sennik zgubić się

Sen o zgubieniu się

Dość często może nam się śnić, że się zgubiliśmy i nie zawsze muszą to być sny, w których odczuwamy strach, choćby dlatego, że nasze błądzenie może trwać krótko czy mieć dla nas pozytywne skutki.

Sennik zgubić się

Na ogół jednak sny takie przepełnione są niepokojem, czy nawet strachem, a także poczuciem frustracji i rozczarowaniem jeśli wydaje nam się, że już znaleźliśmy drogę, ale to tylko złudzenie.

Sen o zgubieniu się
Sen o zgubieniu się

Znacznie snu o zgubieniu się

Zgubić się – znaczenie w sennik.com.pl : jeśli śni nam się, że zgubiliśmy się w jakimś miejscu, bez względu na to, czy je znamy, czy nie, oznacza to, iż na jawie poszukujemy właściwej drogi życia i na razie mamy wątpliwości co do tego, czy podejmujemy słuszne decyzje. Może to również świadczyć o tym, że przeżywamy jakiś trudny okres, wewnętrzny kryzys, który objawia się wieloma wątpliwościami dotyczącymi słuszności naszego działania i nie wiemy, co dalej powinniśmy robić. Jeżeli w naszym śnie staramy się zasięgnąć czyjejś rady czy pomocy, ale z jakiegoś powodu nie udaje się to, jest to znak, że na jawie również taka sytuacja ma miejsce.

Zgubić się – interpretowanie snów o zgubieniu się według Freuda

Freud sny o zgubieniu się w nieznanym osobie śniącej miejscu utożsamiał z lękami odnoszącymi się do życia seksualnego. Uważał, że motyw ten w snach kobiet odnosi się do lęków związanych z utratą dziewictwa i płodnością, zaś w snach mężczyzn jest wyrazem obaw śniącego co do potencji.

Interpretowanie snów o zgubieniu się według Junga

Jung uważał sny o zgubieniu się i niemożności odnalezienia drogi do domu za dowód tego, że osoba śniąca w rzeczywistym życiu boryka się z problemami, które odgradzają ją od zgłębienia tajników jej osobowości.

Sen o zgubieniu się

5/5 - (1)