błyskawica sennik

Piorun, błyskawica

Piorun to naturalnie występujące zjawisko pogodowe, którego wszyscy byliśmy świadkami wiele razy. To niebezpieczne zjawisko i niezwykle fascynujące, występujące w czasie burzy.

Sennik piorun, błyskawica

Aby zrozumieć, co oznacza sen o piorunach, warto najpierw pomyśleć o tym, co powoduje, że błyskawica pojawia się na (Twoim) niebie.

Błysk światła powstaje, gdy dwa naładowane elektrycznie obszary w atmosferze (chmury) lub ziemi na krótko wyrównują się, powodując w ten sposób błysk, a także grzmot słyszany wkrótce potem.

Piorun uderza około 44 razy na sekundę. W niektórych miejscach występuje więcej błyskawic niż w innych, dzieje się tak na przykład w Wenezueli, Singapurze i na środkowej Florydzie.

Co to znaczy śnić o błyskawicy?

Oto kilka typowych motywów snów, w których pojawia się błyskawica:

Zniszczenie, odnowa, gwałtowne zmiany

Jeśli kiedykolwiek widziałeś uderzenie pioruna wiesz, że może to być destrukcyjne. Ale zniszczenie nie zawsze jest złe. Tradycyjnie w tarocie karta Wieży przedstawia konstrukcję uderzoną przez piorun, który powoduje jej zapalenie się.

Ta ilustracja przedstawia zniszczenie czegoś w Twoim życiu, aby zrobić miejsce dla czegoś lepszego. Wieża musi najpierw runąć, abyś mógł coś odbudować. Ta symbolika odnosi się również do naszych snów.

Jeśli we śnie widzisz jak piorun w coś uderza , może to być reprezentatywne dla czegoś, co musisz odbudować lub przemyśleć. Czy jest coś, co już Ci nie służy? Czy istnieje jakaś reguła lub system wierzeń, których się trzymasz, a które mogą wymagać ponownego zbadania?

Uderzenie pioruna może również oznaczać szokujący zwrot wydarzeń. Czy w Twoim życiu wydarzyło się coś niezwykłego, np. nagła zmiana, której się nie spodziewałeś?

Sen o błyskawicy może być po prostu Twoją podświadomością, która przyznaje się do szoku i zachęca Cię do przemyśleń.

znaczenie snu piorun

Energia, inspiracja, świadomość

Dr Frankenstein wykorzystuje niesamowitą moc błyskawicy, aby ożywić swoje dzieło. Benjamin Franklin przeprowadził liczne eksperymenty z piorunami, aby zrozumieć związek między wyładowaniami a elektrycznością.

Indianie Navajo wierzą, że błyskawica jest ważną i potężną częścią ich rytuałów leczniczych. To wszystko są przykłady na to, jak można wykorzystać moc błyskawicy w pozytywny sposób, do tworzenia lub ulepszania życia, a nie tylko do niszczenia.

Uderzenie piorunem

Uderzenie piorunem we śnie może symbolizować porażenie przez nagły błysk pomysłu, dostrzeżenia czegoś lub inspiracji.

Możesz zdać sobie sprawę z problemu i dostrzec sposoby jego rozwiązania. Może też pojawić się nowy, ekscytujący pomysł na kreację lub biznes. Błysk inspiracji może oznaczać wiele rzeczy, najprawdopodobniej pozytywnych.

Błysk światła

Błysk światła może reprezentować Twoją świadomość.

Nagłe zaświecenie się (błysk) czegoś we śnie może skłonić Cię do zwrócenia na to uwagi. Czy we śnie błysk pioruna przyciągnął Twój wzrok? Potraktuj ten symbol jako ważną wskazówkę podczas interpretacji tego snu.

Stres, napięcie, wybuchowe emocje

Błyskawice w snach mogą reprezentować Twoje uczucia i stan wewnętrzny emocji.

Nagły błysk pioruna może wydawać się zaskakujący i groźny, niezależnie od tego, czy w coś uderza, czy nie. Błyskawice jednak pojawiają się nagle i znikają równie szybko.

Jesteś świadkiem uderzeń pioruna

Obserwowanie błyskawic we śnie może wskazywać, że coś w Tobie buduje presję lub Twoje napięcie wzrasta.

Możesz się obawiać, że skończy się to burzliwie, jeśli nie rozwiążesz sytuacji lub nie rozładujesz emocji w odpowiednim czasie. Zastanów się, co powoduje presję w Twoim życiu i czy jest coś, co możesz zrobić, aby się z niej uwolnić.

„Kolejna tajemnica wszechświata: czasami ból był jak burza, która nadeszła znikąd. Najpiękniejsze lato może zakończyć się ulewą. Może skończyć się błyskawicą i grzmotem ”.

– Benjamin Alire Sáenz
Sen o piorunie / błyskawicy

Znaczenie snu piorun

Uderza Cię piorun

Jeśli śnisz, że uderza Cię piorun, może to oznaczać osobistą zmianę lub rozwój.

Możesz przechodzić okres fizycznej transformacji (utrata / przyrost masy ciała, podróż uzdrawiająca, zmiana płci itp.) lub możesz doświadczać wewnętrznych przemian. Chociaż uderzenie pioruna byłoby nieprzyjemne, we śnie zwykle wskazuje na coś pozytywnego.

Piorun uderza w coś blisko Ciebie

Widok drzewa lub konstrukcji w pobliżu, w które uderza piorun, może oznaczać ulotne emocje, które trzymasz w sobie.

Czy trzymasz się gniewu, urazy, frustracji lub żalu? Być może będziesz musiał znaleźć sposób na rozładowanie tych emocji, zanim wybuchną w niekontrolowany sposób.

Jeśli zobaczysz drzewo porażone piorunem, aby lepiej zrozumieć, co oznacza ten sen, sprawdź znaczenie drzewa we śnie.

Coś jest oświetlone piorunem

Kiedy błyskawica pokaże Ci coś szczególnego w Twoim śnie, jesteś proszony o zwrócenie na to uwagi.

Jeśli pokazuje Ci konkretną osobę, możesz rozważyć swoje uczucia do niej i rolę, jaką pełni w Twoim życiu. Jeśli zostanie Ci pokazany przedmiot, być może będziesz musiał zagłębić się w to, co symbolizuje, zanim będziesz mógł naprawdę zrozumieć o co chodzi. Być może intuicyjnie wiesz, co dany przedmiot reprezentuje dla Ciebie.

Pytania do interpretacji snu

Aby lepiej zrozumieć, co oznacza Twój sen, zadaj sobie następujące pytania:

 • Co myślisz o piorunach w życiu codziennym?
 • Czy masz jakieś osobiste skojarzenia z piorunami?
 • Jakie inne symbole pojawiły się we śnie?
 • Czy przechodzisz teraz jakieś poważne zmiany?
 • Czy jest coś, co zaniedbujesz w swoim życiu?
 • Czy w Twoim życiu są sprawy, które musisz przemyśleć?
 • Czy ostatnio „uderzyła” Cię fala inspiracji?

Sennik mistyczny – znaczenie snu piorun, błyskawica

Znaczenie snu piorun
Znaczenie snu piorun
 • Jeśli we śnie widzisz piorun, oznacza to, że w właśnie zachodzą w Tobie jakieś ważny zmiany, a ich wynik może być zaskakujący nawet dla samego Ciebie.
 • Jeżeli śnisz, że widzisz, jak piorun w coś uderza, zapowiada to, że wkrótce poznasz osoby, które w znaczny sposób wpłyną na Twój sposób postrzegania świata.
 • Jeśli we śnie słyszysz odgłos pioruna, oznacza to, że niebawem otrzymasz wiadomość, która udaremni Twoje plany.
 • Kiedy śni Ci się, że boisz się pioruna, jest to sygnał od Twojej podświadomości, że za bardzo przejmujesz się swoimi problemami zamiast zachować wobec nich stoicki spokój.
Piorun, błyskawica
Piorun, błyskawica
5/5 - (1)

Znaczenie snu Piorun, błyskawica

Opisz swój sen związany z symbolem Piorun, błyskawica

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen