sennik podróż

Podróż

Sen o podróży oznacza potrzebę samopoznania. Może reprezentować pewne zmiany, które mają się wydarzyć w Twoim życiu lub może wskazywać, że będziesz w stanie spełnić wiele swoich marzeń. Ale jeśli podróż jest trudna, możesz spodziewać się problemów i przeszkód. Sen o podróży wskazuje też na możliwość nowych przyjaźni i ciekawych przygód.

Sennik podróż

znaczenie snu podróż

Podróż rowerem

Sen zapowiada nowe emocje i możliwości, czy to w miłości, czy w pracy. Coś dobrego Cię spotka. Jeśli jechałeś prostą drogą, możesz być spokojny, że bez trudu dotrzesz do celu. Jeśli droga była kręta pojawią się przed Tobą przeszkody. Jeśli drogę otaczały drzewa, czekają Cię miłe niespodzianki.

Podróż samochodem

Sennik zapowiada miłość i szczęście. Jeśli ktoś inny podróżuje z Tobą we śnie oznacza to, że nadszedł czas, aby stworzyć z nim mocniejszy związek.

Sen wskazuje, że Twoje życie zmienia się na lepsze i że Twoje pragnienia się spełnią.

Podróż autobusem (autokarem)

Sennik zapewnia, że jesteś na dobrej ścieżce, nawet jeśli Twoje cele wymagają czasu, aby się zmaterializować. Cierpliwie podążaj wyznaczoną drogą.

Sen o podróży autobusem oznacza też, że możesz napotkać pewne przeszkody w swoim życiu. Niektóre problemy mogą wpływać na Ciebie w negatywny sposób, ale też możesz mieć szczęście do nieoczekiwanego zysku.

Podróż pociągiem

Jeśli śnisz o podróży pociągiem, należy zachować ostrożność przy podejmowaniu nowych zobowiązań, aby uniknąć frustracji.

Inne znaczenie snu sugeruje, że jesteś bardzo pewny siebie. Taka postawa może wiele zepsuć.

Podróż samolotem

Sen o podróży samolotem przedstawia zwykle nieporozumienia w rodzinie. Znaczenie snu może również wskazywać na pozytywne zmiany. Sennik zaleca unikanie konfliktów i wykorzystywanie okazji.

Znaczenie snu o lataniu oznacza także, że masz całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Jesteś pewny siebie i pewny swoich decyzji i osiągnięć. Ale jeśli śnisz, że przegapiłeś lot lub spóźniłeś się na podróż oznacza to, że w niektórych sytuacjach jesteś zdenerwowany. Czujesz, że ktoś lub coś utrudnia Ci postęp.

Inna interpretacja tego snu może oznaczać, że czujesz się ograniczony w pracy i w relacjach z innymi.

podróż samolotem

Podróż statkiem lub łodzią

Sen jest wyrazem ucieczki od czegoś złego, np. biznesu, czy związku. Jeśli morze było wzburzone, sen zapowiada konflikty rodzinne, jeśli woda były spokojna i czysta, w Twoim życiu zagości spokój i harmonia. 

Podróż samochodem ciężarowym

Sennik stwierdza, że masz potrzebę bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli podróż jest długa, znaczenie snu symbolizuje niepokój przed przyszłością. Nabierz więcej dystansu.

Podróż w czasie

Podróże w czasie we śnie ujawniają, że jesteś uwięziony we wspomnieniach, chcesz uciec od rzeczywistości. Nie akceptujesz swojego obecnego stanu. Sennik radzi, aby przestać rozwodzić się nad przeszłością i zająć się tym co przed Tobą.

Samotna podróż

Sen, że podróżujesz sam lub gubisz się w podróży oznacza, że nie bierzesz pod uwagę opinii innych, a to może przysporzyć Ci wielu problemów. Bądź bardziej elastyczny.

Podróż z rodziną

Rodzinne podróże (zwłaszcza za granicę) są zapowiedzią szczęścia. Odrzuć więc wszystkie negatywne myśli i otwórz się na to, co oferuje Ci świat.

Sen, w którym podróżujesz w towarzystwie rodziny oznacza, że przyjdą nowe przyjaźnie, silne więzi i wiele korzyści finansowych. Oznacza to, że szczęście, dobrobyt i wszystko, co najlepsze w pojawi się w Twoim życiu.

Podróż z przyjaciółmi

Podróżowanie z przyjaciółmi we śnie jest zapowiedzią dobrych wiadomości i pozytywnych energii. Ciesz się chwilą i korzystaj z tego, co daje Ci życie.

Sen oznacza, że jesteś z ludźmi, którzy Cię kochają i którzy Ci pomagają. Ilekroć potrzebujesz pomocy, możesz liczyć na swoich przyjaciół. Sen wskazuje na stabilność Twojego życia, spokój i bezpieczeństwo.

Podróż z ukochaną osobą

Sennik przestrzega: uważaj na plotki, szczególnie w miejscu pracy. Nie dawaj innym powodu, by o Tobie plotkowano, nie prowokuj kłótni. Trzymaj się faktów i polegaj przede wszystkim na sobie.

podróż w snach

Podróż w interesach

Podróże służbowe we śnie symbolizują Twoje osiągnięcia. Sen zapowiada, że będziesz cieszyć się sukcesem.

Podróż w kosmos (lot w kosmos)

Podróż w kosmos wskazuje na potrzebę zadbania o siebie. Poświęć sobie trochę czasu, odpocznij, zajmij się swoimi zainteresowaniami, wyjedź na kilka dni.

Podróż za granicę

Sen o wyjeździe za granicę może oznaczać, że będziesz miał problemy małżeńskie. Może też reprezentować koniec miłosnych związków.

Wakacyjna podróż

Jeśli śnisz o wakacyjnej podróży oznacza to, że nadchodzą dobre wieści i Twoje życie zmieni się na lepsze.

Inne znaczenie snu sugeruje, że możesz zaspokoić swoje osobiste dążenia oraz wypełnić zobowiązanie zawodowe. Dasz radę wiele zrobić, ale pomyśl również o odpoczynku.

Jeśli podróżujesz w pośpiechu, sen ukazuje Twoją obecną sytuację. Reprezentuje też potrzebę poznania samego siebie.

sen o podróży

Podsumowanie znaczenie snu o podróży

 • Podróż rowerem – coś dobrego Cię spotka
 • Podróż samochodem – Twoje życie zmienia się na lepsze
 • Podróż autobusem (autokarem) – cierpliwie podążaj wyznaczoną drogą
 • Podróż pociągiem – zachowaj ostrożność przy podejmowaniu nowych zobowiązań
 • Podróż samolotem – masz całkowitą kontrolę nad swoim życiem
 • Podróż statkiem lub łodzią – uciekasz od czegoś
 • Podróż samochodem ciężarowym – brakuje Ci poczucia bezpieczeństwa
 • Podróż w czasie – chcesz uciec od rzeczywistości
 • Samotna podróż – nie bierzesz pod uwagę opinii innych
 • Podróż z rodziną – szczęście i dobrobyt pojawią się w Twoim życiu
 • Podróż z przyjaciółmi – możesz liczyć na swoich przyjaciół
 • Podróż z ukochaną osobą – uważaj na plotki, szczególnie w pracy
 • Podróż w interesach – będziesz cieszyć się sukcesem
 • Podróż w kosmos (lot w kosmos) – poświęć sobie trochę czasu
 • Podróż za granicę – zwróć uwagę na swój związek
 • Wakacyjna podróż – Twoje życie zmieni się na lepsze

Sen o podróży

Podróż może pojawiać się w naszych snach w przeróżnych kontekstach, zwykle zupełnie realistycznych, na przykład kiedy przeżywamy ponownie podróż, jaka miała miejsce w naszym życiu czy też kiedy wybieramy się niebawem w podróż i już o tym intensywnie myślimy.

Sen o pociągu
Sen o pociągu

Czasami jednak śni nam się też, że wybieramy się w podróż, ale nie dochodzi ona do skutku, na przykład dlatego, że coś znienacka staje nam na drodze. Różnie też możemy czuć się podczas podróży, niezależnie od tego, jaki jest jej cel i co dzieje się po drodze, tak samo jak możemy podróżować różnymi środkami transportu, od całkiem zwyczajnych, po zupełnie nietypowe.

Interpretowanie snów o podróży

Kiedy podróż w jakimś kontekście pojawia się w naszym śnie, może to być znak, że podświadomie pragniemy osiągnąć wyższy poziom rozwoju wewnętrznego i poszukać prawdy o samym sobie. Może też zapowiadać, że niebawem wkroczymy w całkiem nowy etap naszego życia, w którym doświadczymy duchowego oświecenia i będzie to miało wielkie skutki dla naszej egzystencji.

Podróż morska pojawiająca się w naszym śnie to znak, że staramy się zgłębiać tajniki naszego nieświadomego umysłu, ale na razie dotykamy zaledwie jego powierzchni. Podróż w górach nawiązuje do zwiększania naszych zasobów intelektualnych, co może nam się powodzić lub nie, w zależności od tego, jak wygląda nasza wspinaczka. Zastanowić powinniśmy się też, czy nasza podróż wiedzie przez utarte ścieżki, a jeśli tak, to jak one wyglądają, czyli czy znajdują się na nich jakieś przeszkody, które musimy pokonać, czy też przeciwnie, idzie nam się po nich łatwo, przyjemnie i szybko. Jeśli śni nam się podróż przez pustynię, jest to nawiązanie do naszej duszy i stan pustyni odzwierciedla stan naszego wnętrza na jawie.

Ważne w tego rodzaju śnie jest też to, czy mamy świadomość celu, jaki znajduje się u końca naszej podróży, bo jeśli tak, to zmierzanie do owego celu sygnalizuje, że na jawie czynimy znaczne postępy w osiągnięciu rzeczywistego celu. Jeżeli zaś śni nam się, że błądzimy bez celu i nie wiemy, po co właściwie jest nam ta podróż, oznacza to, że czujemy się zagubieni w życiu i brakuje nam pewności siebie oraz zdecydowania.

Również sposób podróżowania jest istotny i ma znaczenie symboliczne, musimy więc zwrócić uwagę na to, czy podróżujemy pieszo, jakimś konkretnym środkiem transportu czy może na grzbiecie jakiegoś zwierzęcia.


Sennik mistyczny – podróż

Ogólnie symbol ten może oznaczać, że musisz w jakiś sposób zmienić swój sposób postępowania, by dotrzeć do wymarzonego celu.

Znaczenie snu podróż
Znaczenie snu podróż

Jeśli śnisz, że przedsiębierzesz podróż, jest to znak, że na jawie niebawem zmienisz przyjaciół.

Gdy śnisz, że jesteś w podróży, sygnalizuje to, że do końca sam nie wiesz, czego chcesz od życia i dokąd zmierzasz, musisz więc zastanowić się, co tak naprawdę chcesz osiągnąć i wyznaczyć sobie konkretne cele.

Podróż bez celu to znak, że w najbliższym czasie będziesz bardzo samotny.

Długa podróż zapowiada, że uda Ci się zarobić dużą ilość pieniędzy.

Szybka podróż to znak, że działania, jakie podejmiesz, pozostaną bezproduktywne.

Wesoła podróż zwiastuje dla Ciebie pomyślność na gruncie zawodowym.

Egzotyczna podróż zapowiada, że w najbliższym czasie w Twoim życiu będą miały miejsce wielkie zmiany.

Podróż pełna przygód zapowiada, że Twoje sprawy ułożą się tak, jak wyglądają owe przygody – pomyślnie lub nie.

Jeśli śnisz, że marzysz o podróży, oznacza to, że na jawie jesteś już zmęczony codziennością i musisz jakoś się od niej oderwać, by nabrać nowych sił i motywacji do dalszego działania.

Oceń sennik

1 sen

 1. Wiola

Znaczenie snu Podróż

Opisz swój sen związany z symbolem Podróż i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen