test rzczywistości

10 testów rzeczywistości

Jedną z metod wywoływania świadomych snów jest przeprowadzanie prostych testów rzeczywistości w ciągu dnia, jak i w nocy podczas snu.

Testy rzeczywistości to proste testy, które możesz wykonać, by stwierdzić, czy śpisz, czy śnisz. Kiedy wykonujesz testy rzeczywistości w ciągu dnia, najważniejszą rzeczą jest być uważnym podczas ich wykonywania.

Użyj swoich 5 zmysłów i wyobraź sobie, że naprawdę mógłbyś robić te rzeczy. Istnieje wiele różnych opinii na temat tego ile testów rzeczywistości powinieneś robić dziennie, ale większość ekspertów sugeruje wykonanie 10 -15 testów. Zacznij je wykonywać, gdy śnisz, aby wywołać przytomność.

10 prostych testów

Oto 10 prostych testów rzeczywistości, które pomogą Ci w świadomym śnieniu:

  1. Spróbuj przebić ręką ścianę lub drzwi. W rzeczywistości nie będziesz w stanie tego zrobić – ale we śnie możesz! Pamiętaj, aby wyobrazić sobie, jak by było naprawdę przepchnąć rękę przez drzwi lub ścianę.
  2. Wyskocz jak najwyżej. W rzeczywistości wnet wrócisz na ziemię – we śnie możesz skoczyć bardzo wysoko i lekko opadać z powrotem.
  3. Spójrz na zegar. Czy możesz powiedzieć, która jest godzina? Czy zegar wygląda tak jak zwykle? Noszenie zegarka w ciągu dnia może pomóc Ci nabrać nawyku robienia tego prostego testu rzeczywistości podczas świadomego snu.
  4. Spróbuj latać. Oczywiście w rzeczywistości nie będziesz mógł latać – ale we śnie będziesz mógł wzbić się w powietrze lub przynajmniej na chwilę zawisnąć nad ziemią. Podczas wykonywania tego testu spróbuj wyobrazić sobie, jak Twoje stopy unoszą się nad ziemią, a Twoje ręce trzepoczą jak skrzydła.
  5. Przeczytaj tekst. Spróbuj dwukrotnie przeczytać zdanie. W prawdziwym świecie słowa pozostaną niezmienione. We śnie możesz czytać różne słowa, gdy po raz drugi czytasz to samo zdanie, a litery i słowa mogą być pomieszane.
  6. Zadaj sobie pytanie: czy śnię? Przyzwyczajenie do zadawania sobie pytania czy śnisz, czy nie, pomoże Ci zadawać to pytanie podczas snu. Aby przypomnieć sobie o zadaniu pytania, możesz spróbować zostawić samoprzylepne kartki z notatką w różnych miejscach.
  7. Spróbuj coś napisać. Kiedy piszesz we śnie możesz zauważyć, że pismo odręczne jest nieczytelne lub w obcym języku, albo litery mogą się zmieniać, np. w znak, o którym śnisz.
  8. Spójrz w lustro. W rzeczywistości wiesz jak wyglądasz i co masz na sobie. We śnie, kiedy patrzysz w lustro, możesz zobaczyć siebie w innej fryzurze lub w innym ubraniu, a nawet możesz być młodszym / starszym niż jesteś. To pomoże Ci uświadomić sobie, że śnisz.
  9. Użyj telefonu. Czy Twój telefon działa tak jak zawsze? Czy liczby są na właściwym miejscu? Kiedy wykonujesz połączenie, czy odbiera je osoba, do której dzwoniłeś? We śnie wszystko to może zostać zniekształcone.
  10. Spójrz na swoje ręce. Czy Twoje ręce wyglądają normalnie? We śnie możesz zauważyć dodatkowe lub brakujące palce, zobaczyć na dłoniach rzeczy, takie jak biżuteria lub rękawiczki albo zauważyć, że Twoje dłonie mają inny kolor lub rozmiar.
sen astralny
5/5 - (1)

Znaczenie snu 10 testów rzeczywistości

Opisz swój sen związany z symbolem 10 testów rzeczywistości

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen