Co to znaczy śnić o kimś?

Co to znaczy śnić o kimś?

Czy miałeś sen o kimś, kogo znasz? Najprawdopodobniej widziałeś przyjaciół, członków rodziny, sąsiadów, współpracowników i inne osoby w Twoich snach. Może miałeś nawet sen o tajemniczej osobie, której nigdy nie spotkałeś!

Co oznaczają sny o kimś

Ludzie w naszych snach są bardzo powszechni. Biorąc pod uwagę to, że większość z nas codziennie rozmawia z innymi ludźmi nie jest zaskakujące, że ludzie pojawiają się w naszych snach! Kiedy zrozumiemy co oznaczają te sny, możemy wykorzystać tę wiedzę, aby pomóc sobie we własnym rozwoju osobistym, karierze, relacjach z innymi i nie tylko!

Sny o ludziach

Najlepszym sposobem zrozumienia ludzi z naszych snów jest wyobrażenie ich sobie jako postaci z opowieści.
Pisaliśmy już o snach jako historiach, więc jeśli myślisz o swoim śnie jak o o scenerii i fabule, oczywiście będzie on zawierał także postacie! Nasza rodzina, przyjaciele, a nawet zupełnie obcy ludzie mogą pojawiać się we śnie jako postacie.

Często pojawiają się jako aktorzy odgrywający określoną rolę. Czasami symbolizują określony archetyp postaci – innym razem odgrywają główną rolę jako Twoje własne ja! Możliwość zobaczenia tej osoby jako aktora na ekranie znacznie ułatwia zrozumienie, co może symbolizować we śnie lub czy sen może dotyczyć czegoś ważnego, o czym powinniśmy wiedzieć.

Trzy typy ludzi jako postacie w naszych snach
Osoby w naszych snach zazwyczaj spełniają jedną z trzech głównych ról.
Dzieje się tak najczęściej, gdy masz „świeże” doświadczenia z tą osobą, budzi ona Twoje myśli i uczucia.

Przykłady snów:

 • śnisz o swojej ukochanej osobie po kłótni.
 • śnisz o kimś, kto niedawno zadzwonił do Ciebie.
 • śnisz o osobie, którą spotkałeś niespodziewanie poprzedniego dnia

Czasami możesz mieć również sen prekognitywny o jakiejś osobie. Nie wpadaj w panikę! Większość snów nie ma charakteru dosłownego. Jeśli na przykład śnisz, że ktoś umiera, jest bardziej prawdopodobne, że jest to symbol zmiany osoby niż jej rzeczywista śmierć.

Można też mieć sny o osobie, która przekazuje określoną wiadomość. Na przykład, pewnego razu śniło mi się, że moja przyjaciółka rodzi dziecko. Gdy się obudziłam miałam już SMS-a z informacja, że maleństwo jest już na świecie!
Możemy też mieć sny o ludziach, którzy już nie żyją. Nazywam je snami o odwiedzinach. Te sny mają kilka bardzo wyraźnych cech, które ułatwiają rozpoznanie, kiedy naprawdę komunikujesz się z kimś, kto jest już w innym wymiarze, w porównaniu do prostego snu uwolnienia, które wyraża myśli i emocje.

Możliwe, że Ty i inna osoba dzielicie się doświadczaniem snów. W takich przypadkach możesz porozmawiać z przyjacielem i dowiedzieć się, że oboje mieliście dokładnie ten sam sen. Jest to najbardziej prawdopodobne, jeśli oboje często śnicie i pamiętacie swoje sny, a przynajmniej jedno z was ma zdolność świadomego snu. Ten rodzaj współśnienia nie jest powszechny. Znam tylko kilka przypadków wspólnych snów z innymi.

Ludzie i postacie w naszych snach jako symbole

Przez większość czasu ludzie w naszych snach są w rzeczywistości symbolami. Mogą być symbolami określonej rzeczy lub nawet naszymi własnymi emocjami.

Przykłady snów:

 • Sen o dalekim kuzynie może symbolizować poczucie dystansu w sytuacjach życiowych.
 • Śnienie o przyjaciółce, która jest pielęgniarką może oznaczać, że czujesz, że potrzebujesz opieki i troski w swoim życiu.
 • Śnisz o kimś kto mieszkał w Nowym Jorku, kiedy planujesz podróż do tego miasta.
 • Kiedy śnisz o jakiejś osobie i jesteś prawie pewien, że jest to symbol, pomocne może być pomyślenie o swoich osobistych skojarzeniach z tą osobą lub próba zidentyfikowania jej jako jeden z 12 archetypów postaci.

Ktoś we śnie jako aspekt Ciebie

Postacie pojawiające się w Twoich snach wiele razy mogą występować jako TY. Może to być bardzo zaskakujące, ale ktoś musi odegrać dla Ciebie Twoją rolę we śnie!

Ktoś we śnie odgrywający Twoją rolę jest szczególnie prawdziwy, jeśli jest to ktoś z przeszłości, kogo znasz, ale może to być także osoba, której nie rozpoznajesz.

Przykłady snów:

 • Śnisz o byłym współpracowniku, reprezentującym Twoją karierę / aspekt zawodowy.
 • Śnisz o nieznajomym jako kasjerze podczas zakupów we śnie – nieznajomy reprezentuje Ciebie, patrząc na Twoje wybory, aby podjąć decyzję.

W większości snów te postacie symbolizują siłę zewnętrzną albo jakiś aspekt Ciebie lub Twojego życia.

Aby lepiej zrozumieć postacie i osoby w Twoich snach, pomoże Ci odpowiedź na kilka pytań na ich temat. Pomoże Ci to zidentyfikować typ sennej postaci, którą reprezentują, a także lepiej odnieść znaczenie snu do życia na jawie .

Co oznaczają sny o kimś

Oto kilka pytań na temat osoby, którą możesz chcieć o coś zapytać:

 • Imię – czy imię ma jakieś specjalne znaczenie?
 • Wiek – ile lat mają we śnie?
 • Związek z Tobą – skąd znasz tę osobę?
 • Cechy fizyczne – co zauważasz w wyglądzie tej osoby?
 • Cechy osobowości – jaka jest ich osobowość?

Wybierz 3 słowa, którymi opiszesz postaci ze snu.

 1. Jaki zawód lub jaką rolę życiową pełni ta osoba?
 2. Jaki jest symbol archetypu tej osoby? {Zobacz nasz artykuł dotyczący archetypów postaci, aby zapoznać się z listą różnych ról postaci i cech osobowości}
 3. Jaki nastrój lub emocje wywoływała ta osoba?

Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci stworzyć skojarzenia i zidentyfikować, czy dana osoba jest symbolem, reprezentacją części Ciebie, czy też odgrywa rolę we śnie.


Często kiedy zadajesz pytania, które wymieniliśmy powyżej i myślisz o bieżących wydarzeniach w życiu, staje się bardzo jasne, dlaczego ta osoba może pojawiać się w Twoich snach!

4/5 - (2)

2 komentarze

 1. halina

Znaczenie snu Co to znaczy śnić o kimś?

Opisz swój sen związany z symbolem Co to znaczy śnić o kimś? i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen