmierć naszej dawnej osobowości i rozpoczęcie przez nas nowego życia jako całkiem inna osoba. Sen ten może również oznaczać, że na jawie pragniemy natychmiast wydostać się spod czyjejś dominacji bądź czujemy się wściekli z jakiegoś powodu, który to powód utożsamia osoba, która jest w naszym śnie zabijana.

Oceń sennik