znaczenie snu lustro

Lustro

Sen o lustrze

Lustro jest tym, co pozwala nam zobaczyć „prawdziwe” oblicze, odzwierciedla w snach to, kim naprawdę jesteśmy, pozwala zrozumieć nasz charakter i nasze uczucia.

Lustra symbolizują wyobraźnię i związek między świadomością a nieświadomością. Reprezentują postrzeganie własnej osobowości. To bez wątpienia świetna okazja do samopoznania.

Sen o lustrze oznacza, że próbujesz lepiej przyjrzeć się samemu sobie, temu co myślisz i czujesz. Sen może też pokazać to, co myślą o Tobie inni.

Sennik lustro

Przeglądać się w lustrze

Widzenie we śnie własnej twarzy odbitej w lustrze może być symbolem próżności. Sen może oznaczać, że przeżywasz fazę introspekcji, wywołaną kryzysami w Twoich relacjach z innymi, generującymi poczucie bycia niezrozumianym.

Jeśli przechodzisz przez ten proces, istnieje duża szansa, że będziesz wiedzieć, gdzie wprowadzić zmiany w sposobie działania. Jeśli Twoja postawa Cię denerwuje, to dobry czas na przemianę. Pamiętaj, że zmiana zawsze jest trudna, musisz uzbroić się w cierpliwość.

Sen o własnym odbiciu w lustrze jest związany z emocjami w danej chwili i postrzeganiem ważnych zachodzących zmian.

Jeśli w odbiciu w lustrze dostrzegłeś siebie, ale zauważyłeś brak zęba, sen może sugerować brak energii i chwilowe osłabienie, ale jeśli ząb był przyczyną rozdrażnienia lub choroby oznacza to, że pozbyłeś się czegoś, co spowodowało chorobę lub nie wyszło Ci na dobre.

Kiedy zbliżasz się we śnie do lustra, ale nie widzisz w nim swojego odbicia, może to wskazywać, że jest coś, co Cię przeraża, co powstrzymuje przed konfrontacją z samym sobą.

przeglądać się w lustrze

Odbicie w lustrze (obraz w lustrze)

Jeśli we śnie widzisz siebie jako brzydką osobę oznacza to, że zauważasz negatywne aspekty swojej osobowości: zazdrość, strach, poczucie winy, niepewność. Może to również oznaczać, że w tej chwili stoisz przed konsekwencjami złych wyborów.

Jeśli w lustrze widzisz siebie jako atrakcyjną osobę, może to oznaczać, że skupiasz się na pozytywnych stronach swojej osobowości. Czujesz się bardziej pewny siebie, szczęśliwy, kompetentny, atrakcyjny.

Jeśli Twoje odbicie pokazuje Twój uśmiech Sennik przyznaje, że jesteś zadowolony ze swojego życia.

Jeśli śniłeś, że używasz lustra do zrobienia makijażu, oznacza to świadomość zmiany osobowości.

Jeśli we śnie patrzysz w lustro, ale nie widzisz swojego wizerunku, może to oznaczać poczucie utraty tożsamości, trudności w zrozumieniu kim jesteś, być może z powodu wysiłku, by zmienić się dla kogoś.

Jeśli we śnie widziałeś siebie w lustrze starszego, niż jesteś w rzeczywistości, sen może wskazywać na zdobytą mądrość i doświadczenie. Inne znaczenie snu może sugerować, że przeszedłeś przez trudne czasy i problemy, co spowodowało ogromne zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Jeśli patrząc w lustro Twój wizerunek się postarza, Sennik radzi: przeprowadź autoanalizę i spróbuj docenić siebie

Jeśli we śnie w lustrzanym odbiciu widzisz siebie młodszego oznacza to, że nadal masz „duszę” dziecka i traktujesz życie lekko i beztrosko.

Jeśli w lustrze widzisz siebie całkowicie odmienionego, Sennik wyjaśnia, że chciałbyś być lub wyglądać jak ktoś inny i masz trudności z ujawnieniem swojego prawdziwego charakteru.

sennik lustro

Odbicie w lustrze kogoś innego

Jeśli we śnie stoisz przed lustrem, ale widzisz w nim wizerunek kogoś innego, może to oznaczać, że masz problemy z samym sobą, szukasz własnej drogi życiowej lub walczysz z niepewnością.

Jeśli w odbiciu widzisz zwierzę, sen jest oznaką wielkiego rozczarowania. Sennik zaleca odłożenie nowych projektów do czasu ustabilizowania się sytuacji.

Jeśli we śnie widziałeś obraz przyjaciela odbity w lustrze, musisz być bardziej ostrożny w swoich inwestycjach finansowych.

Jeśli zobaczysz odbicie tego, kogo kochasz, może to oznaczać satysfakcję ze związku, a być może chęć nawiązania trwałej więzi, zawarcia małżeństwa z tą osobą.

Kupować lustro

Kupowanie lustra we śnie może oznaczać zdradę w związku. Inne znaczenie snu sugeruje, że poszukujesz własnej drogi lub chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o samym sobie.

kupować lustro sennik

Lustro weneckie

Sen o patrzeniu przez lustro weneckie wskazuje, że stajesz przed ważnymi problemami w swoim życiu.

Oglądanie obrazów przez tego typu lustro może być sposobem radzenia sobie z nimi. Jeśli widzisz, że ktoś obserwuje Cię przez lustro weneckie, sen może być ostrzeżeniem, że Twoje zachowanie i sposób działania są obserwowane przez ludzi, którzy lubią krytykować innych za plecami.

Śnienie, że ktoś patrzy na Ciebie z drugiej strony lustra, może oznaczać, że nie akceptujesz własnych emocji i uczuć.

Lustro w złotej ramie

Sen symbolizuje Twoje podejście do życia. Stawiasz na sukces, bogacenie się, być może liczy się dla Ciebie przede wszystkim wizerunek. Sen można też odczytać jako chęć „upiększenia” siebie, poprawienia wizerunku w oczach innych.

Lusterko wsteczne

Sen o patrzeniu w lusterko wsteczne sugeruje, że zbyt często wracasz do przeszłości i roztrząsasz minione zdarzenia. Może to wskazywać na żal, pretensje, przypuszczenia.

Kiedy patrzysz w lusterko wsteczne we śnie, trzymasz się faktów, które już należą do przeszłości, a to uniemożliwia Ci działanie i planowanie przyszłości.

Inne znaczenie snu może mówić Ci, żebyś nie zapominał o przeszłości, zwłaszcza jeśli próbujesz coś na siłę wymazać ze swojej pamięci lub z życiorysu.

Lustro wody

Sen o odbiciu się Twojego wizerunku w wodzie może wiązać się z nadmierną koncentracją na sobie, z narcyzmem i złudzeniami zaciemniającymi postrzeganie rzeczywistości.

Być może zmierzasz w złym kierunku, być może przytłaczają Cię emocje bez uzasadnienia. Jest to obraz ostrzegawczy, który wskazuje na potrzebę realnego myślenia.

Brudne lub zaparowane lustro

Jeśli śniłeś o brudnym lustrze oznacza to, że jest coś z czego jesteś niezadowolony i problem ten wymaga większej uwagi, aby mógł zostać całkowicie wyeliminowany z Twojego życia.

Sen może wskazywać na trudności, które uniemożliwiają Ci poczucie spełnienia. Trudności te mogą nawet nie zależeć bezpośrednio od Ciebie, ale posiadanie tego snu wskazuje, że istnieje pilna potrzeba poprawy własnej ścieżki i dostosowania jej do własnych potrzeb.

Sen o brudnym lustrze oznacza, że brakuje Ci jasności co do Twoich celów. Możesz mieć chwile wątpliwości. Zachowaj spokój i uprość swoje życie, aby łatwiej było iść dalej.

Czyścić lustro

Czyszczenie lub polerowanie lustra we śnie oznacza dokonywanie zmian, lepsze dostrzeganie wielu spraw, szczegółów.

Sennik sugeruje, że wreszcie dostrzeżesz to, czego nie widziałeś u siebie samego lub u innych, np. cechy charakteru, możliwości, inne rozwiązania sytuacji itp.

Inne znaczenie snu symbolizuje pomoc komuś bliskiemu.

czyścić lustro

Pęknięte lustro

Znaczenie snu wiąże się ze zwątpieniem we własne przekonania, może oznaczać kryzys lub fazę przejściową. Sen może sugerować też trudność znalezienia wewnętrznego spokoju w natłoku sprzecznych myśli i potrzeb.

Sen wiąże się z koniecznością zmiany starych nawyków w życiu na jawie. Musisz porzuć to co Ci szkodzi, co jest dla Ciebie niezdrowe. Mogą to być nałogi, ale też złe przyzwyczajenia.

Śnić o pękniętym lustrze to także widzieć swój własny zniekształcony obraz, tak jakbyś nie chciał zobaczyć prawdy. Sennik upomina, że nie widzisz jasno, kim jesteś, ani jakie są Twoje cele.

Jeśli widzisz pęknięte lustro we śnie , może to też oznaczać, że inni nie doceniają Cię i powoduje to u Ciebie poczucie zmartwienia, wyobcowania, smutku.

Stłuczone lustro (rozbite)

Rozbite lustro we śnie to obraz wewnętrznego chaosu, problemów do rozwiązania lub sposobów bycia, które mogą skrzywdzić samego Ciebie.

Rozbicie lustra we śnie przez pomyłkę może wskazywać na nieostrożność, może wiązać się z uporem, brakiem chęci dostrzegania własnych błędów, impulsywnym działaniem bez myślenia o konsekwencjach.

Jeśli we śnie znajdziesz lustro już rozbite, oznacza to niemożność zatrzymania się i skupienia, obiektywnego spojrzenia na wydarzenia.

Sen, w którym widzisz siebie w odłamku lustra pokazuje zdolność reagowania i samoświadomość, umiejętność radzenia sobie z trudnościami, zaufanie do siebie. Sennik podpowiada, że nie należy się zniechęcać.

pęknięte zbite lustro

Zakryte lustro

Zakryte lustra we śnie wskazują na potrzebę ukrywania się, czasami przed samym sobą. Na dodatek nie chcesz zrozumieć albo dowiedzieć się i zdać sobie sprawy z tego, kim naprawdę jesteś.

Skradzione lustro

W snach posiadanie czegoś skradzionego oznacza strach lub stratę, w tym przypadku lustro może reprezentować osobistą wartość lub nawet poczucie własnej wartości. Możesz się obawiać, że ktoś inny zauważy to, co uważasz za swoją wadę lub niedoskonałość.

Wiele luster (kilka luster)

Jeśli we śnie widzisz wiele luster, mogą one reprezentować kilka aspektów Twojej osobowości, cech charakteru, pełnionych ról życiowych. Zwróć uwagę na wizerunek, jaki przestawiają. Sen może także symbolizować, że masz wiele twarzy dla innych. Być może chcesz ukryć kim naprawdę jesteś.

wiele luster znaczenie snu

Znaczenie snu: lustro

 • Przeglądać się w lustrze – dostrzegasz zachodzące w Tobie zmiany
 • Odbicie w lustrze (obraz w lustrze) – analizujesz swoją osobowość i sytuację życiową
 • Odbicie w lustrze kogoś innego – masz problemy z samym sobą
 • Kupować lustro – poszukujesz własnej drogi
 • Lustro weneckie – stajesz przed ważnymi problemami w swoim życiu
 • Lustro w złotej ramie – stawiasz na sukces i bogactwo
 • Lusterko wsteczne – odetnij się od przeszłości i idź do przodu
 • Lustro wody – zbyt koncentrujesz się na sobie
 • Brudne lub zaparowane lustro – brakuje Ci jasnych celów
 • Czyścić lustro – wreszcie dostrzeżesz to, czego nie zauważałeś
 • Pęknięte lustro – zmień złe nawyki
 • Stłuczone lustro (rozbite) – krzywdzisz sam siebie
 • Zakryte lustro – chcesz się ukryć
 • Skradzione lustro – obawiasz się, że ktoś zauważy Twoje wady
 • Wiele luster (kilka luster) – masz wiele twarzy

Lustro – sennik mistyczny

Ogólnie symbol ten może oznaczać, że na jawie starasz się pogodzić z samym sobą, ale na razie nie za bardzo Ci to wychodzi.

Znaczenie snu lustro
Znaczenie snu lustro

Jeśli we śnie widzisz lustro, oznacza to, że nie znasz do końca samego siebie i powinieneś podjąć próby zgłębienia swojej osobowości.

Gdy widzisz siebie w lustrze, jest to zapowiedź, że wkrótce odkryjesz błąd, jaki popełniłeś bądź ktoś zwróci Ci na to uwagę.

Jeśli widzisz w lustrze jakichś ludzi, jest to znak, że niebawem zachowasz się wobec kogoś nieuczciwie.

Jeżeli widzisz w lustrze zwierzęta, zapowiada to dla Ciebie kryzys finansowy.

Gdy śni Ci się, że patrzysz w ślepe lustro, jest to sygnał, iż na jawie masz bardzo wygórowane mniemanie o swojej dobroci.

Krzywe lustro sygnalizuje, że na jawie żyjesz złudzeniami i powinieneś z tym skończyć, bo na pewno nie przyjdzie Ci z tego nic dobrego.

Kiedy we śnie widzisz stłuczone lustro lub je rozbijasz, oznacza to, że wkrótce przybierzesz wobec kogoś mentorski ton.

Jeśli śni Ci się, że widzisz, jak ktoś robi lustro, zapowiada to dla Ciebie czyjąś zdradę.

Gdy w lustrze widzisz własną twarz z zamkniętymi oczami, oznacza to, że na jawie obawiasz się stawić czoła rzeczywistości, bo podejrzewasz, że możesz sobie w tym starciu nie poradzić.

Jeśli w lustrze widzisz twarz jakiejś innej osoby, może to być znak, że darzysz tę osobę uczuciem albo czujesz się od niej gorszy i mniej wart.

Gdy nie widzisz swego odbicia w lustrze, oznacza to, że na jawie przeżywasz kryzys tożsamości lub obawiasz się śmierci, być może tylko podświadomie.

Lustro
Lustro
5/5 - (1)

Znaczenie snu Lustro

Opisz swój sen związany z symbolem Lustro i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen