kto wymyślił sennik

Kto wymyślił sennik?

Sny ciekawiły ludzkość od zawsze. Ich znaczenie było tajemnicze i niezwykłe. Starano się je odczytać już w czasach starożytnych.

Na przykład Egipcjanie wierzyli, że sny są okazją do spotkania z bogami. Dzięki nim mogą komunikować się z bóstwem, które może udzielić rad.

Szczególnego znaczenia nabierały sny królów, a także kapłanów. Przypisywano im szczególną moc, dlatego starano się je dobrze zrozumieć. Uważano, że podczas snu dusza opuszcza ciało i szybuje do krain, w których przebywają zmarli – tam może się z nimi komunikować.

Tłumaczeniem snów w starożytnym Egipcie zajmowali się kapłani. Byli bardzo cenieni w społeczeństwie, a za swoje usługi pobierali sowite opłaty.

Nie dziwi więc, że pierwszym spisanym sennikiem jest właśnie egipski sennik spisany na papirusie, pochodzący z 2000 – 1790 roku p.n.e.

Sennik egipski (babiloński) jest do dziś jednym z najbardziej popularnych. W oparciu o niego powstawały kolejne senniki.

5/5 - (1 vote)

Znaczenie snu Kto wymyślił sennik?

Opisz swój sen związany z symbolem Kto wymyślił sennik?

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemKolory w snach
Pojawiające się w snach kolory są bardzo ważne, często ważniejsze, niż nam się wydaje. Wskazują na siły dobra i zła, a także mogą oznaczać dobre i złe cechy człowieka. Dzieli się je na 2 kategorie: kolory światła, do których należą biel i połączenie wszystkich kolorów widma,


Czy psy mają sny?
Prawdopodobnie widziałeś nieraz, jak Twój śpiący pies nagle wydaje szczeknięcie, albo jego nogi zaczynają drgać. Czy to oznacza, że on śni? Wielu naukowców twierdzi, że istnieją dowody na poparcie tezy, że psy doświadczają snów. Naukowcy za pomocą elektroencefalogramu (EEG) przetes

Liczby w snach
Liczby w snach mają zazwyczaj bardzo duże znaczenie, ale zazwyczaj też trudno nam jest je zapamiętać, zwłaszcza jeśli pojawiają się w postaci dłuższych kombinacji (a właśnie w takich przypadkach mają największe znaczenie). Jeśli jednak uda nam się zapamiętać jakieś liczby, nie po