sennik paznokcie

Paznokcie

Sen o paznokciach oznacza, że ​​musisz obrać nowy kierunek w swoim życiu, wprowadzić zmiany.

Czasami trzeba będzie coś całkowicie odrzucić, o czymś zapomnieć, czasami wystarczy tylko coś zmienić, zwrócić większą uwagę na drobiazgi

Sennik paznokcie

Paznokcie u rąk

Sen zwraca uwagę na działanie. Dzięki pracy własnych rąk możesz wiele osiągnąć lub zmienić. Masz teraz siłę i możliwości działać – rób to i wykorzystuj każdą okazję, by poprawić swoją sytuację.

Sztuczne paznokcie

Sennik przepowiada spory i kłótnie, które mogą ciągnąć się bardzo długo, nawet jest możliwe, że konflikty znajdą swój finał w sądzie. Postaraj się zachowywać rozsądnie.

Twoja sytuacja będzie niestabilna, możesz potrzebować pomocy innych.

Hybrydowe paznokcie (tipsy)

Sen zapowiada bogactwo. Być może otrzymasz nagle jakieś dobra, np. spadek, a może awans spowoduje znaczną poprawę Twoich warunków życia. W każdym razie przygotuj się na napływ gotówki.

znaczenie snu paznokcie

Długie paznokcie

Jeśli paznokcie są ładne i długie, sen może oznaczać, że jesteś osobą potrafiącą dobrze zarządzać swoją własnością i masz wielu przyjaciół.

Inne znaczenie snu przepowiada długie i szczęśliwe życie.

Malować paznokcie

Sen sugeruje, że z łatwością wykonasz jakieś zadanie, wywiążesz się z jakiejś umowy lub obowiązków. Znaczenie snu można odczytać jako informację, że z łatwością radzisz sobie w różnych sytuacjach i umiesz radzić sobie z problemami.

malować paznokcie

Pomalowane paznokcie

Kiedy sen pokazuje Ci pomalowane paznokcie oznacza to, że zmiana wiąże się z dodaniem czegoś nowego i pozytywnego do Twojego życia. Sen przewiduje coś wyjątkowego. Czas pozwolić sobie na nadanie życiu koloru, zrobienie czegoś nowego, poznanie różnych ludzi, doświadczanie i odkrywanie szeregu dobrych rzeczy, które są wokół Ciebie i czekają na okazję do odkrycia.

Czerwone paznokcie

Czerwone paznokcie widziane we śnie mogą oznaczać sukces, do którego dojdziesz  po wielu trudach.

Inne znaczenie snu sugeruje, że Twoje potrzeby w związku, przede wszystkim potrzeby seksualne, nie są zaspokajane. Porozmawiaj o tym z partnerem.

Piłować paznokcie pilnikiem

To że masz gorszy humor nie oznacza, ze musisz działać otoczeniu na nerwy. Powstrzymaj warczenie na wszystkich, bo inaczej poniesiesz jego konsekwencje. Stracisz także szanse na zbudowanie korzystnych znajomości.

piłować paznokcie

Paznokcie u stóp (u nóg)

Sen pokazuje możliwość opuszczenia miejsca, w którym się znajdujesz, pójścia w kierunku czegoś nowego. Sennik wskazuje, że nadszedł czas na zmianę. Podążanie utartymi szlakami lub postępowanie w ten sam sposób może być wygodne, ale wkrótce to nie wystarczy. 

Inne znaczenie snu sugeruje zmęczenie, utratę witalności. Powinieneś odpocząć i zregenerować siły.

Duży paznokieć u nogi

Śnienie o dużym paznokciu oznacza, że ​​w Twoim życiu może nastąpić ważna zmiana. 

Sennik uprzedza Cię o możliwościach, które nadchodzą, bądź uważny, aby je zauważyć i wykorzystać. Zmienić się lub nie, to Twój wybór, jednak posiadanie tego snu wskazuje, że jest to coś co warto zrobić. Jeśli pozwolisz sobie na zmiany, możesz wnieść o wiele więcej szczęścia do swojego życia, niż możesz sobie wyobrazić. 

Mały paznokieć u nogi

Kiedy sen pokazuje Ci małe paznokcie u nóg oznacza to, że coś prostego, niewielkiego może się wydarzyć, ale sprawi Ci to wielką radość. Być może masz szansę coś zmienić, ale wyda Ci się to tak mało istotne, że zechcesz z tego zrezygnować. A to błąd! Sennik wskazuje, że nawet prostymi rzeczami można się cieszyć. 

Sen wydaje się wskazywać, że ważne jest, abyś cieszył się tym, co pojawia się w Twoim życiu, nawet jeśli wydaje się to niewielkie. Z czasem, z czegoś niewielkiego może powstać coś znaczącego, co będzie miało dla Ciebie duże znaczenie.

Brudne paznokcie

Sen może oznaczać trudne rozmowy z najbliższymi. Musisz panować nad emocjami i uzbroić się w cierpliwość. Brudne paznokcie we śnie mogą też zapowiadać kłopoty.

Sen o brudnym paznokciu oznacza też, że ​​nadszedł czas na zmianę, zajęcie się czymś, co przez jakiś czas było zaniedbane, ale nadal jest ważne. Ten sen oznacza, że ​​przestałeś dbać o coś ważnego z powodu innych problemów. 

Chore paznokcie (czarne)

Znaczenie snu można zinterpretować jako ostrzeżenie przed fałszywi ludźmi wokół Ciebie. Uważaj na bliskich współpracowników i znajomych, którzy mogą ukrywać swoje prawdziwe zamiary.

Schodzący paznokieć (paznokcie schodzą, odpadające paznokcie)

Śnienie o schodzącym paznokciu oznacza, że ​​Twoja szansa wiąże się z pozostawieniem w przeszłości czegoś, co nie ma już sensu. 

Usunięcie schodzącego paznokcia może boleć, ale ważne jest, aby w jego miejsce mógł wyrosnąć nowy. W ten sam sposób czasami musimy odpuścić coś, co było częścią naszego życia od dłuższego czasu i jest to trudne. Niezależnie od tego, czy jest to nawyk, związek, czy inna ważna sprawa lub relacja, czasami to najlepsza rzecz do zrobienia w danej chwili.  Pozostawienie za sobą tego, co nie ma już sensu, otworzy nowe możliwości i nowy początek bardziej owocnego życia. 

Kiedy sen pokazuje Ci odpadający paznokieć oznacza to, że nastąpi zmiana, niezależnie od tego, co zrobisz, musisz się na nią przygotować. To coś, co boli, ale nie możesz tego kontrolować, bo coś już się wydarzyło i musisz radzić sobie z bólem, aż odrośnie nowy paznokieć. Sennik mówi, że nie ma sposobu, aby uniknąć zdarzenia, które zostanie uznane za złe, ale naucz się znajdować sposoby radzenia sobie z nim. Coś się wydarzy i będziesz musiał żyć z czymś nowym. 

Wrośnięty paznokieć

Znaczenie snu o wrośniętym paznokciu symbolizuje, że trzeba coś zmienić, bo coś bardzo źle działa i nie ma tendencji do poprawy. 

Wrastający paznokieć jest czymś, co powoduje duży dyskomfort. Ten sen oznacza, że ​​przechodzisz przez trudną fazę, ale nie próbujesz nic zmieniać, ponieważ wierzysz, że wkrótce wszystko samo się poprawi. Jednak sen mówi, że sprawy potoczą się inaczej niż chcesz i że dyskomfort będzie się utrzymywał, jeśli czegoś z tym nie zrobisz. 

Sennik proponuje Ci szukanie pomocy lub zrobienie co możesz, aby poprawić sytuację. 

Naleganie na utrzymywanie tego co jest, nie będzie dobre.  Jeśli pozwolisz sobie na zmianę, zauważysz dobre rzeczy, które dzieją się wokół. 

Zgniły paznokieć

Kiedy sen pokazuje zgniły paznokieć u nogi oznacza to, że trzeba coś naprawić lub poprawić. 

Zgniły paznokieć nie zawsze jest zniszczony, można go wyleczyć odpowiednimi środkami. Jednak należy zachować szczególną ostrożność, aby jego stan nie pogorszył się. W ten sam sposób jest w Twoim życiu, dzieje się coś bardzo złego, ale może się to poprawić, jeśli coś z tym zrobisz. Dalsze pozostawianie wszystkiego bez interwencji, może przysporzyć wielu problemów. 

Wyrywanie paznokci

Sen przepowiada jakieś zagrożenie. Może ono być związane przede wszystkim z dobrami materialnymi jakie posiadasz. Warto się ubezpieczyć i sprawdzić, czy wszystko w domu lub w samochodzie działa jak powinno.

sen o paznokciach

Podsumowanie znaczenie snu paznokcie

 • Paznokcie u rąk – działaj i wykorzystuj każdą okazję, by poprawić swoją sytuację
 • Sztuczne paznokcie – spory i kłótnie mogą ciągnąć się bardzo długo
 • Hybrydowe paznokcie (tipsy) – przygotuj się na napływ gotówki
 • Długie paznokcie – czeka Cię długie i szczęśliwe życie
 • Malować paznokcie – z łatwością wykonasz jakieś zadanie, poradzisz sobie z problemami
 • Pomalowane paznokcie – zrób coś ciekawego, nowego
 • Czerwone paznokcie – do sukcesu dojdziesz  po wielu trudach
 • Paznokcie u stóp (u nóg) – nadszedł czas na obranie nowej drogi życia
 • Duży paznokieć u nogi – ​​w Twoim życiu może nastąpić ważna zmiana, która dużo zmieni
 • Mały paznokieć u nogi – zwracaj uwagę na drobiazgi
 • Brudne paznokcie – panuj nad emocjami i bądź cierpliwy
 • Chore paznokcie (czarne) – uważaj na fałszywych ludzi wokół Ciebie
 • Schodzący paznokieć (paznokcie schodzą, odpadające paznokcie) – pozostaw przeszłość za sobą
 • Wrośnięty paznokieć – trzeba coś zmienić, bo samo się nic nie poprawi
 • Zgniły paznokieć – działaj, poprawiaj, zmieniaj – nie pozostawiaj spraw samym sobie
 • Wyrywanie paznokci – zabezpiecz się przed nagłymi zdarzeniami

Znaczenie snu paznokcie
Znaczenie snu paznokcie

Sennik mistyczny – paznokcie

Jeśli śnisz, że piłujesz paznokcie, jest to zapowiedź czekającej Cię w najbliższym czasie nudy.

Kiedy śnisz, że bardzo łamią Ci się paznokcie, jest to znak, że na jawie obawiasz się, być może tylko podświadomie, że Twoja kondycja psychiczna jest w złym stanie.

Paznokcie
Paznokcie

5/5 - (1)

4 komentarze

 1. Donia
  • sennik-com-pl
 2. Ania
 3. Nick

Znaczenie snu Paznokcie

Opisz swój sen związany z symbolem Paznokcie i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen