sennik mapa

Mapa

 • Gdy we śnie widzisz mapę, oznacza to, że niebawem wybierzesz się w jakąś podróż.
 • Szukanie mapy to znak, że na jawie nie jesteś z jakiegoś powodu zadowolony ze swych współpracowników, jednak nie powinieneś ich tak od razu skreślać, lecz wykazać się odrobiną cierpliwości, gdyż wszystko wskazuje na to, że z czasem sytuacja ta znacznie zmieni się na lepsze.
 • Studiowanie mapy zapowiada, że niebawem wybierzesz się w jakąś niezwykłą podróż.
 • Gdy we śnie widzisz na mapie szczegóły, oznacza to, że Twoje ważne plany będą przebiegać bez żadnych zakłóceń.
 • Mapa z niewyraźnymi szczegółami to sygnał, że pojawią się przeszkody, które utrudnią Ci realizowane jakichś swoich zamierzeń bądź czekają Cię kłopoty w podróży, w jaką się wybierzesz.
 • Czarno-biała mapa to sygnał, że przez podróże, jakie przedsięweźmiesz, kompletnie zrujnujesz swój budżet.
 • Kolorowa mapa zwiastuje dla Ciebie doskonałą sytuację finansową, a być może nawet prawdziwe bogactwo.
Znaczenie snu mapa
Znaczenie snu mapa

Sen o mapie – znaczenie snu mapa

W tym artykule poznamy senne znaczenie map i dowiemy się, jakie znaczenie mają one dla Ciebie w codziennym życiu. Kiedy śnimy o mapie może to sugerować, że możemy czuć się zagubieni, niepewni, nie wiemy jak dotrzeć tam, gdzie chcemy lub potrzebujemy pomocy z zewnątrz albo wskazówek, aby dotrzeć do celu. Może to być związane z planami, które mamy, a nawet takimi, które musimy dopiero zrobić. Ogólnie rzecz biorąc, mapa w Twoim śnie będzie dotyczyła Twoich uczuć, Twojego życia i kierunku, w którym zmierzasz.

Mapy mogą pojawiać się w naszych snach w wielu różnych formach, w tym staromodne mapy papierowe, globusy, atlasy, ale też wskazówki GPS w naszych telefonach lub innym urządzeniu, może pojawić się mapa skarbów, mapa drogowa, metra, kontynentu, świata itp. Wiele z nich będzie miało podobne znaczenie, ale niektóre mogą mieć dodatkową symbolikę związaną z jazdą. Zastanówmy się, kiedy zazwyczaj sięgasz po mapę? Zwykle wtedy, gdy znajdujesz się w nieznanym miejscu i nie jesteś pewny dokąd dalej iść, wtedy mapa jest najbardziej przydatna. Zastanów się, jak czułeś się we śnie, gdy zobaczyłeś mapę. Gdzie się zgubiłeś? Czy wiesz, gdzie byłeś lub dokąd się wybierałeś?

Jeśli mapa we śnie była trudna do odczytania lub do rozszyfrowania, to jest to silna sugestia, że nie jesteś pewien czegoś w swoim życiu i nie wiesz, gdzie się zwrócić. Czy zmagasz się z zagmatwanym związkiem, zmianą kariery lub po prostu czujesz się zagubiony? Mapa może symbolizować pomoc z zewnątrz, której czasami potrzebujemy. Nie bój się prosić o pomoc lub wskazówki, jeśli ich potrzebujesz.

Możesz też śnić, że czujesz się zagubiony i nie masz mapy. Jeśli zauważysz, że nie masz mapy, a tym samym wskazówek we śnie, może to spowodować, że poczujesz się bezradny. Może potrzebujesz stworzyć własną mapę. Sporządzenie planu może być wszystkim, czego Ci teraz trzeba.

Znajdowanie kierunku, nawigowanie po wyzwaniach

Mapy i wskazówki służą do nawigacji, jak dostać się z jednego punktu do drugiego. Jeśli we śnie podążasz za mapą bez problemu może to sugerować, że jesteś na dobrej drodze, aby znaleźć klucz do wyzwań, których doświadczasz na jawie. Czujesz się pewnie i jesteś gotowy na wprowadzenie niezbędnych zmian, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz. Jeśli mapa, którą śledzisz ma zaznaczoną pogrubioną ścieżkę sugeruje to, że dokładnie wiesz co robić i dokąd się udać, a to świetny znak!

Dokonywanie zmian, dokonywanie wyborów

Mapy dają nam wybór. Możliwość zobaczenia każdej pojedynczej drogi pozwala nam nakreślić dowolną ścieżkę, nawet jeśli nie jest to logiczna, najkrótsza lub prosta trasa.

Pomyśl, czy jest jakiś obszar w Twoim życiu, nad którym teraz się zastanawiasz, próbujesz go zmienić? Czy jesteś gotowy na dokonanie wielkich wyborów, aby osiągnąć swoje cele? Pamiętaj, że wybory mają konsekwencje, a czasami nie zawsze układają się w taki sposób, w jaki byśmy chcieli, ale mieć wybór to wciąż ogromny przywilej. Świadomość, że zawsze możesz dokonać nowego, innego wyboru, nawet jeśli pierwszy się nie powiedzie, daje nadzieję na sukces.

Dostrzeż symbolikę na mapie w Twoim śnie. Mapy często nie pokazują, gdzie występują tymczasowe blokady dróg lub objazdy, ale pokazują wszystkie zakręty i przeszkody, które musisz ominąć. Jeśli w życiu codziennym napotykasz blokady drogowe, musisz szukać objazdu, innej drogi. Być może będziesz musiał „zatrzymać się i zapytać o drogę” szukając informacji, ale pamiętaj, że istnieje sposób, aby iść naprzód. Czasami musimy zboczyć z drogi, zrezygnować z czegoś, aby sprostać wyzwaniom i osiągnąć nasze cele. Sen może po prostu przypominać, że masz wiele możliwości wyboru i jeśli myślisz nieszablonowo, możesz wkrótce znaleźć się na właściwej drodze.

mapa w snach
Mapa w snach

Przyjrzyjmy się kilku scenariuszom snów.

Patrzysz na przejrzystą, łatwą do odczytania mapę.

Jasna i łatwa do odczytania mapa we śnie może symbolizować zaufanie do swoich wyborów i życiowej podróży. Możesz zobaczyć wszystko, czego potrzebujesz na mapie i nie ma dwuznaczności co do tego, co musisz zrobić, ani gdzie musisz skręcić. To prawdopodobnie dobry sen! Posiadanie wyraźnej mapy we śnie może również symbolizować początek nowej podróży. Może to być oczekiwanie na dosłowną fizyczną podróż, na którą nie możesz się doczekać, a także na osobistą podróż własnego rozwoju.

Patrzysz na trudną do odczytania mapę.

Trudna do odczytania mapa świadczy o braku pewności co do swoich wyborów, może też być symbolem Twojej niepewności. Prawdopodobnie czujesz się zagubiony lub niepewny czegoś w swoim życiu. Może nawet sfrustrowany, jeśli posiadasz trudną do odczytania mapę. Masz miejsca, do których chcesz się udać i sposoby, jakimi chcesz się rozwijać, ale nie możesz dotrzeć tam, gdzie chcesz, ponieważ brakuje Ci odpowiednich informacji, wsparcia lub zasobów. Ten sen prawdopodobnie sprawi, że poczujesz się zagubiony i potrzebujesz pomocy – to jest znak, aby o nią poprosić.

Jesteś zgubiony bez mapy.

Brak mapy może sprawić, że poczujesz się bezradny i nie wiesz, gdzie się zwrócić. Szczególnie, jeśli pamiętasz uczucie zagubienia się we śnie. Może to oznaczać, że musisz zastanowić się nad obszarami swojego życia, z którymi się borykasz i sprawdzić, czy jest coś, co możesz zmienić, aby poprawić sytuację.

Alternatywnie ten sen może być znakiem, że szukasz więcej emocji i przygód. Bez mapy możesz się „zgubić”, ale może wcale Ci to nie przeszkadza? Wiesz, że masz 100% kontroli nad tym, dokąd się wybierasz i co się dzieje. Zastanów się, jak się czujesz we śnie i jeśli brak mapy wydaje Ci się wolnością, ten sen może być symbolem Twojego pragnienia większej ekscytacji, przygody i eksploracji. Jakich wyborów możesz dokonać w swoim życiu, które doprowadziłyby do większej liczby tych ekscytujących uczuć?

Masz odręcznie narysowaną mapę lub ją tworzysz.

Sen o ręcznie rysowanej mapie prawdopodobnie dotyczy Twoich własnych planów życiowych i wyborów. Nadal pracujesz nad przygotowaniem planu do jakiejś dziedziny swojego życia lub wiesz, że musisz zrobić taki plan. Ten sen może być wyznacznikiem nowych początków, przemian i wielkich zmian w Twoim życiu. Jeśli mapa zawiera zaznaczoną ścieżkę lub znaczniki kamieni milowych oznacza to, że już określiłeś cele, do których dążysz. Jeśli mapa jest bardzo złożona, może to oznaczać, że musisz znaleźć nowe podejście do czegoś w swoim życiu. Możesz zbytnio komplikować rzeczy i musisz zmienić sposób, w jaki o czymś myślisz.

Śnisz o mapie skarbów.

Śnienie o mapie skarbów pokazuje, że naprawdę szukasz czegoś dla Ciebie ważnego, drogiego. Mapa skarbów w Twoich snach może odnosić się do poszukiwania siebie lub jakiegoś aspektu siebie. Skarb może również symbolizować pieniądze i obfitość finansową. Ten sen może również wskazywać na to, że czegoś ważnego brakuje w Twoim życiu.

Czy we śnie dotarłeś do celu?

To może być satysfakcjonujące zakończenie Twojej podróży. Dotarcie do wybranej lokalizacji sugeruje dobre rzeczy, takie jak znalezienie rozwiązań problemów, osiągnięcie celów, dokonywanie dobrych wyborów oraz poczucie pewności siebie i zdobycie jakiś umiejętności. Jeśli nie dotarłeś do celu – to nie zawsze jest złe, w końcu czasami budzimy się zanim nasze sny w pełni się wyśnią, ale jeśli Twój sen jest pełen frustracji i zagubienia, które uniemożliwiają przybycie do celu, może to wskazywać na wiele negatywnych emocji, które Cię powstrzymują. Strach, zmartwienie, niepokój, zmieszanie, złość – każda z tych emocji może zatrzymać nas na naszych ścieżkach i uniemożliwić nam jasne zobaczenie tego co musimy dostrzec, abyśmy mogli pokonać wyzwania życia i spełnić nasze marzenia.

Aby lepiej zrozumieć co oznacza Twój sen, zadaj sobie następujące pytania:

 • Co myślisz o mapach w życiu codziennym?
 • Czy masz jakieś osobiste skojarzenia z mapami?
 • Czy czułeś się zagubiony w swoim śnie?
 • Jakie inne symbole pojawiły się we śnie?
 • Jak się czułeś we śnie?
 • Czy czujesz się zagubiony lub sfrustrowany w jakiejś dziedzinie swojego życia?
Znaczenie snu mapa
Znaczenie snu mapa
Oceń sennik

Znaczenie snu Mapa

Opisz swój sen związany z symbolem Mapa

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen