sennik choroba

Choroba

Śnienie o chorobie nie należy odbierać dosłownie., często nie oznacza nic złego związanego ze zdrowiem.

Nie martw się! Jeśli widziałeś we śnie chorego członka rodziny lub kogoś, kogo znasz, jest to znak jak radzić sobie z różnymi problemami. A jeśli we śnie pomagałeś choremu, bądź pewny zwycięstwa nad wrogami

Sennik choroba

Jesteś chory

Śnienie, że jesteś chory, jest dokładnie odwrotnością tego, co wyobrażasz sobie po tego typu snach. Oznacza to, że masz świetne zdrowie i przeżywasz wspaniały okres w swoim życiu.

Sen może być również związany z Twoją sytuacją moralną lub psychiczną. Musisz być w dobrej kondycji, aby móc osiągnąć to, czego tak bardzo pragniesz.

Sen przestrzega także, że powinieneś się odprężyć, odpocząć i dobrze przemyśleć podejmowane decyzje. A jeśli we śnie byłeś stary i chory oznacza to, że martwisz się o swoje zdrowie.

Widzisz kogoś chorego

Śnienie, że widzisz kogoś chorego oznacza, że Ty i Twoja rodzina będziecie musieli zmierzyć się z trudnymi zdarzeniami, kłopoty z krewnym sprawią, że wasze życie stanie się bardziej skomplikowane. Tylko wspólne działanie może ułatwić przejście przez ten okres.

Ten sen ostrzega Cię również o burzliwym okresie w Twoim życiu. Staraj się zachować spokój i działać mądrze, a wówczas ten okres szybko minie.

sen o chorobie

Pomagasz choremu

Śnienie o pomocy choremu oznacza, że odniesiesz sukces w pracy. Sen wskazuje również na zwycięstwa w zawodach sportowych. Sukces zapowiada się także w życiu codziennym, zwłaszcza tam, gdzie trzeba było walczyć z wrogim nastawieniem innych ludzi.

Jednak potrzeba Ci teraz wiary, wysiłku i determinacji, by dojść do szczęśliwego finału.

Pomaganie chorej osobie we śnie może również wskazywać na strach przed stawieniem czoła przeszkodom w Twoim życiu.

Odwiedzasz chorego

Śnienie, że odwiedzasz chorego, oznacza szczęście dla tej osoby, którą odwiedziłeś, a dla Ciebie potrzebę refleksji. Odwiedzanie kogoś chorego we śnie wiąże się również z jego dobrym samopoczuciem fizycznym i psychicznym.

Może coś Cię dręczy i nie akceptujesz takiej sytuacji tylko dlatego, że nie rozumiesz, co się dzieje. Po prostu wyjaśnij wszystkie wątpliwości.

Sen może oznaczać także, że troszczysz się i martwisz sprawami odwiedzanej osoby.

Choroba mamy

Taki sen sygnalizuje problem, który powinien być natychmiast rozwiązany. Należy zwrócić uwagę na stan i wygląd matki – w zależności od tego można wnioskować, jak dana sprawa się potoczy, czy rozwiązanie będzie szybkie, czy trudne do osiągnięcia. Rozmowa z chorą matką podpowiada postępowanie z problemem, z jakim masz do czynienia na jawie.

Choroba dziecka

Sen o chorobie dziecka może być przerażający, ale należy pamiętać, że jego interpretacja powinna dotyczyć wszystkich jego szczegółów, by odnieść go do sytuacji na jawie.

Chore dziecko w śnie zwiastuje zwykle jakieś problemy – ich rodzaj i czas trwania można zdefiniować przez analizę szczegółów snu, np. jeśli dziecko ma gorączkę – oznacza to, że problemy pojawią się nagle i szybko miną, zmiana wyglądu dziecka symbolizować może zmiany w życiu na jawie, a ciężka choroba – wewnętrzne rozterki i poczucie bezsilności w jakiejś sytuacji.

Choroba bliskiej osoby

Śnienie o chorym członku rodziny może być ostrzeżeniem, abyś uważał na swoje zdrowie. Staraj się mieć zdrowe nawyki żywieniowe i regularnie chodź do lekarza, dzięki temu uzyskasz większą pewność siebie.

Sen reprezentuje również Twoją troskę o zdrowie osoby, która była we śnie; związek między wami jest bliski, więc bardzo Ci na niej zależy.

sen o chorobie

Choroba przyjaciela

Śnienie o chorym przyjacielu oznacza, że będziesz o nim plotkować, albo on przez Ciebie zostanie wplątany w jakieś plotki, układy. Jeśli pamiętasz, kim jest przyjaciel ze snu, to znaczy, że potrzebuje jakieś pomocy, jest to dla Ciebie sygnał, aby nie zostawić go teraz samego.

Nieznana choroba

Znaczenie snu o tajemniczej chorobie jest zapowiedzią wielkiego bogactwa. Oznacza to, że szczęście wkrótce Cię odnajdzie. Może ono dotyczyć różnych sfer życia, uczuć, finansów, czy realizacji marzeń. Tajemnicza choroba we śnie może być również symbolem jakiejś tajemnicy, którą skrywasz.

Ten sen może być również ostrzeżeniem, aby uważać na ludzi, których nie znasz.

Rzadka choroba

Sen sugeruje, że jesteś niezdecydowany. Problem ten spędza Ci sen z powiek, bo nie możesz podjąć ważnej decyzji. Twoje niezdecydowanie powoduje stres i zmartwienie. Musisz wybrnąć z tej sytuacji, przełamać się, poprosić o radę i ruszyć do przodu.

Śmiertelna choroba

Sen o śmiertelnej chorobie wskazuje na problemy, które pojawią się w Twoim życiu. Można je zlikwidować poprzez zmianę nawyków i rozsądne, zdecydowane działanie.

Ten rodzaj snu jest powodem do refleksji nad życiem, które prowadzisz i nad swoimi codziennymi nawykami. Postaraj się robić wszystko jak najlepiej możesz.

Według Sennika taki sen oznacza, że czujesz się niepewnie, słabo, zaczynasz wycofywać się z życia. Znaczenie snu to ostrzeżenie, aby nie pozwolić złym emocjom zawładnąć Tobą i odizolować Cię od świata.

Choroba nowotworowa (rak)

Znaczenie snu może być różne, w zależności od Twojego samopoczucia na jawie. Jeśli czujesz się dobrze, sen podpowiada, że warto zadbać o siebie, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, uprawiać sport, koniecznie zadbać o redukcję stresu.

Jeśli w realnym życiu chorujesz, odczuwasz jakieś dolegliwości, sen wróży szybki koniec choroby lub znaczną poprawę zdrowia.

Choroba weneryczna

Sen o chorobie wenerycznej przestrzega Cię przed skutkami stresu. Wskazuje, że Twój stan emocjonalny wymaga zastanowienia, a nawet konsultacji ze specjalistą.

Sen może oznaczać także zdradę, złą energię, skrzywdzenie przez innych ludzi. Uważaj na otaczające Cię osoby i nie pozwól się ranić.

Choroba skóry

Obawiasz się o swoją przyszłość i podejmujesz chaotyczne decyzje. Musisz znaleźć w swoim życiu równowagę. Taki sen zapowiada również nowe możliwości pod warunkiem, że Twoich działań nie przysłonią stare obawy i lęki.

Choroba psychiczna

Sen o chorobie psychicznej oznacza, że czujesz zamęt, brak możliwości zrozumienia przez innych lub dogadania się. Być może także źle zrozumiałeś jakąś wiadomość. Czujesz się nierozumiany przez otoczenie i odrzucony. Są to jednak tylko Twoje odczucia. Porozmawiaj z kimś bliskim o Twoich problemach i postaraj się jaśniej wyrażać swoje intencje.

Choroba serca

Sen sugeruje, że otaczają Cię fałszywi ludzie. Nie ufaj zbytnio innym, nie zwierzaj się. Sen informuje, że nawet przyjaciele mogą okazać się wrogami i wykorzystać jakąś sytuację przeciw Tobie.

Znaczenie snu choroba

 • Jesteś chory – przeżywasz wspaniały okres w swoim życiu
 • Widzisz kogoś chorego – pojawią się kłopoty z krewnym
 • Pomagasz choremu– odniesiesz sukces w pracy
 • Odwiedzasz chorego – wyjaśnij wszystkie wątpliwości
 • Choroba mamy – jakiś problem powinien być natychmiast rozwiązany
 • Choroba dziecka – czekają Cię zmiany w życiu
 • Choroba bliskiej osoby – zadbaj o siebie
 • Choroba przyjaciela – pomóż przyjacielowi
 • Nieznana choroba – szczęście wkrótce Cię odnajdzie
 • Rzadka choroba – Twoje niezdecydowanie powoduje stres i zmartwienie
 • Śmiertelna choroba – zastanów się nad swoim życiem
 • Choroba nowotworowa (rak) – zadbaj o własne zdrowie i samopoczucie
 • Choroba weneryczna – nie pozwól, by inni Cię ranili
 • Choroba skóry – znajdź w swoim życiu równowagę
 • Choroba psychiczna – czujesz się nierozumiany przez otoczenie i odrzucony
 • Choroba serca – otaczają Cię fałszywi ludzie
Znaczenie snu choroba
Znaczenie snu choroba

Sennik mistyczny – znaczenie snu choroba

 • Kiedy śni Ci się, że jesteś chory, może to zapowiadać rodzinne niesnaski i kłótnie w gronie najbliższych, które powinny nastąpić w najbliższym okresie.Jeśli zaś śnisz, że jesteś chory i zgadza się to z Twoją sytuacją na jawie, jest to pomyślny znak, bo zapowiada, że już niedługo całkowicie wrócisz do zdrowia.
 • Przebyta choroba we śnie zwiastuje permanentne zdrowie i doskonałą kondycję psychofizyczną.
 • Choroba oczu oznaczać może, że na jawie masz wielki problem z dokonywaniem właściwej oceny swojej sytuacji i stąd bierze się większość wszystkich Twoich problemów.
 • Choroba skóry symbolizuje Twoje kompleksy, brak akceptacji i wiary we własne możliwości, co paraliżuje Cię przed działaniem.
 • Jeśli śnisz o chorobie uszu, oznacza to, że zbyt mocno przejmujesz się opinią ludzi i nie potrafisz przyjmować nawet konstruktywnej krytyki.
 • Choroba serca oznacza, że odczuwasz wewnętrzny niepokój spowodowany najprawdopodobniej niedostatkiem w Twoim życiu miłości i obawiasz się, że możesz jej nigdy nie zaznać, bądź też tęsknisz za swą ukochaną osobą.
 • Kiedy śnisz o chorych rękach, może to być dla Ciebie sygnał, iż nie potrafisz stworzyć stałego związku, bo za bardzo boisz się bliskości, ale powinieneś postarać się przełamać w sobie ten lęk i spróbować obdarzyć kogoś zaufaniem.
 • Chore nogi oznaczają, że czujesz się niepewnie i brakuje Ci poczucia stabilizacji, które mogliby (i powinni) dać Ci Twoi najbliżsi.
 • Przewlekła choroba we śnie oznacza zaś, że na jawie czujesz się przemęczony, a być może także zniechęcony swoją beznadziejną sytuacją i szarym, monotonnym życiem.
Choroba
Choroba

Sen o chorobie

Sen o chorobie
Sen o chorobie

Sny o chorobie często pojawiają się u osób, które niedawno coś takiego przeżyły – własną chorobę lub kogoś z bliskich lub też właśnie doświadczają tego na jawie.

Wówczas interpretacja nie sprawia żadnych problemów, jednak jeśli nas to nie dotyczy, choroba odnosi się do naszego codziennego życia i spraw, z jakimi się zmagamy.

Interpretowanie snów o chorobie

Kiedy śni nam się jakaś choroba, sen ten może mieć potencjalnie wiele znaczeń.

Może to na przykład oznaczać, że na jawie, być może tylko podświadomie, obawiamy się, że niebawem pogorszy się stan naszego zdrowia, przy czym przeważnie w takich sytuacjach nasze podejrzenia nie są bezpodstawne, ale na przykład od dłuższego czasu źle się czujemy, choć możemy nie zdawać sobie z tego sprawy.

Może to również zwiastować dla nas chorobę, nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy całkowicie zdrowi, gdyż nasz nieświadomy umysł często jest w stanie przewidzieć zbliżające się problemy zdrowotne. Najczęściej jednakże sen o chorobie wskazuje na nasze problemy natury emocjonalnej, z którymi zmagamy się na jawie.

Jeśli więc śni nam się, że coś nam dolega, to bardzo możliwe, że na jawie przeżywamy jakieś problemy, które powodują u nas wewnętrzne cierpienia emocjonalne.

Musimy też zwrócić uwagę na to, która część naszego ciała jest w naszym śnie objęta chorobą, a także na takie szczegóły jak reakcja na nasz stan otoczenia, w jakim się znajdujemy, nasza własna reakcja i zachowanie, czyli na przykład to, czy chcemy się z tym jakoś uporać, czy czujemy się bezradni, czy też podchodzimy do wszystkiego obojętnie i zdajemy się na łaskę i niełaskę losu.

Bardzo ważny jest też fakt, czy ktoś udziela nam pomocy w chorobie, czy mamy się do kogo o nią zwrócić, to bowiem pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, kto ewentualnie mógłby pomóc nam uporać się z problemami, które mamy na jawie.

5/5 - (1)

Znaczenie snu Choroba

Opisz swój sen związany z symbolem Choroba i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen