ksiądz sennik

Ksiądz

Sen o księdzu

Sen o księdzu zwykle przytrafia się tym, którzy szukają jakiegoś wsparcia w życiu na jawie lub przeżywają jakieś duchowe rozterki.

Być może szukasz pomocy, bo masz jakiś problem, którego nie możesz rozwiązać sam. Sen o księdzu może również symbolizować poczucie winy.

Sennik Ksiądz

Ksiądz w sutannie

Znacznie snu można odczytać jako zarzut niedbalstwa i nieposłuszeństwa. Zastanów się, co w Twoim życu powinno zostać zmienione lub poprawione.

Zaniedbanie lub lekceważenie osób lub spraw może istotnie wpływać na Twoją codzieność.

ksiądz w sutannie

Ksiądz bez sutanny

Taki sen jest zwykle związany z żalem, bólem i smutkiem. W takim przypadku sen może sugerować potrzebę wyeliminowania i zerwania z sytuacjami, które powodują negatywne emocje.

Warto również zwrócić uwagę na myśli i intencje. Jeśli masz zwyczaj tworzenia negatywnych obrazów na temat tego, co dzieje się z Tobą i ludźmi, to sen napomina Cię, abyś przestał patrzeć w ten sposób na świat. Nic nie jest jednokolorowe.

Ksiądz w komży

Znaczenie snu symbolizuje pokój i radość. Biała szata jest również symbolem czystości. Ten sen reprezentuje dobre czasy, które mają nadejść.

Ksiądz w ornacie (odprawia mszę świętą)

Sen oznacza, że potrzebujesz spokoju. Masz poczucie irytacji, dyskomfortu, strachu, stresu, niepokoju, zmartwienia i oburzenia.

Sennik radzi, by się zrelaksować, odprężyć, odejść od codziennych zajęć choć na kilka dni. Może warto spotkać się z przyjaciółmi, albo wyjechać z rodziną.

Ksiądz proboszcz

Sennik wyjaśnia, że sen o księdzu proboszczu jest dobrym znakiem. Może zapowiadać pozytywne załatwienie jakiejś ważnej sprawy. Może także zapowiadać przebaczenie.

Jeśli więc masz coś na sumieniu, co nie daje Ci spokoju, warto wyjaśnić to do końca.

Uśmiechnięty ksiądz

Sen o uśmiechniętym kapłanie oznacza okres spokoju i pogody ducha, uwolnienie się od trudów i zmartwień. Jeśli przeżywasz jakieś trudne chwile sen oznacza, że właśnie dobiegają one końca.

Wreszcie odpoczniesz i zaczniesz żyć spokojnie.

Zobaczenie księdza we śnie może być także wezwaniem do duchowego przebudzenia.

uśmiechnięty ksiądz

Stary ksiądz

Sen przypomina o zasadach, którymi powinieneś się w życiu kierować. Może od nich odszedłeś? Napomina też, by szukać mądrości i rozwijać się, także w sferze duchowej.

Zmarły ksiądz

Sen o zmarłym kapłanie oznacza, że czujesz, że nie powinieneś być osądzany przez innych za coś co popełniłeś w przeszłości. Chciałbyś pozbyć się poczucia winy.

Sen o zmarłym księdzu ujawnia Twoją potrzebę ucieczki od sytuacji, które wyrządzają Ci krzywdę. Oznacza to, że możesz doświadczać smutków i rozczarowań.

Nadszedł czas, abyś przejął stery swojego życia i rozpoczął nowy etap. Musisz zdecydować czego chcesz, a następnie zrobić wszystko, aby to osiągnąć i być szczęśliwym. Odrzuć to co Cię powstrzymuje przed działaniem lub Ci szkodzi.

Ksiądz w domu

Sen o kapłanie w domu może oznaczać jakiś problem rodzinny, który musi zostać jak najszybciej rozwiązany. Inne znaczenie snu można odczytać jako potrzebę większej wiary, symbol narodzin lub dobrej nowiny.

Ksiądz w kościele

Ten sen pokazuje Twoje dążenie do znalezienia sposobu na życie. Być może masz wrażenie, że wszystko straciło sens i to, co lubiłeś kiedyś, dziś nie ma już dla Ciebie znaczenia, ani sensu.

Może popadasz w pesymizm, a nawet w depresję. Sennik nawołuje więc, żeby szukać swojej drogi jak najszybciej i dążyć do spełnienia i szczęścia.

Rozmowa z księdzem

Sen zapowiada poszukiwanie wyjścia z jakiejś trudnej sytuacji. Być może jest to problem natury osobistej, a może psychicznej. Może potrzebujesz wsparcia lub dobrej rady? Otrzymasz je od zaufanej osoby.

rozmowa z księdzem sennik

Ksiądz daje komunię

Sen oznacza, że panujesz nad sytuacją w domu. Może trzeba będzie włożyć jeszcze więcej wysiłku, aby osiągnąć lub utrzymać to na czym Ci zależy, ale jesteś w stanie to zrobić. Inne znaczenie snu można odczytać jako konflikt wartości, dylematy wewnętrzne, trudne wybory między tym co materalne, a tym co duchowe.

Ksiądz w konfesjonale (spowiedź)

Sen o kapłanie, który spowiada jest oznaką jego potrzeby zaufania komuś, być może w wyniku popełnionego czynu, którego nie możesz nikomu ujawnić.

Potrzebujesz kogoś kto da Ci pocieszenie i wsparcie, uwalniając od ciężaru, który niesiesz.

Pomocna może być rozmowa z kimś zaufanym.

Sennik radzi także: Nie rozpamiętuj przeszłości, wyciągnij wnioski i idź dalej. Sen oznacza, że nadszedł czas na nowy etap życia.

ksiądz spowiedź konfesjonał

Ksiądz na ambonie

Sen o kapłanie, który wygłasza kazanie jest metaforą Twojego sumienia. Ważne są słowa i treść kazania. Powinny one wyjawiać prawdę, podtrzymać na duchu w trudnych chwilach, a nawet pomóc w dokonywanych wyborach.

Błogosławieństwo księdza

Sen o kapłanie, który błogosławi innych symbolizuje według Sennika potrzebę duchowej ochrony, ale też wsparcia w trudnych chwilach życia. Sen zachęca też do kontynuowania podjętej ścieżki.

Ksiądz udzielający ślubu (sakrament małżeństwa)

Sen o księdzu, który udziela sakramentu małżeństwa jest symbolem ważnego związku. Może też wskazywać na decyzję, której nie można już zmienić.

Ostatnie namaszczenie

Jeśli śniłeś o kapłanie, który daje ostatnie namaszczenie, sen oznacza koniec czegoś, jakiegoś etapu życia, doświadczenia, związku. Jest to coś, co ma dla Ciebie duże znaczenie, jest jednak nieuniknione.

Może to też być coś z czego rezygnujesz lub od czego odcinasz się.

Ksiądz po kolędzie

Sen oznacza zmiany w Twoim życiu zawodowym lub prywatnym. Możesz spodziewać się awansu, podwyżki lub nowej, korzystniejszej oferty pracy. Warto skorzystać z takiej okazji.

Zmiany w życiu rodzinnym to np. przyjście na świat dziecka.

ksiądz po kolendzie

Całować księdza

Sen przestrzega przed łamaniem zasad. Być może szukasz bliskości i duchowego wsparcia, może chcesz coś osiągnąć za wszelką cenę. Sennik przestrzega, by nie wchodzić w konflikt z prawem, ani nie łamać zasad moralnych.

Romans z księdzem

Sen jest symbolem niewłaściwego zachowania, może to być ostrzeżenie przed nieprzemyślanymi decyzjami. To także według Sennika, sygnał, że możesz spotkać osoby nieszczere, zakłamane. Uważaj zwłaszcza na osoby nowo poznane.

Znaczenie snu: ksiądz

 • Ksiądz w sutannie – nie zaniedbuj osób i nie lekceważ spraw
 • Ksiądz bez sutanny – odetnij się od złych emocji
 • Ksiądz w komży – nadejdzie spokój i radość
 • Ksiądz w ornacie (odprawia mszę świętą) – potrzebujesz spokoju i odprężenia
 • Ksiądz proboszcz – uda Ci się załatwić ważną sprawę
 • Uśmiechnięty ksiądz – zbliża się okres spokoju i pogody ducha
 • Stary ksiądz – nie zapominaj o zasadach, którymi powinieneś się kierować
 • Zmarły ksiądz – zdecyduj czego chcesz i rób wszystko, aby to osiągnąć
 • Ksiądz w domu – problem rodzinny musi zostać jak najszybciej rozwiązany
 • Ksiądz w kościele – szukaj swojej drogi życia i dąż do spełnienia i szczęścia
 • Rozmowa z księdzem – poszukujesz wyjścia z trudnej sytuacji
 • Ksiądz daje komunię – przeżywasz dylematy, konflikt wartości
 • Ksiądz w konfesjonale (spowiedź) – potrzebujesz kogoś kto da Ci pocieszenie i wsparcie
 • Ksiądz na ambonie – wsłuchaj się w głos sumienia
 • Błogosławieństwo księdza – potrzebujesz duchowej ochrony i wsparcia
 • Ksiądz udzielający ślubu (sakrament małżeństwa) – przed Tobą ważna decyzja
 • Ostatnie namaszczenie – nadszedł czas na zakończenie czegoś
 • Ksiądz po kolędzie – w Twoim życiu nastąpią zmiany
 • Całować księdza – nie łam zasad
 • Romans z księdzem – nie podejmuj pochopnie decyzji

Znaczenie snu ksiądz
Znaczenie snu ksiądz

Ksiądz – sennik mistyczny

Ogólnie symbol ten może stanowić sygnał od Twojej podświadomości, byś nie zaniedbywał swych codziennych spraw na rzecz spraw duchowych, gdyż wszystkie one są tak samo ważne.

 • Jeśli we śnie widzisz księdza, zapowiada to czekającą Cię pomyślność. Może to też jednak zapowiadać, iż niebawem otrzymasz jakieś smutne wiadomości, jednak ostatecznie wszystko dobrze się zakończy.
 • Jeżeli widzisz księdza odprawiającego mszę, oznacza to, że czekają Cię jakieś bliżej nieokreślone troski.
 • Ksiądz wygłaszający z ambony kazanie zwiastuje chorobę kogoś z Twojej najbliższej rodziny.
 • Jeśli we śnie spowiadasz się u księdza, jest to znak, iż na jawie doznasz ukojenia.
Ksiądz
Ksiądz
5/5 - (1)

1 sen

 1. Jan

Znaczenie snu Ksiądz

Opisz swój sen związany z symbolem Ksiądz i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen