sennik apokalipsa

Apokalipsa

Symbol ten oznacza, że stale rozgrywa się w Tobie walka między różnymi, wykluczającymi się elementami Twojej osobowości, lecz wkrótce konflikt ten zakończy się, a Ty staniesz się dojrzałym i świadomym siebie człowiekiem, gotowym do podejmowania nowych, trudnych wyzwań.

Możliwe również, że zamkniesz jakiś ważny etap w Twoim życiu, a jego uwieńczeniem będzie koniec jakiegoś związku lub przyjaźni.

Niewykluczone, że przestaniesz kogoś kochać, lub – jeśli jesteś w związku małżeńskim – rozpadnie on się, a Ty zaczniesz zupełnie nowe życie.

Sen o apokalipsie

Czy śnisz o końcu świata? Może się to wydawać przerażające, ale apokalipsa we śnie nie jest tak straszna ani niezwykła, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób śni o apokaliptycznych wydarzeniach, kiedy następuje nagła zmiana w ich życiu.

Co to znaczy śnić o apokalipsie?

Jeśli śnisz, że świat się kończy, nie panikuj! W większości przypadków nie są to prorocze rodzaje snów, które przepowiadają przyszłość! Dla większości z nas sen ten oznacza, że się zmieniamy i jesteśmy gotowi stawić czoła nowemu etapowi życia.

Czy przeżywasz obecnie jakieś stresujące wydarzenia?

Sny apokaliptyczne są często wywoływane przez stresujące wydarzenia z prawdziwego życia, jak dorastanie, rozpoczęcie nowej pracy, ślub, rozwód, a nawet pożegnanie z ukochaną osobą. Sen może też sugerować ważne wydarzenie, które zmieni całe Twoje życie i wszystko co znasz, czego doświadczałeś, dobiega końca. Wiadomo, że wydarzenia te są niezwykle stresujące, dlatego sen przybiera taką, a nie inną formę.

Emocje, które odczuwasz podczas apokalipsy we śnie, często mogą być przejawami emocji, które odczuwasz w obecnym życiu. Na przykład możesz czuć się niespokojny, przestraszony, samotny, zestresowany i zdenerwowany. Na szczęście większość tych zmian jest naturalną częścią życia. Świadomość swoich snów i ich sensu może pomóc ci zadbać o własne dobre samopoczucie w tych trudnych chwilach.

znaczenie snu apokalipsa
Znaczenie snu apokalipsa

Strach przed nieznanym

Wiele emocji jest spowodowanych naszym naturalnym strachem przed nieznanym i tym, że nie wiemy, co wydarzy się w naszym życiu.

Nie jest niczym niezwykłym śnić o apokalipsie, gdy nie jesteś pewien, czy wynik nowej zmiany będzie pozytywnym, czy negatywnym doświadczeniem.

Poczucie braku przygotowania

Bycie przygotowanym na nagły wypadek lub katastrofę jest zawsze dobrym pomysłem, wiele osób czyni wiele zabiegów, aby zaopatrzyć się w zapasy i przygotować na nieoczekiwane problemy, zabezpieczyć przed wypadkiem itp. Dlatego tego typu sny możesz mieć, gdy czujesz się nieprzygotowany na jakąś sytuację. Możesz się obawiać, że coś co wydarzy się w przyszłości, nie będzie dobre, nie skończy się pomyślnie. Na przykład być może masz zrobić prezentację i wystąpić przed dużą grupą. Jeśli nie czujesz się komfortowo występując publicznie lub boisz się, że nie wykonasz dobrze swojej pracy, jest bardzo prawdopodobnie, że będziesz śnił o końcu świata.

Chociaż przygotowanie jest ważne, to ważne jest również uświadomienie sobie, że nie jesteśmy w stanie przygotować się na wszystko, co dzieje się w życiu – niektóre rzeczy są po prostu poza naszą kontrolą. Pogodzenie się z tym może pomóc wnieść więcej radości do Twojego życia.

Przykłady snów o apokalipsie

Przyjrzyj się teraz różnym przykładom snów o końcu świata i ich znaczeniu.

  • Śnienie o byciu zabitym podczas apokalipsy

Jeśli śnisz, że zostaniesz zabity lub zraniony podczas apokalipsy, może to oznaczać, że podświadomie boisz się, że coś się skończy. Możesz nie mieć pewności co do przyszłości i czuć się, jakbyś nie miał kontroli nad tym co się dzieje. Może to dotyczyć Twojej kariery lub związku.

  • ·         Śnienie o uratowaniu świata przed pewnym zniszczeniem

W niektórych snach możesz być bohaterem, który musi uratować świat przed zagładą. W tym przypadku sen często symbolizuje potrzebę poczucia bycia rozpoznawanym lub konieczność podjęcia działania. Jeśli jesteś w stanie skutecznie uratować świat oznacza to, że masz pewność, że potrafisz poradzić sobie ze stresem i przejąć kontrolę nad sytuacją. Jeśli nie jesteś w stanie uratować świata może to oznaczać, że masz wobec siebie zbyt wysokie wymagania. Uratowanie świata to duże zadanie i niczego nie możesz zrobić sam – sytuacja wymaga, aby razem z innymi współpracować. W takim przypadku sen może oznaczać, że musisz rozważyć pracę zespołową, aby lepiej ukończyć projekt lub osiągnąć cel.

  • Śnienie o apokalipsie zombie

Jeśli śnisz o apokalipsie zombie, może to oznaczać, że nie jesteś gotowy, aby odpuścić coś w swoim życiu lub że obawiasz się, że coś się skończy.

  • Śnienie o planetach lub kosmosie w apokalipsie

Wiele snów z motywem apokalipsy dotyczy planet. Możesz opuścić Ziemię, aby zamieszkać gdzie indziej lub asteroida może uderzyć w Ziemię, powodując ogromne zniszczenia i chaos. Śnienie o opuszczeniu planety podczas apokalipsy oznacza, że chcesz uciec od jakiejś sytuacji w swoim życiu. Może potrzebujesz wakacji, może potrzebujesz zmiany.

Śnienie o asteroidach niszczących Ziemię może oznaczać, że nie masz poczucia kontroli nad sytuacją. Możesz doświadczać zewnętrznego konfliktu spowodowanego przez innych lub ie chcieć dostosować się do otoczenia.

Znaczenie snu apokalipsa
Znaczenie snu apokalipsa
Oceń sennik

1 sen

  1. Filip

Znaczenie snu Apokalipsa

Opisz swój sen związany z symbolem Apokalipsa

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen