sennik drabina

Drabina

Sen o drabinie zwykle zapowiada jakieś zmiany w życiu. Może to być zawodowy awans lub zmiany w życiu osobistym, które są ważne dla Ciebie i zmieniają Twoje codzienne funkcjonowanie.

Sennik drabina

Widzieć drabinę

Jeśli widzisz drabinę we śnie oznacza to, że pokonasz trudności. Możesz poczuć się zmęczony i zrobisz sobie przerwę, która wpłynie pozytywnie na realizację Twoich osobistych i biznesowych planów. Znajdziesz w sobie wystarczająco dużo siły, aby walczyć z każdym, kto znajdzie się na Twojej drodze do sukcesu.

Schodzić po drabinie

Sen oznacza, że doświadczysz znaczącej zmiany. Będzie to skutek tego, że nie tracisz nadziei na uzyskanie nowych możliwości. W końcu dopniesz swego.

Jeśli widzisz we śnie, że ktoś inny schodzi po drabinie oznacza to, że spróbujesz przekonać ukochaną osobę, aby nie rezygnowała z pomysłu, który zajmował ją przez długi czas. Ta osoba przyzna się, że nie wierzy w sukces tego projektu, ale Ty zwiększysz jej pewność siebie, co pozwoli osiągnąć pożądane rezultaty.

Sen, w którym widzisz kogoś wspinającego się po drabinie może też oznaczać, że zazdrościsz komuś, np. koledze z pracy, który wie, jak wykorzystać swoje umiejętności i zdobyć sympatię szefa.

wchodzić po drabinie

Wchodzić po drabinie

Kiedy śnisz o wspinaniu się po drabinie oznacza to, że poczynisz postępy. Będzie to czas bardzo udany, jeśli chodzi o relacje z najbliższymi, poświęcisz im więcej czasu. Zdasz sobie sprawę jak ważne są rodzinne więzi w waszym życiu, dlatego nie pozwolisz, aby nieistotne wydarzenia z przeszłości stanęły między wami.

Upadek z drabiny

Jeśli śnisz o upadku z drabiny oznacza to, że ktoś próbuje Ci zaszkodzić. Dotyczy to przede wszystkim pracy.
Kiedy widzisz, że ktoś inny spada z drabiny oznacza to, że będziesz się martwić o ukochaną osobę. Zrobisz wszystko co w Twojej mocy, aby jej pomóc.

Skok przez drabinę

Skok przez drabinę we śnie oznacza, że lekkomyślność będzie Cię dużo kosztować. Bądź bardzo ostrożny i nie podpisuj żadnych umów, jeśli nie jesteś całkowicie pewien, czego się od Ciebie oczekuje. Kontroluj finanse.
Jeśli widzisz innych ludzi skaczących przez drabinę, będziesz świadkiem czyjegoś bankructwa. Niestety, nie będziesz w stanie pomóc tej osobie, ale przynajmniej pokażesz, że rozumiesz i wspierasz ją w tak trudnych czasach.

Spadająca drabina

Jeśli śnisz o drabinie, która spada na Ciebie oznacza to, że przegapisz dobrą okazję. Uwierzysz, że nie jesteś gotowy na taką odpowiedzialność, a potem będziesz żałować takiej postawy. Lepiej wykorzystuj każdą szansę.

Przejść pod drabiną

Jeśli śniłeś o przechodzeniu pod drabiną oznacza to, że osiągniesz swój cel, co zadziwi tych, którzy w Ciebie nie wierzyli.
Jeśli widzisz, że ktoś inny idzie pod drabiną oznacza to, że czyjś sukces Cię zaskoczy. Zawsze wierzyłeś, że ta osoba jest niezwykła, ale niezdolna do osiągnięcia pewnych rzeczy. Bardziej doceniaj innych.

Drabina pod oknem

Sen ostrzega: uważaj na złodziei. Może też oznaczać straty, oszustwa. Dobrze planuj wydatki, pilnuj swoich rzeczy. Straty mogą dotyczyć także dóbr niematerialnych, dlatego uważaj o czym z kim rozmawiasz, unikaj ludzi, którzy mogą Cię w jakikolwiek sposób skrzywdzić.

Nieść drabinę

Noszenie drabiny we śnie jest znakiem, że nie boisz się ciężkiej pracy. Jesteś niezwykle pracowitą osobą, wierzysz w siebie i masz nadzieję, że ktoś wkrótce doceni Twoje cechy. Dzięki wytrwałości osiągniesz to co planowałeś.
Jeśli widzisz we śnie, że ktoś inny nosi drabinę oznacza to, że pomoc jest w drodze. Jeśli masz duży problem i nie możesz znaleźć sposobu, aby go rozwiązać, ktoś pomoże Ci pokonać tę przeszkodę.

nieść drabinę

Kupować drabinę

Znaczenie snu o zakupie drabiny zwykle sprowadza się do inwestycji we własny biznes. Oznacza, że zainwestujesz pieniądze, aby osiągnąć postęp w swojej pracy. Możesz kupić więcej wysokiej jakości narzędzi lub zainwestować w nowy projekt.

Sprzedać drabinę

Sprzedaż drabiny we śnie oznacza, że będziesz w stanie pracować mniej i zarabiać tyle pieniędzy, ile potrzebujesz. Istnieje szansa, że otrzymasz lepszą pozycję w firmie lub przeniesiesz się do innej firmy, a nowe stanowisko będzie wymagało od Ciebie poświęcenia mniejszej ilości czasu.

Kradzież drabiny

Kradzież drabiny we śnie zwykle znaczy, że uwierzysz, że cel uświęca środki. Zdasz sobie sprawę z tego, że Twoje ambicje przekraczają konwencjonalne sposoby prowadzenia działalności, będziesz wykonywać bardziej ryzykowne ruchy.
Według Sennika, gdy we śnie widzisz, że ktoś kradnie Ci drabinę, to symbolizuje to drobne obrażenia. Inne znaczenie snu przestrzega przed zepsuciem się jakiś domowych urządzeń, czy samochodu i koniecznej kosztownej naprawie. Szkody mogą mieć coś wspólnego z nieprzemyślanymi zakupami. Możesz też wydać pieniądze na coś, co nie spełni Twoich oczekiwań.

Uszkodzona drabina (połamana)

Połamana drabina we śnie zwykle oznacza, że będą Cię otaczać ludzie, których nie lubisz. Nie masz powodów, aby im nie ufać, ale nie czujesz się komfortowo w ich obecności. Nie oskarżaj nikogo o nic, zachowaj poprawne relacje.

Naprawiać drabinę

Jeśli śnisz o naprawie uszkodzonej drabiny oznacza to, że będziesz musiał zmierzyć się z różnymi przeszkodami i wyzwaniami, ale to nie powstrzyma Cię przed walką o swoje. Nie brakuje Ci odwagi, cierpliwości i motywacji, dlatego możesz mieć nadzieję na świetlaną przyszłość.
Jeśli we śnie widzisz jak ktoś inny naprawia drabinę to znaczy, że czyjaś wytrwałość i odwaga Cię zadziwią.

Wyrzucić drabinę

Wyrzucenie drabiny we śnie oznacza, że nie liczysz na czyjąś pomoc. Ktoś coś Ci obiecał, ale nie dotrzymał słowa i jesteś rozczarowany. Niech ta sytuacja Cię zmotywuje do samodzielnego działania i osiągania celów.
Gdy we śnie widzisz innych ludzi wyrzucających drabinę oznacza to, że czyjeś lenistwo i nieodpowiedzialność narazi Cię na niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie będziesz pracować nad projektem z grupą ludzi, na których nie będziesz mógł liczyć. Zakończysz wszystko sam, ale zostaniesz zmuszony do dzielenia się zyskami z innymi.

Drewniana drabina

Drewniana drabina widziana we śnie sugeruje, że można popełnić duży błąd w pracy. Brak koncentracji lub prywatne problemy mogą spowodować, że znajdziesz się w niewygodnej sytuacji. Postaraj się być bardzo skoncentrowany podczas pracy.

Metalowa drabina

Sennik wyjaśnia, że sen o metalowej drabinie symbolizuje stabilność, którą osiągnąłeś w swojej karierze lub relacji z ukochaną osobą. Twój związek z partnerem lub przyjaciółmi jest wystarczająco silny, aby przetrwać wszystkie wyzwania. Zdobyłeś zaufanie wielu ludzi w pracy, więc nie musisz się obawiać o swoją przyszłość.

Długa drabina

Znaczenie snu o długiej drabinie jest zależne od kontekstu snu, np. jeśli widzisz długą drabinę oznacza to, że wkrótce poczynisz postępy i wreszcie zobaczysz efekty swojej pracy, jeśli śnisz o wspinaniu się po długiej drabinie – to sen symbolizuje wyczerpanie, więc kilka dni wolnego bardzo Ci się przyda.

Drabina do nieba

Sen oznacza, że dojdziesz do zaszczytów, zgodnie z planem. Będziesz czuł się bardzo dobrze. Sennik podpowiada też, że sen o drabinie do nieba może odnosić się do Twojej duchowości. Potrzebujesz duchowej odnowy, zbliżenia się do kościoła, zaspokojenia potrzeb duchowych.

Znaczenie snu: drabina

 • Widzieć drabinę – pokonasz trudności
 • Schodzić po drabinie – nadchodzą znaczące zmiany w Twoim życiu
 • Wchodzić po drabinie – robisz postępy
 • Upadek z drabiny – ktoś w pracy próbuje Ci zaszkodzić
 • Skok przez drabinę – nie bądź lekkomyślny, bo dużo stracisz
 • Spadająca drabina – nie przegap okazji
 • Przejść pod drabiną – osiągniesz swój cel
 • Drabina pod oknem – uważaj na złodziei
 • Nieść drabinę – dzięki wytrwałości osiągniesz to co chcesz
 • Kupować drabinę – zainwestujesz w firmę lub w siebie
 • Sprzedać drabinę – zmienisz pracę na lepszą
 • Kradzież drabiny – będziesz skłonny do ryzyka
 • Uszkodzona drabina (połamana) – zachowaj dobre relacje nawet z tymi, których nie darzysz sympatią
 • Naprawiać drabinę – przed Tobą trudności, które pokonasz swoim zaangażowaniem i uporem
 • Wyrzucić drabinę – ktoś nie dotrzymał danego Ci słowa
 • Drewniana drabina – skoncentruj się na pracy
 • Metalowa drabina – nadszedł czas stabilności w Twoim życiu
 • Długa drabina – jesteś zmęczony, odpocznij
 • Drabina do nieba – potrzebujesz duchowej odnowy

Szczegółowe znaczenie snu o drabinie

W snach drabiny mogą być symbolem zdobywania nowych stopni, coraz większego wtajemniczenia, doskonalenia się. Wysokość drabiny jest metaforą tego, gdzie chcemy być.

sen o drabinie
Sen o drabinie

Twoje cele mogą być związane z Twoją karierą, relacjami, duchowością, samorozwojem. Wówczas możesz ujrzeć drabinę we śnie.

Wyższa świadomość

Drabina jest często postrzegana jako duchowy symbol, zwłaszcza że jest często cytowana w opowieściach biblijnych, np. Drabina Jakuba. Ta historia jest bardzo popularna, nawet zainspirowała wiele piosenek i filmów.

Może być pomostem między jednym królestwem a drugim. Dla wielu ludzi drabina może wydawać się elementem łączącym ziemię z niebem.


Inni uważają, że drabina jest symbolem osiągnięcia wyższej wiedzy i mądrości.

Wiele osób kojarzy również drabinę z wypełnieniem luki między ciemnością a światłem, gdzie ciemność jest negatywnymi częściami jaźni, a światło pozytywnymi. Nie możemy być tylko ciemnością lub tylko światłem, ale musimy znaleźć sposób na zrównoważenie dobra i zła we wszystkich naszych działaniach.

Sny o drabinie mogą wskazywać, że nadszedł czas, aby podjąć kroki niezbędne do znalezienia równowagi w życiu.

Sukces

Wiele osób kojarzy drabiny z sukcesem i osiągnięciami. We śnie często jest to symbol postępu w osiąganiu określonego celu w Twoim życiu.

Wszystkie cele i aspiracje wymagają wysiłku, aby je osiągnąć, dlatego ważne jest, aby pamiętać, że nie możemy ich osiągnąć, jeśli pozostaniemy na ziemi. Aby skutecznie wejść na szczyt, musimy być gotowi do podjęcia kolejnych kroków.

Jeśli pracujesz nad realizacją celów w swoim życiu, zadaj sobie pytanie: Czy solidnie wykonuję pracę? Czy dostaję się tam, gdzie chcę? Czy jestem gotów postępować zgodnie z zasadami, aby osiągnąć moje cele?

Statusu społeczny

Drabiny we śnie mogą być symbolem Twojego statusu społecznego. Jeśli jesteś nisko na drabinie społecznej oznacza to, że inni są „wyżej” lub są lepsi od Ciebie.

Jeśli jesteś wysoko na drabinie oznacza to, że jesteś kimś, na kogo inni patrzą lub kim się inspirują. Jeśli czujesz, że nie radzisz sobie dobrze w porównaniu z innymi, możesz mieć sny o utknięciu na niskim szczeblu drabiny lub niemożności wspięcia się na nią.

znaczenie snu drabina
Znaczenie snu drabina

Praca

Czasami sen o drabinie może oznaczać, że jesteś bardzo zajęty pracą lub służbą innym. Drabiny są bardzo ważnymi narzędziami w wielu zawodach, takich jak elektryk, strażak, stolarz, budowniczy.

Jeśli śnisz o kimś, kto potrzebuje drabiny do naprawy przedmiotu lub przenosi drabinę na miejsce pracy, może to oznaczać, że łatwiej Ci będzie osiągnąć swoje cele, jeśli użyjesz narzędzi lub poprosisz innych o pomoc.

Rodzaje drabin i ich znaczenie

Istnieje wiele różnych typów drabin. Niektóre służą do wspinania się do bardzo wysokich miejsc, inne mogą mieć tylko 2 stopnie.

Sennik zwraca uwagę na rodzaj drabiny, którą widzisz we śnie, sposób jej użycia, a nawet to, z czego jest wykonana. Wszystko to pomoże zinterpretować znaczenie snu.

Drewniana drabina

Drewniana drabina może być symbolem staromodnych wartości i tradycji. Możesz myśleć o przeszłych osiągnięciach lub niepowodzeniach.

Drewniane drabiny mogą czasami być symbolem kogoś z innych czasów, na przykład zmarłego dziadka, który mógł pracować jako malarz lub stolarz.

Wspinanie się na drzewo po drabinie

Jeśli śnisz o wspinaniu się po drabinie, aby dosięgnąć owocu na drzewie, może to oznaczać, że jesteś bliski czerpania radości z wyników swojej ciężkiej pracy.

Sprawdź w Senniku powiązane symbole Twojego snu, np. rodzaj owocu i znaczenie drzewa.

Krzesło ratownika z drabiną

Śnienie o drabinie na plaży może oznaczać, że nie masz pewności co do swoich aktualnych decyzji życiowych lub czujesz, że chciałbyś, aby ktoś inny pomógł Ci w Twoich obowiązkach.

Możesz czuć się bezbronny lub czuć, że jest ktoś inny, kto ustala wszystkie zasady, a Ty nie jesteś doceniany za swoją ciężką pracę.

Drabina w bibliotece

Jeśli śnisz o bibliotece z książkami, w której regały są tak wysokie, że musisz się wspiąć, aby sięgnąć po wybraną książkę, może to być symbol poszukiwania wiedzy lub zrozumienia danej sytuacji. Być może próbujesz znaleźć odpowiedzi na coś, co obecnie nurtuje Cię w życiu.

Może to również oznaczać, że stajesz się bardziej świadomy własnej duchowej mądrości. Sprawdź koniecznie w Senniku powiązane symbole snów, przede wszystkim hasła „biblioteka” i „książka”.

Spadnięcie z drabiny

Jeśli śnisz o spadnięciu z drabiny może to oznaczać, że doświadczasz niepowodzeń i opóźnień w osiąganiu swoich celów. Możesz mieć do czynienia z uczuciem żalu lub rozczarowania.

Możesz czuć się tak, jakbyś nie był wystarczająco dobry lub że nie pasujesz do innych. Zidentyfikowanie tego jak sen odnosi się do Twojego życia, może znacznie ułatwić Ci zrozumienie swojej sytuacji i tego, co możesz zrobić, aby ją zmienić.

Na przykład, jeśli czujesz, że awans w pracy wciąż Cię omija, możesz uważniej przyjrzeć się swojej sytuacji. Czy przychodzisz do pracy na czas i jesteś odpowiednio do niej przygotowany? Czy wykraczasz poza to, czego się od Ciebie oczekuje, czy ledwo dotrzymujesz terminów?

Jeśli zastanowisz się nad swoją sytuacją i zdasz sobie sprawę, że próba robienia postępów w firmie jest daremna, możesz zacząć wypełniać aplikacje i wysyłać CV na rozmowy kwalifikacyjne.

Widok upadku na ziemię może oznaczać, że doświadczasz problemów finansowych lub że Twoja pogoń za sukcesem spowodowała nieodwracalne szkody w relacjach z innymi, np. z Twoim partnerem lub z dziećmi.
Chociaż trudno jest naprawić błędy z przeszłości, zwykle możemy się na nich uczyć.

Zejście z drabiny

Czasami we śnie widzimy jak schodzimy po drabinie. W takich przypadkach może to oznaczać, że zrobiłeś coś, co Cię zawstydza lub co sprawia, że czujesz się gorszy od innych.

Czasami może to być symbol niepewności co do własnej wartości. Rozważ wydarzenia, jakie miały miejsce ostatnio w Twoim życiu i zadbaj o to, by nabrać pewności siebie.

Znaczenie snu drabina
Znaczenie snu drabina

Zepsuta drabina

Jeśli we śnie widzisz połamaną drabinę może to oznaczać, że kogoś zawiodłeś lub czujesz się rozdarty wewnętrznie.

Coś jest nie tak, może działasz wbrew sobie, albo bez przekonania, a może straciłeś wiarę w to co robisz?

Raz na dole, raz na górze

Znajdowanie się na dole drabiny oznacza, że będziesz musiał ciężko pracować, aby udowodnić komuś swoją wartość.

Dół drabiny może być również symbolem nowych początków lub rozpoczęcia czegoś od nowa po niedawnej przegranej lub zmianie.

Jeśli śnisz o tym, że jesteś na szczycie drabiny, może to być dobry moment na zastanowienie się, jak traktujesz innych.

Sennik mistyczny – znaczenie snu drabina

Drabiny mogą materializować się w naszych snach na wiele zaskakujących sposobów, są zazwyczaj symbolem celów i aspiracji.

Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o drabinie. Pamiętaj że jeden symbol może mieć kilka różnych znaczeń. Wszystko zależy od okoliczności i innych symboli występujących w Twoim śnie.

 • Jeśli we śnie widzisz leżącą albo odstawioną na bok drabinę, oznacza to, że właśnie nadarza Ci się doskonała okazja i musisz zrobić wszystko, by ją wykorzystać.
 • Stojąca drabina jest ostrzeżeniem, że powinieneś zachować dużą ostrożność jeśli nie chcesz paść ofiarą kradzieży.
 • Jeżeli śnisz, że niesiesz drabinę, jest to znak, że uda Ci się znaleźć wyjście z jakiejś ciężkiej sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujesz, jeśli zaś nie masz teraz jakiegoś problemu, jest to znak, że pomożesz komuś wydostać się z poważnych tarapatów.
 • Gdy widzisz, jak ktoś niesie drabinę, jest to ostrzeżenie, że ktoś może chcieć i próbować przeszkadzać Ci w realizacji Twojego najważniejszego zamierzenia.
 • Przechodzenie pod drabiną również jest znakiem ostrzegającym przed złodziejami i nieuczciwymi osobami.
 • Jeśli śni Ci się, że stoisz na szczycie drabiny, zapowiada to okres pomyślności we wszystkich dziedzinach Twojego życia.
 • Kiedy opierasz drabinę o okno, jest to sygnał, iż na jawie żywisz jakieś tajemnicze zamiary, z którymi nie chcesz się przed nikim ujawniać, jeśli zaś widzisz ją opartą o okno, jest to sygnał, iż możesz paść ofiarą jakiegoś złodzieja albo oszusta.
 • Wspinanie się po drabinie zapowiada sukcesy i dobrą passę, głównie na gruncie zawodowym, a schodzenie – niepowodzenia i porażki.
 • Kiedy we śnie spadasz z drabiny, oznacza to, że powinieneś działać bardzo rozważnie i wykazywać się dużą ostrożnością we wszystkich sytuacjach, ponieważ grozi Ci, że po jakiejś porażce zupełnie załamiesz się psychicznie.
 • Jeśli widzisz, jak przewraca się drabina oparta o okno, jest to pomyślny symbol, zapowiadający, że uda Ci się uniknąć wielkich strat.
 • Chwiejąca się albo w jakiś sposób uszkodzona drabina jest ostrzeżeniem, że nie uda Ci się osiągnąć jakiegoś swojego celu jeśli nie zrezygnujesz ze sprawy, jaką właśnie planujesz.
 • Jeżeli śni Ci się, że próbujesz używać chwiejącej się albo uszkodzonej drabiny, jest to zwiastun niepomyślnego dla Ciebie przedsięwzięcia.
 • Wyładowany wóz drabiniasty wieszczy dostatek, zaś pusty – złą sytuację materialną.
Drabina
Drabina
5/5 - (1)

3 komentarze

 1. Andrzej Murawski

Znaczenie snu Drabina

Opisz swój sen związany z symbolem Drabina i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen