sennik koniec świata

Koniec świata

Sen o końcu świata

Sny o apokalipsie mogą mieć różne znaczenia, zwykle jest to jeden z najtrudniejszych do rozszyfrowania snów, dlatego trzeba przeanalizować każdy jego szczegół, aby lepiej zrozumieć znaczenie snu.

Sen o końcu świata najczęściej wskazuje jednak, że zbliża się koniec jakiegoś okresu w Twoim życiu i nadchodzi nowy. To czas przejścia lub zmiany.

Sennik Koniec świata

Eksplozje

Sen jest symbolem Twojego działania. Oznacza to, że działasz bardzo impulsywnie.

Musisz nieco panować nad emocjami. Zastanów się chwilę, ważne jest, aby zachować ostrożność. Podejmowanie decyzji bez zastanowienia może tylko jeszcze bardziej skomplikować sytuację.

Tsunami

Sennik wyjaśnia, że złe okoliczności lub doświadczenia zmieniły sposób, w jaki postrzegasz wszystkie sytuacje. Zacznij analizować zdarzenia i dokładniej przyglądaj się szczegółom.

Może czasem warto po prostu przeczekać trudne chwile. Twoja przyszłość wygląda obiecująco, ale będzie zależeć tylko od Twoich decyzji.

koniec świata tsunami

Potop, powódź

Woda ma znaczenie związane z oczyszczaniem. Sen o końcu świata z powodu potopu jest wyraźnym znakiem, aby szukać oczyszczenia.

Postaraj się wyjaśnić wszystkie sytuacje, by mieć spokój serca i czyste sumienie, a poczujesz się znacznie lepiej.

Katastrofa naturalna

Sen można interpretować jako przewrót, który dokonuje się w Tobie. Jesteś w momencie, gdy przechodzisz przez pewne zmiany, nie wiesz co nadchodzi, ale nie bój się tego.

Otwórz się na świat i sięgaj po nowe doświadczenia.

Niektóre zmiany pojawią się w nieoczekiwany sposób, jednak zawsze trzeba skorzystać z tego co daje los, aby móc zmienić się na lepsze.

Inwazja kosmitów

Znaczenie snu tego rodzaju wskazuje, że boisz się nieznanego, tego co pochodzi z zewnątrz, bo jesteś przekonany, że jest to szkodliwe. Sen ujawnia niezdolność do radzenia sobie z problemami.

Każde nowe wyzwanie rodzi w Tobie pewne obawy, a nawet lęki. Zmień nastawienie, szukaj wsparcia u bliskich lub przyjaciół, a zobaczysz, że nie wszystko wygląda tak dramatycznie jak Ci się wydaje.

Strach, panika

Jeśli we śnie widzisz przerażonych ludzi Sennik wyjaśnia, że sen ten może oznaczać, że zbliżają się jakieś problemy i powinieneś się dobrze przygotować, by stawić im czoła.

Wszystko musi być przemyślane, konieczne będzie zachowanie ostrożności. Z pewnością podejmiesz właściwe decyzje.

koniec świata panika znaczenie snu

Śmierć ludzi

Sen pokazuje, że boisz się tego, co może się wydarzyć. Konieczne będzie zachowanie ostrożności, a tym samym stawienie czoła wszystkim sytuacjom z odwagą. Nie trać wiary i działaj z uporem w dążeniu do poprawy sytuacji.

Znaczenie snu: koniec świata

  • Eksplozje – działasz bardzo impulsywnie, panuj nad emocjami
  • Tsunami – zacznij analizować zdarzenia i dokładniej przyglądaj się szczegółom
  • Potop, powódź – postaraj się wyjaśnić wszystkie sytuacje i odzyskać spokój
  • Katastrofa naturalna – przechodzisz zmiany, nie bój się ich
  • Inwazja kosmitów – boisz się nieznanego, zmień nastawienie, szukaj wsparcia u bliskich
  • Strach, panika – dobrze przygotuj się do walki z problemami, a podejmiesz właściwe decyzje
  • Śmierć ludzi – boisz się tego, co może się wydarzyć, podchodź odważnie do tego co niesie życie
Koniec świata
Koniec świata

Szczegółowa interpretacja snu

Sen o końcu świata
Sen o końcu świata

Sen o końcu świata nie należy do zwyczajnych snów i raczej też nie przydarza nam się często, ale czasem może nam się przyśnić, że jesteśmy świadkami apokalipsy.

Bez względu na to, jak wygląda to wydarzenie, na pewno robi to na nas wielkie wrażenie i budzimy się przerażeni, czując ulgę, że był to jedynie straszny sen.

Nie oznacza to jednak bynajmniej, by coś takiego miało nas spotkać na jawie, a jedynie ma to metaforyczny sens.

Interpretowanie snów o końcu świata

Sny tego rodzaju zazwyczaj pojawiają się u na wówczas, gdy na jawie właśnie przeżywamy jakieś szczególnie stresujące wydarzenie, które sprawia, że nasz świat wywraca się do góry nogami.

Wydarzenia te to na przykład śmierć kogoś z bliskich, poważna choroba czy rozwód, czyli wszystko to, co metaforycznie możemy uznać za koniec naszego świata, który znaliśmy do tej pory.

Sen ten obrazuje wszystko, co dzieje się w naszym życiu i wnętrzu, pokazuje zamieszanie i natłok emocji, jakie odczuwamy, a ponieważ są one na pewno bardzo silne, to i metafora jest szczególnie mocno przemawiająca do wyobraźni.

Jedyna różnica polega na tym, że koniec świata w naszym śnie rzeczywiście oznacza koniec, zaś na jawie jest to dla nas jedynie koniec pewnego etapu i możemy mieć pewność, że właśnie zaczyna się kolejny, niekoniecznie gorszy od poprzedniego.

Jeśli zaś śni nam się sen o końcu świata, a w naszym rzeczywistym życiu wcale nie dzieje się nic złego, sen ten jest niezawodnym sygnałem od naszej podświadomości, że mamy skłonność do dramatyzowania i wyolbrzymiania każdej sprawy, mimo iż wcale nie ma do tego powodu, a jedynie przez to psujemy sobie samopoczucie.

Sen o końcu świata według Freuda

Wszelkie klęski żywiołowe i apokaliptyczne nie miały dla Freuda, który był zdecydowanym ateistą, żadnego wydźwięku religijnego.

Uważał za to, że są one wyrazem drzemiącej w śniącym człowieku agresji i nienawiści, które zresztą obecne są w każdej istocie ludzkiej, choć czasem znajdują się w stanie uśpienia.

Sen o końcu świata według Junga

Jung był bardzo wierzącym człowiekiem i w snach o końcu świata upatrywał dowodu na to, że osoba śniąca jest w stanie dostąpić oczyszczenia i czegoś w rodzaju odrodzenia, oczywiście do głębszej duchowości i większej wiary.

Uważał także, że odkupienie pojawiające się we śnie po apokalipsie jest znakiem, że osoba śniąca postępuje na jawie słusznie w jakiejś sprawie, co stara się przekazać jej własna podświadomość.

Koniec świata – sennik mistyczny

Znaczenie snu koniec świata
Znaczenie snu koniec świata

Gdy śni Ci się, że widzisz koniec świata, jest to dla Ciebie zapowiedź kłótni, która zaskutkuje Twoim rozstaniem z jakąś ważną osobą.

Jeśli we śnie uciekasz przed kataklizmem wywołanym końcem świata, jest to sygnał od Twojej podświadomości, byś w każdej sytuacji wykazywał się zdrowym rozsądkiem, bo tylko to może Ci zagwarantować, że nie popełnisz głupstw, które będą mieć fatalne skutki.

5/5 - (1)

Znaczenie snu Koniec świata

Opisz swój sen związany z symbolem Koniec świata i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen