Pierwsze kroki w świadomy sen

„Pierwsze kroki w świadomy sen” to publikacja autorstwa Janusza Konrada Jędrzejczyka, wydana nakładem Studia Astropsychologii, po którą powinien sięgnąć każdy miłośnik świadomych snów, szukający lektury przystępnej i zachęcającej do własnych poszukiwań.

Napisana jest przystępnym, prostym językiem, zrozumiałym dla każdego laika, w której osoby początkujące na pewno znajdą sporo informacji na temat świadomych snów, wierzeń sennych i znaczenia pewnych rzeczy.

Czytelnik znajdzie tutaj wskazówki, w jaki sposób wkraczać w fascynujący świat świadomych snów, jak je wywoływać, w jaki sposób przygotowywać się do inkubacji itp.

Fragment książki:

„Nauczenie się inkubacji snu jest bardzo istotne z punktu widzenia pracy ze snami, ponieważ pozwala pracować z określonymi problemami, wywoływać kolejne sny pogłębiające zrozumienie danego tematu, jaki np. pojawił się we wcześniejszym śnie i używać ich do rozwiązywania nurtujących nas problemów. Jeśli nabędziemy w tym pewnej biegłości, możemy użyć tej umiejętności do wywoływania świadomych snów i indukowania w nich określonych działań. Bez zdolności inkubacji snu nasza praca czy to ze zwykłymi, czy to ze świadomymi snami będzie bardzo ograniczona i nie uda nam się wykorzystać nawet części drzemiącego tu potencjału. Nasza wewnętrzna mądrość przemawia do nas w snach.

Chińczycy nazywali sny zapomnianym językiem bogów. Wiele tradycyjnych kultur wyznawało podobne poglądy zrodzone z wiekowych doświadczeń i obserwacji. Inkubację snów można więc określić mianem sztuki zadawania pytań bogom, na które odpowiadają oni tym językiem. Tenzin Wangyal Rinpocze powiedział na jednym ze swoich wykładów, że nie potrzebujemy psychoterapeutów i psychoanalityków, jeśli nauczymy się słuchać naszych snów. Udzielają nam rad i mądrości nie osiągalnej dla najlepszego psychoanalityka. Jest to szczególnie słuszne w odniesieniu do inkubowanych snów. Z tych względów, jeśli myślimy poważnie nad rozwojem wewnętrznym, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nauczenie się świadomej inkubacji snów. Czas poświęcony na opanowanie tej sztuki nie będzie czasem straconym, a może się okazać najlepiej zainwestowanym czasem w naszym życiu. Może to być najbardziej wartościowa rzecz jakiej się nauczyliśmy. Należy też pamiętać, że umiejętność inkubowania snów odgrywa istotną rolę w procesie rozwijania świadomego śnienia. Dlatego szczerze zachęcam do opanowania tej umiejętności.”

Oceń sennik

Znaczenie snu Pierwsze kroki w świadomy sen

Opisz swój sen związany z symbolem Pierwsze kroki w świadomy sen i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen