sennik demon

Demon

Sen o demonach

Śnienie o demonach może być bardzo przerażające! Jeśli masz sny o demonach ważne jest, aby zrozumieć, co może być ich przyczyną. Sennik pomoże zrozumieć sens snu o demonach.

Sennik – co oznacza demon we śnie?

Demony są najczęściej opisywane jako złe istoty, które wywołują strach, nieszczęście i poczucie winy. Wiele osób wierzy, że demon celowo zamierza dręczyć ludzi dla własnej przyjemności.

W większości przypadków sen o demonie niekoniecznie jest snem, w którym zły duch nadchodzi po Ciebie. Dla większości ludzi widok demona we śnie jest jedynie przejawem własnego ja, próbującego przekazać ważną wiadomość.

Często, gdy myślimy o demonach, wyobrażamy sobie własną „dobrą stronę” kontra „złą stronę”. „Dobra strona” zachęca nas do zrobienia jednej rzeczy, podczas gdy „zła strona” zachęca do innej. Rzadko kiedy nasze konflikty i zmagania w codziennym życiu mają tak proste rozwiązania.

Możesz mieć konflikt dotyczący decyzji i toczyć wewnętrzną walkę między tym co podpowiada logika a tym, czego chce serce. Czasami jesteśmy zmuszeni zrobić coś złego. Przyjaciel może naciskać na Ciebie, abyś nie zdradził sekretu, który mu szkodzi – i masz konflikt. Czy pozostajesz lojalny wobec swojego przyjaciela? A może zdradzasz sekret, bo ostatecznie to jest dla niego najlepsze i prowadzi do uzyskania pomocy?

Sennik demon

Kiedy śnimy o demonach, zwykle nie ma jasnych odpowiedzi na pytanie, co powinniśmy zrobić w trudnych sytuacjach. Jedyne co powstrzymuje demona to bezwarunkowa miłość, przebaczenie i akceptacja – kiedy podchodzimy do naszych problemów z uczuciem miłości, zazwyczaj możemy przezwyciężyć wszelkie problemy.

Demony są często symbolem czegoś, co nas niepokoi lub powoduje wielkie cierpienie. Z diabłem lub demonem może wiązać się wiele wad i pokus, wewnętrznych konfliktów i zmagań. Wielokrotnie borykamy się z problemami uzależnienia i innymi świadomymi decyzjami, które ciążą w naszych sercach. Demony w snach często wskazują, że nadszedł czas, aby poświęcić trochę czasu na rozpoznanie naszych własnych „wewnętrznych demonów”. Patrzenie na swoje wady lub słabości nie jest komfortowe, ale możliwość spojrzenia na te problemy z boku może pomóc nam lepiej zrozumieć, co powinniśmy zrobić, aby poprawić swoją sytuację. Wszyscy jesteśmy zdolni do radykalnej zmiany i poprawy.

znaczenie snu demon

Przykład interpretacji snu o demonie – znaczenie snu

Kiedy śnisz o demonach ważne jest, aby pamiętać, że nie są one rzeczywiste, to Twoja podświadomość radzi sobie z własnymi lękami, zmartwieniami lub innymi problemami.

Jeśli śnisz o demonach lub innych złych istotach:

Jest to zazwyczaj symbol winy, którą nosisz z powodu przeszłych czynów, które były nieuczciwe lub krzywdzące innych, sen to wezwanie do zmiany swojego zachowania.

Jeśli śnisz o ściganiu przez demona:

Może to świadczyć o tym, że odczuwasz strach lub niepokój związany z przeszłością. Spróbuj określić, które wydarzenie z Twojej przeszłości nadal może Cię denerwować i pracuj nad jego rozwiązaniem. Przeczytaj też co znaczy sen o byciu ściganym.

Jeśli śnisz, że jesteś opętany przez demona:

Kiedy ktoś zostaje opętany przez demona, traci kontrolę nad swoimi słowami i czynami. Jeśli śnisz, że jesteś opętany przez demona jest to dowód na to, że czujesz się bezradny i nie masz kontroli nad własnym życiem.

Jeśli śnisz o walce z demonem:

Jeśli we śnie bierzesz udział w walce z demonem oznacza to, że podejmujesz kroki w celu przezwyciężenia jakiegoś poważnego wyzwania w swoim życiu, być może uzależnienia lub negatywnego zachowania.

Jeśli śnisz o pokonaniu demona:

Sen o pokonaniu demona oznacza, że pokonałeś wielkie wyzwanie, które powodowało strach, zdenerwowanie lub poczucie winy w życiu na jawie. W następnych dniach zauważysz, że poczujesz się silniejszy, swobodniejszy i masz więcej radości niż przed tym snem.

Czy demony są prawdziwe?

Nie ma sposobu, abyśmy mogli udowodnić, czy demony są prawdziwe, czy nie. Jednak bardzo ważne jest, aby zastanowić się nad tym jak sen o demonie może wpływać na Twoje życie na jawie. Dobrze jest porozmawiać z lekarzem, aby wykluczyć wszelkie potencjalne przyczyny chorobowe.

Znaczenie snu demon
Znaczenie snu demon

Wiele różnych leków, a nawet schorzeń może wywoływać złudzenia obecności demona. Jeśli demon we śnie lub w innej wizji zachęca Cię do zranienia siebie lub innych, bardzo ważne jest, aby natychmiast zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Jeśli symbol ten pojawia się w Twoim śnie, sennik opisuje to to jako najprawdopodobniej nawiązanie do Twojego życia wewnętrznego. Może oznaczać, że czujesz się wewnętrznie rozdarty pomiędzy tym, czego pragniesz a tym, co musisz, być może również żywisz jakieś pragnienia, których jednocześnie nie potrafisz z jakiegoś powodu u siebie zaakceptować.

Symbol ten może również odzwierciedlać żywione przez Ciebie lęki, napięcie, poczucie winy czy też tłumioną agresję. Może to oznaczać, że na jawie nie radzisz sobie z tymi emocjami i być może potrzebujesz fachowej pomocy, by się z nimi uporać.

Jeśli śnisz, że widzisz demona, jest to znak, że jesteś narażony na jakieś pokusy, którym nie chcesz lub nie możesz ulec, ale jednocześnie jest Ci bardzo ciężko się przed nimi bronić.

Motyw walki z demonem jest znakiem od Twojej podświadomości, iż jesteś dla siebie zbyt surowy i zbyt krytycznie się osądzasz, pomniejszając swoje zalety i uwydatniając niewielkie wady.

Demon
Demon
Oceń sennik

18 komentarzy

 1. Witek
  • Blękitna
 2. Merry
  • eleonora
  • Natalia
 3. Weronika
 4. Magnoli
 5. Damian
 6. Marika
  • bart
 7. Gine
 8. Przerażona
 9. Zaniepokojona
 10. Ania
 11. Ania
 12. Monika

Znaczenie snu Demon

Opisz swój sen związany z symbolem Demon

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen