sennik lalka

Lalka

Lalki są reprezentacjami ludzi, jakich spotykamy w naszym życiu, a śnienie o lalce może być symbolem jakiegoś aspektu Twojego wnętrza lub kogoś, kogo znasz.

Sennik lalka

Jak interpretować sny o lalkach?

Aby zrozumieć, co to znaczy śnić o lalkach, bardzo ważne jest, aby najpierw zwrócić uwagę na szczegóły snu. Oto kilka pytań, które warto sobie zadać:

 • Jak wyglądała lalka?
 • Jaki był cel pojawienia się lalki (do czego służyła, po co się pojawiła itd.)?
 • Gdzie miał miejsce sen?
 • Co działo się we śnie?
 • Czy śniłeś o innych ludziach?
 • Jak się czułeś po obudzeniu?

Znaczenie snu lalka

Lalki w snach często pojawiają się jako imitacja nas samych. Mogą odzwierciedlać nasze myśli, uczucia i emocje w naszym obecnym życiu lub podczas przetwarzania uczuć z przeszłości.

Lalki od wieków były używane w sztuce, ceremoniach religijnych, jako zabawki dla dzieci, a ostatnio jako narzędzie terapeutyczne do odgrywania ról i kreatywnego rozwoju. Pamiętanie o tych zastosowaniach lalek może pomóc Ci zidentyfikować, czy któraś z tych powszechnych interpretacji snów może dotyczyć Ciebie.

znaczenie snu lalka
Znaczenie snu lalka

Wezwanie do działania

Sen o lalkach często wymaga od nas podjęcia działań na jawie.

Ten symbol przypomina nam, abyśmy zaczęli uczestniczyć w naszym życiu, zamiast patrzeć, jak nas mija. Widok lalki we śnie może być znakiem, że nadszedł czas, abyś zaczął naprawdę ROBIĆ różne rzeczy, zamiast tylko o nich myśleć.

Czy jesteś aktywnym graczem w swoim życiu, czy tylko przyglądasz mu się w trybie gotowości?

Kontrola i asertywność

Wielu z nas ma problemy z utrzymaniem równowagi i kontroli w swoim życiu.

Próba zbytniego kontrolowania może być wyczerpująca i niebezpieczna dla naszego zdrowia psychicznego.

W wielu przypadkach możemy znaleźć się na łasce wszechświata, niezdolni do kontrolowania żadnego z wydarzeń, jakie przygotowało dla nas życie.

Poszukiwanie równowagi

Sen o próbie kontrolowania lalki, a może nawet bycie lalką, którą ktoś inny próbuje kontrolować, odzwierciedla Twoją wewnętrzną walkę ze znalezieniem równowagi między asertywnością a pasywnym zachowaniem.

Pamiętaj, że chociaż nie możemy kontrolować wszystkiego, zawsze są rzeczy, które możemy zrobić każdego dnia, które dają nam nadzieję i przynajmniej pozwalają zająć się utrzymaniem pozytywnego nastawienia, bez względu na okoliczności.

Chęć powiedzenia czegoś, czego nie możesz zdradzić

Często zdarza się sen o rozmawiających lalkach, niezależnie od tego, czy lalka mówi głośno, czy komunikuje się telepatycznie. Inne sny mogą dotyczyć lalki, która próbuje mówić, ale nie może.

Śnienie o mówiącej lalce oznacza własne wyzwania związane z mówieniem o swoich prawdziwych uczuciach. Przekazanie wiadomości innym może być dla Ciebie naprawdę trudne. Zadaj sobie pytanie: Czego boję się powiedzieć? Co powstrzymuje mnie od powiedzenia czegoś?

Czy milczenie jest mądre, czy pora zabrać głos? Czy wstydzę się przyznać do czegoś, czy do własnej przeszłości?

Często pomocne może być również zbadanie własnych czakr, z naciskiem na uzdrowienie czakry gardła, aby lepiej komunikować się i wyrażać swoje prawdziwe uczucia innym.

Twoje wewnętrzne dziecko

W dzisiejszym świecie zwykle kojarzymy lalki jako coś zarezerwowanego tylko dla małych dzieci (chociaż lalki można kochać nawet będąc dorosłym!).

Jeśli miałeś szczęśliwe dzieciństwo, lalka może symbolizować wspomnienia z dobrych czasów. Możesz odczuwać nostalgię lub tęsknotę za tamtymi chwilami.

Sen może również być symbolem potrzeby bycia bardziej zabawnym i kreatywnym w życiu, być może nadszedł czas, aby zająć się nowym hobby, podróżować lub odnowić dom.

sen o lalce
Sen o lalce

Rodzaje lalek i ich znaczenie:

 • Lalki potwory lub przerażające lalki w snach – mogą być odbiciem wewnętrznego zamętu i konfrontacji z Twoimi lękami.
 • Lalki szmacianki – oznaczają, że możesz chcieć poprawić swój status życiowy lub możesz czuć się zmęczony codzienną rutyną.
 • Lalki prymitywne – są zwykle wykonane z drewna, gliny i materiału i mogą oznaczać, że czujesz się przez coś lub przez kogoś powstrzymywany. Możesz mieć wrażenie, że walczysz o osiągnięcie celu. Może to również odzwierciedlać Twoje poczucie własnej wartości.
 • Lalki modne – tego typu lalki w snach często symbolizują chęć poprawy siebie lub własnej sytuacji. Zadaj sobie pytanie: Czy moje ideały i marzenia są osiągalne?

Ubrania dla lalek

Ubrania dla lalek i ubieranie lalki we śnie może oznaczać, że martwisz się o wygląd. Możesz też nie wykazywać się pełną kreatywnością.

Znaczenie snu lalka
Znaczenie snu lalka

Zabawa lalkami

Zabawa lalkami w snach oznacza, że szukasz nowego ujścia dla swojej wyobraźni lub sposobu na rozwiązanie problemu.

Może to również sugerować, że czujesz się kontrolowany lub próbujesz kontrolować coś, co jest poza Twoimi wpływami.

Ogólnie symbol ten może oznaczać, iż żywisz jakiś marzenia, które chciałbyś już zacząć realizować, bo masz dość duszenia ich w sobie i oczekiwania na sprzyjający do ich realizacji moment, który tak naprawdę może nigdy nie nastąpić i podświadomie doskonale o tym wiesz.

Sennik mistyczny – znaczenie snu lalka

 • Jeśli we śnie widzisz lalkę, jest to sygnał od Twojej podświadomości, byś nie igrał z cudzymi uczuciami, gdyż możesz kogoś poważnie zranić i niewykluczone, że krzywda ta kiedyś do Ciebie wróci.
 • Lalka pojawiająca się we śnie kobiety może dla niej zapowiadać powieszenie się jej rodziny.
 • Gdy lalka pojawia się we śnie mężczyzny, jest to dla niego sygnał od jego podświadomości, by nie angażował się we flirty, z których nie może mieć nic dobrego bądź przestroga, by nie pobłażał wszystkim swoim zachciankom, jakie tylko przyjdą mu do głowy.
Lalka
Lalka
5/5 - (1)

1 sen

 1. Karolina

Znaczenie snu Lalka

Opisz swój sen związany z symbolem Lalka

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen