sennik dziadek

Dziadek

Sen o dziadku ma znaczenie związane z miłością i okazywaniem uczuć. Odnosi się również do naszych zdolności decyzyjnych. Może też nawiązywać do wartości, tradycji, jakie wynieśliśmy z domu rodzinnego.

Sennik dziadek

Widzisz dziadka

Jeśli widziałeś swojego dziadka we śnie oznacza to, że ktoś kogo znasz od dawna, wróci do Twojego życia.

Jednak niekoniecznie jest to osoba, którą chcesz zobaczyć w tej chwili. Ważne jest jednak, aby podjąć pewne wysiłki, by wznowić kontakt i zbliżyć się ponownie.

Sen może oznaczać także Twoje dążenia, chęć bycia silnym, mądrym lub posiadania innych cech jakie ma lub miał Twój dziadek.

znaczenie snu dziadek

Rozmawiasz z dziadkiem

Spokojne rozmowy z dziadkiem wskazują, że Twoja droga życia układa się dobrze, Twoje wybory były właściwe, masz poukładane sprawy.

Jednak jeśli konwersacja jest niespokojna, konfliktowa, znaczenie snu jest nieco inne – droga, po której kroczysz jest wyboista i kręta.

Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na analizę różnych doświadczeń i zastanowić się nad konsekwencjami.

Dziadek Cię przytula

Jeśli śniłeś, że przytulasz swojego dziadka, powinieneś słuchać starszych ludzi i postępować zgodnie z ich radą. Jest to jedna z najlepszych dróg do sukcesu. Nie zamykaj się na rady innych ludzi.

Porada od dziadka

Sennik sugeruje, że warto uważać na kontakty z przyjaciółmi i krewnymi. Niektóre konflikty mogą pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, uważaj by nie pogorszyć sytuacji. Dąż do zgody.

Grasz z dziadkiem

Taki sen wskazuje na wysoki poziom dojrzałości emocjonalnej. Nadszedł czas na relaks i cieszenie się najbardziej przyjemnymi zajęciami. Zafunduj sobie urlop i poświęć trochę czasu tylko sobie.

Gry są symbolami radości i odnowy. Ważne jest, aby znaleźć równowagę.

gra z dziadkiem

Opowieść dziadka

Jeśli miałeś sen, w którym dziadek opowiada jakąś historię, to symbolizuje on dobre decyzje i łatwość w realizacji najpilniejszych celów. Jesteś osobą, która posiada dużo wiedzy, jest racjonalna. Podejmujesz decyzje w bardzo zrównoważony sposób.

Jeśli opowiadana przez dziadka we śnie historia jest tragedią, warto zwrócić szczególną uwagę na najważniejsze decyzje. Niektóre konflikty mogą mieć ogromny wpływ na Twoje życie, zwłaszcza na zdrowie.

Dziadek na rowerze

Sen zachęca Cię do ruszenia z miejsca, śmiałego decydowania o swojej przyszłości. To zapowiedź korzystnych zmian, ale też konieczności samodzielnego decydowania o ich kierunku i tempie.

Kłótnia z dziadkiem

Możesz podejmować złe decyzje, które opóźniają realizację Twoich planów.

Ten rodzaj snu wskazuje również na potrzebę opieki. Będziesz potrzebował pomocy w rozwiązaniu jakiś problemów. Musisz zachować spokój i rozsądek.

Płaczący dziadek

Jeśli Twój dziadek płacze we śnie jest to oznaka, że istnieją konflikty dotyczące zdarzeń lub osób żyjących obok Ciebie. Być może ich nie dostrzegasz lub nie wiesz co w tej sytuacji zrobić. Nie zostawiaj jednak spraw samych sobie.

Poszukaj wsparcia lub poradź się kogoś i rozwiąż wszystkie sprawy do końca, wyjaśnij wątpliwości.

Chory dziadek

Sen to ostrzeżenie. Zastanów się, co złego dzieje się w Twoim życiu, co może niepokoić Twojego dziadka. Sen przestrzega Cię przed konsekwencjami niewłaściwego zachowania się.

chory dziadek

Dziadek umiera

Sen jest zapowiedzią zmian, końca pewnej epoki, etapu w Twoim życiu. Być może musisz dorosnąć lub spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Coś się kończy, ale coś nowego zaczyna. Zamknij wszystkie sprawy z przeszłości.

Nieżywy dziadek w trumnie (nieboszczyk)

Nieżyjący dziadek może we śnie udzielać Ci wsparcia, przynosić spokój, dobre rady, dzielić się swoją wiedzą doświadczeniem. Jego pojawienie się we śnie powinno dodać Ci otuchy, wiary w siebie i pomyślność losu.

Nieżyjący dziadek

Sen o tym, że Twój dziadek nie żyje, oznacza dużą zmianę w Twoim życiu. Coś może zmienić się na lepsze lub na gorsze.

Ten rodzaj snu wskazuje również, że brakuje Ci dziadka. Jeśli żyje, skontaktuj się z nim i spędźcie wspólnie trochę czasu; jeśli już nie żyje, odwiedź jego grób lub porozmawiaj o nim z bliską Ci osobą.

Śnienie o śmierci dziadka, który już od jakiegoś czasu nie żyje, wskazuje na waszą bliskość, silną więź, a także tęsknotę. Może oznaczać także duchowe wsparcie.

Dziadek i babcia

Sen o dziadku i babci odwołuje się do uczuć, przede wszystkim ciepła, miłości, poczucia bezpieczeństwa. Może również oznaczać, że próbujesz ukryć jakiś problem w rodzinie. Jeśli dziadek z babcią są zgodni, radośni, sen może zapowiadać udany związek.

Znaczenie snu dziadek

 • Widzisz dziadka – spotkasz się z kimś kogo od dawna nie widziałeś
 • Rozmawiasz z dziadkiem – zastanów się nad konsekwencjami swoich czynów
 • Dziadek Cię przytula – słuchaj starszych ludzi i postępuj zgodnie z ich radą
 • Porada od dziadka – szukaj zgody, unikaj konfliktów
 • Grasz z dziadkiem – znajdź czas dla siebie, odpocznij
 • Opowieść dziadka – zwróć uwagę na swoje decyzje
 • Dziadek na rowerze – zacznij sam decydować o sobie
 • Kłótnia z dziadkiem – będziesz potrzebował pomocy
 • Płaczący dziadek – musisz rozwiązać wszystkie konflikty
 • Chory dziadek – uważaj na konsekwencje tego co robisz
 • Dziadek umiera – zamknij wszystkie zaczęte sprawy
 • Nieżywy dziadek (nieboszczyk) – Twój dziadek ciągle Cię wspiera
 • Nieżyjący dziadek – nadchodzą duże zmiany w Twoim życiu
 • Dziadek i babcia – próbujesz ukrywać jakiś problem

Znaczenie snu dziadek, babka
Znaczenie snu dziadek, babka

Sennik mistyczny – dziadek

Jeżeli śni Ci się, że widzisz jakiegoś dziadka czy babkę albo rozmawiasz z nimi, jest to znak, że uda Ci się pozytywnie załatwić jakąś sprawę albo doprowadzić do szczęśliwego końca jakiś istotny dla Ciebie plan.

Gdy śni Ci się Twój dziadek, jest to zapowiedź pomyślności i przepowiednię tę możesz odnieść do wszystkich dziedzin swojego życia.

Dziadek
Dziadek
Oceń sennik

Znaczenie snu Dziadek

Opisz swój sen związany z symbolem Dziadek i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen