sennik pająk

Pająk

Ogólnie symbol ten pojawiając się w Twoim śnie może oznaczać, że na jawie masz jakieś niezaspokojone potrzeby, nie tylko seksualne, z którymi nie możesz sobie poradzić.

Sennik pająk

Może to też oznaczać, że w rzeczywistym życiu odczuwasz jakieś obawy albo masz poczucie winy z jakiegoś powodu.

Może to także być ostrzeżenie ze strony Twej podświadomości, że ktoś chce wpędzić Cię w kłopoty, wplątując Cię w stworzoną przez siebie intrygę.

I wreszcie, może to być ostrzeżenie od Twojej podświadomości, byś zachował ostrożność w kontaktach z innymi osobami, zwłaszcza płci żeńskiej, gdyż w tej materii może Ci grozić jakieś niebezpieczeństwo.

znaczenie snu pająl

Znaczenie snu pająk

 • Gdy śnisz, że zabiłeś pająka, jest to znak, że sytuacja między Tobą a Twą drugą połówką od dawna jest napięta i tylko kwestią czasu jest, kiedy wybuchnie między wami wielka kłótnia.
 • Jeśli we śnie zostałeś ugryziony przez pająka, oznacza to, że niebawem ktoś okaże się wobec Ciebie niewierny bądź zostaniesz oszukany na gruncie zawodowym i poniesiesz z tego powodu spore straty.
 • Kiedy śnisz, że widzisz wokół siebie wiele pająków, oznacza to, że stoi przed Tobą szansa zdobycia prawdziwego bogactwa, a także wszystko wskazuje na to, że uda Ci się wybić na silną pozycję w swym otoczeniu i będziesz ciszył się powszechną sympatią oraz poważaniem.
 • Gdy we śnie widzisz ogromnego pająka, który znajduje się naprzeciwko Ciebie, jest to znak, że jeśli uda Ci się poprawnie dobrać sobie współpracowników, osiągniesz wespół z nimi wielki sukces, nie tylko finansowy.
 • Jeśli widzisz atakującego Cię pająka, zapowiada to, że zostaniesz doszczętnie zniszczony pod względem materialnym przez swych wrogów.
 • Kiedy śni Ci się, że boisz się pająka, oznacza to, że na jawie jesteś bardzo nieufny wobec innych i trudno jest Ci zawierzyć nawet tym, którzy chcą dla Ciebie jak najlepiej, co nie jest dla Ciebie dobre.
 • Jeżeli uciekasz przed dużym pająkiem, jest to znak, że z błahego powodu stracisz cały swój majątek.
 • Kiedy kobiecie śni się, że chodzą wokół niej pająki, jest to znak, że jej ogólna sytuacja życiowa wkrótce znacznie się poprawi i zdobędzie nowych, dobrych przyjaciół.

Sen o pająku

Pająk może często pojawić się w naszym życiu jako symbol lub zwierzęcia duchowego, aby pomóc nam lepiej zrozumieć i przetrwać trudne sytuacje.

Co to znaczy śnić o pająkach?

Wiele osób boi się pająków. Pająki znajdują się na liście tego, czego ludzie najbardziej się boją. Na szczęście, gdy nauczysz się rozumieć pająka jako symbol i poznasz jego pozytywne cechy, możesz nawet pokochać pająki!

Pająk i nasze cienie

Często postrzegamy pająka jako coś złego i negatywnego, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. W naturze pająki odgrywają ważną rolę w zrównoważonym ekosystemie. Od pająków w naszych snach możemy się wiele nauczyć. Każdy z nas ma negatywne cechy. Wszyscy mamy lęki i obawy, a także jesteśmy w stanie doświadczać negatywnych emocji – takich jak nienawiść, wstręt, chciwość, zazdrość, zemsta i smutek. Zdrowy człowiek musi nauczyć się równoważenia tych uczuć.

Nie jest naturalne, aby po prostu odrzucać negatywne emocje – nie możemy po prostu usunąć złych części siebie. Sny, które dotyczą rzeczy, których się boimy, przypominają nam, że prawdziwym rozwiązaniem jest nauczenie się uzdrawiania tych negatywnych uczuć i przekształcanie je w pozytywne cechy i w siłę. Tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie zrównoważyć naszą ciemną i jasną stronę, możemy mieć spokój w naszych sercach i myślach.

Często pająki kojarzą nam się z ciemnością i nieznanym – widzenie pająka w śnie jest często znakiem, że istnieją ukryte aspekty naszych emocji lub sytuacji w naszym życiu. Większość z nas czuje strach przed nieznanym.

sennik pająk - znaczenie snu

Sny o pająkach i ich znaczenie w senniku mistycznym

Jeśli masz sen o pająku ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie jego szczegóły. Musisz pomyśleć o miejscu, w którym rozgrywa się sen, o ludziach, o których śnisz lub o tym, czy we śnie są jakieś wyraźne kolory lub cyfry. Zwrócenie uwagi na tego rodzaju szczegóły w Dzienniku snów może pomóc Ci lepiej zrozumieć co znaczy ten sen.

Nauczenie się, jak skutecznie interpretować swoje sny, pomoże Ci zdać sobie sprawę z tego, że ten symbol nie jest tym, którego należy się bać, ale raczej tym, który może pomóc Ci lepiej radzić sobie z wyzwaniami w życiu codziennym. Inną ważną rzeczą do przemyślenia jest to, co myślisz o pająkach i wszelkie uczucia, których mogłeś doświadczyć podczas snu.

Poświęć trochę czasu na przemyślenie swoich skojarzeń z pająkami i tego, jak się z nimi czujesz. Jeśli boisz się pajęczaków, będziesz mieć inne uczucia niż ktoś, kto ma tarantulę jako pupila w domu! Kiedy boisz się pająków na jawie, sny o pająkach mogą czasem oznaczać, że pojawiają się inne podświadome lęki. Często te sny mogą przypominać koszmary.

Sny o pająkach mogą być przerażające, ale najczęściej służą ważnemu celowi.

Oto kilka typowych snów, które mogą oznaczać dla Ciebie coś ważnego:

Sen o gigantycznym pająku

bardzo duży pająk we śnie może oznaczać, że w Twoim życiu jest coś, co staje się zbyt duże, by to ignorować. W wielu przypadkach mogą to być Twoje własne uczucia i emocje związane z sytuacją.

Może to być również komunikat, że zbyt długo coś ignorujesz. Możesz mieć wrażenie, że sprawy wymknęły się spod kontroli.

Pająk tkający sieć

ujrzenie pająka tkającego skomplikowaną sieć może często być znakiem, abyś pamiętał, jak wszyscy jesteśmy połączeni. Być może próbujesz głębiej zrozumieć jakąś sytuację. Może to również oznaczać, że myślisz o projektowaniu i planowaniu. Zaczynasz coś nowego i zastanawiasz się, jakie kroki podjąć.

Być pożartym przez pająka

jeśli śnisz, że zjada Cię pająk, prawdopodobnie oznacza to, że pochłania Cię uczucie niepokoju lub żalu. Możesz bać się stawienia czoła swoim prawdziwym odczuciom w danej sytuacji. Możesz mieć do czynienia z sytuacją życiową, którą wolałbyś raczej zignorować lub uniknąć, ale zdajesz sobie sprawę, że konfrontacja jest nieunikniona i boisz się tej konfrontacji.

Gdy ściga Cię pająk

bycie ściganym we śnie to częsty motyw, oznacza on, że uciekasz od problemów lub nie czujesz, że masz kontrolę nad sytuacją.

Zabicie pająka

jeśli śnisz, że zabijasz pająka może to oznaczać, że nie boisz się stawić czoła swoim lękom lub własnym wadom, nałogom. Możesz czuć się zwycięzcą po uporaniu się z nieprzyjemną lub trudną sytuacją. (Zobacz powiązany symbol: Znaczenie snu o zabijaniu)

Znaczenie snu pająk
Znaczenie snu pająk

Uratowanie pająka

jeśli we śnie widzisz pająka w domu i nie zabijasz go tylko ostrożnie i bezpiecznie przenosisz go na zewnątrz, może to być przypomnienie, aby łagodnie traktować swoje uczucia. Może również sugerować znalezienie rozwiązania problemu, które będzie korzystne dla obu stron.

Sen o pajęczynie

pajęczyny we śnie mogą oznaczać, że są rzeczy, które zaniedbujesz lub na które nie zwracasz uwagi w swoim życiu. Mogą również reprezentować coś, co nadal masz w pamięci, choć przeszło do przeszłości. Sen może też oznaczać, że musisz zająć się najważniejszymi sprawami, zanim przejdziesz do nowych rzeczy.

Stado pająków w domu

Jeśli śnisz o wielu pająkach, może to znaczyć, że ogarnia Cię strach i uczucie przytłoczenia.

Twoja obecna sytuacja życiowa

Czasami znaczenie może mieć również lokalizacja pająka lub pajęczyny. Na przykład, jeśli śnisz o strychu, może to oznaczać, że zaniedbujesz swoją kreatywność lub duchowość.

Pajęczyny same w sobie mogą być pięknymi medytacyjnymi symbolami do zbadania, a pająki to stworzenia, które również mogą mieć jakieś znaczenie w Twoim życiu! Kiedy widzimy pająki, powinniśmy myśleć o nich jako o przypomnieniu, aby nie bać się konkretnej sytuacji.

Czakrą, którą możemy kojarzyć z pająkami, to czakra korzenia, która podkreśla wszystko, co dotyczy naszego poczucia bezpieczeństwa, ochrony i ogólnego samopoczucia. Kolor tej czakry to czerwony. Gdy nasza czakra korzeniowa nie jest zrównoważona, możemy być bardziej podatni na wybuchy gniewu oraz uczucie smutku i strachu.

Symbol wąż : przesłanie końcowe

Nie bój się zmierzyć ze swoimi uczuciami Kiedy widzimy symbol pająka zazwyczaj oznacza to, że musimy spojrzeć na nasze prawdziwe emocje i zdać sobie z ich istnienia sprawę. Prawdopodobnie jest coś w Twoim życiu, co wymaga głębszego zbadania, nawet jeśli jest to coś czym wolałbyś się nie zajmować.

Musimy również pomyśleć o akceptacji. Często ten symbol jest metaforą tego, czego możemy nie chcieć akceptować, na przykład może odnosić się do uczuć, z którymi nie chcesz się uporać. Może to być strach przed czymś, co powoduje, że unikasz danej sytuacji. Czasami może to być nawet znak, że boisz się nieznanego.

Pająk
Pająk

Sen o pająkach

Pająki pojawiają się w naszych snach stosunkowo często i mają bogatą symbolikę jako symbol senny. Przeważnie śni nam się, że widzimy pająka czy też większą ich ilość, czas też pojawia się motyw ugryzienia nas przez pająka, rzadziej śnimy o pająkach nietypowych rozmiarów, które wzbudzają w nas strach i obrzydzenie, nawet gdy nie zagrażają bezpośrednio naszemu życiu czy zdrowiu.

Sen o pająku
Sen o pająku

Czasem też śni nam się, że zabijamy pająka, a ponieważ według wierzeń ludowych zabicie tego zwierzęcia przynosi nieszczęście, zwykle sen ten budzi w nas spory niepokój.

Interpretowanie snów o pająku

Pająka można utożsamiać z losem, a także z przeznaczeniem i niszczycielską siłą, czasem sieć pajęcza symbolizuje złudzenie, jakiemu ulegamy. Pająk może być również symbolem nadopiekuńczej matki, która zupełnie dominuje nad swymi dziećmi i nie pozwala im na żaden przejaw swobody.

Jeśli więc śni nam się, że zaplątaliśmy się w pajęczynę, może to być znak, że jesteśmy mocno związani ze swym domem rodzinnym i więzi te krępują nas, ale nie jesteśmy w stanie się od nich uwolnić.

5/5 - (1 vote)

3 komentarze

 1. Maci
 2. Ina
 3. KAnkA

Znaczenie snu Pająk

Opisz swój sen związany z symbolem Pająk

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemCzy spanie z kotem jest zdrowe?
Czy powinieneś pozwolić swojemu kotu spać z Tobą w łóżku? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością wiele osób, które posiadają w domu kota. Dzielenie miejsca do spania z kocim towarzyszem ma dobre i złe strony.Chociaż każdy kot jest inny, to zawsze da swojemu właścicielowi radość i


Zygmunt Freud – najważniejsza postać psychoanalizy
Mimo iż Zygmunt Freud żył dawno temu – w latach 1856-1939, dzisiaj słyszał o nim niemal każdy. Jest to zdecydowanie „ojciec psychoanalizy”, człowiek, który zupełnie zrewolucjonizował sposób interpretacji snów przez ludzi. Obecnie jednak, tak samo zresztą jak dość cz

Kolory w snach
Pojawiające się w snach kolory są bardzo ważne, często ważniejsze, niż nam się wydaje. Wskazują na siły dobra i zła, a także mogą oznaczać dobre i złe cechy człowieka. Dzieli się je na 2 kategorie: kolory światła, do których należą biel i połączenie wszystkich kolorów widma,