Magia

Czy śniłeś kiedyś o magii? Czarna magia, Biała magia, Przywoływanie, Voodoo, Alchemia, Mikstury, Czary, Klątwy, Wróżenie i Iluzja – istnieje wiele terminów określających magię i znacznie więcej jej typów niż wymienione powyżej.

Nie ma znaczenia, czy wierzysz, że istnieje jakakolwiek forma magii. Tematy magiczne mają silną symbolikę, co często widzimy w sztuce i kulturze popularnej. Jeśli napotkałeś jakąś formę magii w swoich snach, Twoja podświadomość znalazła ciekawy sposób na przekazanie Ci wiadomości.

Sen o magii. Co to znaczy śnić o magii ?

Transformacja + Zmiana

Czy słyszałeś wyrażenie „magiczna kula”? Termin ten mówi o natychmiastowym i absolutnym wyleczeniu lub rozwiązaniu problemu. W rzeczywistości magiczna kula nie istnieje, ale jest to coś, co nieustannie staramy się znaleźć w naszych codziennych zmaganiach. Magiczna kula znajduje rozwiązanie, dzięki czemu problem po prostu znika.

Magia jest symbolem transformacji i zmiany, nawet jeśli towarzyszy jej niedowierzanie lub sceptycyzm. Zmiana i transformacja mogą mieć dobry i zły finał.

Jeśli we śnie wykonujesz magiczne zabiegi, które mają Tobie pomóc, prawdopodobnie przechodzisz jakąś transformację lub myślisz o jej rozpoczęciu. Działania te sugerują pozytywne zmiany, wykorzystujesz swoją osobistą moc, aby je osiągnąć.

Jeśli ktoś inny dokonuje magicznych czynności na Tobie, może to również oznaczać transformację i zmianę w Twoim życiu, jednak może to sugerować, że albo czujesz, że potrzebujesz jakiejś pomocy z zewnątrz lub wsparcia, aby dokonać tych zmian, lub że coś w tej zmianie wydaje się być pozbawione Twojej kontroli.

Może to negatywnie wpłynąć na transformację,  możesz czuć się zestresowany lub obawiać się tych zmian.

Kontrola + Moc

Posiadanie zdolności magicznych dałoby Ci wielką moc. Tak jak ludzie na stanowiskach, u władzy mają możliwość czynienia wiele dobrego, jak i złego, tak też te motywy mogą pojawiać się w naszych snach.

Jeśli we śnie stosujesz jakąś magię, może to oznaczać, że czujesz się potężny i pewny siebie w swoim życiu na jawie. Ale może to również oznaczać, że PRAGNIESZ tak się czuć.

Być może nie czujesz się zbyt silny w swoich realnych działaniach, Twój sen może być znakiem, że musisz przyspieszyć i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Jeśli ktoś inny wykonuje we śnie magiczne działania, które wpływają na Ciebie to sugeruje to, że czujesz, że to nie Ty masz nad nią kontrolę.

Jeśli magia nie pomaga Ci we śnie, jest to dobra wskazówka i oznacza, że ten sen dotyczy władzy nad Tobą (a właściwie jej braku) kogoś innego. Czy czujesz, że ktoś zbytnio Cię kontroluje? Czy czujesz, że nie masz mocy, aby coś zmienić samodzielnie?

Zastanów się, co dzieje się w Twoim życiu i jakie emocje przeżywasz, aby pomóc rozszyfrować przesłanie snu. Być może będziesz musiał przeprowadzić z kimś trudną rozmowę lub wreszcie zająć stanowisko w ważnej dla Ciebie sprawie .

Pomoc + wsparcie

Kiedy ktoś kogo znamy cierpi lub przechodzi przez coś trudnego, możemy chcieć po prostu „pomachać magiczną różdżką” i sprawić, by wszystko ułożyło się dobrze. Jeśli we śnie sięgasz do magicznych sztuczek, by pomóc komuś innemu, może to oznaczać, że pragniesz pomagać i wspierać inne osoby, nie tylko bliskie. Jeśli ktoś inny sięga po magię, aby nam pomóc, może to oznaczać, że mamy już wsparcie i czujemy się wspierani, albo że wsparcia szukamy.

Zastanów się, jak się czujesz we śnie, a także jaki pojawił się w nim rodzaj magii. Czy czujesz, że potrzebujesz pomocy w jakiejś dziedzinie swojego życia? Ten sen może Ci mówić, żebyś poprosił o pomoc.

 „Ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie znajdą”  –

Roald Dahl

Rodzaj magii używanej we śnie jest ważny, ale najważniejsze jest wrażenie, jakie wywierają efekty magii. Czy to była „dobra” („biała”) magia? To sugeruje pozytywne zmiany, wsparcie, pomoc, a także opanowanie własnej siły.

Czy była to „zła” ( „czarna”) magia? Może to wskazywać na szereg negatywnych emocji, które odczuwasz w związku ze swoją sytuacją życiową, poczucie kontroli lub ataku innych, blokady, które powstrzymują Cię przed osiągnięciem celów, powodują zmartwienie i strach.

Kto czyni magię? Jeśli to Ty, często jest to pozytywne przesłanie i mówi o naszej osobistej sile, a także o nachodzącej korzystnej przemianie. Jeśli jest to przyjazna osoba, którą znamy, prawdopodobnie jest to również pozytywny znak i mówi o pomocy i wsparciu innych, pod warunkiem, że magia we śnie nie ma na celu szkodzenia Tobie.

Sen z nieznajomym magikiem może wskazywać na niespodzianki, nowe możliwości, obfitość lub chęć uczenia się. Ale jeśli magia jest „czarną” lub ma na celu wyrządzenie Ci krzywdy, to sen ten może dotyczyć lęku przed nieznanym lub poczucia bycia atakowanym albo bycia celem nieznanych Ci osób.

Oczywiście istnieje wiele innych elementów, które mogą pojawić się w Twoich snach o magii, a nie zostały tutaj wymienione. Użyj swojej intuicji, aby dotrzeć do sedna przekazów, które otrzymujesz.

Sennik Magia – znaczenie snu

Przyjrzyjmy się kilku scenariuszom snów związanych z magią.

Używasz magii, aby sobie pomóc

Ten sen prawdopodobnie dotyczy transformacji. Albo już zacząłeś wprowadzać w życie zmiany, albo jest coś w Tobie, co chcesz zmienić. Pomyśl o tym, jak się czujesz we śnie.

Czy czujesz się silny lub się kontrolujesz? Sugeruje to pozytywną zmianę w Twoim życiu. Czy czujesz się zdesperowany, aby coś zmienić? Ten sen może być przejawem strachu, poczucia winy, wstydu, a nawet braku akceptacji siebie. Czy masz problem zdrowotny? Martwisz się o coś?

Czy zrobiłeś coś, co chciałbyś cofnąć lub zmienić? Rozważ wszystkie te pytania, aby lepiej zrozumieć przesłanie Twojego snu.

Ktoś używa magii, aby Cię skrzywdzić

Jeśli ktoś inny atakuje nas magią w naszych snach, to jest bardzo prawdopodobne, że czujemy się atakowani w realnym życiu lub boimy się jakiegoś ataku.

Być może dotyczy to rywalizacji w pracy lub w szkole, nadmiernie kontrolującego rodzica lub krewnego, albo boisz się, że zaczniesz ranić lub zdradzać partnera. Ten rodzaj snu może dotyczyć każdej negatywnej emocji.

Strach, złość, poczucie winy, wstyd, zazdrość, niepokój, zmartwienie – wszystkie te emocje szkodzą nam i mogą być reprezentowane w tym śnie. Czy w swoim życiu czujesz się atakowany?

Znajdujesz magiczny przedmiot

Znalezienie magicznego przedmiotu to ekscytujący sen o znalezieniu czegoś w sobie. Ten magiczny obiekt prawdopodobnie reprezentuje coś pozytywnego, co istnieje w nas, na przykład naszą osobistą moc, pewność siebie, duchowość lub wyższą jaźń.

Ten sen to dobry znak, że jesteśmy na właściwej drodze i jesteśmy zachęcani do kontynuowania tej wewnętrznej podróży.

Próba magii i niepowodzenie

Próbowanie i niepowodzenie w wykonywaniu magii w snach może być oznaką, że czujemy się wypaleni, przytłoczeni lub pozbawieni wsparcia.

Może czujemy, że zawiedliśmy kogoś, że nie spełniamy oczekiwań innych lub brakuje nam pewności siebie.

Obserwujesz, jak nieznajomy używa magii

Patrzenie, jak ktoś kogo nie znasz używa magii może oznaczać wiele rzeczy. Możesz być zdumiony lub pod wrażeniem tego, co widzisz. Ale możesz też czuć się oszukany i okłamany.

Magia ma moc oszukiwania nas iluzjami i „urokami” – zwłaszcza, jeśli sami nie posiadamy magicznych mocy. Czy to przypomina Ci jakąś sytuację, przez którą obecnie przechodzisz?

Obserwowanie jak ktoś inny wykonuje magię może również wskazywać na nasze własne pragnienie uczenia się. Być może oglądamy przedstawienie oczami praktykanta.

Ten sen może być przejawem naszego pragnienia opanowania pewnych umiejętności, a nawet nauczenia się czegoś nowego.

Pytania do lepszego zrozumienia znaczenia snu Magia

Aby lepiej zrozumieć, co oznacza Twój sen, zadaj sobie następujące pytania:

  • Co myślisz o magii w życiu codziennym?
  • Czy masz jakieś skojarzenia z magią?
  • Jaki to był rodzaj magii? (biała / czarna, czary, magiczne sztuczki, voodoo, mikstury, zaklęcia itp.)
  • Jak czułeś się emocjonalnie we śnie?
  • Jakie inne symbole pojawiły się we śnie?
  • Czy przechodzisz w życiu jakieś duże zmiany?
  • Czy czujesz, że masz wsparcie?
Oceń sennik

Znaczenie snu Magia

Opisz swój sen związany z symbolem Magia

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen