sennik jedzenie

Jedzenie

Niektórzy specjaliści od snów twierdzą, że spożywanie we śnie pokarmów jest bezpośrednio związane ze wszystkimi pozytywnymi rzeczami, których organizm potrzebuje dla jego optymalnego funkcjonowania.

Sen o jedzeniu wiąże się z dwoma głównymi tematami: bezpieczeństwem materialnym (dobrobyt i finanse) oraz dobrostanem emocjonalnym.

Ma również silny związek z postaciami kobiecymi. Jeśli ktoś martwi się o matkę, babcię, dziewczynę, może śnić o jedzeniu.

Sennik jedzenie

Widzieć jedzenie

Sennik przestrzega, że taki sen odzwierciedla brak koncentracji na sprawach o prawdziwym znaczeniu i skupianie się na tym co mało istotne.

Jeśli śnisz o tym, że jesteś w miejscu przechowywania lub uprawiania produktów żywnościowych, sen oznacza strach przed utratą tego, co już osiągnąłeś. Może też oznaczać chęć robienia zapasów, zabezpieczenia się przed jakąś sytuacją.

Jedzenie na stole

Jeśli we śnie widziałeś jedzenie na stole, jest to pozytywny znak. Sen symbolizuje dobre i dostatnie życie. Zwróć uwagę jakie dania znajdują się na stole i kto za nim siedzi.

Jeśli śnisz, że jesz sam, to jest to ostrzeżenie, że ludzie odchodzą od Ciebie i nie uważają Cię za dobrego przyjaciela. Sprawdź co jest nie tak w Twoich relacjach z innymi.

Jeśli jesz z innymi ludźmi oznacza to, że masz wielu przyjaciół, na których zawsze możesz liczyć.

jedzenie na stole

Jesz posiłek

Jeśli śnisz, że coś jesz i sprawia Ci to przyjemność oznacza to, że jesteś otoczony szczęściem, czy to w sferze materialnej, czy emocjonalnej.

Jeśli śnisz, że coś połykasz, co Ci nie smakuje, wiadomość jest taka, że wkrótce zostaniesz przez kogoś zraniony.

Jeśli we śnie spożywasz posiłek w towarzystwie innej osoby, jest to znak początku nowego związku lub wzmocnienia obecnego. Sen może też wskazywać na powstawanie udanych partnerstw zawodowych, na nowe biznesy, a także szczęście w grze.

Jeśli posiłek z drugą osobą jest nieprzyjemną sytuacją, odnosi się to do kłótni lub dyskusji w rodzinie, związku lub na temat osobistych projektów.

Jesteś głodny

Najprawdopodobniej czujesz się niezadowolony lub zraniony przez kogoś bliskiego, niedoceniany przez krewnego lub partnera.

Być może Twoja sytuacja rodzinna budzi Twoje zmartwienie lub niezadowolenie.

Gotujesz jedzenie

Jest to odzwierciedlenie dobrobytu i nowości.

Jeśli gotowanie sprawia Ci przyjemność, to sen wskazuje na dobry biznes, rozwój zawodowy i nowe zawodowe możliwości. Jest to również wskazówka, aby przygotować się na nowy moment w karierze, zaktualizować swoje CV lub zwrócić większą uwagę na nowe okazje, które się pojawiają.

Jeśli we śnie przygotowujesz jedzenie oznacza to, że nadchodzi szczęśliwy okres w Twoim życiu, to doskonały czas na realizację marzeń, zawieranie nowych znajomości, zaczynanie nauki lub nowych przedsięwzięć.

Kroisz jedzenie

Znaczenie snu może sugerować, że odcinasz się od osób, które mają na Ciebie zły wpływ.

Choć możesz napotykać teraz niemiłe sytuacje, odsunięcie się od tych ludzi na pewno jest dobrą decyzją i korzystnie wpłynie na Twoją przyszłość i samopoczucie.

Kupujesz jedzenie

Sen może oznaczać wyjazd lub poszukiwanie środków na realizację swoich marzeń.

Sennik radzi: szukaj swoich marzeń, podążaj za tym, co Cię uszczęśliwia, co jest dla Ciebie ważne. Teraz jest dobra okazja do szukania pomocy lub wiedzy.

Dostajesz jedzenie

Jeśli we śnie dostajesz jedzenie, zwłaszcza słodycze, możesz być czymś zaskoczony, np. podwyżką albo ciążą.

Możesz spodziewać się niespodzianek, będzie to dla Ciebie miłe i będzie mieć istotny wpływ na Twoją przyszłość.

Częstujesz jedzeniem (dajesz jedzenie innym)

Sen pokazuje, że wkrótce osiągniesz swoje cele, otrzymasz też nagrodę lub jakąś dodatkową gratyfikację za swoje wysiłki. To czas zbierania efektów Twojej pracy i starań.

sen o jedzeniu

Jedzenie w restauracji

Sen jest ostrzeżeniem: pora odpocząć. Masz w swoim życiu za dużo obowiązków i stresu. Konieczne jest zatrzymanie się na chwilę, złapanie oddechu. Może warto wziąć kilka dni wolnego?

Jedzenie obiadu

Sen zapowiada nadejście lepszych czasów. Możesz spodziewać się poprawy sytuacji finansowej i relacji z osobami, z którymi jesz obiad. Możesz też spodziewać się dobrych wiadomości.

Jedzenie frytek

Pora zmienić styl życia. Zastanów się nad swoją dietą i przyzwyczajeniami. Zadbaj o zdrowie. Sennik przestrzega: musisz bardziej siebie szanować i słuchać sygnałów własnego ciała.

Jedzenie pizzy

Sen, w którym jesz pizzę oznacza, że Twoje życie jest na etapie dobrej passy. Oznacza również, że brakuje Ci czegoś, za czymś tęsknisz lub czujesz się pozbawiony jakiś możliwości.

jedzenie pizzy

Jedzenie szynki

Jeśli śnisz, że jesz szynkę oznacza to, że musisz odpocząć. Sen może też wskazywać na wiele trudności emocjonalnych. Zajmij się sobą i nie lekceważ swojego samopoczucia. Może warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Jedzenie mięsa

Jeśli we śnie jesz, kroisz lub przygotowujesz coś z mięsa, symbolizuje to rywalizację. Jeśli jesz mięso oznacza to, że będziesz walczył i odniesiesz sukces w jakimś sporze.

Krojenie mięsa również oznacza sukces, zakończenie kłótni, wyjaśnienie jakiś sytuacji, odkrycie prawdy itp. Jeśli podczas snu zakrztusiłeś się albo mięso się zepsuło lub jest niedobre, Sennik wyjaśnia, że będziesz narażony na ataki ze strony innych, możesz być oszukany lub niesłusznie o coś oskarżany.

Jedzenie ryby

Sen, że jesz ryby jest wyrazem Twojego szczęścia, energii i radości.

Jeśli we śnie czyścisz ryby, które zamierzasz zjeść oznacza to, że Twoje emocje wpływają na relacje z innymi ludźmi.

Postaraj się bardziej panować nad sobą.

Sen o rybach może też oznaczać, że nie potrafisz wyrażać swoich uczuć.

Jedzenie ciasta

Sen wskazuje na pomyślność zawodową i zdrowie fizyczne (jeśli jedzenie jest smaczne).

Mówi też o potrzebie pojednania lub przebaczenia, wskazuje na wiadomości, które nadejdą od kogoś. Jeśli śnisz, że ciasto jest złe lub nie możesz go zjeść, sen symbolizuje nudę, złe wieści.

Jedzenie lodów

Jeśli śnisz, że jesz lody to znak, że towarzyszy Ci szczęście, masz zapewniony sukces w miłości i dużo satysfakcji ze swojego życia.

Sen o lodach oznacza też, że Twoje ciało musi odpocząć i trzeba kontrolować swój temperament.

Jeśli we śnie Twój lód topnieje to znak, że czujesz się sfrustrowany.

Jeśli śnisz, że jesz kwaśne lub niedobre lody oznacza to smutek, rozczarowanie lub zdradę.

Jedzenie czekolady

Sen oznacza zadowolenie, rozkosz, dogadzanie sobie, ale może również oznaczać, że nie masz kontroli nad niektórymi rzeczami i możesz mieć w związku z tym problemy.

Powinieneś bardziej zastanowić się nad swoim postępowaniem i przyzwyczajeniami.

Jedzenie tortu, ciasta

Sen o torcie oznacza, że jesteś osobą, która inwestuje wszystko, aby zrealizować swoje projekty.

Oznacza to również, że jesteś osobą, która lubi dzielić się swoim życiem z innymi.

jedzenie tortu ciasta

Jedzenie pączków

Jeśli we śnie jesz pączki, na jawie czeka Cię dobra zabawa, miłe spotkanie lub romantyczne chwile. To zwiastun miłych spotkań towarzyskich, relaksu w gronie znajomych.

Dania z różnych stron świata

Widziane w snach dania z różnych stron świata mogą odzwierciedlać komfort Twojego życia, a może to być znak, że szukasz rodzinnego ciepła takiego, jak doznałeś w dzieciństwie.

Jedzenie dla niemowląt

Sen o jedzeniu dla niemowląt może oznaczać, że ludzie wokół Ciebie potrzebują Twojego wsparcia.

Może również oznaczać, że nadszedł czas, aby rozpocząć dietę.

Sennik sugeruje także, że będziesz mieć możliwość ponownego nauczenia się czegoś, skorzystaj więc z tej okazji.

Konserwy

Jesteś zbyt skryty, ukrywasz swoje uczucia – może nadszedł czas, aby pokazać co czujesz? Znajdź zaufanego przyjaciela, abyś mógł porozmawiać o swoich emocjach.

Egzotyczne jedzenie

Znaczenie snu ujawnia, że wkrótce pojawi się osoba w Twoim życiu, która bardzo Cię pokocha. Przygotuj się na silne emocje i nie bój się być szczęśliwym.

Smaczne jedzenie

Sen zwykle oznacza, że masz doskonałe relacje z rodziną i przyjaciółmi. Ludzie przy Tobie czują się szczęśliwi i są Ci życzliwi, chcą Twojego dobra.

Świeże jedzenie

Sen jest oznaką zdrowia, oznacza także, że staniesz się stanowczy i silny. Jeśli miałeś ostatnio problemy ze zdrowiem – Twój stan wyraźnie się poprawi.

Jest to również znak, że Twoje cele zostaną osiągnięte, osiągniesz sukces i uzyskasz korzyści finansowe.

świeże jedzenie

Zepsute jedzenie (stare, nieświeże)

Sen oznacza, że konieczne jest przyjrzenie się przyjaźniom i związkom partnerskim, możesz mieć do czynienia ze zdradą.

Sen o zepsutym jedzeniu może również symbolizować pomijanie kwestii związanych z rodziną. Warto zbliżyć się do problemów krewnych i pomóc w miarę możliwości, sen może też wskazywać na potrzebę większej troski o zdrowie kobiety w rodzinie.

Sennik przestrzega, że powinieneś zadbać o swoje oszczędności i nie marnować pieniędzy. Zadbaj o swoje projekty, a przede wszystkim o swoją pracę, ponieważ może się zdarzyć coś, co zaszkodzi Twoim dochodom.

Sennik zaleca też, aby kontrolować swoje emocje, ponieważ mogą mieć wpływ na wiele istotnych spraw w Twoim życiu. Sen oznacza, że czujesz złość lub urazę do kogoś.

To uczucie pochłania Cię i męczy coraz bardziej, dlatego postaraj się wyjaśnić sytuację i odzyskać spokój.

Spalone (przypalone) jedzenie

Sen może sugerować, że Twoje plany są bardzo konkretne, ale Ty nie jesteś przygotowany, aby je zrealizować. Powinieneś ponownie je rozważyć i zdecydować, czy jest to właściwy czas na to co zaplanowałeś.

Dużo jedzenia

Sen symbolizuje czasy obfitości, spodziewaj się sukcesów zawodowych i osobistych.

Dobra passa będzie także towarzyszyć Twoim bliskim. Obfitość będzie wynikiem jakiejś decyzji lub projektu, więc ważne jest, abyś skupił się na swoich celach.

Oszczędzanie jedzenia

Sen symbolizuje brak wiary w innych i strach przed zdradą. Zastanów się nad swoimi lękami i pomyśl, czy ludzie wokół Ciebie zasługują na Twoje zaufanie.

jedzenie w snach

Resztki jedzenia

Taki sen przychodzi, aby ostrzec Cię o trudnościach i niskich dochodach. Może nadszedł czas, aby zacząć oszczędzać i skupić się na tym, co naprawdę ważne.

Karma dla zwierząt

Sennik informuje, że doskonalisz swoje umiejętności, by osiągnąć swoje cele.

Ponadto sen oznacza, że musisz kontrolować siebie i przestać być irracjonalny, mniej się złościć i oddalić wszelkie negatywne uczucia.

Jedzenie szkła

Znaczenie snu symbolizuje problemy w komunikowaniu się z innymi.

Popracuj nad tym problemem, bo to może zaważyć w istotny sposób nad Twoimi sprawami osobistymi i zawodowymi.

Jedzenie robaków

Sen jest ostrzeżeniem przed fałszywymi ludźmi w Twoim otoczeniu.

Przyjrzyj się tym, z którymi współpracujesz i przebywasz na co dzień. Zaufaj tylko tym, którzy w pełni na to zasługują.

Jedzenie kupy (odchodów)

Sen oznacza, że osiągniesz postawiony sobie cel, by tego dokonać posłużysz się inteligencją i sprytem. Twoje dążenie do sukcesu może jednak być odebrane przez innych niekorzystnie.

jedzenie sennik

Znaczenie snu: jedzenie

 • Widzieć jedzenie – skupiasz się na tym co mało istotne
 • Jedzenie na stole – przed Tobą dobre i dostatnie życie
 • Jesz posiłek – wszystko układa się pozytywnie
 • Jesteś głodny – czujesz się niezadowolony lub zraniony przez kogoś bliskiego
 • Gotujesz jedzenie – to dobry czas na realizację marzeń, zawieranie nowych znajomości i nauki
 • Kroisz jedzenie – odcinasz się od osób, które mają na Ciebie zły wpływ
 • Kupujesz jedzenie – podążaj za tym, co Cię uszczęśliwia, co jest dla Ciebie ważne
 • Dostajesz jedzenie – spodziewaj się niespodzianek
 • Częstujesz jedzeniem (dajesz jedzenie innym) – nadszedł czas zbierania efektów Twojej pracy
 • Jedzenie w restauracji – pora odpocząć
 • Jedzenie obiadu – spodziewaj się poprawy sytuacji finansowej i relacji z innymi
 • Jedzenie frytek – zadbaj o zdrowie
 • Jedzenie pizzy – za czymś tęsknisz, czegoś Ci brakuje
 • Jedzenie szynki – musisz odpocząć, nie lekceważ swojego samopoczucia
 • Jedzenie mięsa – będziesz walczył i odniesiesz sukces
 • Jedzenie ryby – nie potrafisz wyrażać swoich uczuć
 • Jedzenie ciasta – nadejdą dobre wiadomości
 • Jedzenie lodów – czeka Cię sukces w miłości i dużo satysfakcji z życia
 • Jedzenie czekolady – nie masz kontroli nad niektórymi rzeczami
 • Jedzenie tortu – lubisz dzielić się wszystkim z innymi
 • Jedzenie pączków – czeka Cię dobra zabawa, miłe spotkanie towarzyskie, romantyczne chwile
 • Dania z różnych stron świata – szukasz rodzinnego ciepła
 • Jedzenie dla niemowląt – nadszedł czas, aby rozpocząć dietę
 • Konserwy – nadszedł czas, aby pokazać co czujesz
 • Egzotyczne jedzenie – pojawi się ktoś kto bardzo Cię pokocha
 • Smaczne jedzenie – ludzie przy Tobie czują się szczęśliwi
 • Świeże jedzenie – osiągniesz sukces i korzyści finansowe
 • Zepsute jedzenie (stare, nieświeże) – powinieneś zadbać o swoje finanse i o rodzinę
 • Spalone (przypalone) jedzenie – nie jesteś gotowy na realizację swoich planów
 • Dużo jedzenia – spodziewaj się sukcesów zawodowych i osobistych
 • Oszczędzanie jedzenia – zastanów się nad swoimi lękami
 • Resztki jedzenia – skup się na tym, co naprawdę ważne
 • Karma dla zwierząt – musisz kontrolować siebie i oddalić wszelkie negatywne uczucia
 • Jedzenie szkła – popracuj nad komunikacją z innymi
 • Jedzenie robaków – uważaj na fałszywych ludzi w Twoim otoczeniu
 • Jedzenie kupy (odchodów) – osiągniesz cel, jeśli posłużysz się inteligencją i sprytem

Znaczenie snu jedzenie
Znaczenie snu jedzenie

Jedzenie – sennik mistyczny

 • Jeśli śnisz o pospiesznym jedzeniu, jest to pozytywny zwiastun dotyczący stanu Twojego zdrowia i zapowiada, że w najbliższym czasie nic nie powinno Ci dolegać.
 • Samotna uczta oznacza, że nie cieszysz się zbyt wielką sympatią w swoim otoczeniu, ale nie powinieneś mieć o to do nikogo pretensji, gdyż sam sobie na to zapracowałeś swą bezwzględnością i brakiem empatii.
 • Gdy we śnie jesz coś w towarzystwie innych osób, jest to zapowiedź dobrej passy w sferze zawodowej.
 • Spożywanie skromnego posiłku to znak, że na jawie żałujesz czegoś, co zrobiłeś.
 • Jeśli we śnie chcesz jeść, ale nie możesz, może to zapowiadać dla Ciebie jakąś ważną zmianę w życiu.
 • Jeżeli widzisz, jak ktoś je, jest to znak, iż wkrótce weźmiesz udział w jakiejś ważnej uroczystości.
 • Smaczny posiłek zapowiada dla Ciebie dobre zdrowie, zaś niesmaczny – problemy zdrowotne, ale przejściowe i mało poważne.
 • Przypalone jedzenie oznacza, iż wkrótce otrzymasz jakąś niepomyślną wiadomość.
 • Orientalne jedzenie oznacza, że wkrótce w Twoim życiu będzie miało miejsce jakieś ważne wydarzenie, ale wpłynie ono niedobrze na Twoje samopoczucie, więc prawdopodobnie nie będzie pozytywne.
 • Nieznane potrawy zapowiadają, że wydarzy się coś, co zmąci Ci poczucie szczęścia, jakie odczuwasz bądź wkrótce będziesz odczuwał.
 • Jeśli we śnie jesz mięso, zapowiada to poprawienie się Twojej sytuacji finansowej przez przypływ gotówki.
 • Jeżeli jesz zepsute mięso, może to zapowiadać chorobę lub tylko pogorszone samopoczucie.
 • Jedzenie słodkiego ciasta oznacza, że wkrótce zaczniesz odnosić sukcesy.
 • Jedzenie warzyw zapowiada dla Ciebie doskonałą formę i przypływ energii.
 • Jedzenie owoców to zwiastun szczęśliwej, odwzajemnionej miłości.
Jedzenie
Jedzenie
Oceń sennik

Znaczenie snu Jedzenie

Opisz swój sen związany z symbolem Jedzenie i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen