sennik jeleń

Jeleń

Sen o jeleniu

Jeśli widziałeś łanię jelenia we śnie, zwykle zwierzę to symbolizuje łaskę, życzliwość, współczucie i naturalne piękno. Jednak jeśli był to samiec, to jest on symbolem zarządzania gruntami, dominacji i porządku społecznego.

Jeleń reprezentuje również wartości chrześcijańskie, takie jak honor, miłość, dobroć, miłosierdzie, hojność, łaska, pobożność i przebaczenie, a także siłę i odwagę.

Sny o jeleniach są na ogół pozytywne, zwykle wskazują, że doświadczysz czegoś dobrego. Będziesz miał wystarczająco dużo siły, aby skutecznie przezwyciężyć problemy życiowe i przyjąć nowe możliwości z otwartym sercem.

Zobaczenie jelenia oznacza również dobrą wiadomość – jest ona zwykle związana ze sprawami rodzinnymi.

Sennik jeleń

znaczenie snu jeleń

Widzisz jelenia

Jeśli jesteś w związku, sen może oznaczać zamiar posiadania dziecka. Sen przekonuje, że Twój związek jest silny i będzie trwały.

Osoby nie będące w związkach mogą spodziewać się, że wkrótce pojawi się ktoś z kim stworzą trwały związek lub staną na ślubnym kobiercu.

Sennik przekonuje, że sen oznacza dobrą wiadomość i szczęście.

Duży, silny jeleń

Jeśli śniłeś o jeleniu silnym i pięknym oznacza to, że jesteś odważną i silną osobą, choć być może nie zdajesz sobie z tego sprawy. Wkrótce przezwyciężysz trudności i pokonasz problemy.

Duży jeleń z pięknym porożem może być również postrzegany jako symbol gniewu. Może reprezentować Twoje głęboko tłumione negatywne uczucia, których nie jesteś w stanie wyrazić (niepokój, zdenerwowanie, gniew, frustracja).

Ten gniew wynika albo z braku osiągnięcia czegoś, albo z Twojej obecnej sytuacji, której nie możesz zmienić (np. stagnacja w pracy, brak możliwości rozwiązania konfliktu itp.).

duzy silny jeleń

Jeleń bez rogów

Sen oznacza, że czujesz się słaby i nie jesteś w stanie poradzić sobie z problemami życiowymi. Sen o jeleniu bez rogów może wskazywać na problemy finansowe. Jest czasami interpretowany jako znak ostrzegawczy, że należy uważać na swoje finanse, a zwłaszcza na inwestycje. Nie powinieneś teraz wydawać zbyt dużo pieniędzy.

Jelonek

Sen odzwierciedla Twój stosunek do drogich Ci osób, a zwłaszcza dzieci. Być może martwisz się o nie. Są to osoby, które w pełni Ci ufają i darzą wielkim uczuciem.

Czarny jeleń

Czarny jeleń we śnie odzwierciedla Twoje cechy, takie jak wrażliwość, delikatność, czułość. Być może chcesz je ukryć przed kimś, a może właśnie pora je pokazać innym.

Biały jeleń

Sen symbolizuje potrzebę przygotowania się do nadchodzących wydarzeń. Będziesz potrzebować wytrwałości i odporności, aby sprostać wyzwaniom.

Stado jeleni

Sen odzwierciedla Twoje poczucie bycia zadowolonym, chronionym i zintegrowanym z ludźmi wokół Ciebie. Sen oznacza, że masz wielu przyjaciół i że są ludzie, na których zawsze możesz liczyć.

Jeśli czujesz się samotny i zaniedbany, to sen przypomina Ci, że nie należy być samolubnym i trzeba starać się zrozumieć innych. Powinieneś cenić swoje przyjaźnie i relacje z ludźmi.

stado jeleni

Rozmawiasz z jeleniem

Sen odzwierciedla Twoje poczucie niezależności. Czujesz, że jesteś panem swojego życia. Panujesz nad nim. Dobrze czujesz się w tym co robisz zawodowo i w życiu osobistym.

Jeleń atakujący

Sen może oznaczać, że przekraczasz ustalone granice wobec kogoś. Może to dotyczyć Twoich domowych stosunków, ale też zawodowych, np. szefa wobec pracowników lub wchodzenia w czyjeś kompetencje.

Może być konieczne ustanowienie jasnych granic i zasad współżycia.

Ścigany przez jelenia

Jeśli we śnie gonił Cię jeleń, sen symbolizuje Twoją niechęć do empatii, okazania współczucia innym. Powinieneś popracować nad wyrażaniem uczuć, rozwijać swoją wrażliwość, bo to niekorzystnie wpływa na postrzeganie Ciebie przez innych ludzi.
Gonisz jelenia

Sen może oznaczać, że gonisz swoje marzenia i cele. Wiesz do czego dążysz, ale cel wciąż się oddala niż przybliża. Spróbuj bardziej skupić się na celu i bądź konsekwentny.

Polowanie na jelenia

Sennik tłumaczy sen o polowaniu na jelenia jako tłumienie w sobie pewnych cech, które w Twojej ocenie mogą pokazać Cię jako człowieka słabego lub nadwrażliwego. To nie jest dobre działanie.

Pamiętaj, że bycie sobą jest zawsze wskazane. Inne znaczenie snu, jakie sugeruje Sennik, to działanie na szkodę ukochanej osoby. Zastanów się, czy nie ranisz kogoś bliskiego.

Sen wskazuje także na sukces finansowy lub napływ gotówki, który pojawi się nieoczekiwanie.

Zabijasz jelenia

Zabicie jelenia we śnie zawsze oznacza coś negatywnego, ponieważ zwierzę symbolizuje szczęście; jeśli go zabijesz, „zabijesz” własne szczęście.

Sennik przypomina, że zawsze powinieneś pracować nad swoimi celami, a pewne etapy życia wymagają znacznie więcej wysiłku.

Zabicie jelenia we śnie oznacza straty, zwłaszcza finansowe. Może pojawić się konflikt z przełożonym.

Martwy jeleń

Znaczenie snu sugeruje, że zapominasz lub odrzucasz jakieś swoje cechy, którymi nie chcesz się chwalić lub je ujawniać. Jeśli myślisz, że są one przeszkodą w Twoim życiu, to się mylisz.

Walka jeleni

Sen oznacza walkę o władzę lub konflikty. Chcesz pokazać wszystkim, że dominujesz, panujesz nad czymś lub nad kimś. Taka postawa może budzić strach albo bunt. To nie jest najlepsza metoda na zdobywanie uznania.

Sen o walczących jeleniach reprezentuje Twoją siłę i osobistą moc.

Sen zwykle oznacza, że chcesz pokazać innym swoje talenty, siłę. Próbujesz znaleźć sposób, aby wyrazić swoje umiejętności. Musisz rywalizować z innymi, aby czuć się zadowolonym i spełnionym.

walka jeleni

Ranny jeleń

Zastanów się, w jaki sposób podchodzisz do problemów. Sen może oznaczać, że ranisz innych ludzi, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Postaraj się przeanalizować swoje zachowanie i sposoby rozwiązywania problemów.

Poroże jelenia

Sen, w którym widzisz poroże jelenia odzwierciedla mistrzostwo i autorytet. Sen może też mieć charakter seksualny, co oznacza według Sennika, że przed Tobą rozkwit związku lub ognisty romans.

Głowa jelenia (eksponat)

Sen sugeruje, że jesteś podatny na sugestie innych. Być może ktoś chce wykorzystać Twoją łatwowierność. Uważaj na to co sugerują inni ludzie, bądź bardziej samodzielny w decyzjach.

Czaszka jelenia

Sen sugeruje, że czujesz się winny. Może wyrzucasz sobie brak współczucia lub reakcji w jakiejś sytuacji. Warto o tym porozmawiać i zrzucić ten ciężar z siebie i być w przyszłości bardziej otwartym na innych.

Znaczenie snu jeleń

 • Widzisz jelenia – Twój związek jest silny i będzie trwały
 • Duży, silny jeleń – przezwyciężysz trudności i pokonasz problemy
 • Jeleń bez rogów – nie jesteś w stanie poradzić sobie z problemami
 • Jelonek – są to osoby, które w pełni Ci ufają
 • Czarny jeleń – nie ukrywaj swojej wrażliwości i delikatności
 • Biały jeleń – musisz być wytrwały i odporny, aby sprostać wyzwaniom
 • Stado jeleni – masz wielu przyjaciół
 • Rozmawiasz z jeleniem – uważasz, że jesteś panem swojego życia
 • Jeleń atakujący – przekraczasz granice i wchodzisz w cudze kompetencje
 • Ścigany przez jelenia – popracuj nad wyrażaniem uczuć
 • Gonisz jelenia – gonisz swoje marzenia i cele
 • Polowanie na jelenia – zastanów się, czy nie ranisz kogoś bliskiego
 • Zabijasz jelenia – mogą pojawić się jakieś problemy, straty, konflikty
 • Martwy jeleń – odrzucasz jakieś swoje cechy, którymi nie chcesz się chwalić – to błąd
 • Walka jeleni – chcesz pokazać innym swoje talenty i siłę
 • Ranny jeleń – ranisz innych ludzi, nawet nie zdając sobie z tego sprawy
 • Poroże jelenia – przed Tobą rozkwit związku lub ognisty romans
 • Głowa jelenia (eksponat) – jesteś podatny na sugestie innych, bądź bardziej samodzielny w decyzjach
 • Czaszka jelenia – czujesz się winny, porozmawiaj o tym z kimś zaufanym

Znaczenie snu jeleń
Znaczenie snu jeleń

Jeleń – sennik mistyczny

 • Gdy śni Ci się jeleń z porożem, jest to znak, iż na jawie żywisz jakieś niezaspokojone pragnienia erotyczne.
 • Jeśli we śnie widzisz jelenia, jest to znak, iż masz obok siebie bardzo zarozumiałą osobę, być może kogoś z grona najbliższych przyjaciół.
 • Jeżeli widzisz jelenia w parku, jest to zwiastun czekającego Cię niebawem nieszczęścia.
 • Stado jeleni zapowiada dla Ciebie nawiązanie nowych znajomości, które szybko przerodzą się w przyjaźnie.
 • Oswojony jeleń zapowiada to dla Ciebie poprawienie się Twojej sytuacji finansowej dzięki dodatkowemu źródłowi dochodów.
 • Jeżeli we śnie słyszysz ryczącego jelenia, jest to znak, iż wkrótce otrzymasz jakieś dobre wiadomości.
 • Jeśli śni Ci się, że bezskutecznie ścigasz jelenia, oznacza to, iż nie spełni się jedno z Twoich życzeń.
 • Strzelanie do jelenia to zapowiedź spadku, jaki niebawem otrzymasz.
 • Upolowanie jelenia oznacza, iż uda Ci się zawrzeć jakąś korzystną transakcję biznesową.
 • Zabicie jelenia zapowiada, iż wkrótce otrzymasz jakiś spadek.
 • Gdy we śnie patrzysz na biegnące jelenie, jest to pozytywny znak, zapowiadający, że powiodą się jakieś Twoje ważne zamierzenia.
 • Walczące jelenie to znak, że uda Ci się zdobyć władzę.
 • Gdy we śnie widzisz łanię, wróży to dla Ciebie jakieś zaszczyty.
Jeleń
Jeleń
Oceń sennik

2 komentarze

 1. Adela

Znaczenie snu Jeleń

Opisz swój sen związany z symbolem Jeleń i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen