znaczenie snu gołąb

Gołąb, gołębie

Sen o gołębiach oznacza wewnętrzny spokój, przyjaźń i pogodne życie.

Gołębie odegrały znaczącą rolę w historii, m. in. były używane do przesyłania wiadomości zanim wynaleziono telefony, a w czasie wojny docierały z ważnymi informacjami na front. Dlatego sen o gołębiach ma wiele znaczeń, zależnych od kontekstu snu i Twojej sytuacji życiowej, a także Twojego stosunku do tych ptaków, często spotykanych w miastach.

Interpretacje snów o gołębiach są zależne od okoliczności życia, przez które przechodzisz, mogą wyrażać emocje, ale też własne dążenia i pragnienia.

Sennik gołębie

Widzisz gołębie

Śnienie o gołębiach wyraża chęć przekazania pewnych emocji, chęć zakomunikowania innym swojej sytuacji. Sennik uważa, że otwierasz się na świat, walczysz z nieśmiałością, która frustrowała Cię przez długi czas.

Śnienie o gołębiach często sugeruje pewność siebie, a także koniec napięć, żalu, niepewności. To znak, że poczujesz się lepiej sam ze sobą.

Gołąb w domu

Sen oznacza, że w Twoim domu panuje wspaniała atmosfera, a Twój partner jest Ci wierny i oddany.

Jeśli miałeś jakiekolwiek wątpliwości co do kogoś z rodziny, rozwieją się i przekonasz się, że Twoje obawy, czy uprzedzenia były bezpodstawne. Możesz liczyć na swoich bliskich. Możesz też spodziewać się dobrych wiadomości.

sennik gołąb

Gołąb na ramieniu

Sen zapowiada nowe znajomości. Będą to szanowani, inteligentni ludzie, z którymi z przyjemnością będziesz przebywać. Wniosą w Twoje życie wiele pozytywnych emocji i nowych rozrywek.

Gołębie latające po niebie (gołąb w locie)

Sen o gołębiu w locie jest oznaką wyzwolenia. Prawdopodobnie czujesz się teraz niezależny i wolny. Korzystaj z okazji, by docenić każdą sekundę życia.

Gołąb na dachu

Jeśli we śnie widzisz gołębia na dachu oznacza to, że Twoje marzenia są nieosiągalne. Ciesz się tym co masz, co możesz osiągnąć. Przeanalizuj raz jeszcze swoje marzenia i plany.

Gruchające gołębie

Sen oznacza ostrożność lub czujność. Sennik mówi także o tym, że gruchające gołębie we śnie mogą oznaczać wyznanie jakiejś tajemnicy lub otrzymanie od kogoś dobrej rady.

Gniazdo gołębi

Jeśli widzisz we śnie puste gniazdo gołębi oznacza to, że czujesz się zmęczony i niezadowolony. Pora na odpoczynek i być może zmianę priorytetów.
Gniazdo z ptakami symbolizuje nowe uczucia, spełnienie marzeń, szczęście rodzinne.

Młode gołębie (pisklęta)

Jeśli w Twoim śnie pojawią się pisklęta bez towarzyszącej im matki będzie to świadczyło o tym, że pragniesz bezpieczeństwa i szacunku dla kogoś z Twojego bliskiego kręgu.

Nie ukrywaj swoich uczuć. Staraj się też znaleźć osobę, która potrzebuje Twojej pomocy. Jeśli w gnieździe widzisz całą ptasią rodzinkę, szczęście rodzinne nie opuści Twojego domu.

Gołębie w gołębniku

Jeśli zobaczysz we śnie wiele gołębi radośnie gruchających w gołębniku, sen oznacza szczęście, ponieważ zdobędziesz uznanie i poparcie u innych.

Gołębie w grupie świadczą o tym, że odnalazłeś swój cel życia, powołanie, spokój.

Odchody gołębia

Znaczenie snu dotyczy Twojej empatii lub wścibstwa. W zależności od tego co przeżywasz w życiu na jawie, należy odczytać znaczenie snu. Próbowałeś rozwiązać sytuację, która dotyczy problemów osób trzecich, a odpowiedź, której szukałeś, była w Tobie. Wyciągnij naukę z tych zdarzeń.

Atakujące gołębie

Śnienie o ataku jednego lub więcej gołębi może zapowiadać jakieś złe wydarzenie, zaskoczenie, coś co pójdzie nie po Twojej myśli. Jedyną właściwą postawą w tej sytuacji jest pozytywne nastawienie. Wszystko da się poprawić i wyjść cało z każdej sytuacji.

znaczenie snu gołąb

Polowanie na gołębie

Sen wyjaśnia, że to Ty ponosisz wyłączną odpowiedzialność za nieosiągnięcie swoich celów, nie powinieneś oskarżać o to innych. Masz moc i możliwości, by osiągać to co zaplanowałeś, weź sprawy w swoje ręce i nie oglądaj się na innych. Odrzuć uprzedzenia.

Ranny gołąb

Sennik stwierdza, że organizacja projektu, na którym się skupiłeś, może zostać odroczona o jakiś czas. Szczególnie dotkliwie odczujesz wspomnienia nieudanego związku, który głęboko Cię zranił. Wspomnienia powrócą.

Spróbuj się rozprawić z przeszłością. Musisz przezwyciężyć strach przed wyjściem ze swojej strefy komfortu i wyrazić to co myślisz, czujesz i czego pragniesz.

Jeśli śnisz o gołębiu, który usiłuje polecieć w Twoją stronę, ale mu się to nie udaje, powinieneś zrewidować swój sposób bycia. Prawdopodobnie byłeś bardzo surowy wobec kogoś z Twojego bliskiego otoczenia, w rodzinie, w pracy. Zastanów się nad swoim postępowaniem, znajdź właściwy sposób wyrażania swoich emocji.

Martwy gołąb

Sen o martwym gołębiu pokazuje, że ktoś przygotowuje się do opuszczenia partnera. Może to być też sygnał o tym, że związek się wypalił i żadne z was nie ma już nic drugiemu do zaoferowania.

Inne znaczenie snu dopuszcza możliwość, że być może Twoje zachowanie lub postępowanie szkodzi innym ludziom. Zastanów się nad swoimi decyzjami.

Według Sennika wiele martwych gołębi na ziemi oznacza to, że niedogodności życia skłoniły Cię do zbudowania bariery, która oddziela Cię od świata i ludzi, co uniemożliwia Ci kontakt z innymi i wykorzystanie wielu okazji.

Jedzenie gołębi

Sen uświadamia, że dobre relacje z otaczającymi Cię osobami powinny być pielęgnowane. Doceniaj ludzi, którzy są dla Ciebie życzliwi. Pamiętaj o nich cały czas, a nie tylko od święta.

Rodzaje gołębi

Biały gołąb

Sen o białej gołębicy może oznaczać Twoje wewnętrzne wyciszenie, spokój, pogodę ducha, radość i dobrobyt. Sen może też oznaczać, że będziesz miał spotkanie z osobą, której dawno nie widziałeś, z którą zerwałeś relacje dawno temu.

Masz szansę na wielki sukces w pracy lub pozytywne zaskoczenie w związku. Wiele spraw, które do tej pory nie układały się po Twojej myśli, szybko ruszy ku szczęśliwemu finałowi.

Jeśli we śnie widziałeś białe gołębie w locie sen oznacza, że jesteś otoczony przez dobrych, oddanych Ci ludzi. Może to również oznaczać, że w ciągu najbliższych dni otrzymasz dobre wiadomości, które spowodują szczęście w Twojej rodzinie.

Czarny gołąb

W przypadku, gdy śnisz o czarnych gołębiach, musisz zdać sobie sprawę z tego, że czeka Cię smutek i kłopoty. Powinieneś spróbować rozwiązać swoje problemy tak szybko, jak to możliwe, gdyż problem może osiągnąć większe rozmiary i poważnie Ci zaszkodzić.

Siwy gołąb

Sen może zapowiadać odkrycie zdrady partnera. Inne znaczenie snu odnosi się do Twoich zachowań i obaw. Przede wszystkim sen sygnalizuje, że jesteś nadwrażliwy. Powinieneś obiektywniej spojrzeć na otaczający Cię świat.

Gołąb pocztowy

Sen o gołębiach pocztowych oznacza, że musisz wysłać (przekazać) komuś wiadomość. Być może jest to coś, o czym od dawna chciałeś komuś zakomunikować. To dobra pora na wyznania i szczere rozmowy.

Jeśli we śnie widziałeś gołębia z listem sen oznacza, że będziesz miał wiadomość od ukochanej osoby.

Znacznie snu: gołąb

 • Widzisz gołębie – otwierasz się na świat, walczysz z nieśmiałością
 • Gołąb w domu – możesz liczyć na swoich bliskich
 • Gołąb na ramieniu – nowe znajomości wniosą w Twoje życie wiele pozytywnych emocji
 • Gołębie latające po niebie (gołąb w locie) – czujesz się niezależny i wolny
 • Gołąb na dachu – ciesz się tym co masz
 • Gruchające gołębie – otrzymasz od kogoś dobrą radę
 • Gniazdo gołębi – czeka Cię spełnienie marzeń i szczęście rodzinne
 • Młode gołębie (pisklęta) – nie ukrywaj swoich uczuć
 • Gołębie w gołębniku – odnalazłeś swój cel życia, powołanie i spokój
 • Odchody gołębia – próbowałeś komuś pomóc
 • Atakujące gołębie – coś pójdzie nie po Twojej myśli
 • Polowanie na gołębie – nie oskarżaj innych o swoje niepowodzenia
 • Ranny gołąb – rozpraw się z przeszłością, wyraź to co myślisz, czujesz i czego pragniesz
 • Martwy gołąb – Twoje zachowanie szkodzi innym ludziom
 • Jedzenie gołębi – doceniaj ludzi, którzy są dla Ciebie życzliwi
 • Biały gołąb – otaczają Cię dobrzy ludzie, szczęście Ci sprzyja
 • Czarny gołąb – rozwiąż swoje problemy tak szybko jak to możliwe
 • Siwy gołąb – spójrz obiektywnie na otaczający Cię świat.
 • Gołąb pocztowy – to dobra pora na wyznania i szczere rozmowy

Szczegółowa interpretacja snu Gołąb

Kiedy gołąb lub gołębica pojawia się jako symbol we śnie lub w życiu na jawie jest to znak, na który powinniśmy zwrócić uwagę!

Duchowy Posłaniec

Gołębie od dawna są symbolem Ducha świętego w religiach chrześcijańskich. Powszechnie uważa się, że zobaczenie gołębicy to uświadomienie sobie Ducha świętego w nas i otwartość na otrzymanie boskiej mądrości i wskazówek.

W biblijnej opowieści Noe wysyła gołębicę, aby sprawdzić, czy powódź minęła. Gołąb powracający z gałązką oliwną jest symbolem końca powodzi i do dziś jest uznawany za symbol pokoju. Gołąb może być wezwaniem do dalszego zgłębiania własnej duchowości.

Gołębie pocztowe były wykorzystywane do przesyłania ważnych informacji. Były używane przez wojsko podczas I i II wojny światowej. Wiele gołębi zostało nagrodzonych medalami honorowymi za przekazanie ważnych wiadomości, które uratowały życie wielu osobom w czasie wojny. Kiedy widzimy gołębia pocztowego możemy być pewni, że jest to znak, aby zwracać uwagę na wiadomości, które możemy otrzymywać od Ducha!

Podczas gdy biała gołębica jest najczęściej kojarzona z Duchem Świętym w religiach rzymskokatolickich, należy pamiętać, że nawet pospolity szary gołąb miejski może być znakiem łaski Bożej.

sennik gołąb
Sennik gołąb

Spokój i wolność od zmartwień

Dwa gołębie w wybitym oknie przypominają nam, że konflikt zawsze można rozwiązać w sposób pokojowy. Czy ostatnio bardzo się o coś martwiłeś? Gołąb jako symbol pokoju może przypomnieć, że nie możemy kontrolować wszystkiego i czasami musimy zaufać losowi.

Jeśli coś Cię niepokoi, gołąb może być znakiem od Ducha Świętego i wszechświata, który powie Ci, że chociaż ostateczny wynik może nie być dokładnie taki, jakbyś chciał, to wszystko będzie w porządku.

Symbolizuje to, że w czasach konfliktu i niepokoju nastąpi pokojowe rozwiązanie. Być może pokłóciłeś się z kimś, a może przeżywasz szczególnie trudny okres w życiu.

Gołąb może być znakiem, aby poszukiwać w sobie pokoju i pogody ducha. Może to być znak, że pokój jest możliwy, gdy zrezygnujesz z potrzeby kontroli i dominacji.

Opieka, miłość i dar życia

Wiele kartek walentynkowych i zaproszeń ślubnych przedstawia gołębie jako symbol miłości i wierności. Wiele kultur na całym świecie postrzega gołębia jako symbol wychowywania, opieki i tworzenia.

W mitologii greckiej gołąb był kojarzony z boginią Afrodytą, która była symbolem piękna, miłości i przyjemności. Starożytni Rzymianie kojarzyli gołębicę z boginią Wenus.. Wiele różnych kultur uznawało gołębicę jako symbol płodności. Dziś wiele osób postrzega gołębia jako znak pomyślności i szczęścia.

Gołąb we śnie może czasami oznaczać poczęcie dziecka lub może być metaforycznym symbolem odrodzenia się.

Zaangażowanie i lojalność

Dwa gołębie są symbolem miłości, zaangażowania i wychowania.

Gołębie zazwyczaj łączą się w pary na całe życie i mogą być symbolem zaangażowania, lojalności i wierności. Wiele ceremonii ślubnych często przedstawia symboliczne wypuszczenie gołębi jako symbolu szczęśliwego małżeństwa.

Czasami ten symbol może się pojawić, gdy boimy się zaangażowania.

Niewinność, czystość i prawda

Ponieważ gołębie są związane z Duchem Świętym, czasami są uważane za symbol wszystkich rzeczy czystych, niewinnych i prawdziwych.

Wielu świętych jest przedstawianych na obrazach otoczonych gołębiami. Często uważa się, że gołębie są symbolem niewinności, tak przedstawia je np. Biblia.

Gołębie są typowo miejskimi ptakami, ich całe stada często towarzyszą każdemu z nas, dlatego zdarza się, że widzimy je również w snach.

gołębie w snach
Gołębie w snach
Znaczenie snu gołąb
Znaczenie snu gołąb

Podczas interpretowania znaczenia snów i znaków ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoje osobiste doświadczenia i odczucia związane z gołębiami.

Jeśli często je zauważasz może to być znak, aby spojrzeć głębiej na swoją własną duchową ścieżkę. Poszukaj też w senniku powiązane symbole, które widzisz w swoim śnie.

Kiedy śnisz o gołębiu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kontekst snu, wygląd ptaków, otoczenie.

Sennik mistyczny – znaczenie snu gołąb

 • Jeśli we śnie słyszysz gruchanie gołębia, jest to znak, iż wkrótce ktoś udzieli Ci cennej wskazówki, do której zdecydowanie powinieneś się zastosować, gdyż jest to najlepsze, co możesz w tej sytuacji zrobić. W innym znaczeniu symbol ten zapowiada, że zbliżysz się fizycznie do kogoś, kogo od dawna pożądasz.
 • Gdy we śnie widzisz siedzące lub latające gołębie, jest to znak, że nawiążesz ważne kontakty towarzyskie z wysoko postawionymi, wpływowymi osobami i będziesz cieszył się ich wielką sympatią.
 • Jeśli śnisz, że karmisz gołębie, jest to znak od Twej podświadomości, że powinieneś mocniej skupić się na wyświadczaniu przysług i sprawianiu przyjemności swym znajomym, którzy wiele mogą i możesz mieć z tego wielkie korzyści, także w pełni wymierne.
 • Gdy śnisz, że straszysz, łapiesz, zabijasz bądź jesz gołębie, jest to sygnał, iż wkrótce ktoś, kto do tej pory był Twoim protektorem, straci dla Ciebie całą sympatię, a wszystko to będzie wyłącznie Twoją własną winą.
 • Strzelanie do gołębi to zapowiedź nieprzyjemności, jakie będziesz miał w pracy z tego powodu, iż Twoi współpracownicy zarzucą Ci nieuczciwość.
 • Jeśli śni Ci się, że widzisz gołębie szybujące w powietrzu, jest to znak, że Twoja sytuacja zawodowa poprawi się za sprawą nowych kontaktów, jakie w najbliższym czasie uda Ci się nawiązać.
 • Dwa dziobiące się gołębie to znak, że wkrótce zaangażujesz się w szczęśliwy związek uczuciowy bądź nawiążesz prawdziwą przyjaźń.
 • Para gołębi to zwiastun szczęśliwego i udanego pożycia u boku ukochanej osoby.
 • Duża liczba gołębi oznacza, że czeka Cię szczęśliwe życie na łonie rodziny.
 • Jeżeli w Twoim śnie pojawia się zraniony gołąb, oznacza to, iż na jawie tłumisz potrzeby emocjonalne, jakie odczuwasz, ale to sprawia, że nie jesteś w stanie ich zaspokoić i to Cię dręczy.
 • Martwy gołąb zapowiada bliżej nieokreślone kłopoty, jakich możesz spodziewać się w najbliższym czasie.
 • Biały gołąb to znak, że nie musisz martwić się o swoją przyszłość, zarówno tę bliższą, jak i dalszą, ponieważ rysuje się ona w jasnych barwach.
 • Gdy śnisz o handlarzu gołębiami, jest to znak, że w najbliższym czasie będziesz miał wiele powodów do radości i nie opuści Cię dobre samopoczucie.
 • Widziany we śnie gołębnik to zapowiedź zysków i poprawienia się w ich efekcie Twojej sytuacji finansowej.
Gołąb, gołębie
Gołąb, gołębie
5/5 - (1)

5 komentarzy

 1. ...
 2. Kasia
 3. Cabia
 4. andrzej
 5. Magdzia

Znaczenie snu Gołąb, gołębie

Opisz swój sen związany z symbolem Gołąb, gołębie i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen