sennik kradzież

Kradzież, być okradzionym

Sen o kradzieży

Sen o kradzieży jest wyraźnym znakiem stanu Twoich emocji. Musisz być bardzo uważny, ponieważ w tych snach może być ukrytych wiele ostrzeżeń dotyczących Twojej osobowości lub sytuacji, której doświadczasz.

Sen o kradzieży czegoś w większości przypadków jest odbiciem przeżytych wydarzeń lub wspomnień. Zwłaszcza, gdy tym doświadczeniom towarzyszą intensywne emocje.

Sennik kradzież

Widzieć kradzież

Sennik przewiduje, że staniesz w obliczu nieprzyjemnego wydarzenia, które wprowadzi Cię w zakłopotanie.

Wszystko będzie zależało od tego co zrobisz i w jaki sposób postąpisz w tej sytuacji.

Jesteś okradziony

Zazwyczaj sen, że zostałeś okradziony odnosi się do Twoich wewnętrznych słabości i konfliktów, a także Twoich umiejętności radzenia sobie z nimi.

Kiedy we śnie widzisz, że coś o wielkim znaczeniu dla Ciebie zostaje skradzione, jest to wyraźna wskazówka, że wkrótce stracisz przyjaciela. Prawdopodobnie relacja między wami była dość krucha, jednak zerwanie więzi wpłynie na Ciebie znacząco.

Jeśli podczas snu zostaniesz okradziony i nie zobaczysz twarzy złodziei, znaczenie snu może oznaczać, że przechodzisz przez trudne chwile, czujesz się bardzo przygnębiony i bardzo samotny. Może to przynieść wiele problemów zdrowotnych, więc musisz szukać profesjonalnej pomocy.

Jeśli zostałeś okradziony z czegoś dla Ciebie bardzo cennego, Sennik proponuje, by w życiu na jawie zadbać o to na czym bardzo Ci zależy, co jest dla Ciebie cenne.

Jesteś złodziejem (kradniesz)

Sen, że to Ty kradniesz, jest związany z Twoimi ambicjami i celami, które chcesz osiągnąć.

Inne znaczenie snu może mówić, że jesteś w niebezpieczeństwie. Wkrótce znajdziesz się w naprawdę niewygodnej dla siebie sytuacji i będziesz musiał poradzić sobie z wieloma problemami. Musisz być czujny.

Sen może być także symbolem zdrady. Jeśli jest ktoś, kto wpadł Ci w oko, ale jest związany z kimś innym lub Ty masz już swojego partnera, to wiedz, że taki „skok w bok” będzie miał olbrzymie i przykre konsekwencje nie tylko dla Ciebie.

Jeśli przeżywasz problemy w życiu na jawie, być może porównujesz swoje życie z życiem innych i oceniasz, że Twoje nie idzie dobrze. Straciłeś dużo czasu na mało istotne sprawy. Dzisiaj żałujesz tego i chcesz nadrobić to, co zostało utracone. Zazdrościsz tego, co osiągnęli inni. Nie jest za późno, aby rozpocząć coś od nowa. Skorzystaj z okazji i uwierz w siebie.

znaczenie snu kradzież

Oskarżenie o kradzież

Sny, w których jesteś niesprawiedliwie oskarżony o kradzież są znakiem, że wkrótce znajdziesz się w niewygodnej dla siebie sytuacji.

Będziesz miał z kimś konflikt trudny do rozwiązania, ale sytuacja ta da Ci wiele do myślenia – wyciągnij z niej wnioski.

Kradzież torebki

Sen jest zapowiedzią czegoś co Ci się nie uda. Może to być nawet dla Ciebie krępujące doświadczenie, jednak powinno dać Ci wiele do myślenia. Wyciągnij naukę z tego wydarzenia.

Kradzież roweru

Sennik przestrzega przed osobami z Twojego otoczenia. Może być wśród nich ktoś, ktoś próbuje Ci zaszkodzić.

Warto też zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

Kradzież walizki

Sen dotyczy Twojego życia uczuciowego. Być może podejmiesz ważne decyzje co do swojego związku lub ktoś zaproponuje Ci małżeństwo.

Dla małżeństw i osób w trwałych związkach nadchodzi czas uniesień, szczerych wyznań i wspólnych planów.

Kradzież złota

Poczujesz się zawstydzony. Nie rób niczego, co mogłoby przynieść Ci wstyd przed innymi. Możesz także mieć problemy finansowe. Nie szastaj pieniędzmi.

Kradzież telefonu komórkowego (komórki, smartfona)

Sennik sugeruje, że zbyt skupiasz się na sobie. Wyjdź do ludzi, zainteresuj się potrzebami Twoich bliskich. Inne znaczenie snu można odczytać jako ostrzeżenie przed nieżyczliwymi ludźmi.

Kradzież telefonu komórkowego we śnie ma związek z komunikacją. Telefon komórkowy jest dziś źródłem komunikacji i informacji, dostępu do świata.

Może oznaczać zakłócenia w komunikacji z bliskimi lub współpracownikami. Bądź czujny, by jakieś nieporozumienia nie zakłóciły Twoich relacji. Nie pozwól na ich zerwanie.

Kradzież aparatu fotograficznego

Możesz liczyć na wsparcie bliskich. Nie zapominaj o nich na co dzień i okazuj im swoje zainteresowanie i wsparcie. Możesz mieć wiele na głowie, ale to właśnie bliscy pomogą Ci wyjść z każdej opresji.

Kradzież butów

Możesz mieć poczucie winy. Spraw, by wszystko wyjaśnić i zacząć żyć bieżącymi sprawami. Inne znaczenie snu sugeruje, że jakieś okazje przechodzą Ci koło nosa. Bądź bardziej czujny.

Kradzież kurtki

W kontaktach towarzyskich bądź bardziej tolerancyjny. Wykaż się czasem empatią. W pracy natomiast warto jasno i konkretnie określić swoje zasady i twardo się ich trzymać.

Kradzież ubrania

Bądź ostrożny w tym, co mówisz. Zwróć uwagę na swoje słownictwo, sposób zachowania, zwłaszcza jeśli występujesz przed wieloma słuchaczami.

Być może coś chcesz ukryć, ale ktoś Cię obserwuje i wie o Twojej słabej stronie. Ta osoba może skorzystać z okazji, aby ujawnić Twoje sekrety.

Kradzież biżuterii

Sen wskazuje, że musisz zadbać o swoje finanse i najważniejsze dla Ciebie sprawy. Istnieje ryzyko utraty ważnej pozycji, np. w pracy. Spróbuj rozejrzeć się wokół siebie, aby wskazać, co idzie nie tak.

W Twoim otoczeniu brakuje równowagi, spróbuj ją odzyskać.

Kradzież alkoholu

Czekają Cię nagłe zwroty akcji. Wydarzy się coś nieoczekiwanego. Skutkiem tych zdarzeń będą pozytywne zmiany lub doświadczenia. Twoje życie nabierze więcej barw i energii.

Kradzież samochodu (auta)

Jeśli kradzież samochodu we śnie powoduje u Ciebie gniew, wściekłość, smutek to oznacza, że planowana podróż lub wizyta w określonym miejscu nie jest dla Ciebie przyjemna.

Jeśli natomiast ze spokojem przyjmujesz wiadomość o utracie samochodu sen oznacza, że byłeś świadomy, że jakieś zadanie lub podróż nie była dla Ciebie korzystna, podejmiesz więc decyzję o rezygnacji.

kradzież samochodu

Kradzież motocykla

Jeśli śnisz, że Twój motocykl został skradziony, a złodziejem jest ktoś kogo znasz, według Sennika jest to znak, że miałeś konflikt z tą osobą i jeszcze go nie rozwiązałeś.

Najprawdopodobniej jest to tylko nieporozumienie, więc nadszedł czas, aby wyłożyć karty na stół i wyjaśnić wszystko do końca.

Kradzież autobusu

Musisz być asertywny. Zacznij bronić swojego zdania. Nie podejmuj decyzji pod wpływem innych. Śmiało wyrażaj swoje opinie i trzymaj się tego, co mówi Ci serce.

Kradzież dowodu osobistego (dokumentów)

Problem, z którym od dawna się zmagałeś, zacznie się rozwiązywać. Poświęć mu więcej uwagi i zaangażowania, a zniknie bez śladu. Inne znaczenie snu mówi o podejmowaniu decyzji życiowych.

Jeśli zastanawiasz się kim jesteś, co chciałbyś w życiu robić, to nadszedł dobry czas na przemyślenia.

Kradzież portfela

W portfelu przechowuje się nie tylko pieniądze, ale też dokumenty i inne cenne drobiazgi, np. zdjęcia bliskich osób. Dlatego kradzież portfela we śnie należy interpretować jako ostrzeżenie, by dopilnować osobistych spraw.

Sennik przestrzega, że wszystko co związane z Twoją tożsamością może być kwestionowane lub zagrożone. Nie możesz być zbyt ufny, chroń swoje sprawy.

Nie zezwalaj innym na dostęp do poufnych informacji. Znaczenie snu mówi też, że będziesz musiał dokonać ustaleń prawnych, w których Twój podpis będzie ważny.

Kradzież karty płatniczej

Masz wyrzuty sumienia. Dotrzyj do sedna sprawy, a przekonasz się, że niepotrzebnie się przejmowałeś. Warto odnowić przyjaźnie i nawiązać kontakt z kolegami, których dawno nie widziałeś.

Kradzież pieniędzy

Sennik upomina, byś nie podejmował pochopnych decyzji. Inne znaczenie snu można odczytać jako duże straty materialne. Zadbaj więc o swoje dobra i nie ryzykuj.

Okradzenie mieszkania (kradzież w mieszkaniu)

Sen może oznaczać problemy rodzinne. Postaraj się być pomocny bliskim, uspokajaj spory. Możliwe też, że ktoś będzie Cię okłamywał, nie wierz we wszystko co usłyszysz.

Kradzież w domu

Musisz bardziej uważać na niektórych ludzi, którzy przypadkowo weszli w Twoje życie, np. nowy przyjaciel lub partner, którego nie do końca znasz.

Ta osoba może śledzić Twoje kroki, jest bardzo zainteresowana Tobą, może wypytuje jak żyjesz, co robisz, jakie masz plany. Dom jest wszystkim co masz.

Symbolizuje dobra materialne, ale też niematerialne, które wiążą się z uczuciami, poczuciem bliskości i bezpieczeństwa. Naruszenie domowej przestrzeni jest zawsze bolesne i znaczące dla życia.

Sennik przestrzega też przed podejmowaniem ryzyka, bo możesz sprawić, że stracisz wszystko. Może chodzić o hazard, pożyczkę, czy jakiś ryzykowne zachowanie.

Sen może być związany także z inną osobą, które sprawia, że tracisz energię, czas i pieniądze. Musisz podjąć środki ostrożności.

Kradzież w pracy

Kiedy śnisz, że ktoś kradnie w Twojej pracy, sen prawdopodobnie jest odzwierciedleniem Twojego strachu przed zdradą lub konfliktami w miejscu pracy.

Jest to również oznaka irracjonalnego strachu przed ukończeniem projektów, podejmowaniem ryzyka. Ten strach może destabilizować Twoje życie i okazać się całkiem bezpodstawny.

Sen o kradzieży w środowisku pracy jest wyraźną wskazówką, że czujesz się w nim uciskany i niepewny.

Być oskarżonym o kradzież

Nie masz racji i popełniasz błędy, które bezpośrednio wpływają na środowisko, w którym żyjesz. Sen ostrzega Cię, abyś zastanowił się nad tym jak się zachowujesz.

Oskarżać kogoś o kradzież

Ktoś w Twoim otoczeniu postępuje według Ciebie niewłaściwie. Nie pozwolisz, by dalej krzywdził innych, ujawnisz jego działanie. Jeśli wiesz o czymś, co jest bardzo złe, musisz to publicznie potępić.

Policja podczas kradzieży

Według Sennika sen, w którym pojawia się policja i przyłapuje złodzieja na gorącym uczynku jest zwykle ostrzeżeniem. Musisz zmienić swoje nastawienie do wielu spraw.

Nadszedł czas, aby podjąć właściwą decyzję, by uniknąć wielu negatywnych konsekwencji.

Przyjaciel, który Cię okrada

Jeśli śnisz, że przyjaciel coś Ci ukradł, często symbolizuje to problemy z zaufaniem i komunikacją z tą osobą. Możesz czuć, że przyjaciel nie jest godny Twojego zaufania.

Rodzina, która Cię okrada:

Członkowie rodziny powinni być opiekuńczy i wychowawczy, ale jak wszyscy wiemy, nie zawsze tak jest.

Możesz odczuwać potrzebę większej prywatności lub czuć, że rodzina w jakiś sposób Cię zawiodła. Konieczne może być podjęcie kroków w celu ustalenia zdrowych granic.

Nieznajomy, który Cię okradł:

Obcy ludzie pojawiają się w naszych snach i często mogą oznaczać archetyp postaci Rebeliantów, albo mogą pojawiać się jako część nas samych.

Możesz czuć się tak, jakbyś sam siebie oszukiwał lub był niepewny co do własnego poczucia bezpieczeństwa na jawie.

Kradzież śmieci

Może to oznaczać, że zachowujesz nadmiar emocjonalnego bagażu i trudno Ci się go pozbyć.

Znaczenie snu: kradzież

 • Widzieć kradzież – poczujesz się zakłopotany jakąś sytuacją
 • Jesteś okradziony – przechodzisz przez trudne chwile
 • Jesteś złodziejem (kradniesz) – rozpocząć coś od nowa i uwierz w siebie
 • Oskarżenie o kradzież – znajdziesz się w niewygodnej dla siebie sytuacji
 • Kradzież torebki – coś może Ci się nie udać, wyciągnij z tego wnioski
 • Kradzież roweru – zadbaj o zdrowie i kondycję fizyczną
 • Kradzież walizki – podejmiesz ważne decyzje co do swojego związku
 • Kradzież złota – nie szastaj pieniędzmi
 • Kradzież telefonu komórkowego (komórki, smartfona) – unikaj nieporozumień, nie zrywaj relacji z bliskimi
 • Kradzież aparatu fotograficznego – możesz liczyć na wsparcie bliskich
 • Kradzież butów – jakieś okazje przechodzą Ci koło nosa
 • Kradzież kurtki – bądź bardziej tolerancyjny
 • Kradzież ubrania – zwróć uwagę na swoje słownictwo, zwłaszcza jeśli występujesz przed innymi
 • Kradzież biżuterii – zadbać o swoje finanse i najważniejsze sprawy
 • Kradzież alkoholu – wydarzy się coś nieoczekiwanego
 • Kradzież samochodu (auta) – zrezygnujesz z podróży
 • Kradzież motocykla – wyjaśnij nieporozumienia
 • Kradzież autobusu – zacznij bronić swojego zdania
 • Kradzież dowodu osobistego (dokumentów) – podejmij ważne decyzje
 • Kradzież portfela – dopilnuj osobistych spraw
 • Kradzież karty płatniczej – odnów przyjaźnie i kontakty z kolegami
 • Kradzież pieniędzy – nie podejmuj pochopnych decyzji
 • Okradzenie mieszkania (kradzież w mieszkaniu) – nie wierz we wszystko co usłyszysz
 • Kradzież w domu – nie ryzykuj
 • Kradzież w pracy – źle czujesz się w swojej pracy
 • Być oskarżonym o kradzież – zastanów się nad tym jak się zachowujesz
 • Oskarżać kogoś o kradzież – publicznie potępisz to co złe
 • Policja podczas kradzieży – podejmij właściwą decyzję

Szczegółowa interpretacja snu

Sen o byciu okradzionym przez złodzieja może być niepokojącym przeżyciem. Co może tak naprawdę oznaczać?

Znaczenie snu o kradzieży

Kiedy śnisz o napadzie, zazwyczaj wiąże się to z włamaniem i wejściem do miejsca, które Twoim zdaniem było bezpieczne, a także z kradzieżą Twoich rzeczy.

Włamanie może spowodować, że poczujesz się niepewnie, a sny tego rodzaju, co zrozumiałe, mogą być bardzo przerażające i wywoływać lekki lęk.

Jeśli kiedykolwiek byłeś ofiarą prawdziwej kradzieży, to samo uczucie niepokoju, którego doświadczasz później, może być obecne, nawet jeśli był to tylko sen.

Sny o byciu okradzionym mogą sprawić, że martwisz się o własne bezpieczeństwo. Dobra wiadomość jest taka, że sny zwykle nie mają charakteru predykcyjnego.

Zamiast tego są dla nas środkiem przetwarzania naszych własnych uczuć dotyczących naszych doświadczeń życiowych.

Potrzeba prywatności

Kiedy śnimy, że zostaliśmy okradzeni, może to oznaczać, że nie mamy w swoim życiu prywatności.

Pomyśl o swojej obecnej sytuacji życiowej. Czy znasz kogoś, kto zawsze zadaje mnóstwo wścibskich i ciekawskich pytań? Czy masz wrażenie, że inni ludzie podsłuchują Twoje rozmowy?

Czasami ten sen może się spełnić, jeśli mieszkasz w pobliżu sąsiadów, którzy są bardzo hałaśliwi lub uciążliwi. Możesz chcieć więcej przestrzeni lub miejsca, które nie jest narażone na zgiełk.

Poczucie bezpieczeństwa i ochrony

Bezpieczeństwo jest podstawową potrzebą naszego przetrwania. Jako ludzie chronimy siebie i otaczające nas środowisko.

Pomyśl o swoim obecnym stylu życia: czy zamykasz drzwi swojego domu? Czy zamykasz drzwi swojego samochodu? Czy chronisz swoje rzeczy przed innymi?

Problemy z zaufaniem

Okradanie we śnie może oznaczać, że trudno Ci zaufać innym. Możesz mieć do czynienia z własną niepewnością w relacjach z partnerem lub członkiem rodziny.

Bycie wrażliwym na innych nie jest łatwe, ale często jest to konieczny krok w łączeniu się z kimś na głębszym poziomie, aby budować zdrowe relacje. Jeśli czujesz się niepewnie podczas poznawania nowych ludzi, sen może być symbolem przypominającym Ci, że można raz na jakiś czas zaufać innym, otworzyć się na czyjeś problemy.

Czasami ten symbol może pojawić się we śnie, gdy doświadczysz sytuacji, w której poczujesz się oszukany lub wykorzystany.

Pytania do interpretacji snu

Oto kilka problemów, nad którymi warto się zastanowić, analizując sen:

 • Czy ostatnio zapłaciłeś zbyt dużo za przedmiot, który nie spełnił Twoich oczekiwań lub się zepsuł?
 • Czy ktoś inny zdobył uznanie za projekt, w którym wykonałeś większość pracy?
 • Czy ktoś bliski ostatnio Cię okłamał?
 • Czy ostatnio otworzyłeś się i zostałeś zraniony?

Zwracanie uwagi na innych ludzi i symbole we śnie może pomóc Ci zrozumieć, gdzie tkwi problem. Senniki zwracają uwagę, że istnieje wiele sposobów interpretacji snu i ważne jest, aby uważnie zwracać uwagę na innych ludzi, działania, otoczenie i szczegóły.

Gdzie doszło do napadu?

Napady mogą się zdarzyć wszędzie, więc zwróć uwagę na otoczenie. Czy to było miejsce Twojej pracy?

Twój dom lub mieszkanie? Miejsce, w którym już nie mieszkasz? Twój samochód, czy chodnik w mieście? Okradanie w firmie prawie zawsze wiąże się z jakimś aspektem Twojej obecnej kariery lub pracy, podczas gdy okradzenie w domu może być symbolem Twoich obecnych uczuć.

Śnienie o miejscu, w którym już nie mieszkasz, pomaga uwolnić się od dawnego uczucia bycia oszukanym lub wykorzystywanym, może również pomóc Ci poradzić sobie z traumą związaną z chwilą, gdy Twoje zaufanie do innej osoby zostało zerwane.

Sennik mistyczny – znaczenie snu kradzież

Znaczenie snu kradzież
Znaczenie snu kradzież
 • Ogólnie symbol ten może oznaczać, iż za mało uwagi poświęcasz temu, co dzieje się w Twoim otoczeniu i może to spowodować jakąś stratę, nie tylko dla Ciebie, ale też osób z Twego środowiska.
 • Gdy we śnie widzisz kradzież, jest to znak, iż uda Ci się szybko i bez wysiłku uzyskać sporą sumę pieniędzy.
 • Jeśli śnisz, że zostałeś okradziony, oznacza to, iż niebawem odnajdziesz jakiś cenny przedmiot.
 • Odkrycie kradzieży oznacza, iż znajdziesz coś, co jakiś czas temu zagubiłeś.
 • Jeżeli we śnie zostałeś oskarżony o kradzież, jest to znak, że wszystkie Twoje sprawy poukładają się dokładnie po Twojej myśli, więc nie musisz się niczym martwić.
 • Jeśli we śnie oskarżasz kogoś o kradzież, jest to sygnał od Twojej podświadomości, iż w rzeczywistym życiu masz tendencje do wydawania pochopnych i przez to niesprawiedliwych opinii na temat innych ludzi, czym możesz ich poważnie skrzywdzić.
 • Gdy śnisz, że jesteś świadkiem kradzieży, zwiastuje to dla Ciebie jakieś niepowodzenie.
Kradzież
Kradzież
5/5 - (1)

1 sen

 1. dziś senna

Znaczenie snu Kradzież, być okradzionym

Opisz swój sen związany z symbolem Kradzież, być okradzionym i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen