sennik dom

Dom

Dom w życiu każdego z nas jest bardzo ważny, jest podstawą bytu, rozwoju, równowagi. We śnie symbolizuje przede wszystkim stan Twojej pozycji życiowej, umysłu i sytuacji.

Ponieważ dom można zmienić (wyremontować, przeprowadzić się), to także Twoja sytuacja może ulec zmianie.

Sen o domu podpowiada, co można zmienić, by żyć lepiej i osiągać swoje cele.

Sennik dom

Duży dom

Sennik podpowiada, że jesteś osobą odnoszącą sukcesy, profesjonalną. Sen reprezentuje dobrobyt, obfitość i stabilność finansową. Ciesz się dobrą energią, inwestuj w nowe projekty i doszkalaj się.

Jakość i wielkość domu wskazują na Twoje wymagania, ambicje życiowe.

Duży, luksusowy dom to trudne cele, ale nie są one niemożliwe do osiągnięcia. Jeśli śniłeś o dużym domu z widokiem na ocean oznacza to, że nadszedł czas, aby się zrelaksować i zacząć spokojnie żyć. Sen zapowiada również chwile rodzinnej jedności i szczęścia, których nie można przegapić.

Sen o pięknym domu symbolizuje wewnętrzny spokój. Bądź pewny siebie, aby iść do przodu.

Sen o domu z wieloma pokojami oznacza konflikty, trudności w pracy i życiu miłosnym oraz przeciwności losu na twojej drodze.

Mały dom

Sen o małym domu wskazuje, że możesz przejść przez niebezpieczną sytuację lub że otrzymasz złą wiadomość. Przygotuj się i zabezpiecz, na ile to możliwe. Do problemów podchodź na spokojnie.

mały drewniany dom

Stary dom

Jeśli we śnie widziałeś lub mieszkałeś w starym domu, spodziewaj się nowej miłości.

Sen o starym domu reprezentuje silną i nagłą potrzebę, aby wprowadzić do życia zmiany. Jeśli przeprowadziłeś się do starego domu oznacza to, że możesz czymś się rozczarować.

Wejście do starego domu z nieuszkodzonymi meblami wskazuje, że spotkasz kogoś, kogo nie widziałeś od dłuższego czasu.

To sen, w którym ujawnia się potrzeba ustalenia priorytetów i szybkich zmian.

Wejście do starego domu, w którym dokonano przeróbek wskazuje na podjęcie nowych działań, wyznaczenie sobie nowych celów i dążeń. Znalezienie ludzi w starym domu oznacza, że masz problemy ze swoją nieśmiałością i musisz je pokonać. Wyraź swoje emocje, aby znaleźć swoje szczęście.

Jeśli dom jest stary i brzydki, sen dotyczy stanu ciała. To w jakim stanie był dom w Twoim śnie obrazuje w jakim stanie jest Twoje zdrowie fizyczne, psychiczne, Twoja kondycja. Dbaj o siebie.

Nowy dom

Sen o nowym domu wskazuje stabilność i bezpieczeństwo finansowe, ale też niezadowolenie z obecnej sytuacji i zapowiada zmiany.

Jeśli we śnie przeniosłeś się do nowego domu z dużymi, szerokimi oknami znaczy to, że czeka Cię znaczna poprawa finansowa. Znaczenie snu, że wychodzisz z nowego domu informuje, że musisz być gotowy na zmiany i powinieneś zapomnieć o przeszłości.

Jeśli śniłeś o nowym domu, to dobrze wróży, bo otworzą się przed Tobą drzwi do sukcesów i możliwości, które będą na Ciebie czekać, a decyzje, które ostatnio podjąłeś, opłacą się.

Jeśli śnisz o luksusowym domu oznacza to, że osiągniesz swoje cele, stabilność i równowagę w życiu.

Jeśli nadal mieszkasz z rodzicami sen podpowiada, że musisz być niezależny, abyś mógł ułożyć sobie życie.

nowy dom

Opuszczony dom

Jeśli śniłeś o opuszczonym lub zniszczonym domu, to sen może wskazywać na problemy w Twoim życiu, wynikające z zaniedbania i niedbalstwa.

W ten sposób można stracić wiele ważnych rzeczy, takich jak praca, własność, a nawet bliska osoba. Bądź bardziej ostrożny.

Sen oznacza też poczucie winy, porzucenie i osamotnienie.

Dom w budowie

Znaczenie snu o domu w budowie skupia się na kilku aspektach życia. Zapowiada piękną miłość i wskazuje, że uzyskasz zaszczyty. Inne osoby budujące domy we śnie oznaczają, że będziesz żył w komfortowych warunkach.

Kiedy dom jest budowany, wskazuje to na potrzebę rozwiązania sprzeczności i wyboru idealnej ścieżki. Symbolizuje interesujące oczekiwania na przyszłość, co oznacza, że robisz postępy.

Sen symbolizuje budowanie życia pełnego marzeń i realizowanie ich bez strachu, rysowanie projektów i podejmowanie ryzyka. To sen o wielkiej witalności, decyzji i energii. Masz pozytywną wizję przyszłości i masz przekonanie, że dzięki swoim ideałom możesz iść do przodu.

Jeśli w domu są murarze znaczy to, że przygotowujesz zmiany, które chciałeś wprowadzić od dawna.

Dom do remontu (zniszczony dom)

Sen zapowiada sukces finansowy, jednak pod warunkiem, że mocno zabierzesz się do pracy.

Jeśli śniłeś o zniszczonym domu z kruszącymi się ścianami, może to być ostrzeżenie, że Twój dom nie nadaje się do zamieszkania i musisz przeprowadzić remont.

Stare domy można pomalować i odnowić i jest to dokładnie to, czego potrzebujesz w swoim życiu. Wszystko co stare, już nieprzydatne, powinno trafić do kosza. Pilnie potrzebujesz czegoś nowego.

Sen może być symbolem, że przeżyjesz trudny okres, a także że potrzebujesz wprowadzenia istotnych zmian do swojego życia.

Dom bez dachu

Sen oznacza Twoje otwarcie się na zmiany, na wszystko co nowe. W Twoim życiu mogą pojawić się także nowe osoby, które wpłyną na Twoją przyszłość.

Sen może też oznaczać, że Twoje plany nieco się zagmatwają.

Dom się wali

Ten sen oznacza, że w Twoim życiu brakuje prywatności, a obcy ludzie mieszają się w Twoje sprawy. Sen symbolizuje plotki, krytykę i konflikty.

Zastanów się co powoduje takie sytuacje, być może swoimi uprzedzeniami rujnujesz swoje życie. Zapanuj nad tym, bo możesz wiele stracić.

Dom się rusza

Według Sennika nadchodzą wielkie zmiany w Twoim statusie społecznym, staniesz się wpływową osobą.

Inne znaczenie snu sugeruje, że w Twoim życiu jest niestabilność i brak równowagi. Nadszedł czas, aby stawić czoła problemom.

sen o domie

Zburzony dom

Jeśli widziałeś we śnie zburzony dom, a w sobie masz spokój i pokorę, możesz uniknąć problemów.

Sen zapowiada rozstanie z ukochaną osobą, zburzenie rodzinnej harmonii. Zrób wszystko, aby ratować rodzinę, ale unikaj konfliktów i próby nacisków.

Okradziony dom

Sen oznacza, że konieczna jest zmiana w Twoim życiu, być może czujesz smutek z powodu rzeczy, których nie możesz mieć.

Sen symbolizuje też frustrację z powodu nieosiągnięcia celu. Znajdź inny sposób na zdobycie tego na czym Ci zależy.

Pożar domu

Sennik ostrzega, że należy zwrócić większą uwagę na swoje życie i zdrowie. Mogą wystąpić nagłe i nieoczekiwane problemy, które wymagają natychmiastowego działania.

Sen o spalonym domu symbolizuje także pragnienie życia, szaloną i namiętną miłość.

Dom rodzinny

Zobaczenie lub odwiedzenie domu, w którym mieszkałeś oznacza, że wkrótce wybierzesz się w podróż.

Jeśli po wejściu do domu wszystko było dokładnie tak jak w dawnych czasach, przygotuj się na spotkanie kogoś, kogo nie widziałeś już dawno.

Jeśli dom został w pełni lub częściowo zmodyfikowany to znak, że Twoje życie nabierze rozpędu, przygotuj się, wszystko będzie zależeć od Ciebie. Zastanie ludzi w tym domu oznacza, że jesteś kochany.

To sen, który symbolizuje więź rodzinną, skupia się również na aspektach osobistych, które rozwinęły się w dzieciństwie i były częścią tego miejsca. Obecnie doświadczasz uczuć, które przypominają Ci przeszłość i tamte chwile.

dom rodzinny sennik

Dom dziadków

Sen zapowiada rozczarowanie. Twoje plany lub dążenia mogą spełznąć na niczym.

Jednak nie powinno Cię to martwić, bo dzięki temu otwierają się przed Tobą nowe możliwości i szanse.

Dom babci

Sen oznacza, że możesz liczyć na babcię w każdej sytuacji.

Łączą Cię z nią silne więzi. Jeśli potrzebujesz otuchy, warto udać się do babci, ona z pewnością podniesie Cię na duchu i doda wiary w siebie.

Dom zmarłej babci

Babcia oznacza wsparcie i dobroć. Jeśli śniłeś o domu zmarłej babci, być może odczuwasz potrzebę pomocy w jakiejś sferze życia. To także ostrzeżenie przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji.

Cudzy dom (nieznany dom)

Boisz się tego co nieznane, nowe. Otwórz się bardziej na świat i naucz się go poznawać i doświadczać. Zmiany budzą w Tobie obawy. Pora oswoić te lęki.

Śnienie o nieznanym domu, który jest piękny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, z luksusowymi detalami, symbolizuje pragnienie ewolucji, a wszystko co zrobisz, będzie miało pozytywny skutek. Sen oznacza również wielkie oczekiwania dotyczące przyszłości we wszystkich obszarach, które Cię rozwijają.

Nawiedzony dom

Znaczenie snu symbolizuje lęki. Naucz się wybaczać. Zostaw przeszłość za sobą i nie wracaj do złych wspomnień.

W przypadku tego snu ważne jest, aby ocenić, jak się czujesz w momencie wejścia do domu. Jeśli boisz się, jest to najprawdopodobniej ostrzeżenie, na które powinieneś zwrócić uwagę (czego się boisz?). Jeśli czujesz się komfortowo, jesteś w stanie poradzić sobie z problemami.

Jeśli śnisz, że odwiedziłeś nawiedzony dom, może to też oznaczać, że jesteś gotowy na doświadczenie nowych rzeczy, ale tak naprawdę nagła zmiana nie sprawia Ci przyjemności, a jeśli pojawi się duch, to prawdopodobnie w Twoim życiu pojawi się ktoś z przeszłości, aby zostawić Ci ważną wiadomość.

Sam w domu

Jeśli śniłeś o tym, że sam mieszkasz w domu być może myślisz o usamodzielnieniu się.

Możliwe, że potrzebujesz poczucia samodzielności w podejmowaniu decyzji, a może czas wziąć na siebie pewne obowiązki lub musisz podjąć jakąś decyzję raz na zawsze.

Pusty dom oznacza niepewność i to, że z jakiegoś powodu nie czujesz się komfortowo. Czegoś Ci brakuje.

Kupiłeś dom

Według Sennika będziesz mieć krótkotrwały romans, będzie to dla Ciebie czas wielkich emocji i gorących uczuć.

Sen oznacz także, że jesteś bardzo zaangażowany w sprawy rodzinne lub zawodowe.

Inne znaczenie snu jest takie, że jesteś gotowy walczyć o to, czego pragniesz, a to najlepsza droga do bycia niezależnym.

dom sennik

Sprzedałeś dom

Przygotuj się na nowe obowiązki. Coś wydarzy się w Twoim życiu, co będzie wymagało od Ciebie poświęcenia czasu, cierpliwości. Może ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy.

Szukasz domu do wynajęcia

Jeśli we śnie szukałeś domu do wynajęcia to znak, że wkrótce problem, który Cię martwi, uda się rozwiązać.
Jeśli widziałeś dom, w którym jest duża liczba drzwi i okien, sen zapowiada pełnię miłości i udane życie seksualne.

Przeprowadzka

Przeprowadzka do nowego domu wskazuje, że wchodzisz w nową fazę swojego życia.

Przeprowadzka lub zmiana otoczenia symbolizuje pomost między przeszłością a przyszłością oraz sposób, w jaki dokonuje się przejście. Jeśli jesteś szczęśliwy oznacza to dobre samopoczucie w Twojej rodzinie, jeśli ten sen wywołuje u Ciebie smutek oznacza to, że zostawiasz za sobą życie, za którym będziesz tęsknić.

Klucze do domu

Sen oznacza, że będziesz miał dostęp do rzeczy, które wydawały się niemożliwe do osiągnięcia, ale możesz też stawać innym na drodze do osiągnięcia celu.

Brudny dom

Sen o brudnym domu symbolizuje refleksję i analizę uczuć, które mogą być niejasne. To co Cię dręczy ma związek z sytuacjami z przeszłości, więc powinieneś wykorzystać ten moment, aby szybko rozwiązać problemy i iść do przodu.

Masz siłę, aby odnowić swoje życie. Pozbądź się wszystkiego co do Ciebie nie należy, a także tego co powoduje w Twoim życiu bałagan.

Sen o brudnym domu symbolizuje oczyszczenie serca z negatywnych uczuć.

Sprzątanie domu

Sennik upomina, że nadszedł czas, aby zastanowić się nad swoim życiem, uporządkować swoje sprawy.

Twoje myśli i otoczenie wymagają oczyszczenia z pewnych zachowań, negatywnych emocji, toksycznych ludzi i wszystkiego co jest dla Ciebie niekorzystne.

Ciemny dom

Śnienie, że jesteś w ciemnym domu oznacza, że czekasz na rozwiązanie jakiejś sytuacji, np. kłótni rodzinnej, problemów między przyjaciółmi. Sen może też obrazować momenty niepokoju, z którymi trudno będzie sobie poradzić, chociaż możesz je ignorować.

Rodzaje domów

Drewniany dom

Sen o drewnianym domu symbolizuje spokój, ciszę, pogodę ducha. Odkryj sposób, w jaki musisz stawić czoła światu. Nabierz dystansu do wszystkich problemów, zrelaksuj się i świadomie podejmuj decyzje.

Dom na drzewie

Sen o domku na drzewie jest dobrym znakiem, który wskazuje na sukces społeczny i długo oczekiwane uznanie i szacunek w oczach innych. Bądź stanowczy i inwestuj w swoje marzenia.

Dom na plaży

Sen o domu na plaży symbolizuje, że masz problem emocjonalny lub trudności, z którymi musisz się zmierzyć. Zrób sobie przerwę, weź urlop, aby odpocząć i złagodzić stres, który zagraża Twojej produktywności.

dom na plaży sennik

Dom w lesie

Sen oznacza, że znalazłeś spokój i harmonię. Być może szukasz samotności, ucieczki od problemów. Na jakiś czas możesz się odizolować od świata, by przemyśleć niektóre decyzje.

Dom na wodzie

Taki sen zapowiada pomyślność oraz szukanie duchowego ukojenia. Być może potrzebujesz nieco odpoczynku, by zanurzyć się spokojnie we własnych myślach.

Szklany dom

Sen oznacza oszustwa, pokazywanie na zewnątrz swojego nieprawdziwego „ja”. Zastanów się z czego to wynika. Nie można ciągle udawać kogoś innego niż się jest.

Dom starców

Zadbaj o swoje zdrowie. Sennik sugeruje, żeby nie lekceważyć żadnych objawów i sygnałów organizmu o zmęczeniu, bólu, czy jakichkolwiek nieprawidłowościach.

Sen oznacza także, że trzeba jeszcze raz przemyśleć dążenie do celu, którego wciąż nie możesz osiągnąć. Być może trzeba obrać inne sposoby, by zrealizować plany.

Dom pogrzebowy

Dopisze Ci szczęście w grach losowych. Sen może też oznaczać zmianę planów. Nie uda Ci się czegoś zrealizować, trzeba będzie przerwać działania.

Sen o domu pogrzebowym oznacza również spotkania lub nowe kierunki w Twoim życiu. Znaczenie snu i jego interpretacja zależy w znacznej mierze od tego, jaki dom widzisz we śnie i jakie są okoliczności sennej wizji.

Dom publiczny

Sen może być ostrzeżeniem, że postępujesz niemoralnie, zatracasz cenne wartości, nie liczysz się z uczuciami innych. Inne znaczenie snu jest takie, że tęsknisz za swobodą, chciałbyś poczuć się wyzwolony lub szukasz związku bez zobowiązań.

Jeszcze inne znaczenie snu może ujawnić Twoje ukryte lęki przed związkami lub płcią przeciwną.

Znaczenie snu: dom

 • Duży dom – ciesz się dobrą energią i doszkalaj się
 • Mały dom – do problemów podchodź na spokojnie
 • Stary dom – możesz spotkać nową miłość
 • Nowy dom – nadchodzą zmiany
 • Opuszczony dom – problemy mogą wyniknąć z powodu Twoich zaniedbań
 • Dom w budowie – robisz postępy i zmieniasz swoje życie
 • Dom do remontu (zniszczony dom) – porzuć to co stare i nieprzydatne
 • Dom bez dachu – nowe osoby i nowe sytuacje pojawią się w Twoim życiu
 • Dom się wali – ogranicz plotki i konflikty, bo możesz wiele stracić
 • Dom się rusza – w Twoim życiu jest niestabilność i brak równowagi
 • Zburzony dom – unikaj konfliktów i dbaj o bliskich
 • Okradziony dom – znajdź inny sposób na zdobycie tego na czym Ci zależy
 • Pożar domu – należy zwrócić większą uwagę na swoje życie i zdrowie
 • Dom rodzinny – wybierzesz się w podróż
 • Dom dziadków – czymś się rozczarujesz
 • Dom babci – zawsze możesz liczyć na swoją babcię
 • Dom zmarłej babci – nie podejmuj nieprzemyślanych decyzji
 • Cudzy dom (nieznany dom) – nie bój się nowości, otwórz się bardziej na świat
 • Nawiedzony dom – naucz się wybaczać
 • Sam w domu – bądź samodzielny, weź odpowiedzialność za swoje decyzje
 • Kupiłeś dom – jesteś bardzo zaangażowany w sprawy rodzinne lub zawodowe
 • Sprzedałeś dom – przygotuj się na nowe obowiązki
 • Szukasz domu do wynajęcia – problem, który Cię martwi, uda się rozwiązać
 • Przeprowadzka – wchodzisz w nową fazę swojego życia
 • Klucze do domu – możesz wiele osiągnąć
 • Brudny dom – rozwiązać problemy z przeszłości i idź do przodu
 • Sprzątanie domu – nadszedł czas, aby zastanowić się nad swoim życiem
 • Ciemny dom – czekasz na rozwiązanie jakiejś sytuacji
 • Drewniany dom – nabierz dystansu do problemów, zrelaksuj się i świadomie podejmuj decyzje
 • Dom na drzewie – zyskasz sukces społeczny, uznanie i szacunek
 • Dom na plaży – masz problem emocjonalny lub trudności, z którymi musisz się zmierzyć
 • Dom w lesie – znalazłeś spokój i harmonię
 • Dom na wodzie – potrzebujesz odpoczynku, by wszystko przemyśleć
 • Szklany dom – nie udawaj kogoś innego
 • Dom starców – zadbaj o swoje zdrowie
 • Dom pogrzebowy – trzeba będzie zmienić plany
 • Dom publiczny – tęsknisz za swobodą i życiem bez zobowiązań

Znaczenie snu dom
Znaczenie snu dom

Sennik mistyczny – znaczenie snu dom

 • Jeśli śni Ci się Twój dom rodzinny, jest to znak, że Twoje życie będzie szczęśliwe i będziesz cieszył się dostatkiem oraz dobrym zdrowiem.
 • Budowanie domu to zapowiedź dobrej passy i przepowiednię te możesz odnieść do wszystkich dziedzin swojego życia.
 • Kupowanie zapowiada dobrobyt i pomyślność w sferze materialnej, zaś posiadanie – brak problemów i beztroskie najbliższe lata.
 • Kiedy śnisz, że remontujesz dom, jest to znak, że uda Ci się rozwiązać jakąś bardzo zawikłaną kwestę, która dotąd nie dawała Ci spokoju.
 • Jeśli śni Ci się, że opuszczasz swój dom, jest to znak, że właśnie zaczynasz nowy etap życia.
 • Dom zaniedbany zapowiada chorobę lub załamanie nerwowe Twoje albo kogoś z Twego najbliższego otoczenia, płonący – nieoczekiwane, nieszczęśliwe wydarzenie.
 • Gdy śni Ci się zburzony dom, oznacza to, że wkrótce uda Ci się usunąć ze swojego życia jakąś przeszkodę, która dotąd przeszkadzała Ci w dotarciu do celu.
 • Pusty dom sygnalizuje, że mimo iż miałeś nadzieję na szczęście, Twoje nadzieje okażą się płonne i czeka Cię wielkie rozczarowanie.
 • Walący się dom zapowiada śmierć kogoś z Twojego najbliższego otoczenia, wielopiętrowy – poważne zyski finansowe, zaś szklany – że ktoś omami Cię fałszywymi pochlebstwami i wykorzysta przeciwko Tobie zdobytą w ten sposób przewagę.
 • Stary dom pojawiający się w Twoim śnie może sygnalizować, że na jawie brakuje Ci poczucia bezpieczeństwa i bardzo źle wpływa to na Twoje samopoczucie.
 • Dom nadający się do remontu to zapowiedź problemów na łonie rodziny.
 • Jeśli śni Ci się, że zmieniasz dom, jest to znak, że na jawie również może Cię to czekać lub też zaangażujesz się w nowy związek uczuciowy.
 • Dom utrzymany w żywych barwach oznacza, że żywisz w stosunku do kogoś silne pożądane.
 • Dom z zabitymi lub wybitymi oknami to znak, że na jawie jesteś zaślepiony fałszywą moralnością, zaś pozbawiony drzwi – że na jawie trudno jest Ci porozumieć się z osobami ze swojego najbliższego otoczenia.
 • Dom ze zniszczonym przez burzę dachem jest sygnałem, że możesz mieć jakieś problemy z psychiką.
Dom
Dom
Oceń sennik

3 komentarze

 1. Halina
 2. shem
 3. Mateusz

Znaczenie snu Dom

Opisz swój sen związany z symbolem Dom i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen