sennik kolory

Kolory

Śnienie o kolorach ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zrozumienie sensu i znaczenia snu.

Ponieważ na jawie wpływają na nas różne kolory (często kojarzymy kolor z emocjami i nastrojami) – nasze sny również wykorzystują kolory, aby pomóc nam lepiej zrozumieć siebie.

Sennik kolory

Kolory w snach mogą mieć wiele różnych znaczeń i będą się różnić w zależności od osoby. Ktoś, kto lubi kolor żółty, będzie jego znacznie odbierał inaczej niż ktoś, kto nienawidzi tego koloru.

znaczenie kolorów w snach
Znaczenie kolorów w snach

Oto kilka typowych symboli kolorów i ich znaczenie:

Czarny

Często jest to kolor związany z samotnością, smutkiem, pustką, żałobą i depresją.

Kolor czarny często może oznaczać to co nieznane lub tajemnicze. Czerń może również symbolizować nienawiść, strach, złość i ciemność.

Czerń jest często wykorzystywana w strojach biznesowych i modzie. Jeśli więc śnisz o noszeniu czarnych ubrań, może to oznaczać, że jesteś gotowy, aby poważniej podchodzić do swojej kariery i celów życiowych.

Niebieski

Niebieski to chłodny, spokojny kolor.

Często kojarzony jest z wodą i niebem. Może oznaczać przepływ pomysłów / myśli, kreatywność, uspokojenie, lojalność, uczciwość, kojące uczucia i relaks.

Może czasem również oznaczać smutek i przygnębienie.

Brązowy

Brąz to ziemisty kolor, który często kojarzy się nam z brudem, kamieniem i drewnem.

Śnienie o kolorze brązowym często oznacza potrzebę „uziemienia” lub powrotu do źródła problemu.
Brązowy może oznaczać życzliwość, wiarygodność i pełnowartościowość (pomyśl o chlebie pełnoziarnistym).

Ponieważ brąz jest ciemniejszym odcieniem pomarańczy, może również oznaczać przyćmione poczucie nadziei i przygody. Jasnobrązowy lub beżowy może oznaczać neutralność lub przewidywalność.

Szary

Szary, mieszanka bieli i czerni, jest kolorem neutralnym.

Może oznaczać niezdecydowanie, niepewność lub zagubienie, a także izolację lub oderwanie. Może również sygnalizować poczucie braku życia lub otępienie.

Sen o kolorze szarym może również podkreślać, że jesteś bezinteresowny lub nie jesteś emocjonalnie przywiązany do bieżących wydarzeń.

Zielony

Zielony to kolor roślin, który naturalnie pojawia się w naszym otoczeniu.

Dobrze się nam kojarzy, jest odprężający. Z tego powodu często może oznaczać harmonię z naturą, spokój i ciszę, a jako kolor czakry serca jest często kojarzony z kolorem uzdrowienia i nadziei.

Zielony często może oznaczać „idź”, (kolor wykorzystywany w urządzeniach: „start”, „play”, czy w sygnalizacji świetlnej). Zieleń może symbolizować nowość i świeżość. Może również zwiastować pieniądze, bogactwo i dobrobyt.

kolory w śnie

Pomarańczowy

Pomarańczowy to jasny i odważny kolor, który często symbolizuje nadzieję, świeżość, wigor i optymizm.

Pomarańczowy to pobudzający kolor, który może być symbolem głodu, pożądania, kreatywności lub towarzyskości. Sprawia, że czujesz się żywy i zdrowy, pełen energii.

Różowy

Różowy jest jaśniejszym odcieniem czerwieni i według Sennika może być symbolem romansu, miłości, dzielenia się, hojności, dobroci, uczucia, ochrony i niewinności.

Fioletowy

Fiolet to połączenie niebieskiego i czerwonego, uważany jest za bardzo duchowy i majestatyczny kolor.

Czasami wiąże się go z władzą królewską i dobrym osądem. Fiolet to bardzo kreatywny i inspirujący kolor, będący mieszanką pasji i spokoju. Jaśniejszy odcień fioletu może oznaczać coś delikatnego, cennego lub wysoko cenionego.

Odcienie głębokiego, ciemnego fioletu mogą oznaczać Twój nastrój.

Czerwony

Dla niektórych czerwień może oznaczać miłość, romans, pasję, pożądanie, intymność.

Dla innych złość, przemoc lub kontrolę nad władzą. Sen o czerwieni może być również ostrzeżeniem lub znakiem, aby się zatrzymać (pomyśl o światłach i znakach stop).

Czerwony jest również kolorem mocy i może oznaczać, że nie boisz się podejmowania decyzji lub prowadzenia odważnego i pełnego przygód życia.

Biały

Często uważa się, że biel jest przeciwieństwem czerni.

Oznacza miłość, akceptację, czystość, pokój, wiedzę i jasność. Potwierdzają to liczne powiedzenia i przysłowia, które podkreślają nieskazitelność, niewinność, czystość, jaką określa ten kolor.

Jest również symbolem wyjątkowości, np. biały kruk.

Żółty

Żółty to kolor czakry splotu słonecznego. Jego znaczenie zależy od kontekstu, w jakim pojawia się we śnie.

Może też oznaczać niewinność, nadzieję, szczęście i beztroskę. Z drugiej strony może oznaczać także niezdecydowanie, tchórzostwo lub chorobę.

Zwróć szczególną uwagę na to, jak czułeś się we śnie, aby zrozumieć znaczenie tego koloru.

Wskazówki

Kilka przydatnych wskazówek dotyczących dekodowania symboliki kolorów snów

Zrozumienie różnych znaczeń kolorów pojawiających się w snach może zdecydowanie pomóc w interpretacji snów.

Chociaż powyższe znaczenia są powszechne, z pewnością nie są jedynymi znaczeniami dla określonego koloru. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać dokładną interpretację znaczenia różnych kolorów we śnie.

Jeśli pamiętasz, że coś ma określony kolor, to prawdopodobnie jest to ważne. Jeśli śnisz o kolorowym przedmiocie – to ten kolor może być powiązany z przesłaniem snu.

Szukaj kombinacji kolorów

Często w naszych snach widzimy różne kombinacje kolorów.

Na przykład może śnisz o żółto – niebieskim ptaku. Może to oznaczać, że czujesz się spokojny i szczęśliwy, albo tchórzliwy i przygnębiony.

Kiedy pomyślisz o tym, jak dwa różne kolory są ze sobą powiązane, może to pomóc Ci lepiej zrozumieć znaczenie snu.

Rozważ swój osobisty związek z kolorem

Jeśli Twoim ulubionym kolorem jest intensywny róż i śnisz o nim, oznaczałoby to dla Ciebie coś innego, niż gdybyś śnił o żółtym, nielubianym przez Ciebie kolorze.

Zastanów się: Czy lubisz taki kolor? Jak się z nim czujesz? Jakie doświadczenia życiowe miałeś z tym kolorem (z czym Ci się kojarzy)? Czy często widzisz go w swoim codziennym życiu?

Zapamiętaj kontekst snu

Inne symbole snów z pewnością pomogą Ci odkryć co oznaczają dla Ciebie kolory i co znaczy Twój sen.

Zapisywanie snów każdego dnia pomoże Ci zapamiętać swoje sny, a także ułatwi ich interpretację. Kiedy zapisujesz swoje sny, postaraj się zawrzeć jak najwięcej szczegółów na temat kolorów każdego obiektu we śnie.

Pomyśl o nazwach i różnych odcieniach kolorów

Istnieją tysiące kolorów i jeszcze więcej ich nazw, takich jak turkus, aqua, fuksja, bordowy, oliwkowy, karmazynowy, kość słoniowa… lista jest długa.

Jeśli zdarzy się, że taki kolor zobaczysz we śnie zastanów się, czy jego nazwa ma jakiekolwiek znaczenie – pomyśl o walorach tego koloru – czy jest jasny, czy ciemny? Na przykład kolor turkusowy jest odcieniem niebiesko-zielonego. Jak można się domyślić, ma cechy obu tych kolorów i ich symboli.

Burgund to głęboki, matowy czerwony kolor – co może oznaczać na przykład przygaszone emocje, pasję lub miłość.

Kolory
Kolory
Oceń sennik

Znaczenie snu Kolory

Opisz swój sen związany z symbolem Kolory

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen