jak udawać sen

Jak udawać sen?

Czasami udajemy, że śpimy. Nie zawsze to nam wychodzi, ale okazuje się, że jest możliwe udawanie snu tak, by inni nie rozpoznali, że tak naprawdę nie śpimy.

Sposoby na udawanie snu

Czasami chcemy po prostu poleżeć, czasami nie mamy ochoty na rozmowę, wówczas udajemy sen. Jak robić to skutecznie? Oto kilka rad jak udawać sen:

Wybierz naturalną pozycję do spania.

Połóż się w jak najbardziej naturalnej dla siebie pozycji. Nie trzymaj niczego, połóż nogi na łóżku i nie podnoś głowy. Jeśli normalnie śpisz na brzuchu, połóż się tak samo podczas udawania snu. Osoby, które znasz nie uznają tego za podejrzane.

Leż nieruchomo w łóżku.

Kiedy śpisz w naturalny sposób, mało się ruszasz. Aby sprawiać wrażenie, że naprawdę śpisz, najlepiej się nie ruszać wcale.

Zamknij delikatnie oczy.

Unikaj mocnego zaciskania powiek. Aby zapewnić jak najlepsze wrażenie snu, mięśnie – także powieki, powinny być rozluźnione. Spójrz w dół, gdy zamykasz oczy, aby Twoje powieki nie trzepotały. Podczas snu oczy nie zawsze są całkowicie zamknięte. Niech Twoje powieki opadną i delikatnie się zamkną; możesz nadal obserwować co się dzieje wokół spod przymkniętych powiek.

sposoby na udawanie snu

Oddychaj rytmicznie.

Bierz powolne, równe, głębokie oddechy. Powinieneś rozluźnić oddech i starać się, aby był jak najbardziej równomierny. Weź wdech, a następnie spróbuj zrobić wydech przez taką samą ilość czasu.

Sen powoduje, że większość procesów organizmu nieco się zwalnia, gdy ciało odpoczywa, więc oddychanie staje się znacznie wolniejsze i regularne. Jeśli próbujesz udawać, że śpisz, utrzymuj stały rytm wdechów i wydechów i spraw, by były głębokie. Reaguj na hałas lub dotyk. Jeśli usłyszysz głośny dźwięk lub zostaniesz dotknięty, weź krótki, nagły oddech i lekko drgnij ciałem.

Nawet podczas snu nasze ciała są świadome tego, co się wokół nich dzieje. Po zareagowaniu na zakłócenie pozwól swojemu ciału zrelaksować się, a oddech powróci do powolnego, równomiernego stanu. Pamiętaj, aby się nie uśmiechać, ani nie otwierać oczu, w przeciwnym razie zdradzisz, że naprawdę nie śpisz.

5/5 - (1)

Znaczenie snu Jak udawać sen?

Opisz swój sen związany z symbolem Jak udawać sen?

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen