7 najczęstszych typów snów

Istnieje wiele różnych typów snów. Sklasyfikowanie ich wszystkich w zgrabnych, małych kategoriach byłoby niemożliwe zwłaszcza, że sny różnią się od siebie bardzo w zależności od osoby, która je śni. Jednak im częściej dzielimy się naszymi snami z innymi i uczymy się interpretować nasze sny, tym łatwiej jest rozpoznać kilka bardzo powszechnych typów snów.

Oto 7 najczęściej spotykanych typów snów:

– Sny o uwolnieniu: to sny, które pomagają nam przetwarzać i sortować wszystkie informacje, które zbieramy każdego dnia.
Są to sny, które często pomagają rozwiązać problem lub doświadczenie w Twojej podświadomości. Te sny są najczęstsze i są naszym sposobem na sortowanie i oczyszczanie wszystkich informacji, które zbieramy w naszych chwilach przebudzenia. Sny o uwolnieniu mogą być pełne symboliki i czasami są trudne do rozszyfrowania dla niektórych. Zwykle nie są przerażające – choć z pewnością mogą sprawić, że obudzisz się zdezorientowany!

– Sny z wiadomością: Twój sen próbuje Ci coś ważnego powiedzieć.
Wiele powtarzających się snów należy do kategorii „sny z wiadomością”. Sny z wiadomościami czasami używają symboliki, co utrudnia ich rozpoznanie, ale też mogą być bardzo oczywiste.
W większości snów z wiadomościami budzisz się z poczuciem, że coś wiesz nowego. Wiadomości mogą mieć dowolny charakter i dotyczyć Twojego szczęścia, pokonywania lęków, kariery, związków. Słuchanie tych wiadomości może Ci pomagać przez całe życie.

– Sny poznawcze (prokognitywne): sny, które mogą przewidywać przyszłość lub analizować bieżące wydarzenia.
Sny prokognitywne to sny, które przewidują coś, co się wydarzy lub dzieje się podczas snu. Mogą być trudne do odróżnienia od snów przesłania i uwolnienia, ale zdarzają się dość często.

Świadome sny: są wtedy, gdy jako śniący masz pełną kontrolę nad snem. Jesteś w pełni świadomy tego, że śnisz i masz całkowitą kontrolę nad tym, co dzieje się podczas snu. Świadome śnienie wymaga pewnej praktyki – ale może być bardzo korzystnym sposobem, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie, a także pomóc zamanifestować swoje prawdziwe pragnienia. Nauka świadomego snu może również pomóc tym, którzy często mają koszmary.
Tego typu sny bardzo różnią się od większości innych, ponieważ podczas śnienia jesteś w pełni świadomy. Jeśli kiedykolwiek miałeś sen, w którym śniłeś, śniłeś świadomie i prawdopodobnie nawet o tym nie wiedziałeś!

Sny odwiedzin: rozmowa ze zmarłym.
Czy kiedykolwiek śniłeś o zmarłej osobie, którą znałeś? Możliwe, że jest to sen o wizycie. W tych snach naprawdę pojawia się prawdziwa komunikacja z bliskimi. Sen wizytacyjny będzie bardzo prawdziwy i żywy w Twoim umyśle. Sny o zmarłych bliskich często mają przesłanie pocieszenia lub pokoju i miłości, chociaż czasami przekazują też wskazówki lub ostrzeżenie.
Sen – pragnienie: Sny o rzeczach, których pragniesz.
To są sny, kiedy dostajesz coś, czego pragniesz i czego oczekiwałeś. Zwykle budzisz się po nich pełen podniecenia lub szczęścia. Przykładem tego typu snu może być wyjazd na wyczekiwane wakacje, rozpoczęcie nowej kariery lub spotkanie z partnerem. Takie sny mogą pomóc Ci zamanifestować to czego pragniesz w swoim życiu na jawie.

– Koszmary i złe sny: Każdy miał kiedyś koszmary. Koszmary to sny, które przerażają lub pozostawiają smutek, żal, strach. Są to jednak zwykle sny z bardzo silnym sposobem przekazania wiadomości.
Koszmary mogą się również tworzyć z powodu przeszłych traumatycznych wydarzeń, gdy Twój świadomy umysł próbuje zrozumieć co się stało. Zrozumienie przyczyny koszmarów sennych, nauczenie się interpretowania przesłania swoich snów i nauczenie się, jak mieć świadome sny, może pomóc w radzeniu sobie z powtarzającymi się koszmarami.

Rozpoznanie rodzaju snu może być trudne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz interpretować sny. Szczególnie trudne może być określenie różnic między snami o wyzwoleniu, snami przesłanymi i snami prekognitywnymi. Im bardziej będziesz doświadczony w interpretacji snów, tym łatwiej będzie Ci określić różnice między typami snów, których doświadczasz.

Oceń sennik

Znaczenie snu 7 najczęstszych typów snów

Opisz swój sen związany z symbolem 7 najczęstszych typów snów

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen