sennik porwanie

Porwanie, być porwanym

Sen o porwaniu oznacza, że musisz być bardziej ostrożny i zwracać większą uwagę na ludzi wokół Ciebie. Konieczne jest dbanie o swoje rzeczy i ochrona przed zazdrosnymi ludźmi.

Sen o porwaniu oznacza, że musisz bardziej uważać na to, co jest Twoje i trzymać się z dala od tych, którym nie ufasz. Odnosi się do „bycia okradzionym” z czegoś, co należy do Ciebie lub bycia zmuszonym do zrobienia czegoś, czego nie chcesz robić.

Sennik porwanie

Być świadkiem porwania (widzieć porwanie)

Sen, że jesteś świadkiem porwania oznacza, że musisz zwracać większą uwagę na ludzi wokół siebie, dbać o swoje rzeczy i zabezpieczać majątek przed kradzieżą. Pilnuj tego co Twoje, także dóbr niematerialnych i nie pozwól, by inni nimi zarządzali.

Być porwanym (jesteś porwany, uprowadzony)

Według Sennika taki sen często reprezentuje sytuację strachu i niepewności, pokazuje niestabilność emocjonalną i sytuację, z jakiej nie możesz wybrnąć. Ważne jest, aby odzyskać poczucie wolności i bezpieczeństwa. Rozmowa jest zawsze najlepszym sposobem na wybrnięcie z trudnych sytuacji, zwłaszcza w chwilach zazdrości, trudach życia osobistego i zawodowego. Poświęć tym sprawom więcej uwagi i troski.

Sennik ostrzega: ktoś lub coś uniemożliwia Ci kontynuowanie walki o osiągnięcie swoich celów. Zastanów się co to jest, może przeszkodą są prozaiczne, codzienne sytuacje. Może warto jeszcze raz przeglądnąć swoje plany i zmodyfikować działania. Nie daj się zwieść fałszywym obietnicom.

Być porywaczem

Jeśli śnisz, że kogoś porywasz jest to prawdopodobnie znak, że pragniesz uwagi tej osoby. Zamiast kombinować co zrobić, by wreszcie Cię zauważyła, podejdź, porozmawiaj, zaproponuj coś. Sytuacja ta może dotyczyć Twojej pracy, ale też życia osobistego.

Porwanie chłopaka, partnera (dziewczyny, partnerki)

Sen pojawia się zwykle wtedy, gdy jesteś w związku, którego nie jesteś pewny.

Sen o porwaniu chłopaka lub dziewczyny to nic innego jak strach przed samotnością lub przed zdradą. Zajmij się swoim związkiem, jeśli Ci na nim zależy i pozbądź się obaw.

Inne znaczenie snu wskazuje, że istnieje obawa, że partner Cię zdradza. Zamiast zagłębiać się w domysły, przekonaj się jaka jest prawda.

Porwanie krewnego

Często sen o porwaniu członka rodziny najczęściej pojawia się, gdy czujesz się odrzucony przez ukochaną osobę.

Inne znaczenie snu sugeruje, że możesz mieć problem ze swoją rodziną i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić. Porozmawiaj z bliskimi i wspólnie szukajcie rozwiązania.

Porwanie dziecka

Jeśli jesteś rodzicem i miałeś sen o porwaniu dziecka jest to znak, że musisz być bliżej niego, zainteresować się jego problemami, aby mu pomóc. W tej chwili najważniejszą rzeczą jest określenie co przeżywa Twoje dziecko. Staraj się działać naturalnie, spokojnie.

Inne znaczenie snu o porwaniu dziecka oznacza coś, co naznaczyło Cię jako dziecko, pozostawiając traumę. Konieczne jest zbadanie, co to było, aby zastanowić się nad przeszłością i obecnym życiem, aby zneutralizować ból i smutek.

Sennik wskazuje też na inne znaczenie snu: być może ktoś okrada Cię z radości lub niewinności, którą nosisz w sobie. Nie pozwól na to.

Sen może być też związany z dorastaniem dzieci. Jeśli Twoje dziecko staje się dorosłe lub stoi przed ważnymi życiowymi wyborami, usamodzielnia się, sen może być wyrazem Twoich obaw i lęków. Trudno zaakceptować Ci nową sytuację lub znajomych dziecka. Czy Twoje obawy są uzasadnione – lepiej sprawdzić i szczerze porozmawiać z dzieckiem.

Porwanie przyjaciela

Według Sennika sen o porwaniu przyjaciela to pragnienie uwagi kogoś bliskiego, kto z jakiegoś powodu odszedł lub zostawił Cię. Im silniejsze wrażenie robi na Tobie ten sen, tym wyraźniejszy znak, że chcesz spotkać się i porozmawiać z tą osobą, aby wyjaśnić nieporozumienia.

Porwanie i ucieczka

Sen o porwaniu i ucieczce jest wyraźnym znakiem, że musisz przestać uciekać od trudności i zmierzyć się ze swoimi problemami. Konieczne jest stawienie czoła każdej nieprzyjemnej sytuacji i walka o wszystko w co wierzysz. Nie ukrywaj się ze strachu przed utratą czegoś lub kogoś, życie jest ryzykiem, które warto podjąć.

Sen może też wskazywać na pragnienie posiadania czegoś, co ma porwany, jakiejś cechy lub rzeczy, zdolności, osiągnięć. Staraj się rozwijać nowe umiejętności, jesteś wyjątkowy i masz zdolności, których nikt inny nie ma. Zazdrość nigdzie Cię nie zaprowadzi.

Podsumowanie znaczenia snu o porwaniu

 • Być świadkiem porwania (widzieć porwanie) – musisz zwracać większą uwagę na ludzi wokół siebie
 • Być porwanym (jesteś porwany, uprowadzony) – odzyskaj poczucie wolności i bezpieczeństwa
 • Być porywaczem – pragniesz zwrócić na siebie czyjąś uwagę
 • Porwanie chłopaka, partnera (dziewczyny, partnerki) – boisz się samotności
 • Porwanie krewnego – czujesz się odrzucony przez ukochaną osobę
 • Porwanie dziecka – chroń radość, jaką nosisz w sobie
 • Porwanie przyjaciela – tęsknisz za kimś bliskim, który odszedł od Ciebie
 • Porwanie i ucieczka – przestań uciekać od trudności i problemów

Szczegółowa interpretacja

Sen o byciu porwanym

Bycie porwanym, przetrzymywanym jako zakładnik lub uprowadzonym we śnie może być bardzo przerażającym doświadczeniem. Sny o porwaniu i uprowadzeniu mogą być bardzo intensywne. Jeśli śnisz o byciu zakładnikiem, możesz czuć się tak, jakbyś znalazł się w sytuacji bez wyjścia.

W zależności od tego, jacy inni ludzie pojawią się we śnie, po przebudzeniu możesz również odczuwać związany z nimi niepokój. Chociaż powtarzające się złe sny są bardzo przerażające, dobrą wiadomością jest to, że bardzo łatwo możesz powstrzymać koszmary i zapobiegać im, gdy zrozumiesz emocje i lęki, które kryją się za złymi snami.

Znaczenie snu o porwaniu

Porwanie to akt przemocy, działanie wbrew Twojej woli. Jeśli porywacz Cię złapie i ucieknie z Tobą w miejsce, do którego nie chcesz się udać, znaczy to, że na jawie masz małą kontrolę nad sytuacją.

Nauczenie się równoważenia potrzeb różnych ludzi może być trudne. Kontrolowanie innych jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli czujesz się za kogoś odpowiedzialny, np. za pracownika lub dziecko.

Oto kilka przykładów sytuacji, które w naszym życiu mogą wymknąć się spod kontroli:

 • Lekkomyślne i nieprzewidywalne zachowanie
 • Poczucie bezsilności
 • Uzależnienie od alkoholu lub narkotyków
 • Poczucie odpowiedzialności za innych

Kiedy nie mamy kontroli nad sytuacją, często odczuwamy niepokój i zdenerwowanie. Nie wiemy, co się stanie i nie mamy wpływu na to, co może się stać. To może być bardzo stresujące.

sen o porwaniu
Sen o porwaniu

Bezpieczeństwo i akceptacja

Każdy ma jakieś słabości, nikt nie jest doskonały! Zawsze są sytuacje, których nie możemy kontrolować.

Chociaż naturalne jest, że mamy różne wątpliwości, lęki mogą czasami powodować problemy w życiu, jeśli nie poradzimy sobie z nimi skutecznie.
Nasza niepewność często dotyczy rzeczy, za które czujemy się oceniani. Jeśli jesteś świadomy swoich wad lub niedoskonałości ciała, czy wyglądu, możesz martwić się tym, co inni mogą o Tobie myśleć.

Jeśli ostatnio drażniono Cię lub prześladowano z powodu jakiejś Twojej wady, może to objawiać się snem o porwaniu, w którym czujesz się niepewnie i bezbronnie z powodu tej cechy.

Czasami samo uświadomienie sobie czegoś, czego w sobie nie lubisz, może być znakiem, że nadszedł czas, abyś nauczył się, jak nie przejmować się takimi uwagami. Wszystkie słabości mogą stać się mocnymi stronami, gdy nauczysz się akceptować swoją wyjątkowość i wykorzystywać ją na swoją korzyść.

Bezpieczeństwo i ochrona

Zwykle czujemy się bezpiecznie w swoim otoczeniu. Jednak mogą się zdarzyć rzeczy, które sprawią, że stracimy poczucie bezpieczeństwa.

Możesz stracić dom, ktoś może włamać się do Twojego samochodu, albo ukraść Ci portfel. Być może właśnie otrzymałeś informację, że ktoś z kryminalną przeszłością zamieszkał blisko Ciebie. To wszystko może sprawić, że poczujesz się mniej bezpiecznie.

Uświadomienie sobie, że nie ma sposobu, aby w pełni chronić się przed rzeczami, na które nie masz wpływu, może być trudne. Chociaż nie ma jednego sposobu, aby naprawdę się zabezpieczyć przed wszystkim, nauczenie się sposobów radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami może ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Gdy jesteś ofiarą

Tego typu sny prawie zawsze oznaczają, że nad czymś w Twoim życiu tracisz kontrolę, może nad swoimi finansami, może lekkomyślnie się zachowujesz. Czy po tym, jak zostałeś zaatakowany, udało Ci się uciec przed porywaczem?

Porwanie i tortury

Jeśli miałeś sen o porwaniu i torturach zazwyczaj pokazuje to, ile cierpienia doświadczasz w sytuacji, której nie możesz kontrolować. Możesz odczuwać tak przytłaczający ból, że trudno jest Ci sobie z nim poradzić.

Często zdarza się, że tego typu sny pojawiają się po jakiejś traumie, takiej jak przeżycie ataku lub utrata bliskiej osoby. Jeśli doświadczasz wielu złych snów po doświadczeniu traumatycznego wydarzenia, pomocna może być współpraca z profesjonalistą, aby dowiedzieć się jak leczyć zespół stresu pourazowego.

Torturowanie lub krzywdzenie przez kogoś może czasami oznaczać, że nie czujesz się wystarczająco silny, aby walczyć o siebie. Możesz czuć się bezradny lub czuć, że ktoś inny jest silniejszy, większy i potężniejszy od Ciebie.

Porwanie dziecka

Jeśli śnisz o porwaniu dziecka lub członka rodziny może to oznaczać, że martwisz się o przyszłość tej osoby. Możesz obawiać się, że nie robisz wystarczająco dużo dla dziecka lub masz bardzo małą kontrolę nad tym, w co się angażuje.

Często te sny mogą zwrócić Twoją uwagę na niepewność związaną z byciem rodzicem. Możesz się martwić, że nie jesteś dobrym rodzicem, a nawet czuć się osądzanym przez innych. Wiele matek często ma sen o porwaniu córki, ponieważ presja wychowania i bycia dobrą matką jest silna i wiąże się z rodzinnymi tradycjami.

Jeśli nie masz własnych dzieci, ale śnisz o kimś, kto kradnie dziecko, jest bardzo możliwe, że dziecko we śnie jest symbolem jakiejś części Ciebie, o którą się boisz. Zadaj sobie pytanie: Czy jest jakaś część mnie, którą chciałbym chronić?

Niemowlęta są bezbronne, delikatne, więc może się zdarzyć, że w tym przypadku dziecko jest symbolem Twoich własnych słabości i niepewności.

Czasami może to oznaczać, że ignorujesz własne potrzeby lub czujesz się nieswojo z powodu czegoś nowego w swoim życiu. Możesz czuć się niepewnie i bezradnie jak niemowlę lub małe dziecko.

Jeśli widzisz kogoś porywającego dziecko lub śnisz, że jesteś porywaczem kradnącym dziecko, sen może oznaczać, że pragniesz je posiadać.

Jeśli utraciłeś dziecko, możesz czuć się tak, jakby Twoje dziecko zostało skradzione, zwłaszcza jeśli masz poczucie winy, czy żalu.

znaczenie snu porwanie
Znaczenie snu porwanie

Porwanie dziecka przez kogoś, kogo znasz

W życiu na jawie często zdarza się, że napastnik lub porywacz to ktoś, kogo znasz. We śnie może to oznaczać, że nie ufasz tej osobie w prawdziwym życiu. Może się wydawać, że ta osoba ma wobec Ciebie ukryte zamiary.

Czasami takie sny mogą być symbolem dynamiki w Twoim związku. Czy któreś z was jest zbyt nachalne, agresywne lub kontrolujące? Czy czujesz, że nie jesteś w stanie nic zrobić dobrze?

Czy obawiasz się, że ta osoba może chcieć Cię skrzywdzić? Czy dba o Twoje bezpieczeństwo, dobre samopoczucie i szczęście?

Jeśli naprawdę martwisz się w życiu o swoje bezpieczeństwo przy osobie, o której śniłeś, powinieneś jak najszybciej szukać pomocy.

Porwanie jak w filmie

Jeśli śnisz o porwaniu celebrytki, najczęściej oznacza to, że musisz zrobić sobie przerwę od oglądania telewizji lub mniej czytać plotek.

Jeśli Twój sen przypomina Ci scenę filmową lub program telewizyjny, który widziałeś niedawno może to oznaczać, że nadszedł czas, aby się skupić na innych rzeczach, które pomagają Ci czuć się bezpiecznie.

Okup

Gdy jest porwanie, zwykle pojawia się też żądanie okupu. Jedną z wyróżniających cech tego typu wiadomości od porywacza jest chęć ukrycia charakteru pisma, dlatego często w takim liście pojawiają się litery wycięte z gazet.

Kiedy śnimy o okupie może to oznaczać, że czujemy, że nie jesteśmy dobrzy w negocjacjach. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz w firmie, w której często prowadzisz negocjacje.

Możesz także czuć się tak, jakby ktoś w Twoim życiu próbował Cię przekupić lub wymusić na Tobie zrobienie czegoś, czego nie chcesz zrobić. Może się wydawać, że ta osoba próbuje Tobą manipulować.

Zobaczenie we śnie listu okupu może być bardzo pomocne w zidentyfikowaniu swoich lęków i niepewności. Na przykład, jeśli zauważysz, że litery są napisane w określonym kolorze, możesz użyć symboliki kolorów, aby lepiej zrozumieć, jakie mogą być Twoje obawy.

Czasami przedmioty żądane jako okup mogą dać Ci wskazówki dotyczące Twoich lęków i niepewności. Jeśli porywaczowi chodzi o dużą sumę pieniędzy, może to być według Sennika znak, że nie jesteś w stanie zarobić wystarczającej ilości pieniędzy na swoje potrzeby.

Jeśli widzisz liczby we śnie, warto sprawdzić ich znaczenie. Na przykład, jeśli Twój porywacz żąda 4 milionów dolarów, cyfra 4 może być wskazówką, że Twoje obawy dotyczą stabilności i bezpieczeństwa w Twoim domu. Możesz też mieć podświadome lęki dotyczące zdolności utrzymania rodziny.

Jesteś porywaczem

Jeśli śnisz o byciu porywaczem może to oznaczać, że podświadomie pragniesz większej władzy lub chcesz zdominować kogoś. Możesz chcieć kontrolować zachowanie innej osoby.

Tego typu sny są bardzo częste, jeśli czujesz się bezsilny w jakiejś sytuacji. W pewnym sensie sen jest myśleniem życzeniowym, w którym możesz zbadać, jak to jest mieć kontrolę.

Straszne sny są… straszne! Ale tylko dlatego, że coś jest przerażające nie oznacza, że nie może nam się przydać. Jedną z zalet tego typu dziwnych snów jest to, że mogą dać nam szansę lepszego zrozumienia siebie.

Jeśli śnisz o porywaczu, który Cię porwie i przetrzyma jako zakładnika, możesz spróbować pomyśleć o tym, jakie sytuacje w Twoim obecnym życiu sprawiają, że czujesz się pozbawiony kontroli lub uwięziony. Na przykład, powiedzmy, że chodzisz do pracy, której naprawdę nie lubisz.

Twoi współpracownicy są niemili, a Twój szef nieustannie stawia nierealistyczne wymagania. Możesz nienawidzić tej pracy, ale jej potrzebujesz. Jeśli spojrzysz na sen w kontekście swojej prawdziwej sytuacji życiowej, może się wydawać, że jest to beznadziejna sytuacja, w której masz bardzo małą kontrolę nad tym co się dzieje.

Chociaż nie zawsze możemy wprowadzać do życia zmiany od razu, na żądanie, często możemy szukać sposobów, aby uczynić trudne sytuacje mniej stresującymi. W takim przypadku zidentyfikowanie uczuć z pracy jako przyczyny snu może pomóc Ci rozwiązać niektóre z problemów.

Czy są sposoby, aby umiejętnie poradzić sobie ze współpracownikami? Możesz powiedzieć swojemu szefowi „nie”? Czy byłbyś w stanie wykonywać inne, mniej stresujące prace, które być może nie dają takich możliwości finansowych, ale dają znacznie lepsze samopoczucie?

Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Kiedy eksplorujesz swoje sny może Ci to pomóc zrozumieć swoje uczucia i poprowadzić Twoje serce na ścieżkę życia, którego pragniesz.

Znaczenie snu porwanie
Znaczenie snu porwanie

Sennik mistyczny – znaczenie snu Porwanie

Ogólnie symbol ten może zwiastować dla Ciebie rychłe małżeństwo.

Jeśli śnisz, że zostałeś porwany, oznacza to, że potrzeba Ci trochę odreagować przez wprowadzenie do Twego życia odrobiny szaleństwa i urozmaiceń, ale nie możesz w tym przesadzić i musisz wyczuć granicę.

Kiedy śni Ci się, że bierzesz udział w porwaniu, jest to sygnał od Twej podświadomości, że żarty, które Ty uważasz za przezabawne, Twoje otoczenie uważa za dowcipy w złym guście, dlatego lepiej będzie, gdy ich zaprzestaniesz.

Porwanie, być porwanym
Porwanie, być porwanym
5/5 - (2)

2 komentarze

 1. Gabrysia
  • Gabrysia

Znaczenie snu Porwanie, być porwanym

Opisz swój sen związany z symbolem Porwanie, być porwanym i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen