Abstynencja

Znaczenie snu abstynencja

Znaczenie snu abstynencja

Kiedy śni Ci się, że ktoś proponuje Ci alkohol, a Ty mu odmawiasz, zwiastuje to zbliżające się szczęście, które jednak najprawdopodobniej nie potrwa szczególnie długo.

Czasem może to też oznaczać – zwłaszcza jeśli odmawiasz picia alkoholu publicznie – że jesteś w trakcie walki z samym sobą, swoimi uprzedzeniami, nawykami albo innymi błędnymi przekonaniami i znajdujesz się na jej najważniejszym odcinku, jednak dużo jeszcze przed Tobą wysiłku i sporo musi minąć czasu, zanim będziesz mógł powiedzieć, że już wygrałeś tę bitwę.

Im lepszej jakości czy bardziej lubiany jest przez Ciebie trunek, którego nie chcesz pić, tym silniejszą walkę on symbolizuje i wskazuje, że czeka Cię wiele wysiłku. Błędne jest jednak przekonania, że śnienie o abstynencji odnosić należy do konkretnego przykładu alkoholu, gdyż dotyczy to wszystkich innych słabości czy wad.

Abstynencja we śnie może też symbolizować poczucie winy oraz przekonanie, że musisz sam wymierzyć sobie karę za jakieś złe – w Twoim mniemaniu – zachowanie, którego się dopuściłeś. Może to dotyczyć na przykład robienia czegoś wbrew sobie albo nieprawidłowych relacji z otoczeniem czy też oznaczać, że chcesz zwrócić na siebie powszechną uwagę, bo wydaje Ci się, że tylko będąc w centrum zainteresowania jesteś doceniany i ważny. Jeśli natomiast śni Ci się, że jesteś całkowitym abstynentem, zapowiada to powodzenie w jakiejś bardzo ważnej dla Ciebie sprawie, zasadniczej dla Twojego szczęścia.

Jeśli śnisz, że Ty sam lub ktoś w Twojej obecności wyśmiewa kogoś, kto odmawia picia alkoholu, niechybnie zwiastuje to ciąg postępujących po sobie pechowych wydarzeń lub jedną porażkę, ale za to bardzo poważną. Możliwe więc, że nie uda Ci się coś, nad czym pracujesz od bardzo dawna i na czym mocno Ci zależy.

Oceń sennik

Znaczenie snu Abstynencja

Opisz swój sen związany z symbolem Abstynencja

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemCzy psy mają sny?
Prawdopodobnie widziałeś nieraz, jak Twój śpiący pies nagle wydaje szczeknięcie, albo jego nogi zaczynają drgać. Czy to oznacza, że on śni? Wielu naukowców twierdzi, że istnieją dowody na poparcie tezy, że psy doświadczają snów. Naukowcy za pomocą elektroencefalogramu (EEG) przetes


Archetypy w snach
Archetypy pojawiające się w naszych snach są bardzo dobitnym przykładem tego, że rzeczywiście istnieje zbiorowa nieświadomość, zakorzeniona w umyśle, a raczej jego niewiadomej części, każdego człowieka. Wszyscy mamy wspólną część umysłu i archetypy w snach są tego wyrazem, gdyż

Dlaczego czasami nie pamiętamy swoich snów?
To, czy zapamiętamy, co nam się śniło, zależy między innymi od tego, w której fazie snu zostaniemy zbudzeni. Jeśli obudzimy się w tzw. fazie snu paradoksalnego, będziemy pamiętać, że coś nam się śniło, ale czasem możemy pamiętać swój sen, innym zaś razem nie. Zazwyczaj przez 15