sny sennik

Dlaczego sny się sprawdzają?

Czy sny mogą przepowiadać przyszłość? To pytanie, które zadają sobie ludzie tak długo, jak istnieją. Wielu przypisuje przewidującą moc snów duchowości i boskiej interwencji.

Jednak niezależnie od wiary osoby, która wchodzi w stan snu, istnieje wiele przypadków, gdy sny rzeczywiście spełniają się w sposób, którego nie przewidziano. Większość proroczych snów nie ma znaczenia duchowego i nie ma związku z wydarzeniami zmieniającymi życie.

Naukowcy odkryli, że aktywność mózgu podczas snu może wyjaśniać zdolność snów do przepowiadania przyszłości.

Nauka a sny przepowiadające przyszłość

Często pojawiają się historie ludzi, którzy twierdzą, że niespodziewanie spełniły się ich sny. Istnieje kilka możliwych wyjaśnień tych sytuacji.

Niektórzy eksperci sugerują, że sny mogą obejmować zdarzenia, które dana osoba niekoniecznie przemyślała na jawie. Po śnie o czymś, na przykład zdaniu lub niezaliczeniu testu, uczeń może zacząć wierzyć w prawdopodobieństwo wyśnionego wyniku.

W tym przypadku zachowanie ucznia może się zmienić: może on mniej albo wcale lub więcej niż zwykle uczyć się do testu. Siła snów dotyczy jednak tylko wyników, które mogą być przynajmniej częściowo kontrolowane przez osobę, która znała sen.

Jednak niektóre sny spełniają się bez żadnej interwencji lub działania „po śnie”, które mogłoby być kontrolowane przez śniącego lub kogokolwiek, kto znał treść snu. Dowody wskazują na to, że sny mogą być również syntezą świadomych i podświadomych wspomnień danej osoby – syntezą prawdziwych wskazówek, które ułatwiają dokładne przewidywanie prawdopodobieństwa wystąpienia pewnych skutków. Teoria ta sugeruje również, że oczywiste wskazówki nie mogą być uważane za ważne, dopóki wszystkie fakty nie zostaną zebrane. Czasami zdarza się to podczas snu.

Anatomia i funkcja snu

Sen REM zależy od nienaruszonej struktury i funkcji kilku obszarów mózgu. Jedno z badań wykazało, że pacjenci, u których wystąpiły obustronne zmiany w okolicy brzuszno-mezjalnej lub połączenia ciemieniowo-skroniowo-potylicznego utracili zdolność śnienia.

Kilka badań wskazuje na rozpoznawanie wzorców jako składnika snu REM. Sugeruje to, że może istnieć pewne powiązanie wydarzeń, które mają miejsce podczas snu, który nie zawsze występuje w stanie czuwania. Zestawiając razem konkretne znaki, które są zbierane podczas czuwania, można sformułować wnioski o ich konsekwencjach.

sen

Czy sny się spełniają w prawdziwym życiu?

Dlaczego większość moich snów faktycznie się spełnia?

Jeśli faktycznie tak jest, to znaczy, że Twój sen jest dość głęboki. Po drugie, naprawdę głęboko wierzysz, że się on spełni.

Czy to z powodu jakiegoś strachu, czy z powodu pozytywnej nadziei, cokolwiek to jest wierzysz, że Twój sen się spełni i tak się stanie. To cały Twój system wierzeń, świadomy umysł karmi Twoją podświadomość, a więc to się wydarzy z powodu Twojej wiary.

Kiedy zacząłeś zdawać sobie sprawę, że Twoje sny się spełniają, bo niektóre z Twoich snów rzeczywiście spełniły się na jawie i poczułeś, że tak naprawdę jest i będzie (czasami jest to możliwe), ale kiedy zaczniesz mocno wierzyć, że sny się spełniają, wtedy to również zaczyna się dziać w rzeczywistości. ponieważ karmisz swoją podświadomość.

A Twoja podświadomość patrzy w przyszłość – i widzisz ją w snach. Czasami jest to dobre, czasami jest to frustrujące, ponieważ za każdym razem, gdy pojawi się dobry sen, poczujesz się dobrze, a jeśli jest to zły sen, poczujesz się bardzo przygnębiająco.

Nawet jeśli jest to normalny sen i jeśli czujesz, że sen się spełni, wtedy programujesz swoją podświadomość tak drobiazgowo i tak pewnie, że Twoje polecenia, pewność siebie i wiara sprawią, że ten sen stanie się prawdą.

Czymkolwiek karmisz swoją podświadomość, czy to jest dobre, czy złe, Twoja podświadomość to zaakceptuje i będzie nad tym pracować. Sugerowałbym więc, abyś nie przywiązywał dużej wagi do swoich snów. To dlatego, że czasami będzie dobrze, a czasami będzie to naprawdę rozczarowujące, przygnębiające, frustrujące.

Zapamiętaj, że wszystko co widzisz we śnie to intuicja, prognoza na przyszłe wydarzenia. Pamiętaj jednak, że możesz wszystko zmienić. To nasza wolna wola, determinacja zadecyduje, czy dopuścić, aby ten sen się spełnił, czy nie.

W tej chwili możesz znaleźć się w sytuacji, w której sen kontroluje Twoje życie, ale dzięki swojej determinacji i jasności myśli możesz zrobić coś innego niż w śnie. Nawet jeśli jest to zły sen, możesz zmienić rzeczywiste sytuacje, które będą inne niż sny, a wtedy odzyskasz pewność siebie.

5/5 - (1)

Znaczenie snu Dlaczego sny się sprawdzają?

Opisz swój sen związany z symbolem Dlaczego sny się sprawdzają?

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen