sennik góry

Góra, góry

Sen o górze oznacza trudności, z którymi trzeba się zmierzyć. Potrzebne Ci będą wysiłek i wytrwałość. Nie rezygnuj mimo to ze swoich celów, ponieważ masz dużo wewnętrznej siły. Nie brakuje Ci możliwości zdobycia szczytu. Dąż do celu.

Sen o górze mówi nam również o naszej wewnętrznej sile, umiejętnościach, technikach, kompetencjach i odwadze, by iść naprzód pomimo smutku i trudności.

Sennik góry

Widzieć górę

Widok góry we śnie jest ostrzeżeniem przed wyzwaniem, stawieniem czoła problemom. Nie trać ducha.

Śnienie, że widzisz górę jest wezwaniem, abyś się nie zniechęcił trudnościami, aby zrealizować swoje projekty lub plany, musisz mieć dużo cierpliwości.

Góra (jej wielkość, kształt, budowa) w tym kontekście reprezentuje przeszkody, które będziesz musiał pokonać, aby osiągnąć swój cel.

Zachowaj jednak pozytywne nastawienie.

Wspinać się na górę

Jeśli we śnie wspiąłeś się na górę, oznacza to sukces. Wspinaczka na górę jest znakiem, że trudności będą rosły, ale będziesz wiedział jak je pokonać i przezwyciężyć.

Sen pokazuje jak bardzo jesteś zdeterminowany i gotowy, by osiągnąć cel.

Jeśli wspinaczka na górę jest bardzo trudna, świadczy to o tym, że jesteś osobą wytrwałą i zaangażowaną. Pozycja ekonomiczna, status społeczny, praca, którą obecnie wykonywałeś, są owocem Twojej ciężkiej pracy.

wspinać się na górę sennik

Wejść na szczyt góry

Kiedy śnisz, że osiągasz szczyt góry oznacza to, że jesteś osobą zdeterminowaną i dotrzesz do celu mimo wszystko.

Sennik wróży wielkie sukcesy, dobrobyt gospodarczy, dobrą pracę i doskonalenie osobiste.

Zdobycie szczytu wskazuje na zamknięcie ważnych cykli i ustąpienie nowym doświadczeniom. Posiadanie tego typu snów jest ściśle związane z sukcesem i triumfem, czy to w życiu osobistym, zawodowym, czy nawet sentymentalnym.

Schodzić z góry

Zejście z góry oznacza, że osiągnąłeś jakiś cel, możesz odpocząć i planować kolejne wydarzenia. Przed Tobą prosta droga i czas na zasłużony relaks.

Sennik przekonuje, że sen o zejściu z góry wizualizuje Twój sukces.

Spadać z góry

Śnienie, że spadasz z góry oznacza, że jesteś bardzo niecierpliwy, spieszysz się, by osiągnąć cel, co może doprowadzić do podjęcia niewłaściwych decyzji.

Inne znaczenie snu jest takie, że jesteś pod presją i w tej chwili nie jesteś w stanie wejść na szczyt – odnieść sukcesu.

Rozpadająca się góra

Jeśli we śnie widziałeś rozpadającą się górę, Twój talent i siła woli nie pozwolą Ci zrezygnować z walki. Znaczenie snu o upadającej górze jest apelem o ich wykorzystanie w walce z przeciwnościami. Nigdy nie przestawaj walczyć o swoje marzenia.

Pokryte śniegiem (ośnieżone) góry

Jeśli śnisz o górze i pada śnieg lub jest Ci bardzo zimno, może to oznaczać duże problemy w pracy lub w rodzinnym biznesie, straty ekonomiczne lub ostrzeżenie o niepowodzeniach finansowych.

Uspokój się, przeanalizuj plany i zachowaj optymizm. Potrzebna Ci będzie pomoc innych.

Góry skaliste

Góry skaliste widziane we śnie oznaczają duże problemy i wysiłek. Zwiastują trudności, a nawet cofanie się, zamiast kroczenie do przodu. Oznacza to, że na Twojej drodze życiowej pojawią się przeszkody, które znacznie opóźnią realizację Twoich zamierzeń. Będziesz musiał włożyć więcej wysiłku w to, by dosięgnąć celu.

Góry i morze

Sen zapowiada zmiany. Jeśli krajobraz jest spokojny słoneczny, zmiany pojawią się szybko i będą pozytywne, jeśli morze jest wzburzone, a góry skaliste lub panuje mrok – przed Tobą trudna droga, pełna przeszkód.

Spokojny widok na góry i morze może oznaczać też potrzebę odpoczynku na łonie natury, z dala od ludzi i zgiełku.

Góry piasku

Sen oznacza, że masz dużo spraw do załatwienia. Może symbolizować też złudzenia, nietrwałe relacje lub nietrafione postanowienia. Przeanalizuj jeszcze raz to co Cię spotyka.

Narty

Sennik ostrzega, że narty we śnie symbolizują bardzo stromą drogę do celu. Szybka jazda na nartach może oznaczać brak roztropności, a wypadek – kłopoty. Wchodzenie na szczyt góry na nartach, to według Sennika symbol trudnego dochodzenia do celu.

Inne znaczenie snu o nartach mówi o tym, że dzięki nim szybciej można osiągnąć cel, pod warunkiem zachowania rozwagi i rozsądku.

Jesteś na szczycie góry

Jeśli dotarłeś na szczyt góry prawdopodobnie oznacza to, że osiągnąłeś swój cel! Być może gdzieś w swoim życiu jesteś blisko osiągnięcia czegoś lub czujesz się dumny, że niedawno pokonałeś coś trudnego.

Ten sen może również zachęcić Cię do wypowiedzenia się na jakiś temat, do przemowy przed większym gronem słuchaczy. Sennik sugeruje przygotowanie do wystąpienia przed większą ilością osób.

szczyt góry

Utknąłeś na górze

Czy znalazłeś się na górze, ale nie możesz ruszyć się w żadnym kierunku? Czy czujesz się uwięziony, ponieważ uniemożliwia Ci poruszanie się niebezpieczny teren, pogoda lub jakaś inna okoliczność?

Ten sen prawdopodobnie sugeruje to, że czujesz się uwięziony w swoim życiu. Góra symbolizuje przeszkodę, a fakt, że jesteś uwięziony, że Twoje wysiłki aby ją pokonać, są nieskuteczne. Taki sen może oznaczać, że musisz ponownie przemyśleć, jak poradzić sobie z sytuacją.

Znaczenie snu: góry

 • Widzieć górę – nie zniechęcaj się trudnościami i dąż do celu
 • Wspinać się na górę – jesteś zdeterminowany i gotowy, by osiągnąć cel
 • Wejść na szczyt góry – osiągnąłeś sukces
 • Schodzić z góry – osiągnąłeś jakiś cel, możesz odpocząć
 • Spadać z góry – jesteś pod presją i nie jesteś w stanie odnieść sukcesu
 • Rozpadająca się góra – nie przestawaj walczyć o swoje marzenia
 • Pokryte śniegiem (ośnieżone) góry – potrzebna Ci będzie pomoc innych
 • Góry skaliste – na Twojej drodze życiowej pojawią się spowalniające Cię przeszkody
 • Góry i morze – pojawią się zmiany w Twoim życiu
 • Góry piasku – tworzysz nietrwałe relacje i podejmujesz nietrafne decyzje
 • Narty – śpieszysz się, by osiągnąć cel

Szczegółowa interpretacja snu Góry

Czy śniłeś kiedyś o górze? Góry to ponadczasowe olbrzymy występujące na całej planecie, na każdym kontynencie. Istnieją w różnych klimatach, na nich żyje różnorodna flory i fauna.

Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o górach. Pamiętaj że jeden symbol może mieć kilka różnych znaczeń. Wszystko zależy od okoliczności i innych symboli występujących w Twoim śnie.

Sennik góry

Te nieprzemijające wytwory skalne, powstające przez tysiące lat w wyniku siły tektonicznej oraz aktywności wulkanicznej, występują w wielu rozmiarach i wysokościach, jako samotne szczyty, a także archipelagi.

Góry od wieków używano jako metafor w literaturze, muzyce i innych dziełach sztuki. Są powszechnie uważane za ikoniczne symbole siły i stabilności.

góry w snie
Góry w śnie

Co to znaczy śnić o górach?

Ciężka praca + osiągnięcie

Powszechnie wiadomo, że powiedzenie „przenosić góry” oznacza osiągnięcie czegoś prawie niemożliwego i niewątpliwie trudnego.

Wspinaczka na górę to zadanie wymagające dużego wysiłku.

Proces zdobywania szczytu jest żmudny, ale wymaga również umiejętności, szkolenia, planowania i czasu. Sen o górach może wskazywać, że ciężko pracujesz, aby coś osiągnąć.

Chociaż czasami może wydawać się, że postęp następuje bardzo powoli, to wiesz, że może się opłacić. Jesteś prawie na szczycie i wkrótce odniesiesz zwycięstwo.

Niepowodzenia + wyzwania

Zdobycie góry oznacza trudne zadanie do wykonania.

Wspinaczka na górę jest trudna. Nigdy nie chciałeś się wspinać? Może wyruszyłeś w podróż i po prostu góra stanęła na Twojej drodze?

Góra może być symbolem wyzwań i niepowodzeń na drodze do osiągnięcia celu. Nie musi to jednak oznaczać przeszkód na Twojej drodze, ale prawdopodobnie odzwierciedla Twoje odczucia dotyczące postępów w życiu.

Być może czujesz się niecierpliwy lub sfrustrowany swoim rozwojem, etapem życia. Pamiętaj, że pokonywanie wyzwań i niepowodzeń może sprawić, że Twoje osiągnięcia będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Innym sposobem na interpretację tego snu jest przewartościowanie swojej ścieżki. Może musisz ponownie przemyśleć, jak sobie radzisz w danej sytuacji.

Sennik radzi, że czasami najmądrzejszym ruchem nie jest wspinanie się na górę, ale znalezienie łatwiejszej ścieżki wokół niej.

Moc osobista + siła

Góra po prostu istnieje i trwa, ciągle na tym samym miejscu.

Solidny i stabilny fundament, nieruchomy i nieugięty – góra jest z pewnością symbolem mocy i siły.

Góry w Twoich snach mogą być reprezentacją Twojej osobistej mocy, pokazują Ci Twoją siłę. Czy chowasz się przed światem?

Masz coś, czym możesz się podzielić z innymi, ale boisz się, jak to zostanie odebrane? Sny o górach mogą być przesłaniem, aby pokazać się światu, odważnie zająć swoje miejsce, być świadomym własnej siły.

„Człowiek, który przenosi górę, zaczyna od noszenia małych kamieni”.

– Konfucjusz
znaczenie snu góry
Znaczenie snu góry

Kilka spraw do rozważenia, gdy śnisz o górach:

Jak duża jest góra w Twoim śnie?

Im większa góra, tym większe osiągnięcie lub wyzwanie, które może reprezentować. Jeśli góra jest mała, może reprezentować coś bardziej trywialnego w Twoim życiu, ale nawet małe osiągnięcia są powodem do dumy, a małe trudności wciąż stanowią wyzwanie.

Jak się czujesz we śnie?

Czy czujesz podekscytowanie zbliżając się do góry? Może to wskazywać na podekscytowanie związane z osiągnięciem czegoś.

Czy czujesz się silny podczas wspinaczki? Może to oznaczać, że powinieneś wykorzystać swoją osobistą moc i swój potencjał.

Czy jesteś wyczerpany lub czujesz strach, gdy napotykasz górę? Prawdopodobnie czujesz się w ten sposób na jawie w związku z jakimś wyzwaniem w swoim życiu. Sennik radzi, że być może nadszedł czas, aby cofnąć się i zatrzymać.

Jaka jest pogoda?

Czy we śnie pada deszcz, śnieg, wieje wiatr, opada mgła? Może to sugerować, że przeszkody na Twojej drodze są szczególnie uciążliwe. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się i przeczekanie burzy, złej pogody, niesprzyjających wędrówce warunków.

Co robisz we śnie?

Czy widzisz góry w oddali? Wspinasz się na górę? Czy już stoisz na szczycie? Schodzisz z góry? Może po prostu widzisz zdjęcie jednego z tych obrazów. Przeczytaj poniżej, co to może oznaczać dla Ciebie.

być na szczycie góry
Być na szczycie góry

Pytania do snu o górach

Aby lepiej zrozumieć co oznacza Twój sen, zadaj sobie następujące pytania:

• Co myślisz o górach w życiu codziennym?
• Czy masz jakieś osobiste skojarzenia z górami?
• Czy kiedykolwiek wspinałeś się, schodziłeś, czy stałeś na górze?
• Jak czułeś się we śnie?
• Jakie inne symbole pojawiły się we śnie?
• Jak duża / mała, jak daleko / blisko była góra?
• Próbujesz coś osiągnąć?
• Czy czujesz, że na Twojej drodze pojawiają się poważne przeszkody?

Znaczenie snu góra
Znaczenie snu góra

Sennik mistyczny – znaczenie snu góra

Gdy symbol ten pojawia się w Twoim śnie, jest to dla Ciebie znak, iż trudności, z jakimi obecnie zmagasz się na jawie, nie są wcale tak trudne do przezwyciężenia, jak być może Ci się wydaje i jeśli się tylko postarasz, na pewno uda Ci się uporać ze wszystkimi problemami.

 • Jeśli śnisz, że wspinasz się na górę, jest to znak, że czeka Cię wiele utrudnień i problemów, ale jeśli uda Ci się je pokonać, będziesz mieć wielkie powody do radości i będziesz mógł z optymizmem spojrzeć w przyszłość.
 • Gdy we śnie idziesz pod górę z przewodnikiem, jest to dla Ciebie sygnał, iż na jawie masz jakiegoś opiekuna, nawet jeśli nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę. Postaraj się odkryć, kto to jest jeśli obecnie tego nie wiesz, a potem zastosuj się do wszystkich rad owego człowieka, a na pewno wyjdzie Ci to tylko na dobre.
 • Jeśli śnisz, że zdobywasz szczyt, oznacza to, że wkrótce uda Ci się osiągnąć coś, nad czym od dawna pracowałeś i na czym Ci mocno zależało.
 • Schodzenie z góry oznacza, że po wielkim wysiłku czeka Cię zasłużony odpoczynek i wreszcie zaczniesz zbierać owoce swojej ciężkiej pracy.
 • Jeśli we śnie siedzisz na górze, jest to znak, że osiągnąłeś wystarczający poziom rozwoju wewnętrznego, przynajmniej na jakiś czas, i teraz powinieneś poprzestać na tym, by dojść do odpowiednich wniosków.
 • Spadanie z góry to symbol rozczarowania, jakiego wkrótce doświadczysz, a jeśli symbolowi temu towarzyszy krew, jest to znak, że w wyniku jakiegoś wyjątkowo niepomyślnego dla Ciebie wydarzenia znajdziesz się w ogromnie trudnej sytuacji życiowej.
 • Chwiejąca się góra oznacza, że staniesz się obiektem niechęci w swoim otoczeniu i być może nawet będziesz prześladowany przez swoich towarzyszy.
 • Góra zionąca ogniem i dymem sennik zapowiada dla Ciebie jakieś bliżej nieokreślone niebezpieczeństwo, niekoniecznie fizyczne.
 • Góra z zamkiem na szczycie sennik zapowiada, że nadchodzą dla Ciebie lepsze czasy pod względem ekonomicznym i nie będziesz musiał już martwić się o pieniądze.
 • Góra z ruinami zamku to znak, iż w głębi duszy bardzo obawiasz się starości i czujesz, że ten etap Twojego życia zbliża się do Ciebie wielkimi krokami.
 • Góra lodowa to znak, że czeka Cię w życiu ważna próba i jeśli nie będziesz bał się zaryzykować, na pewno odniesiesz w niej zwycięstwo.
 • Góra wulkaniczna oznacza, że jeśli masz na jawie jakiś problem, powinieneś poprosić o wsparcie przyjaciela, gdyż wtedy na pewno uda Ci się pokonać wszelkie trudności.
Góra, góry
Góra, góry
5/5 - (1)

2 komentarze

 1. Julita

Znaczenie snu Góra, góry

Opisz swój sen związany z symbolem Góra, góry i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen