krokodyl sennik znaczenie snu

Krokodyl

Krokodyle w snach są najczęściej znakiem ostrzegawczym, Sennik zachęca Cię byś miał oko na wszystko wokół Ciebie. Sen pozwala przygotować się psychicznie i emocjonalnie na jakiś problem, który ma nadejść.

Sen o krokodylu często zapowiada zmiany i nowy etap życia. Ponadto krokodyl reprezentuje również aspekty mistyczne i duchowe i może symbolizować percepcję, intuicję i instynkt.

Sen o krokodylu może również wskazywać na niebezpieczeństwo i problemy w życiu na jawie.

Sennik Krokodyl

Widzieć krokodyla

Sen o krokodylu oznacza, że musisz przygotować się, by stawić czoła przeciwnościom losu.

Może też oznaczać, że otaczają Cię fałszywi ludzie. Sen może także wskazywać, że odniesiesz sukces w biznesie.

widzieć krokodyla
Widzieć krokodyla

Wielki krokodyl

Widzenie gigantycznych krokodyli w snach wskazuje, że Ty i ludzie, z którymi mieszkasz lub pracujesz, są w jakiś sposób testowani.

Znaczenie snu jest związane z sytuacją widzianą we śnie i tym, co robisz i odniesienia tego do życia na jawie. Sennik radzi, by nie lekceważyć tej sytuacji i osób wokół Ciebie.

Dużo krokodyli

Sen demonstruje zmarnowany potencjał i złe nawyki w życiu na jawie.

Pomyśl o tym śnie jako o dźwigni, która wprowadzi Cię na ścieżkę do osiągnięcia Twoich celów. Walcz z tym, co Cię powstrzymuje i ogranicza w drodze do sukcesu i zadowolenia.

Młode krokodyle

Sen oznacza, że obok Ciebie są młodzi lub niedojrzali ludzie, którzy polegają na Tobie, cenią Cię i oczekują Twojego wsparcia. Nie zawiedź ich.

Jeśli jesteś rodzicem, sen jest wezwaniem do zwrócenia uwagi na własne dzieci, ich potrzeby i problemy, o których być może nie mówią otwarcie.

mały młody krokodyl

Udomowiony krokodyl

Widok domowego krokodyla we śnie wskazuje, że masz zamiar przebudzić się duchowo.

W rezultacie możesz czuć się bardziej wrażliwy, ponieważ duchowe przebudzenie sprawia, że postrzegasz świat i ludzi inaczej, dlatego będziesz miał trudności ze zrozumieniem innych.

Nie zdając sobie z tego sprawy, możesz wywołać konflikty.

Krokodyl w zoo

Sennik wyjaśnia, że sen jest ujawnieniem Twoich wewnętrznych konfliktów.

Oznacza, że coś ukrywasz przed światem, a ujawnienie tego może wywołać wiele emocji, zamieszanie lub jakieś inne gwałtowne reakcje otoczenia.

Taki sen jest często związany z Twoimi uczuciami. Kontrolowane ich wyrażanie jest ważne i na pewno lepsze niż ich skrywanie.

Atak krokodyla

Taki sen symbolizuje nadmiar myśli, które uniemożliwiają Ci koncentrację i poświęcenie się bardziej produktywnym zadaniom.

Sennik upomina, aby przestać martwić się o przeszłość lub przewidywanie przyszłości, ponieważ sprawy rozwiążą się same.

Uciekać przed krokodylem

Według Sennika sen wskazuje na pecha w miłości lub biznesie. Ale to nic takiego, czego nie da się odwrócić!

Staraj się być na bieżąco, nie ufaj ludziom tak bardzo, szukaj informacji, zanim zainwestujesz w coś, a wszystko skończy się dobrze.

sen o krokodylu

Ugryzienie krokodyla

Sen o gryzącym kogoś krokodylu wskazuje, że zbliża się dobry okres w Twoim życiu, szczególnie w biznesie i inwestycjach. Masz szanse teraz zarobić. Wykaż się jednak swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zabić krokodyla

Sen zapowiada, że przezwyciężysz jakiś problem, który Cię dręczy i przeraża od jakiegoś czasu. Wreszcie odetchniesz z ulgą, ale też poczujesz się znacznie silniejszy.

Jeśli w Twoim życiu zaszły jakieś zmiany, choć być może się ich nie spodziewałeś, musisz szybko się z nimi oswoić lub do nich dostosować.

Akt zabicia krokodyla symbolizuje również aspekty Twojego życia, które angażują umysł i intelekt. Trzeba będzie teraz z nich korzystać, by osiągnąć cel lub przekonać kogoś do swoich racji.

Martwy krokodyl

Kiedy martwy krokodyl pojawia się we śnie, znaczenie snu symbolizuje wielką transformację. To początek nowego etapu życia i koniec obaw, które nękały Cię w ostatnim czasie. Uspokój się i z optymizmem popatrz w przyszłość.

Łapanie aligatora / krokodyla

Jeśli aligator lub krokodyl Cię zaskoczy może to oznaczać, że coś co ignorujesz wymaga Twojej uwagi lub może oznaczać, że wiesz, że ktoś był poirytowany i wzburzony.

Walka z aligatorem

Walka z aligatorem lub krokodylem we śnie znaczy, że stajesz twarzą w twarz ze swoimi lękami lub że nie boisz się niebezpieczeństwa. Może również symbolizować, że toczysz jakąś wewnętrzną walkę.

Zabity przez krokodyla

Jeśli śnisz o tym, że zostaniesz zabity przez krokodyla, może to czasami oznaczać, że nie masz kontroli nad sytuacją. Możesz czuć, że nie jesteś w stanie uciec lub zmienić sytuacji.

Śmierć w naszych snach często jest symbolem transformacji i zmiany – a czasami może również oznaczać, że czujemy się niechętni nadchodzącym zmianom w naszym życiu.

Możesz również bać się, że grozi Ci jakieś niebezpieczeństwo. Na szczęście większość tych snów nie ma charakteru proroczego co oznacza, że nie przepowiadają przyszłości.

W większości przypadków poznanie symboli sennego znaczenia śmierci pomoże Ci uspokoić lęki.

Sen o krokodylu w wodzie

Woda w naszych snach prawie zawsze kojarzy się z emocjami. Jeśli zobaczysz aligatora pływającego w wodzie to znaczy, że masz problem z radzeniem sobie z emocjami lub lękami.

Jeśli zobaczysz, że krokodyl lub aligator znajduje się na brzegu wody, na przykład na brzegu rzeki, może to oznaczać, że nie masz pewności co do swoich uczuć i decyzji.

Pływanie z krokodylem

Śnienie o pływaniu z aligatorem lub krokodylem może oznaczać, że Twoje potrzeby emocjonalne nie są zaspokojone, że boisz się wyrazić komuś swoje emocje lub nie zdajesz sobie sprawy z tego, co naprawdę czujesz w danej sytuacji.

Czasami może to również oznaczać, że obawiasz się komuś zaufać. Możesz mieć wrażenie, że ktoś może Cię zaskoczyć nieoczekiwanymi wiadomościami. Możesz także bać się stawienia czoła prawdzie o jakiejś sytuacji. Czy jesteś szczery wobec siebie i innych?
Zastanów się, jakie są cechy wody. Rodzaj wody, który zauważysz, może mieć wpływ na to, co ten sen może oznaczać.

Błotnista woda może symbolizować zamieszanie lub niepewność, krystalicznie czysta, błękitna, że pozwalasz, aby stłumione emocje w końcu wyszły na powierzchnię. A Ty jesteś gotowy i zdolny do stawienia czoła własnym lękom i radzenia sobie z trudnymi uczuciami, których mogłeś unikać w przeszłości.

Krokodyl w pułapce

Możesz śnić o wirze lub byciu ciągniętym pod wodę . Jest to szczególnie ważne, jeśli czujesz, że Twoje obowiązki są przytłaczające. Może różne sytuacje w pracy, w domu i życiu osobistym zaczynają Cię męczyć.

Może czujesz, że nie masz możliwości, aby poprawić swoją sytuację. Być może nie widzisz postępu w swojej pracy.
Zadaj sobie pytanie: Czy czujesz, że utknąłeś i nie wiesz jak się wydostać z pułapki?

krokodyl pułapka

Kolory krokodyli:

Zielony krokodyl

Sen oznacza pozytywne uczucia, a Twoje wybory prowadzą Cię we właściwym kierunku.
Zieleń oznacza nadzieję, naturę, wrażliwość, współczucie i cechy, które wiążą się ze wszystkimi dobrymi uczuciami.

Czarny krokodyl

Sennik wyjaśnia, że trochę się zagubiłeś, masz zaburzenie uczuć i emocji, nie wiesz jak odczytywać sygnały otoczenia, jak reagować. Wpływa to na Twoje wybory i decyzje w życiu na jawie. Wsłuchaj się w siebie i zawierz czasami własnej intuicji.

Znaczenie snu: krokodyl

 • Widzieć krokodyla – przygotuj się, by stawić czoła przeciwnościom losu
 • Wielki krokodyl – nie lekceważ sytuacji i osób wokół Ciebie
 • Dużo krokodyli – walcz z tym, co Cię powstrzymuje i ogranicza w drodze do sukcesu
 • Młode krokodyle – zwróć uwagę na innych, zwłaszcza młodszych
 • Udomowiony krokodyl – będziesz mieć trudności ze zrozumieniem innych
 • Krokodyl w zoo – coś ukrywasz przed światem, kontroluj emocje
 • Atak krokodyla – nie martw tym co było i tym co będzie, wszystko ułoży się dobrze
 • Uciekać przed krokodylem – bądź ostrożny w inwestycjach i w miłości
 • Ugryzienie krokodyla – zbliża się dobry okres w Twoim życiu
 • Zabić krokodyla – przezwyciężysz jakiś problem, który Cię dręczy od jakiegoś czasu
 • Martwy krokodyl – zaczynasz nowy etap życia
 • Łapanie krokodyla – coś wymaga Twojej uwagi
 • Walka z krokodylem – nie boisz się niebezpieczeństwa
 • Być zabitym przez krokodyla – nie masz kontroli nad sytuacją
 • Krokodyl w wodzie – problem z emocjami
 • Pływanie z krokodylem – potrzeby emocjonalne nie są zaspokojone
 • Krokodyl w pułapce – jesteś przetłoczony przez obowiązki
 • Zielony krokodyl – dokonujesz właściwych wyborów
 • Czarny krokodyl – wsłuchaj się w siebie i zawierz własnej intuicji

Sen o krokodylu – szczegółowa interpretacja

Śnienie krokodylach może być przerażające, innym razem może być pełne przygód lub nawet ekscytujące.

Przyjrzymy się, co to znaczy śnić o krokodylu lub aligatorze. Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o krokodylu.

Aligatory i krokodyle to nie to samo! Są to jednak zwierzęta blisko ze sobą spokrewnione i wiele osób często myli je ze sobą. Jednak dla większości ludzi symbolika będzie taka sama, niezależnie od tego, czy śnisz o jednym, czy o drugim.

Sennik krokodyl, aligator

Kluczem do jak najlepszego zrozumienia tego snu jest kontekst, w którym pojawia się aligator, dlatego ważne jest, aby najpierw zapisać wszystkie szczegóły snu, które pamiętasz. Następną rzeczą do zrobienia jest określenie co myślisz o śnie i jak się czułeś podczas snu.

Boisz się aligatorów? Czy jesteś podekscytowany i szczęśliwy, że zobaczysz krokodyla? Czy we śnie byłeś w spokojnej rzece, czy w dziwnym miejscu, w którym nie można było się spodziewać gadów, na przykład w pociągu, czy w metrze w środku miasta? Zwracanie uwagi na swoje uczucia i inne symbole we śnie zapewni Ci właściwe zrozumienie przweslania. Zacznij od interpretacji znaczenia aligatorów i krokodyli.

krokodyl znaczenie snu

Co to znaczy śnić o aligatorze lub krokodylu?

W większości przypadków śnienie o krokodylu lub o aligatorze będzie miało podobne znaczenie. Chociaż te dwa zwierzęta różnią się od siebie, oba mają wiele wspólnych cech i symbolikę.

Aligatory mają zwykle szerszy, zaokrąglony pysk w kształcie litery U, podczas gdy krokodyle mają węższą głowę w kształcie litery V. Żyją na terenach bagnistych, a także w miejscach, w których występuje woda i wysokie trawy.

Bardzo dobrze wtapiają się w otoczenie. Zwierzęta te mogą być dość agresywne i niebezpieczne na wolności, a także w niewoli.

Nie trzeba dodawać, że dla wielu ludzi sny o tych zwierzętach mogą być przerażającym i niepokojącym przeżyciem. Jeśli czujesz zmartwienie lub strach, gdy widzisz krokodyla we śnie bądź pewien, że jest to normalna reakcja!

Często zwierzęta te pojawiają się znikąd, i mogą ścigać Cię we śnie. Jeśli odczuwasz strach podczas tego snu, często oznacza to, że czegoś boisz się, np. konfrontacji lub radzenia sobie z jakąś sytuacją.

Może to być coś, czego nie jesteś świadomy – lub możesz obawiać się nieoczekiwanych wiadomości lub niepewnych wyników.

Chociaż zmierzenie się z naszymi lękami może być przerażające, przesłaniem tego zwierzęcia jest przypomnienie, abyś był czujny i nie ignorował żadnych potencjalnych sygnałów ostrzegawczych. Ignorowanie intuicji może oznaczać, że nie osiągniesz pożądanych rezultatów.

Wiele koszmarów dotyczy tych zwierząt – na szczęście istnieje wiele sposobów na ich powstrzymanie i zapobieganie im.

Jeśli krokodyle kojarzą Ci się z ryzykiem i nieznanym, jest całkiem prawdopodobne, że zwierzę to może pojawić się we śnie jako symbol, gdy stajesz przed dokonywaniem nowych wyborów lub jeśli Twoje życie stało się zbyt monotonne.

Aligatory i krokodyle mogą symbolizować potrzebę przygody i ekscytacji. Pomyśl o popularnych filmach przygodowych, filmach akcji i programach telewizyjnych, jak często pojawia się w nich krokodyl!

Zwróć uwagę na swój ogólny nastrój i uczucia we śnie – czy poczułeś przypływ podniecenia, kiedy zobaczyłeś krokodyla / aligatora? Czy byłeś przepełniony zdumieniem lub podziwem? Jeśli tak, może to oznaczać, że szukasz czegoś nowego lub ciekawego do zrobienia.

Symbol odporności

Często kojarzymy skórę aligatora i krokodyla z bardzo szorstką, łuszczącą się, suchą i grubą teksturą. We śnie w wielu przypadkach jest to symbol odporności. Oznacza to, że jesteś w stanie sprostać wyzwaniom, nawet jeśli może to nie być przyjemne doświadczenie. Określenie „gruboskórny” oznacza, że bez problemu radzisz sobie z krytyką i skargami.

Nie jest łatwo zranić Twoje uczucia. Nie bierzesz rzeczy zbyt osobiście i jesteś w stanie zrozumieć, że nie możesz kontrolować innych, ale możesz kontrolować siebie oraz własne myśli i uczucia. Jednak – pamiętaj, że czasami nasze sny oznaczają coś przeciwnego! Czasami taki sen może oznaczać, że jesteś niewrażliwy na uczucia innych.

Nieszczerość, brak wierności sobie lub innym

Wyrażenie „krokodyle łzy” oznacza fałszywy płacz. Czasami, gdy śnisz o krokodylu może to oznaczać, że nie jesteś sobą. Możesz zachowywać się inaczej przed innymi, a inaczej przed sobą, możesz udawać, a Twoje prawdziwe uczucia są przeciwieństwem tego, w co chcesz wierzyć lub co pokazujesz innym.

Może to wskazywać na to, że tak naprawdę nie jesteś ze sobą szczery lub odmawiasz sobie prawdziwych emocji związanych z daną sytuacją w Twoim życiu. Czasami ten symbol pojawia się, gdy ludzie zajmują się sprawami biznesowymi i nie są pewni, czy komuś ufać, czy nie.

Niespodzianka i ukrywanie

Aligatory i krokodyle często chowają się w wodzie, czekając na swoją ofiarę. Nigdy nie wiadomo co kryje się pod powierzchnią! Dlatego logiczne jest, że Twoje sny mogą oznaczać ukrycie się lub ukrycie czegoś. Jak wspomniano wcześniej, być może nie jesteś pewien, czy możesz zaufać komuś lub czemuś.

Może się wydawać, że ktoś ukrywa przed Tobą prawdę. A może ukrywasz się przed sobą?

Czasami mamy tendencję do ukrywania własnych uczuć. Łatwo jest pogrzebać stare emocje głęboko i mieć nadzieję, że nigdy się nie pojawią – ale zazwyczaj tak nie jest. Zazwyczaj stłumione emocje dosłownie „wypływają” na powierzchnię w najgorszym możliwym momencie.

Jednak nie wszystkie niespodzianki są złe. Czasami może to oznaczać, że jesteś gotowy na coś nowego lub chcesz skorzystać z nowych możliwości.

Mamy też wiele ukrytych talentów i umiejętności, których nie zawsze doceniamy . Aligator i krokodyl są często przypisywani jako zwierzęta mocy podczas sesji duchowego uzdrawiania, ponieważ są silne i potężne.

Mogą być tam, aby pomóc Ci poczuć się pewniej oraz wykorzystać Twoją wewnętrzną moc i mądrość.

sennik krokodyl

Znaczenie snu krokodyl – pytania do snu

Jak się czułeś?

Rozpoznanie naszych uczuć i klimatu snu jest bardzo ważne. Często uczucia są wszystkim, czego potrzebujesz. To co czujemy podczas naszego codziennego życia, nawet jeśli jest podświadome, zwykle objawia się podczas snu.

Pomyśl o wszelkich myślach i uczuciach, które się pojawiły. Byłeś przestraszony? Czy uciekłeś? Czy próbowałeś walczyć z rzeczami, które Cię przerażały? Czy stawiłeś im czoła?

Jakie kolory były obecne we śnie?

Większość aligatorów i krokodyli jest brązowa, szara i zielona, ale w snach mogą mieć wiele różnych kolorów. W innych przypadkach kolor zwierzęcia może nie być aż tak ważny, ale we śnie być może jest to kolor czegoś innego, co jest istotne dla jego przesłania.

Możesz na przykład zauważyć jasnoczerwoną kulę odbijającą się w wodzie lub pamiętać duże żółte słońce na niebie. Poznanie symboliki tych kolorów może pomóc Ci odnieść sen do wydarzeń z Twojego życia na jawie.

Znaczenie snu krokodyl
Znaczenie snu krokodyl

Jakich słów użyłbyś do opisania krokodyla / aligatora?

Spróbuj jak najlepiej opisać aligatora lub krokodyla. Czy był duży, czy mały? Czy był dziki, czy spokojny? Czy zauważył Ciebie, czy po prostu był i zajmował się swoimi sprawami?

Zastanów się, jakie działania miały miejsce w Twoim śnie. Działania te często dostarczają ważnych wskazówek, jak zinterpretować sen.

Czy w Twoim obecnym życiu dzieje się coś niepokojącego?

Często nasze sny są sposobem przetwarzania uczuć i wszystkich zdarzeń, które napotykamy. Czy było coś co ostatnio sprawiło, że poczułeś się niepewnie, byłeś przestraszony, zaniepokojony?

Bardzo pomocne jest zobaczenie różnych przykładów snów i ich interpretacji, aby jak najlepiej zrozumieć co mogą oznaczać. Użycie różnych technik i narzędzi interpretacji snów, takich jak mapy myśli, a nawet narysowanie obrazu, może Ci pomóc. lepiej zrozumieć o czym może być sen!

Znaczenie snu krokodyl w innych sennikach

Sennik mistyczny

 • Jeśli śni Ci się, że widzisz krokodyla, jest to znak, iż jest w Twoim otoczeniu ktoś, kto bardzo pragnie bliżej Cię poznać.
 • Jeśli widzisz wiele krokodyli na raz, jest to zwiastun czekającej Cię niespodzianki, ale nie wiadomo, czego może ona dotyczyć.
 • Jeżeli we śnie zostałeś ugryziony przez krokodyla, jest to sygnał, iż na jawie grozi Ci jakieś bliżej nieokreślone niebezpieczeństwo.
 • Ściganie krokodyla to znak od Twojej podświadomości, byś nie działał nierozważnie i pochopnie – ogólnie bądź w jakiejś konkretnej sprawie, gdyż może tym spowodować tylko to, iż poniesiesz sromotną porażkę i długi czas nie będziesz potrafił otrząsnąć się z przeżytego rozczarowania.
 • Zabicie krokodyla zapowiada, iż uda Ci się unieszkodliwić swojego groźnego przeciwnika.
Krokodyl
Krokodyl
5/5 - (1)

Znaczenie snu Krokodyl

Opisz swój sen związany z symbolem Krokodyl i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen