sennik oczy

Oczy

Sen o oczach pokazuje sposób postrzegania świata. Oznacza też, że do Twojego życia może przyjść coś nowego. Oczy są oknem duszy, warto więc i pod tym kątem przeanalizować sen, w którym pojawiają się oczy Twoje lub kogoś innego.

Sennik oczy

Duże, piękne oczy

Sen o dużych, pięknych oczach jest ostrzeżeniem, że nie należy przywiązywać wagi tylko do wyglądu. Prawdziwe piękno tkwi w sercu, więc nie daj się ponieść powierzchownemu pięknu.
Sen może oznaczać ułudę, postrzeganie spraw powierzchownie.

Oczy niezwykłe

Oczy niezwykłe we śnie to zapowiedź korzystnych zmian w Twoim życiu. Może na nie czekałeś, a może dążyłeś do nich i starałeś się coś w życiu zmienić. Teraz nastąpi zmiana na lepsze.

oczy w snach

Własne oczy

Widzenie własnych oczu we śnie wiąże się z wiedzą, zrozumieniem i stanem czujności intelektualnej. Twój umysł staje się coraz bardziej otwarty na opinie innych, ale i własne przemyślenia.

Ten sen może być również ostrzeżeniem, abyś spojrzał trochę uważniej na siebie i zaczął podejmować działania skoncentrowane na sobie.

Sen oznacza silne połączenie emocjonalne z daną osobą. Czujecie silne przywiązanie do siebie. Rozumiecie się i wiecie, że zawsze możecie na siebie liczyć.

Mrugać oczami

Oczy, które często lub ciągle mrugają we śnie, zwiastują zdradę kogoś, komu ufasz. Może warto lepiej przyjrzeć się działaniom przyjaciela, partnera lub kolegów w pracy?

Mieć zawiązane oczy

Śnienie, że masz zawiązane oczy zwiastuje sukces. Uwierz, że osiągniesz swoje cele dość łatwo i szybko. Nie wątp w siebie. Sen to zwiastun, że Twoje inspiracje doprowadzą Cię do sukcesu. 

Wyłupiaste oczy

Wyłupiaste oczy we śnie to sygnał, aby lepiej dbać o swoje zdrowie.

Inne znaczenie snu podpowiada, aby bardziej skupić się na sobie, a nie na innych. Unikaj plotek i nie wierz w to, co mówią osoby trzecie.

Wytrzeszczone oczy

Ten sen jest oznaką, że wchodzisz z kimś w jakąś nową relację, może to być nowa przyjaźń lub nowa miłość. Sen zapowiada udany związek. Osoba ta szybko stanie Ci się bliska.

Rozkojarzone oczy

Nie zwracasz uwagi na szczegóły różnych spraw i sytuacji w Twoim życiu. Bądź bardziej dokładny i spostrzegawczy. Być może nadszedł czas, aby przeanalizować, co jest teraz dla Ciebie najważniejsze, do czego dążysz.

Podbite oczy

Sen może symbolizować Twoje poświęcenie i trudności, z którymi się borykasz. Jest Ci ciężko, ale Sennik zapewnia, że już niedługo będziesz zbierać rezultaty swoich wysiłków.

Smutne oczy

Kiedy ktoś przychodzi do Ciebie we śnie ze smutnymi oczami jest to znak, że Twój urok osobisty zrobi na kimś ogromne wrażenie. Będziesz mieć moc uwodzenia i przyciągania do siebie czyjeś uwagi.

smutne oczy

Oczy zapłakane (oczy i łzy)

Jeśli we śnie widziałeś oczy pełne łez to ostrzeżenie, by uwolnić się od niepewności i niestabilności, a Twoje życie się zmieni. Nadchodzą lepsze chwile, ale musisz je dojrzeć i wykorzystać okazję do zmiany losu.

Chore lub podkrążone oczy

Sennik przestrzega: Uważaj na zdradę, ktoś może próbować Cię skrzywdzić. Bądź bardziej uważny. Sen może przestrzegać też przed brakiem pieniędzy lub robieniem nierozważnych rzeczy.

Zez (zezowate oczy)

Sen może sygnalizować Twoje problemy z wyglądem lub Twoje przewrażliwienie na tym punkcie. Sennik radzi, żebyś nie przejmował się krytyką innych ludzi, ale też nie oceniał innych po wyglądzie.

Operacja oczu

Unikaj wydatków na to, co jest zbyteczne, w przeciwnym razie możesz mieć wiele problemów finansowych. Operacja oka we śnie pokazuje, że wydajesz pieniądze bez zastanowienia. Powinieneś stać się bardziej uważny i przewidujący. Rób listę zakupów.

Stracić wzrok (stracić oczy)

Znaczenie snu uzmysławia Ci, że nie chcesz widzieć prawdy o danej sytuacji. Sennik tłumaczy, że śniąc o utracie oczu poznajesz swoje uczucia zranienia, urazy i bólu, z którymi sobie nie możesz poradzić. Czy nie sądzisz, że potrzebujesz pomocy, aby przezwyciężyć te emocje?

Jeśli we śnie zranisz oczy, strzeż się zdrad. 

Wydłubane oczy

Sen oznacza, że ​​będziesz miał trudności z zobaczeniem tego, co jest wokół Ciebie. Jasne sytuacje są teraz trochę rozmyte w Twoim umyśle, dlatego jesteś dość podatny na sugestie innych. Ważne jest, abyś odzyskał koncentrację i spróbował analizować sytuacje samodzielnie.

Zaszyte oczy

Sennik ostrzega Cię, że jeśli masz taki sen to może to być znak, że zostaniesz oszukany albo zdradzony. Może się to zdarzyć w różnych sferach Twojego życia, bądź czujny.

Być ślepym

Ten sen dotyczy czegoś co przeżywasz, co wkrótce będzie miało negatywne konsekwencje. Znajdujesz się w sytuacji, w której ludzie ostrzegają Cię, że coś pójdzie nie tak, a Ty nadal chcesz wszystko robić po swojemu. Zastanów się dobrze nad tą sytuacją. Czasami warto posłuchać innych.

Zamknięte oczy

Sennik radzi, abyś zastanowił się co może być dla Ciebie istotne, a co nieważne. Czy nie pomijasz tego, nad czym powinieneś się zastanowić? A może nie chcesz dopuścić do siebie jakiś bolesnych informacji? Prawda może boleć, ale to i tak lepsze niż życie w kłamstwie.

Oczy dziecka

Sennik zachęca, byś spojrzał na sprawy z innej strony, bez uprzedzeń, bez kombinacji i domysłów, jak dziecko. Zaleca też spokój, zrelaksowanie się, poświęcenie więcej czasu na rozrywkę.

Oczy zmarłego

Sen przypomina Ci o czymś, co komuś obiecałeś, a nie dopełniłeś. Być może o czymś lub o kimś zapominasz. Może to być także wezwanie do zajęcia się odłożonymi na później sprawami lub powrót do czegoś, co dawno minęło, ale nie zostało do końca załatwione lub wyjaśnione.

Oczy kota

Według Sennika taki sen jest związany z faktem, że masz zdolność odnajdywania właściwej drogi, nawet w najmniej sprzyjających okolicznościach i złych warunkach. To dobry znak, bo jesteś w stanie poradzić sobie z każdą przeciwnością losu.

Oczy psa

Sen może zapowiadać zdradę przyjaciela lub bliskiej Ci osoby. Może też oznaczać, że ktoś popełni jakiś czyn, który będzie wymierzony przeciw Tobie lub sprawi Ci przykrość.

Oczy wilka

Zastanów się nad swoim postępowaniem. Sen ostrzega, że wpędzasz się w kłopoty.

Inne znaczenie snu może symbolizować poczucie samotności lub niepokojące tajemnice. Może warto z kimś porozmawiać?

Oczy demona

Sen symbolizuje Twoje wewnętrzne konflikty, poczucie winy, walkę z czymś, co przeszkadza Ci w codziennym funkcjonowaniu. To znak, że dostrzegasz jakiś problem, nie bój się podjąć z nim walki.

sen o oczach

Kolory oczu

Niebieskie oczy

Niebieski kolor to symbol wyciszenia i spokoju. Teraz od Ciebie zależy, czy to docenisz i odpowiednio wykorzystasz. Jeśli to Ty masz we śnie niebieskie oczy, które naturalnie nie mają tego koloru, może to oznaczać, że będziesz potrzebować więcej współczucia od innych.

Zielone oczy

Sen o zielonych oczach mówi o Twoim sukcesie finansowym i sukcesie w biznesie, jest oznaką szczęścia. To może być idealny czas na zainwestowanie w coś nowego lub rozpoczęcie nowych projektów w pracy. 

Szare oczy

Szare oczy wskazują na nadejście czasów samotności i refleksji. Nie ufaj ludziom, którzy Cię ciągle chwalą. Będą chcieli coś zyskać dla siebie.

Brązowe oczy

Brązowe oczy widziane we śnie to znak wielkiej siły uwodzenia, wzmocnionej intuicji i rozwoju Twojej wrażliwości. Możliwe, że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Wiąże się z tym siła intuicji, a to oznacza, że możesz zauważyć szczegóły, które nie zawsze są widoczne dla wszystkich.

Czarne oczy

Czarne oczy mówią o żarliwej miłości.

Inne znaczenie snu ostrzega Cię przed niebezpieczeństwem. Nie ryzykuj.

Czerwone oczy

Jeśli we śnie Twoje oczy lub oczy kogoś innego były czerwone, skorzystaj z dobrych pomysłów, a odniesiesz sukces.

Inne  znaczenie snu sugeruje, że przechodzisz przez okres braku równowagi, a to może zaszkodzić Twoim sprawom zawodowym i osobistym. Ważne jest teraz, aby odnaleźć spokój i harmonię.

Podsumowanie : znaczenie snu oczy

 • Duże, piękne oczy – nie oceniaj innych po wyglądzie
 • Oczy niezwykłe – nadchodzą korzystne zmiany w Twoim życiu
 • Własne oczy – stajesz się coraz bardziej otwarty na opinie innych, i własne przemyślenia
 • Patrzeć w czyjeś oczy – czujesz się z kimś bardzo dobrze
 • Mrugać oczami – zdradzi Cię ktoś komu ufasz
 • Mieć zawiązane oczy – nie wątp w siebie, osiągniesz sukces
 • Wyłupiaste oczy – zadbaj o zdrowie, skup się na swoich potrzebach
 • Wytrzeszczone oczy – wchodzisz z kimś w nową relację
 • Rozkojarzone oczy – bądź bardziej dokładny i spostrzegawczy
 • Podbite oczy – zmagasz się z trudnościami
 • Smutne oczy – Twój urok osobisty zrobi na kimś ogromne wrażenie
 • Oczy zapłakane (oczy i łzy) – odrzuć niepewność, a Twoje życie się zmieni
 • Chore lub podkrążone oczy – zastanów się zanim coś zrobisz
 • Zez (zezowate oczy) – nie przejmuj się krytyką innych, nie oceniaj innych po wyglądzie
 • Operacja oczu – wydajesz pieniądze bez zastanowienia
 • Stracić wzrok (stracić oczy) – nie chcesz widzieć prawdy
 • Wydłubane oczy – jesteś podatny na sugestie innych
 • Zaszyte oczy – zostaniesz oszukany albo zdradzony
 • Być ślepym – czasami warto posłuchać innych
 • Zamknięte oczy – nad czymś powinieneś się zastanowić
 • Oczy dziecka – spójrz na sprawy z innej strony
 • Oczy zmarłego – o czymś zapomniałeś, czegoś nie zrobiłeś
 • Oczy kota – jesteś w stanie poradzić sobie z każdą przeciwnością losu
 • Oczy psa – ktoś bliski może sprawić Ci zawód
 • Oczy wilka – sam wpędzasz się w kłopoty
 • Oczy demona – dostrzegasz problem, walcz z nim
 • Niebieskie oczy – nadchodzi czas harmonii i spokoju w Twoim życiu
 • Zielone oczy – nadszedł czas na zainwestowanie w coś nowego
 • Szare oczy – nie ufaj ludziom, którzy Cię ciągle chwalą
 • Brązowe oczy – masz siłę uwodzenia i dużą intuicję
 • Czarne oczy – nie ryzykuj
 • Czerwone oczy – brakuje Ci równowagi

sen i oczy

Sen o oczach

Ogólnie symbol ten może oznaczać, że odczuwasz z jakiegoś powodu niepokój wewnętrzny i Twoja podświadomość daje Ci znak, że nie powinieneś tego bagatelizować, lecz w jakiś sposób się sobą zająć.

Sennik mistyczny : oczy

Znaczenie snu oczy w senniku mistycznym

Znaczenie snu oczy
Znaczenie snu oczy

Niebieskie oczy to znak, że niebawem doświadczysz lub już doświadczasz wielkiej miłości.

Brązowe oczy to znak od Twojej podświadomości, że w Twym bliskim otoczeniu znajdują się ludzie, którzy nie są uczciwi.

Szare oczy to synal od Twojej podświadomości, byś nie ufał osobom, które darzą Cię pochlebstwami, bo na pewno chcą coś na tym dla siebie ugrać.

Czarne oczy to znak, że musisz mieć się na baczności, bo może Ci zagrażać jakieś bliżej niezidentyfikowane niebezpieczeństwo.

Zmęczone oczy to sygnał od Twojej podświadomości, byś miał się na baczności i nie popełnił na jawie jakiegoś głupstwa, bo potem możesz tego bardzo żałować.

Chore, zezujące oczy zapowiadają dla Ciebie kłopoty finansowe.

Ropiejące oczy to sygnał, że musisz większą uwagę zwracać na swoje zdrowie, nawet jeśli obecnie nic Ci nie dolega.

Ślepe oczy to znak, że niebawem otrzymasz wiadomość, która na długi czas wprawi Cię w wesoły nastrój.

Piękne oczy to znak, że będziesz zadowolony ze swego życia bądź już jesteś.

Płomienne oczy to zwiastun czekającej Cię miłości.

Jeśli śnisz, że malujesz oczy, jest to sygnał, że na jawie nie jesteś w stanie zaangażować się w poważny związek, ponieważ boisz się otworzyć na drugiego człowieka.

Gdy śni Ci się, że zraniłeś się w oko, zapowiada to dla Ciebie pogorszenie się warunków Twojego życia.

Utrata oczu zapowiada dla Ciebie cierpienia w życiu uczuciowym.

Gdy we śnie widzisz osobę z jednym okiem, jest to znak, że musisz zachować większą ostrożność w sferze zawodowej, bo możesz wpakować się w jakieś tarapaty.

Jeśli we śnie patrzysz komuś w oczy, zapowiada to, że wkrótce nawiążesz jakąś niezwykłą znajomość.

Gdy kobiecie śni się, że ma zawiązane oczy, oznacza to, że czekają ją jakieś kłopoty bądź jej zachowanie w jakiejś kwestii stanie się przyczyną rozczarowania związanych z nią osób.

Oczy
Oczy
Oceń sennik

2 komentarze

 1. Anna

Znaczenie snu Oczy

Opisz swój sen związany z symbolem Oczy i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen