sennik choinka

Choinka

Choinka jest bardzo ważnym elementem Świąt Bożego Narodzenia, we śnie reprezentuje Twoją rodzinę, miłość i relacje społeczne, ale wskazuje również na Twój stan umysłu.

Wszystkie najbardziej typowe sytuacje bożonarodzeniowe znajdują odzwierciedlenie w choince, w jej wyglądzie. Zastanów się, o jakiej choince śnisz?

Sennik choinka

Choinka bożonarodzeniowa

Kiedy drzewko bożonarodzeniowe pojawia się we śnie z wieloma światłami i kolorami, oznacza to obfitość i szczęście. Twoje marzenia mogą się teraz realizować. W rodzinie powróci zgoda lub zacieśnią się więzi.

Śnienie o choince może dostarczyć Ci ważnych informacji na temat Twojego życiowego momentu. Zastanów się, jak wygląda drzewko? Czy jest piękne, kolorowe, błyszczące, czy może pozbawione ozdób, uschnięte?

Ścinanie choinki

Jeśli we śnie ścinałeś choinkę lub obserwowałeś, jak ktoś to robi, Sennik przestrzega: Twoja ambicja może przeszkodzić Ci w realizacji planów. Zejdź na ziemię.

Kupujesz choinkę

We śnie jesteś na targu pełnym choinek, więc możesz wybrać, którą chcesz zabrać do domu. Jeśli jest ich zbyt wiele, to sen wskazuje na trudności w Twoim codziennym życiu przy podejmowaniu decyzji. Być może jest to dla Ciebie okres niepewności, niepokoju.

znaczenie snu choinka

Ubierasz choinkę

To sen, który mówi o przygotowaniach do świąt, które tak bardzo lubisz. Wszystko planujesz z wyprzedzeniem, co sprawia Ci dużą radość.
Jeśli we śnie ubierałeś choinkę oznacza to, że dorastasz (dojrzewasz) jako człowiek. Świętuj i ciesz się tą chwilą. Postaw na zdobywanie wiedzy i umiejętności, poszerzaj swoje horyzonty myślowe.

Przystrojona choinka

Jeśli Twój sen to wizja wspaniałej choinki z błyszczącymi lampkami, figurkami i wstążkami, a wokół siebie widzisz całą swoją rodzinę to znaczy, że żyjesz magią i iluzją. Chciałbyś, by ideał był realnym życiem. Tak nigdy nie jest. Spójrz na sprawy bez uprzedzeń i posłuchaj czego potrzebują Twoi bliscy.

Rozbierasz choinkę

Jeśli we śnie rozbierałeś drzewko lub widzisz, jak ktoś je rozbiera, symbolizuje to, że coś popsuje Twoje plany lub pójdzie nie po Twojej myśli. Jakieś trudności staną na Twojej drodze.

Choinka bez ozdób

Kiedy choinka bez ozdób pojawia się we śnie oznacza to, że stoisz przed okresem wielkich rozczarowań, ale masz zamiar stawić im czoła. Nie wszystko w życiu idzie tak, jakbyśmy chcieli. Nie oznacza to, że coś do czego dążyłeś jest nieosiągalne. Spróbuj innej metody, by to zdobyć.

Jeśli w Twoim śnie widzisz drzewko bez ozdób, nie ma pod nim prezentów, to Sennik sugeruje, że oderwałeś się od rodziny lub czujesz niechęć do świąt Bożego Narodzenia. Sen jest też odbiciem delikatnej sytuacji emocjonalnej, poczucia smutku i zaniedbania. Czy czujesz się samotny?

Skradziona choinka

We śnie wracasz do domu i odkrywasz, że cudowne drzewko, które ozdobiłeś, zniknęło. Przeszukujesz cały dom, ale go nie znajdujesz, więc na pewno zostało skradzione. Ten sen oznacza, że ktoś przeszkadza w realizacji Twoich planów, blokuje Ci drogę, uniemożliwia Ci bycie szczęśliwym.

sen o choince

Nie masz choinki

Sen to obraz wszystkich rzeczy, które chciałbyś mieć, a których nie masz, wszystkiego, czym chciałbyś być, a czym nie jesteś. Jest pełen smutku, ponieważ powody, dla których nie ma choinki w Twoim domu, nie są jasne. Może to wynikać z nadmiernych oczekiwań co do życia, ale musisz też pamiętać, że jeśli nie umieścisz tej choinki w swoim życiu, nikt nie zrobi tego za Ciebie.

Inni oglądają Twoją choinkę

Jeśli w Twoim śnie wiele osób (znanych Ci, bądź nieznanych) podziwia Twoją choinkę, to sen mówi o Twoim życiu społecznym, relacjach z innymi, komunikacji.

W zależności od tego co robisz w śnie, jak się zachowujesz – powinieneś wyciągnąć wnioski na temat Twoich problemów na jawie, np. jeśli stoisz z boku – znaczy to, że unikasz kontaktu z innymi, jesteś wycofany, a może zerwałeś z kimś relacje?

Przystrojona choinka przez cały rok

Jeśli w Twoim śnie z pewnością minął okres świąteczny, np. jest już lato, a Ty nadal masz choinkę w salonie, znaczenie snu może być takie, że zrozumiałeś, że szczęście i dobre życzenia są aktualne przez cały rok i każdego dnia trzeba je realizować.

Przewrócona choinka

Przewrócona choinka w śnie może oznaczać, że kończy się w Twoim życiu pewien etap. Był trudny, momentami naprawdę nadwyrężający, jednak sporo Cię nauczył. Czas iść w dalszą drogę. Postaw na rozwój, odwagę i pewność siebie. Nie zatrzymuj się, ani nie spoglądaj wstecz.

Zielona choinka w lesie

To zwiastuje nagłą zmianę planów. Zdecydowanie nie będzie Ci to na rękę, ale podejdź do tego ze spokojem i otwartością. W końcu nic nie dzieje się bez przyczyny. Być może unikniesz w ten sposób czegoś przykrego. 

Wiele choinek

Jeśli śnisz o wielu choinkach już udekorowanych i oświetlonych, Sennik przestrzega przed złudzeniami. Być może masz kilka zainteresowań lub projektów, marzenia lub cele, które sprawiają, że jesteś aktywny i bardzo pozytywnie nastawiony. Jedak musisz spojrzeć realnie na swoje możliwości i sytuację.

Sen oznacza też, że dostaniesz awans w pracy, a jeśli jej nie masz, to wkrótce ją znajdziesz. Jeśli już jesteś na wysokim stanowisku, czeka Cię uznanie za coś, czego dokonałeś.

Znaczenie snu: choinka

 • Choinka bożonarodzeniowa – Twoje marzenia mogą się teraz realizować
 • Ścinanie choinki – Twoja ambicja może przeszkodzić Ci w realizacji planów
 • Kupujesz choinkę – masz trudności z podejmowaniem decyzji
 • Ubierasz choinkę – stajesz się coraz bardziej dojrzały
 • Przystrojona choinka – zejdź na ziemię
 • Rozbierasz choinkę – coś popsuje Twoje plany lub pójdzie nie po Twojej myśli
 • Choinka bez ozdób – oderwałeś się od rodziny
 • Skradziona choinka – ktoś przeszkadza w realizacji Twoich planów
 • Nie masz choinki – jesteś rozczarowany i nie wiesz czego chcesz
 • Inni oglądają Twoją choinkę – zastanów się nad Twoimi relacjami z innymi
 • Przystrojona choinka przez cały rok – dążysz do szczęścia
 • Przewrócona choinka – zakończenie pewnego etapu
 • Zielona choinka w lesie : zmiana planów
 • Wiele choinek – nie ulegaj złudzeniom, oceniaj rzeczy realnie

Znaczenie snu choinka
Znaczenie snu choinka

Sennik mistyczny – znaczenie snu choinka

 • Kiedy widzisz we śnie okazałą, wielką choinkę, oznacza to, że już niebawem będziesz uczestnikiem jakiegoś miłego, rodzinnego spotkania, podczas którego najprawdopodobniej spotkasz wiele bliskich Ci osób, z którymi od dawna nie miałeś już kontaktu.
 • Kiedy kupujesz choinkę, oznacza to, że na jawie, świadomie lub zupełnie podświadomie, tęsknisz za jakąś bliską dla Ciebie osobą, której obecnie przy Tobie nie ma.
 • Rosnąca choinka zapowiada, iż uda Ci się zrealizować jakieś swoje ważne plany. Z pewnością napełni Cię to ogromną satysfakcją i da Ci motywację do podejmowania kolejnych ważnych przedsięwzięć.
 • Kiedy ją ubierasz w ozdoby, odzwierciedla to Twoje żywione na jawie pragnienie bycia akceptowanym i docenianym przez najbliższych i świadczy o tym, że chciałbyś czuć się im potrzebny.
 • Uschnięta choinka jest niepomyślnym znakiem i zapowiada okres niepowodzeń w Twoim życiu.
 • Bożonarodzeniowa choinka zwiastuje zaś, że już niebawem spotka Cię jakieś ważne, być może zaszczytne, wyróżnienie, ale nie wiadomo dokładnie, z czym będzie ono związane i w jakich okolicznościach to nastąpi.
Choinka
Choinka
5/5 - (3)

2 komentarze

 1. Ania

Znaczenie snu Choinka

Opisz swój sen związany z symbolem Choinka i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen