sennik chomik

Chomik

Chomik to udomowiony, inteligentny i bardzo ciekawy gryzoń. Śnienie o tych zwierzętach to dobry znak.

Sny o chomikach manifestują Twoje zachowanie w społeczeństwie. Te zwierzęta są przyjazne, ale bardzo terytorialne. Przychodzi moment, w którym stres może je zabić.

W naturalnym środowisku, stają się bardzo łatwym łupem dla drapieżników. Wszystkie te zachowania są kluczem do zrozumienia znaczenia snu o chomiku.

Sennik chomik

Niektórzy ludzie nie tolerują tych zwierząt, a nawet mylą je ze szczurami. Jeśli obawiasz się chomików, interpretacja Twojego snu w zakresie odczuwanych emocji będzie nieco inna niż u tych, którzy lubią te zwierzęta i mają je w domu.

Widzisz chomika

Sen o chomiku, według Sennika, może mieć dwa podstawowe znaczenia, związane ze zwyczajami tych zwierząt: po pierwsze, będziesz miał chwile szczęścia w niecodziennych sytuacjach – będziesz w stanie je dobrze wykorzystać; po drugie, będziesz musiał oszczędzać, aby osiągnąć upragnione cele.

Małe chomiki

Sen o małych chomikach zapowiada pojawienie się dziecka w rodzinie. Zwykle nie chodzi tu jednak o Twoje dziecko, ale Twoich bliskich krewnych. Sen może oznaczać także, że w Twoim życiu nadszedł czas na niespodzianki i dobre wiadomości. To dobry czas na rozwój zawodowy.

Chomik w karuzeli

Śnienie o chomiku w karuzeli to znak, że aby osiągnąć szczęście trzeba będzie ciężko pracować. Być może będziesz musiał wziąć dodatkowe zlecenia, albo zostać dłużej w pracy, by móc zarobić więcej pieniędzy, dzięki temu spełnisz swoje marzenia. Warto wykorzystać okazje.
Sen może też oznaczać, że jesteś zmęczony i koniecznie musisz znaleźć czas na odpoczynek.

sen o chomiku

Chomik w klatce

Możesz czuć się uwięziony. Ten rodzaj snów jest jeszcze bardziej powszechny u osób, które czują się ograniczone z powodu pracy, związków, rutyny itp. Sennik jednak sugeruje, że będziesz w stanie rozwiązać swoje problemy, albo poprzez oszczędności, albo dzięki wysiłkowi i cierpliwości.
Sen może oznaczać także, że znalazłeś stabilność w życiu lub potrzebujesz dla siebie więcej przestrzeni.

Karmienie chomika

Sen o karmieniu chomika może być ostrzeżeniem, że musisz zaoszczędzić więcej pieniędzy. Nie musi to jednak oznaczać, że przeżyjesz trudny okres finansowy. Może jednak znaczyć, że bez oszczędzania nie będziesz w stanie zrealizować swoich marzeń.

Ugryzienie przez chomika

Ten rodzaj snu wskazuje na chciwość. Możesz bardzo starać się osiągnąć swoje cele w każdy możliwy sposób, nawet jeśli wiąże się to z fizycznym i psychicznym wyczerpaniem, negatywnym wpływem na bliskich Ci ludzi lub przywłaszczaniem sobie czegoś. Bądź cierpliwy! Próba pośpiechu może skutkować niepowodzeniem, a nawet dalszym opóźnieniem planów.

Sen oznacza także nieoczekiwane wydarzenia w Twoim życiu. Uważaj na wszelkie zagrożenia, by zapobiec problemom.

Kupujesz (dostajesz) chomika

Znaczenie snu jest jasne: wkrótce pojawią się w Twoim życiu nowe możliwości i okazje. Jeśli umiesz mądrze i cierpliwie wykorzystać sytuacje, przyniesie to zyski. Możliwe, że w coś zainwestujesz pieniądze.

znaczenie snu chomik

Uciekający chomik

Znaczenie snu o uciekającym chomiku sprowadza się do analizy przyczyn stresu w Twoim życiu. Jeśli zapanuje nad Tobą, zaczniesz podejmować złe decyzje i różne sprawy potoczą się niewłaściwym torem. Uwolnij się od presji i znajdź czas na relaks.

Jeśli śnisz o chomiku, który ucieka z klatki, znaczenie snu wskazuje na brak kontroli emocji i nadopiekuńczość. Czy Twoje zachowanie nie budzi niechęci bliskich, którym przecież dobrze życzysz?

Walczące chomiki

Sen o walczących ze sobą chomikach oznacza spory, kłótnie, problemy. Musisz uważać na otoczenie i nie angażować się w konflikty, nie wdawać w plotki, ani sytuacje, które mogłyby powodować podejrzenia. Rób uczciwe co do Ciebie należy i nie bądź podejrzliwy.

Chory chomik

Jeśli chomik w Twoim śnie jest chory, sen może wskazywać na pesymizm, czy nawet rezygnację prowadzące do depresji. Tracisz wiarę w to, że będziesz szczęśliwy i osiągniesz swoje cele. Nie pozwól, aby ta faza negatywnie wpłynęła na Twoje plany i pragnienia. Pamiętaj: każdy etap mija. Nie można przeoczyć okazji, które kierują Twoim życiem.

Martwy chomik

Sen o martwym chomiku wskazuje na niepowodzenie (lub pewne opóźnienie realizacji) Twoich planów. Szczęście mogło być blisko, ale z jakiegoś powodu wszystko zostanie opóźnione. Nie zrażaj się, może powinieneś przeanalizować sytuację i coś zmienić w swoich planach, działaniu?

Sen jest też sygnałem, że zbytnio martwisz się o stronę materialną życia, a nie zwracasz uwagi na inne potrzeby rodziny, najwyższa pora zmienić priorytety.

Bawić się z chomikiem

Jeśli śni Ci się, że bawisz się z chomikiem, oznacza to, że w niedługim czasie poznasz człowieka wysoko postawionego i znajomość ta będzie miała szansę oddać Ci dużą przysługę i dać Ci korzyści w związku z jakąś dziedziną Twojego życia.

chomik sen

Kolory chomików

Biały chomik

Sennik przepowiada, że sen o białym chomiku zwiastuje dobre wiadomości lub oferty. Od Ciebie zależy jak je przyjmiesz i jak wykorzystasz. Powinieneś uzbroić się w cierpliwość.

Szary chomik

Twoje cele są coraz bliżej, ale musisz włożyć teraz w ich osiąganie więcej wysiłku. Nie poddawaj się i weź się ostro do pracy. Jeśli teraz odpuścisz, wszystko do czego dążyłeś znacznie się oddali, a może nawet zniknie.
Sennik radzi, żebyś aktywnie uczestniczył w tym co się dzieje dookoła Ciebie, nie zostawiaj spraw samym sobie, licząc że „jakoś się ułożą”.

Czarno – biały chomik

Taki sen zapowiada zdradę. Jednak – wbrew pozorom – sytuacja ta wyjdzie Ci na dobre. Wykrycie zdrajcy pozwoli na oczyszczenia atmosfery i wyjaśnienie wielu spraw.

Znaczenie snu chomik

 • Widzisz chomika – będziesz szczęśliwy
 • Małe chomiki – pojawi się dziecka w rodzinie
 • Chomik w karuzeli – aby osiągnąć szczęście trzeba będzie ciężko pracować
 • Chomik w klatce – czujesz się ograniczony
 • Karmienie chomika – musisz zaoszczędzić więcej pieniędzy
 • Ugryzienie przez chomika – bądź cierpliwy
 • Kupujesz (dostajesz) chomika – w Twoim życiu pojawią się nowe możliwości i okazje
 • Uciekający chomik – znajdź czas na relaks
 • Walczące chomiki – uważaj na spory i kłótnie
 • Chory chomik – nie trać wiary w to co robisz
 • Martwy chomik – zbytnio martwisz się o stronę materialną życia
 • Biały chomik – nadchodzą dobre wiadomości
 • Szary chomik – weź się ostro do pracy
 • Czarno – biały chomik – okryjesz zdradę i wyjdzie Ci to na dobre

Interpretacja snu chomik

Jeśli symbol ten pojawia się w Twoim śnie, może to wskazywać na kilka kwestii w Twoim życiu. Najbardziej optymistyczne objaśnienie to możliwość, że już niedługo staniesz się bogatym człowiekiem, a najlepsze w tym jest to, iż uda Ci się zdobyć bogactwo bez żadnego większego wysiłku, a niewykluczone, że nawet zupełnym przypadkiem.

Znaczenie snu chomik
Znaczenie snu chomik

Symbol ten może też oznaczać, że na jawie masz skomplikowane relacje z jakąś osobą, być może ze swoim partnerem.

Wasz związek nie opiera się bowiem na wzajemności, ale na tym, że jedna strona daje z siebie dużo więcej, druga zaś tylko bierze, niewiele dając w zamian.

Najprawdopodobniej stroną czerpiącą korzyści jesteś Ty i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, a także – być może tylko podświadomie – nie czujesz się z tym dobrze i wiesz, że powinieneś postarać się zmienić swoją postawę względem tej ważnej dla Ciebie przecież osoby.

Chomik
Chomik
5/5 - (2 votes)

4 komentarze

 1. Marta
 2. julia30
 3. kata
 4. Anja

Znaczenie snu Chomik

Opisz swój sen związany z symbolem Chomik

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemCzy spanie z psem jest zdrowe?
Czy pozwalasz swojemu psu spać w Twoim łóżku? Badania wykazały, że nieco mniej niż połowa wszystkich właścicieli zwierząt domowych dzieli łóżko lub sypialnię ze swoim zwierzakiem (może nie każdy się przyznał!). Prawdopodobnie nie raz jako właściciel psa słyszałeś od innych do


Liczby w snach
Liczby w snach mają zazwyczaj bardzo duże znaczenie, ale zazwyczaj też trudno nam jest je zapamiętać, zwłaszcza jeśli pojawiają się w postaci dłuższych kombinacji (a właśnie w takich przypadkach mają największe znaczenie). Jeśli jednak uda nam się zapamiętać jakieś liczby, nie po

Zygmunt Freud – najważniejsza postać psychoanalizy
Mimo iż Zygmunt Freud żył dawno temu – w latach 1856-1939, dzisiaj słyszał o nim niemal każdy. Jest to zdecydowanie „ojciec psychoanalizy”, człowiek, który zupełnie zrewolucjonizował sposób interpretacji snów przez ludzi. Obecnie jednak, tak samo zresztą jak dość cz