dziennik snów

6 alternatyw dla Dziennika Snów

Prowadzenie Dziennika snów to świetny sposób, aby lepiej zapamiętać swoje sny i łatwiej móc je zinterpretować.

Podczas gdy większość ludzi uzna, że spisywanie snów działa świetnie, niektórzy mogą stwierdzić, że bardziej kreatywne sposoby notowania mogą pomóc im lepiej zrozumieć ich sny.

Omówimy zatem 6 kreatywnych alternatyw dla Dziennika snów.

1. Narysuj / namaluj obrazek

Niektórzy twierdzą, że obraz mówi tysiąc słów i może być również prawdziwy w przypadku interpretacji snów. Nie musisz być artystą, ani nawet dobrze rysować, czy malować. Po prostu narysuj najlepiej jak potrafisz. Kiedy skończysz prawdopodobnie zobaczysz nastrój lub uczucie, które odnosi się do tematu Twojego snu.

2. Stwórz mapę myśli snu

Mapy myśli to kolejny sposób wizualizacji i interpretacji snu. Mapa myśli może pomóc Ci dostrzec typowe uczucia i emocje. Dowiedz się więcej o mapach myśli Dziennika snów z innych naszych artykułów.

3. Napisz wiersz

Wiersz może być świetnym sposobem na opisanie snu, który miałeś, zwłaszcza jeśli jest to sen, którego nie pamiętasz dokładnie. Co najważniejsze, wiersze nie muszą przestrzegać reguł gramatycznych, czy interpunkcji, ani zawierać pełnych zdań, dzięki czemu pomogą Ci bardzo łatwo i szybko wyrazić główny wątek Twojego snu.

4. Wymyśl historię

Innym kreatywnym sposobem rejestracji snu jest stworzenie krótkiej fikcyjnej historii inspirowanej snem. Historia nie musi być długa – najwyżej jeden lub dwa akapity. Może jedna z postaci ze snu zainspiruje Cię do napisania opowiadania. Kiedy skończysz pisać historię, poszukaj jej morału i sprawdź, czy ma związek z Twoim życiem na jawie.

5. Stwórz kolaż

Jego stworzenie wymaga niewielu umiejętności poza wycinaniem i wklejaniem – każdy może go zrobić. Przejrzyj kilka starych magazynów i zobacz, czy są jakieś obrazy, które przypominają Twój sen lub jego nastrój. Weź pod uwagę takie elementy jak: kolory, faktury, uczucia i słowa. Następnie naklej wszystkie swoje obrazy na kartonie lub grubym papierze. Po zakończeniu kolażu przyjrzyj mu się uważnie. Co najbardziej przykuwa Twoją uwagę? Co czujesz, gdy patrzysz na kolaż? Co Ci to przypomina na jawie?

6. Zaśpiewaj piosenkę o śnie

Piosenka może być bardzo zabawnym sposobem interpretacji snu. Może się okazać, że śpiewasz pewną frazę, która utknęła Ci w pamięci lub po prostu śpiewasz o czymś, co jest inspirowane snem. Nie musisz być utalentowanym muzykiem, aby stworzyć piosenkę i możesz być bardzo zaskoczony, jakie znaczenie ma sen, który możesz wyśpiewać.

Oceń sennik

Znaczenie snu 6 alternatyw dla Dziennika Snów

Opisz swój sen związany z symbolem 6 alternatyw dla Dziennika Snów

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemSen a odchudzanie
Jeśli próbujesz schudnąć, ilość snu może być tak samo ważna jak dieta i ćwiczenia. Niestety, wiele osób nie śpi wystarczająco długo. W rzeczywistości około 30% dorosłych śpi mniej niż sześć godzin przez większość nocy (według badania dorosłych Amerykanów). Co ciekawe, cora


Czym jest psychoanaliza?
Za twórcę psychoanalizy uważa się Zygmunta Freuda, zaś pojęcie to stworzył wraz z Breuerem, współpracując z nim na pewnym etapie swej kariery. Psychoanaliza ma na celu zgłębianie tajników wnętrza człowieka i leczenia problemów, jakie się w nim kryją. Celem takiego działania jest w

Czy spanie na brzuchu jest zdrowe?
Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję, w jakiej śpi. Czasami nawyki te nie są jednak zdrowe. Jedną z częściej wybieranych pozycji do spania jest spanie na brzuchu. Według lekarzy jest to jedna z najbardziej szkodliwych pozycji dla naszego ciała. Spanie na brzuchu powoduje wiele dolegliwo