sennik piwnica

Piwnica

Piwnica często budzi różne skojarzenia: przyciągania i strachu, ochrony – można czuć się w niej bezpiecznie, albo przerażenia – ciemnością i tajemniczością, można znaleźć w niej ciemne zakątki, których nigdy wcześniej nie zauważono.

Piwnica to podstawa domu, miejsce, w którym można przechowywać żywność i wino, ale też skarby, rodzinne pamiątki.

Sennik piwnica

Sen o piwnicy jest wyrazem tego, co czai się w najbardziej ukrytych zakamarkach Twojego umysłu. Piwnica reprezentuje to miejsce w umyśle i sercu, w którym umieszczasz negatywne myśli i nieprzyjemne wydarzenia.

Jeśli jest przepełniona oznacza to, że nadszedł czas, aby ją opróżnić, ale jeśli ma niepokojące cechy oznacza to, że boisz się własnych pragnień, a może nawet siebie.

Znaczenie snu piwnica

znaczenie snu piwnica

Drzwi do piwnicy

Wejście do piwnicy może reprezentować nieświadomość osobistą. To, co można tam znaleźć nie zostało jeszcze wyniesione na światło dzienne: stany psychiczne, skrywane aspekty osobowości, energie, które dopiero mają zostać zintegrowane.

Schodzić do piwnicy

Sennik tłumaczy sen jako gotowość do walki ze swoimi słabościami, lękami, czy nałogami. Jeśli mimo wszystko czujesz lęk sen oznacza, że nie jesteś gotowy na podjęcie wyzwania. Jednak zrobienie pierwszego kroku ku zmierzeniu się z problemem jest już początkiem działania ku poprawie.

Wejść do piwnicy (być w piwnicy)

Piwnica reprezentuje najgłębsze warstwy psychiki wraz z dziedzictwem genetycznym, rodzinnym, z przodkami, z energią życiową, z pierwotnymi instynktami. Znaczenie snu zależy od Twoich uczuć i okoliczności. Czy boisz się, czy wręcz przeciwnie, z ciekawością poszukujesz skarbów i badasz tajemnicze zakamarki?

Sennik tłumaczy, że jeśli masz pozytywne emocje podczas snu, czujesz się chroniony, to prawdopodobnie chcesz odkrywać nowe doświadczenia, wiedzę, nawiązać kontakt z krewnymi, których być może ostatnio zaniedbałeś. Jeśli czujesz się przerażony, prawdopodobnie przeżywasz jakieś problemy, z których nie widzisz wyjścia. Być może obawiasz się kogoś, np. z rodziny lub jego reakcji na jakieś zdarzenie.

Sen, w którym przebywasz w piwnicy, symbolizuje Twoją podświadomość i intuicję, pierwotne pragnienia i podstawowe potrzeby. 

sen o piwnicy

Wychodzić z piwnicy

Sen zapowiada poprawę. Może ona dotyczyć różnych aspektów Twojego życia, np. poprawy sytuacji mieszkaniowej, czy samopoczucia psychicznego, pozbycie się lęków lub spraw z przeszłości.

Czysta piwnica

Sen o czystej i posprzątanej piwnicy oznacza, że ​​czujesz się bezpiecznie. Jesteś na etapie stabilizacji i pewności siebie. Los Ci sprzyja.

Brudna piwnica (bałagan w piwnicy)

Według Sennika sen o brudnej piwnicy oznacza, że ​​trzeba oczyścić Twoje myśli. 

Inne znaczenie snu sugeruje, że zdajesz sobie sprawę z bałaganu w Twojej głowie i być może w domu, który musisz uporządkować. Bałagan w piwnicy może również symbolizować wady i niepowodzenia, które sobie przypisujesz.

Przerażająca piwnica (straszna piwnica)

Sen o strasznej (przerażającej) piwnicy oznacza, że ​​boisz się jakiegoś aspektu samego siebie. Wsłuchaj się w siebie i zastanów, co jest nie tak i co możesz z tym zrobić. Poproś o pomoc, jeśli sam nie potrafisz sobie poradzić z tym problemem.

Podsumowanie snu o piwnicy

  • Drzwi do piwnicy – nie wiesz co czai się w Tobie
  • Schodzić do piwnicy – chcesz walczyćze swoimi słabościami, lękami, nałogami
  • Wejść do piwnicy (być w piwnicy) – chcesz odkrywać nowe doświadczenia
  • Wychodzić z piwnicy – Twoja sytuacja poprawi się
  • Czysta piwnica – jesteś na etapie stabilizacji
  • Brudna piwnica (bałagan w piwnicy) – musisz uporządkować myśli i emocje
  • Przerażająca piwnica (straszna piwnica) – wsłuchaj się w siebie i zastanów, co Ci przeszkadza

Sen o piwnicy

Sen o piwnicy
Sen o piwnicy

Piwnica to przydatne miejsce, służące nam do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, zwykle takich, które aktualnie nie są nam potrzebne, ale jeszcze kiedyś na pewno będą.

Jednak w naszych snach zwykle piwnica pojawia się jako miejsce mroczne, napawające nas obawą czy nawet przerażeniem wynikającym z przekonania, że czai się w niej coś, co może nam zagrozić.

Interpretowanie snów o piwnicy

Pomieszczenia znajdujące się w różnego rodzaju budynkach pojawiających się w naszych snach to metafory różnych stron naszej osobowości. Piwnica jest fundamentem każdego budynku, w którym występuje, a także przechowuje się w niej przedmioty, których na daną chwilę się nie używa, zatem łatwo możemy domyślić się, że we śnie piwnica jest symbolem ukrytych stron naszej podświadomości, do których na co dzień nie mamy dostępu.

Spychamy tam wszelkie pragnienia czy marzenia bądź też popędy, o których nie chcemy myśleć i nie dopuszczamy, by przedostały się do naszej świadomości. Ponadto w miejscu tym znajdują się nasze doświadczenia i wspomnienia, których z jakiegoś powodu, czy to braku czasu, czy dlatego, że nie jesteśmy jeszcze na to gotowi, nie przetworzyliśmy.

Interpretowanie snów o piwnicy według Freuda

Freud pomieszczenia znajdujące się w budynkach utożsamiał z kobietami, zaś przejścia pomiędzy nimi uważał za metaforę stosunku płciowego. Piwnicę można zaś według jego nauk uważać za metaforę nieświadomych części umysłu osoby śniącej.

Interpretowanie snów o piwnicy według Junga

Jung uważał piwnicę za metaforę nieświadomego umysły i twierdził, że jeśli we śnie pojawia sie motyw obaw związanych z zejściem w jej głąb, to jest to znak, iż osoba śniąca na jawie nie chce zagłębiać się w głąb swego nieświadomego umysłu, co pozwoliłoby jej poznać zakamarki jej własnej osobowości.


Sennik mistyczny – piwnica

Pusta piwnica pojawiająca się w Twoim śnie to zwiastun czekającej Cię choroby.

Znaczenie snu piwnica
Znaczenie snu piwnica

Ciemna piwnica sygnalizuje, że na jawie nie jesteś do końca przekonany o słuszności jakichś swoich decyzji.

Napełniona piwnica zwiastuje dla Ciebie życie w dostatku.

Piwnica z winem to znak, że będziesz czerpał zyski z nie do końca legalnego źródła.

Kiedy śnisz, że trzymasz w piwnicy warzywa, oznacza to, że już niebawem staniesz się w pełni dojrzałym człowiekiem.

Schodzenie do piwnicy zapowiada dla Ciebie szczęście.

Kiedy śnisz, że znajdujesz się w piwnicy, oznacza to, że wkrótce znajdziesz się w jakiejś nieprzyjemnej dla Ciebie sytuacji.

Jeśli we śnie nie możesz wyjść z piwnicy, jest to zapowiedź czekającej Cię choroby.

Gdy we śnie ukryłeś się w piwnicy, oznacza to, że czujesz wielki wstyd z powodu upokorzenia, którego niedawno doznałeś, ale powinieneś zrobić coś, by odzyskać twarz zamiast ciągle przeżywać swoje zażenowanie.

Kiedy śnisz, że wyjmujesz z piwnicy przetwory, jest to znak, że musisz teraz aktywnie działać, bo jeśli nadal będziesz oddawał się lenistwu, przejdzie Ci koło nosa wiele ważnych okazji.

Piwnica
Piwnica
Oceń sennik

1 sen

  1. Wioleta

Znaczenie snu Piwnica

Opisz swój sen związany z symbolem Piwnica i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen