sennik ptaki

Ptak, ptaki

Ptaki są symbolem radości, wolności i spokoju. Łączą niebo i ziemię, dlatego w wielu starożytnych kulturach są uważane za posłańców bogów. Reprezentują ludzi o bardzo wysokim poziomie duchowym, którzy są obecni, aby nas uczyć lub chronić.

Sennik ptaki, ptaki

Sen o ptakach najczęściej ma pozytywne znaczenie. Ptaki zwykle symbolizują dobre emocje i uczucia, takie jak miłość i radość. Ponadto niosą przesłanie wolności i wyzwolenia.

Znaczenie snu ptaki

sennik ptaki

Ptaki na niebie (ptaki w locie, latające ptaki)

Sen oznacza radość, harmonię, duchową równowagę i miłość. Sennik zapowiada także, że doświadczysz psychicznego wyzwolenia od czegoś, co Cię dręczy, a tym samym odzyskasz spokój ducha.

Pojawią się możliwości, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Jednak, aby dostać się tam, gdzie chcesz, musisz wiedzieć na czym skoncentrować swoje wysiłki. Sennik przestrzega: nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków i projektów jednocześnie. Jeśli to zrobisz, nie będziesz w stanie ukończyć żadnego.

Stado ptaków zbliżających się szybko do Ciebie może być oznaką jakiegoś zagrożenia, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć.

Widok jednego lecącego ptaka to zapowiedź, że znajdziesz nową pasję lub miłość.

Ptasie jaja

Zobaczenie we śnie wielu ptasich jaj w jednym miejscu jest znakiem wielkiego szczęścia i fortuny. Może również symbolizować nowe możliwości, niezależność, schronienie, bezpieczeństwo i stabilność.

Sen, w którym widzisz ptasie jaja zapowiada opóźnienia w czymś, czego się spodziewałeś. Jeśli jaja są w gnieździe, możesz liczyć na schronienie i bezpieczeństwo.

Ptak w klatce

Sen o ptaku w klatce jest ostrzeżeniem, że przejdziesz przez sytuacje, które pozostawią Cię zniesmaczonym. Musisz być silny, aby stawić czoła temu, co ma nadejść – pamiętaj, że wszystko przemija. Uważaj na podpisywanie umów, dokumentów.

Jeśli we śnie widziałeś ptaka uciekającego z klatki oznacza to, że nastąpi przerwa w Twoim życiu. Po tej chwili zawieszenia ruszysz w nowym kierunku, będzie on znacznie lepszy dla Twojego życia.

Jeśli we śnie widziałeś pustą klatkę, Sennik wskazuje na rozczarowania, stratę, co sprawi, że będziesz Ci przykro lub smutno.

Papugi

Sen proponuje Ci zastanowić się nad swoim postępowaniem. Możesz doprowadzić do utraty przyjaciół i kłótni. Musisz panować nad emocjami. Koniecznie znajdź czas na relaks i odstresowanie.

ptaki papugi

Śpiewające ptaki (śpiew ptaków, świergot)

Sen oznacza obecność w Twoim życiu miłości, radości, równowagi i harmonii. Symbolizuje dobrą stronę egzystencji, jest zwiastunem szczęśliwych wydarzeń.

Sennik zauważa, że pozbędziesz się czegoś co od dawna Cię niepokoi, oznacza to duchowe wyzwolenie i wolność psychiczną.

Odchody ptaków (ptaki srają)

Sen oznacza, że będziesz mieć szczęście. Twój los się odmieni, zwłaszcza jeśli do tej pory źle Ci się wiodło w jakiejś dziedzinie życia. Powinieneś też być bardziej ostrożny przy podejmowaniu decyzji.

Atakujące ptaki

Znaczenie snu sugeruje, że doświadczasz niepokoju i napięcia z powodu ograniczających Cię przekonań i stylu życia. Sennik radzi: bądź bardziej empatyczny dla innych, nie odpychaj ludzi od siebie. Wytrwaj w dążeniu do swojego celu.

ptak sen o ptakach

Zabić ptaka

Sen, że zabijasz ptaka oznacza, że sam jesteś odpowiedzialny za to co dzieje się w Twoim życiu. Uważaj na to co mówisz i jak działasz. Naucz się, że wszystko co robisz ma swoje konsekwencje.

Umierające ptaki

Sen wskazuje, że przejdziesz przez trudne chwile, będziesz żył zmartwieniami.

Będziesz musiał być odporny na rozczarowania. Szukaj pozytywnych stron w każdym zdarzeniu.

Ranne ptaki

Jeśli przeżywasz jakieś trudności, nie pozostawiaj swoich planów na boku. Twoi przyjaciele będą przy Tobie, aby Cię wspierać.

Martwe ptaki

Znaczenie snu oznacza rozczarowanie. Martwisz się problemami, które uniemożliwiają Ci jasne myślenie. Jeśli we śnie widziałeś tylko jednego ptaka Sennik zaleca, by porzucić stare nawyki i stać się bardziej aktywnym.

Straszne ptaki

Sen to znak, że negatywne myśli wypełniają Twój umysł. Być może myślisz, że są ludzie, którzy zamierzają Ci szkodzić. Bądź ostrożny, ale nie popadaj w nadmierną podejrzliwość. Otaczaj się zaufanymi przyjaciółmi.

znaczenie snu ptaki

Kolory ptaków

Zielony ptak

Sen o zielonym ptaku jest zwiastunem zarabiania pieniędzy. Im więcej zielonych ptaków jest w Twoim śnie, tym większe wynagrodzenie otrzymasz za pracę.

Sennik przewiduje, że otrzymasz dużą kwotę, a wraz z nadejściem stabilności finansowejrozpoczniesz nowy cykl w swoim życiu. Znajdziesz też swój cel.

Czarny ptak

Sen o czarnym ptaku jest sygnałem, że stracisz coś, co ma dla Ciebie wartość bardziej sentymentalną niż pieniężną.

Przegapisz coś ważnego, bądź bardziej skupiony na rzeczywistości.

Sennik radzi też, by swoją energię wykorzystać na realizację hobby, zajmij się twórczością lub czymś, co sprawia Ci przyjemność. Dzięki temu odniesiesz ogromny sukces.

Niebieski ptak

Sen o niebieskim ptaku jest symbolem wszystkich zmian, które nastąpią w Twoim życiu. Sennik zapewnia, że będą to zmiany na lepsze. Musisz zwrócić uwagę na to co mówisz i jak mówisz. Bądź też bardziej asertywny.

Biały ptak

Sen o białym ptaku jest oznaką duchowego rozwoju, a także harmonii i spokoju. Wchodzisz w nowy etap życia, nie popełniaj więc tych samych błędów.

Ten sen wskazuje, że będziesz w stanie wydobyć z siebie to co najlepsze. Przestajesz przejmować się czyjąś opinią, skupiając się tylko na tym, co naprawdę ważne: na osobistym i duchowym wzroście i rozwoju.

Żółty ptak

Sen o żółtym ptaku przynosi dwie ważne wiadomości: masz dobrych przyjaciół, którzy będą u Twojego boku zarówno w trudnych, jak i w szczęśliwych chwilach, ale też informuje, że nadszedł czas, aby pozbyć się toksycznych ludzi ze swojego otoczenia, bo utrudniają Twoje działania. Przyjrzyj się uważnie, kim są Twoi prawdziwi przyjaciele.

Kolorowy ptak

Sen pokazuje, że wszystkie Twoje cele zostaną zrealizowane. Bądź spokojny i cierpliwy, podążaj wytyczoną drogą.

Znaczenie snu: ptaki

 • Ptaki na niebie (ptaki w locie, latające ptaki) – nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków
 • Ptasie jaja – czeka Cię szczęście i fortuna
 • Ptak w klatce – bądź silny i odważnie stawiaj czoła codzienności
 • Papugi – panuj nad emocjami, odpocznij
 • Śpiewające ptaki (śpiew ptaków, świergot) – pojawią się szczęśliwe wydarzenia
 • Odchody ptaków (ptaki srają) – będziesz mieć szczęście
 • Atakujące ptaki – bądź bardziej empatyczny, nie odpychaj ludzi od siebie
 • Zabić ptaka – uważaj na to co mówisz i co robisz
 • Umierające ptaki – szukaj pozytywnych stron w każdym zdarzeniu
 • Ranne ptaki – Twoi przyjaciele zawsze będą przy Tobie
 • Martwe ptaki – porzucić stare nawyki i bądź aktywny
 • Straszne ptaki – nie popadaj w nadmierną podejrzliwość
 • Zielony ptak – uzyskasz stabilność finansową
 • Czarny ptak – bądź bardziej skupiony
 • Niebieski ptak – pojawią się zmiany na lepsze
 • Biały ptak – nadszedł czas spokoju i harmonii
 • Żółty ptak – pozbądź się toksycznych ludzi ze swojego otoczenia
 • Kolorowy ptak – Twoje cele zostaną zrealizowane
znaczenie snu ptaki

Sen o ptakach

Bez względu na to, czy śnisz o jastrzębiu, orle, rybołowie, czy innym ptaku, jest to sen, który jest typowym symbolem Twojej wolności lub jej braku.

Niektóre sny o ptakach drapieżnych:

Znaczenie snu ptak
Znaczenie snu ptak
 • Jeśli zobaczysz ptaka drapieżnego lecącego na wolności może to oznaczać, że czujesz się wolny.
  Jeśli zobaczysz ptaka drapieżnego, który leci w dół, aby złapać swoją zdobycz sugeruje to, że próbujesz osiągnąć ważny cel w swoim życiu i że posiadasz umiejętności i pewność siebie potrzebne w jego osiągnięciu.
 • Jeśli ptak jest uwięziony w klatce lub w inny sposób ograniczony sugeruje to, że czujesz się uwięziony w jakiejś sferze swojego życia i że musisz użyć swojej inteligencji, aby znaleźć sposób na odzyskanie wolności.
 • Jeśli zobaczysz martwego drapieżnego ptaka leżącego na ziemi to mocny znak, że jesteś zniechęcony i doszedłeś do punktu krytycznego. Ptaki drapieżne reprezentują siłę, a widok martwego ptaka sugeruje, że czujesz się bezsilny, aby poprawić swoją obecną sytuację życiową. Być może przeżywasz rozwód, zwolnienie lub jesteś uwięziony w jakiejś trudnej lub skomplikowanej sytuacji.
 • Jeśli śnisz o drapieżnym ptaku oceń, co dzieje się w Twoim życiu na jawie. Czy czujesz się pewny siebie i wolny, czy ograniczony. Śnienie o ptakach drapieżnych da Ci bardzo mocną wskazówkę co do Twojej sytuacji życiowej oraz świadomość dokonania zmian w swoim życiu.
Ptak, ptaki
Ptak, ptaki

Interpretacja snów o ptakach

Ptaki pojawiają się w naszych snach w przeróżnych kontekstach stosunkowo często, a to dlatego, że często je widujemy i są właściwie nieodłącznym elementem naszego krajobrazu.

Zwykle lecącego ptaka we śnie uważa się za zwiastun szczęścia, jednak nie tylko taki motyw jest wart naszej interpretacji, gdyż ptaki mogą pojawiać się w naszych snach w przeróżnych konfiguracjach, nie tylko jako motywy wiodące, ale i poboczne.

Sen o ptakach
Sen o ptakach

Istotne są również gatunki pojawiających się w naszym śnie ptaków, ich barwa, liczba, w jakiej występują oraz takie typowe, ważne szczegóły jak ich zachowanie i określenie, czy są one do nas pozytywnie, negatywnie czy też całkiem neutralnie nastawione.

Ptaki pojawiające się w naszym śnie symbolizują naszą duszę oraz wyższe stany świadomości. Są też symbolem rzeczy niematerialnych oraz uniwersalnym symbolem wolności.

Gdy pojawiają się w naszym śnie, mogą wskazywać, że właśnie w naszej jaźni otwierają się przed nami jej wyższe partie lub też – że jesteśmy w stanie osiągnąć stan oświecenia, lub też schodzimy do świata nieświadomości.

Gdy w naszym śnie pojawiają się duże ptaki, które wysoko latają, jest to symbol męskości i intelektu. Ptaki wodne to symbol nieświadomości, a ptaki leśne nawiązują do życia. Jeśli w naszym śnie pojawia się motyw ataku ptaków, w którym używają one szponów, jest symbolem niszczycielskiej siły.


Sennik mistyczny – ptaki

Symbol ten może oznaczać, że pragniesz stać się bardziej uduchowiony i rozwinąć się wewnętrznie.

Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o ptakach.

 • Nocny ptak pojawiający się w Twoim śnie oznacza, że problemy, z jakimi obecnie się zmagasz lub niebawem będziesz się zmagał, nie będą trwać długo.
 • Jeśli we śnie karmisz ptaki, zapowiada to, że w najbliższym czasie znajdziesz się w gronie wesołych, sympatycznych osób.
 • Śpiewający ptak zapowiada, że doznasz wiele szczęścia w najbliższym czasie.
 • Kiedy śnisz, że strzelasz do ptaka, sennik zapowiada dla Ciebie zmienne szczęście w życiu zawodowym.
 • Zabicie ptaka wróży dla Ciebie jakieś nieszczęście.
 • Martwy ptak zapowiada, że wkrótce przestaniesz łudzić się co do jakiejś sprawy i ostatecznie stracisz w związku z nią nadzieję.
 • Ranny ptak pojawiający się w Twoim śnie to znak, że wkrótce będziesz smucił się z powodu swych najbliższych.
 • Barwny ptak sennik zapowiada, że Twoje małżeństwo będzie bardzo szczęśliwe.
 • Ptak bez piór to sygnał od Twojej podświadomości, że często poniżasz i upokarzasz innych ludzi.
 • Jeśli we śnie widzisz drapieżnego ptaka, jest to sygnał, że nie masz co liczyć, że Twój wróg przestanie Cię nękać sam z siebie i musisz stale na niego uważać.
 • Kiedy śni Ci się, że jesteś drapieżnym ptakiem, jest to sygnał od Twojej podświadomości, byś pohamował się przed agresywnymi zachowaniami, bo na pewno nie spotkasz się z niczym innym, jak tylko z takim samym odzewem wobec swojej osoby.
 • Ptak zamknięty w klatce zwiastuje dla Ciebie bliżej nieokreślone kłopoty.

5/5 - (3)

5 komentarzy

 1. Magdalena
 2. Ewa
  • sennik-com-pl
   • Ewa

Znaczenie snu Ptak, ptaki

Opisz swój sen związany z symbolem Ptak, ptaki i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen