jak interpretować sny

Jak interpretować sny?

Co oznacza Twój sen? Czy jesteś gotowy, aby nauczyć się interpretować sny? Kiedy zrozumiesz swoje sny, możesz wykorzystać tę wiedzę w podejmowaniu życiowych decyzji i pokonywaniu wyzwań.

Dlaczego powinniśmy nauczyć się interpretować sny?

Sny zapewniają nam cenny wgląd w wiele aspektów naszego życia i mogą pogłębić naszą wiedzę i zrozumienie samych siebie, a także wyzwań, przed którymi stajemy każdego dnia.

Kiedy nauczysz się interpretować sny, możesz zacząć używać tej wiedzy w różnych życiowych sytuacjach.

Może to pomóc Ci:

 • Zrozumieć lepiej sytuację.
 • Uzyskać wgląd w swoją karierę.
 • Dowiedzieć się, jak poprawić swoje relacje.
 • Zidentyfikować swoje emocje.
 • Zadbać o rozwój osobisty i duchowy.
 • Rozwijać swoją intuicję.

Ponieważ sny mają bardzo osobisty charakter ważne jest, abyś pamiętał, że jesteś najlepszym tłumaczem swoich snów.

jak zapamiętać sny

Jak interpretować swoje sny?

Jak interpretować swoje sny i dowiedzieć się, co one znaczą krok po kroku

Krok 1: Zapisz sen tak szczegółowo jak to tylko możliwe.

Im więcej szczegółów podasz o swoim śnie, tym łatwiej będzie Ci tworzyć skojarzenia i powiązania w definiowaniu własnych symboli i znaczeń.

Zwróć uwagę na wszystko co Cię wyróżnia. Im więcej szczegółów podasz, tym łatwiej będzie Ci zrozumieć, o czym mogą być Twoje sny.

Użyj przymiotników, aby opisać to co widzisz. Czy są jakieś kolory lub liczby, które wyróżniają się ze snu? Zwróć uwagę na stan rzeczy, które widzisz – czy są zepsute, zardzewiałe i zużyte, czy też są w dobrym stanie i wydają się nowe?

Krok 2: Przeczytaj sen, który właśnie zapisałeś.

Powiedz to głośno, jeśli to pomoże.

Poszukaj słów lub symboli, które Cię wyróżniają. Zrób listę tych słów. Czasami pomocne może być przejrzenie snu i podkreślenie wszelkich wyróżniających się słów lub motywów. Możesz użyć na przykład metody kolorowego ołówka.

Czytając sen określ, jaki on może być – czy był to zwykły sen o uwolnieniu, sen z wiadomością itp. Jeśli nie masz pewności, jaki to był sen, zapoznaj się z naszym artykułem Typy snów.

Czasami bardzo pomocne jest myślenie o swoich snach jako o historii, w której jest sceneria, postacie i fabuła. Może to znacznie ułatwić znajdowanie motywów i identyfikowanie symboli i metafor we śnie.

Kiedy już zidentyfikujesz to co najbardziej się wyróżnia, zrób listę ważnych symboli w Twoim śnie. Mogą to być postacie, przedmioty, a nawet akcja.

Krok 3: Zacznij łączyć skojarzenia z symbolami

Najlepszym sposobem, aby zrozumieć co oznacza sen, jest wyciągnięcie własnych wniosków na temat tego, jaki symbol odnosi się do Ciebie i Twojego życia.

Zadaj sobie kilka podstawowych pytań na temat symboli:
-Jakie osobiste doświadczenia mam związane z tym symbolem?
-Jakie mam emocje lub myśli związane z tym symbolem?
-Jak czułem się w tym śnie?
-Jakie obecne i przeszłe wydarzenia w moim życiu odnoszą się do tych myśli i uczuć?

Kiedy już odpowiesz na te pytania lepiej zrozumiesz, co znaczą symbole i prawdopodobnie będziesz w stanie ustalić, jak ten sen odnosi się do Twojego życia na jawie.

spanie na plecach

Wskazówki

Oto więcej wskazówek dotyczących interpretowania własnych snów:

 • Nie poddawaj się! Zinterpretowanie snu może wymagać dużo praktyki – a w przypadku niektórych snów może minąć nawet kilka dni, zanim w końcu wszystko nabierze sensu.
 • Regularnie zapisuj swoje sny i ich znaczenie dla Ciebie, a zaczniesz odnosić coraz większe sukcesy w rozumieniu ich znaczeń.
 • Rozważ zdarzenia rozgrywające się w Twoim życiu. Wiele snów opiera się na tym, o czym myślisz tuż przed zaśnięciem, może to też być spowodowane wydarzeniami lub stresem w codziennym życiu.
 • Zadaj sobie pytanie – co dzieje się w moim życiu w tej chwili, co może wpływać na ten sen lub powodować jego spełnienie?
 • -Spójrz na przeszłość. Czasami sny mogą powodować, że przywołujemy dawne uczucia z przeszłości. Nierzadko zdarza się, że w snach pojawiają się emocje z dawnych zdarzeń. Być może nadszedł czas, aby uwolnić te stare emocje i ruszyć dalej.
 • -Śledź swoje nastroje, uczucia i emocje! Często, jeśli budzisz się z silnymi emocjami, jest to wiadomość dla Ciebie, aby lepiej zrozumieć ważny aspekt swojego życia. Śledzenie nastroju w snach i zwykłym życiu na jawie może często pomóc w zrozumieniu snu.
5/5 - (1 vote)

Znaczenie snu Jak interpretować sny?

Opisz swój sen związany z symbolem Jak interpretować sny?

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemDlaczego nie mogę spać?
Brak snu nie tylko powoduje senność w ciągu dnia. Przewlekła bezsenność jest powiązana z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym otyłością, wysokim ciśnieniem krwi, chorobami serca, cukrzycą i depresją. Brak dobrej jakości snu może być naturalną konsekwencją zmiany wzorców snu i c


Zygmunt Freud – najważniejsza postać psychoanalizy
Mimo iż Zygmunt Freud żył dawno temu – w latach 1856-1939, dzisiaj słyszał o nim niemal każdy. Jest to zdecydowanie „ojciec psychoanalizy”, człowiek, który zupełnie zrewolucjonizował sposób interpretacji snów przez ludzi. Obecnie jednak, tak samo zresztą jak dość cz

Sennik a wiara katolicka
Wiara w sny i i ich interpretacja to często kojarzone z magicznymi sztukami zwyczaje, popularne od wieków w różnych krajach świata. Jak na sprawę znaczenia snów zapatruje się Kościół katolicki? Sennik podobnie jak horoskop, powoduje intensywne myślenie o tym co przeczytamy. Symbole senne