samobójstwo

Samobójstwo

Sen o samobójstwie z pewnością budzi niemiłe odczucia, jednak znaczenie snu może być różne, w zależności od Twojej sytuacji w życiu na jawie.

Warto przeanalizować, czy nie borykasz się z jakimś trudnym problemem, uzależnieniami, rozłąką, czy konfliktem emocjonalnym. Prawdopodobnie doświadczasz jakiś bolesnych sytuacji,  kryzysu, który powoduje lęk i depresję.

Zachowaj czujność, zadbaj o siebie i otwórz się na nowe doświadczenia. Zbierz siły i wytrwale walcz ze wszystkimi trudnościami. Rozwiązuj swoje wewnętrzne konflikty w najlepszy sposób i zawsze bądź przygotowany na rozpoczęcie zadania od nowa.

Sennik samobójstwo

znaczenie snu samobójstwo

Widzieć samobójstwo (być świadkiem samobójstwa)

Jeśli we śnie byłeś świadkiem samobójstwa Sennik twierdzi, że ktoś potrzebuje Twojego wsparcia.

Inne znaczenie snu sugeruje, że nie liczysz się z innymi ludźmi, nie pozwalasz im na wyrażanie własnego zdania, a może dostrzegasz tylko swoje problemy i oczekujesz, że inni będą Cię wspierać. Musisz zacząć dostrzegać innych i przyjąć do wiadomości, że każdy ma swoje problemy i każdy potrzebuje czasami wsparcia. To, co Ty myślisz lub czujesz, nie zawsze jest najważniejsze.

Upewnij się, że nie jesteś toksyczny dla innych. Naucz się słuchać bez osądzania i bez narzucania swoich wartości. Sen może też świadczyć o byciu niemile widzianym przez bliskie Ci osoby.

Próba samobójcza

Sen o próbie samobójczej może być związany z pilną potrzebą zmian w Twoim życiu. Może powinieneś zmienić nawyki lub zastanowić się co Ci przeszkadza w funkcjonowaniu, rozwoju, osiąganiu celów.

Sen o próbie samobójczej może również dotyczyć jakiegoś aspektu Ciebie, który powoduje Twoje cierpienie. Zastanów się co to jest i popracuj nad swoim zachowaniem. W głębi duszy chcesz zmienić wszystko, co Ci przeszkadza i zacząć od zera.

Nieudane samobójstwo

Znaczenie snu można zinterpretować jako znak, że Twoje zdrowie jest bardzo dobre, będziesz miał długie i szczęśliwe życie.

Znaczenie tego snu wiąże się z wolą życia, przyjemnością odkrywania i chęcią nowych doświadczeń. Być może czasami czujesz, że Twoje siły się kończą. Jednak sen przypomina Ci, że Twoja miłość do życia jest większa niż cokolwiek innego i że  pozytywne uczucia dadzą Ci impuls do przezwyciężenia trudności.

Popełnić samobójstwo

Sen o samobójstwie oznacza, że jakaś sytuacja będzie wymagała od Ciebie wiele wysiłku. Negatywne wydarzenia, z którymi miałeś do czynienia, frustrują Cię i zawodzą. Wiedz, że to wszystko jest ulotne i minie nagle. Dlatego uspokój się, wszystko wkrótce się rozwiąże, nie warto rozpaczać.

Sen, że popełniasz samobójstwo, może być związany z nieszczęściem lub trudnościami, jakie przeżywasz na jawie. Może to znak, że musisz się zatrzymać i przemyśleć znaczenie wszystkiego, co zbudowałeś. Czasami potrzebujemy wstrząsu, aby zrozumieć, że podążamy w złym kierunku lub nie doceniamy tego co mamy.

Bycie samobójcą we śnie reprezentuje niekontrolowane pragnienie ucieczki od życia na jawie, ale ta ucieczka jest niemożliwa. Musisz podejść do problemów z innej strony.

sen o samobójstwie

Samobójstwo podczas jazdy samochodem

Jeśli śnisz, że popełniasz samobójstwo prowadząc samochód jest to znak, że masz trudności z komunikacją z ludźmi, z którymi mieszkasz. Pomyśl zanim powiesz. Zastanów się kto jechał z Tobą w samochodzie. Może to z nim najtrudniej Ci się porozumieć. Warto podać rękę na zgodę i zastanowić się nad swoim zachowaniem.

Rzucić się pod pociąg

Sen reprezentuje opór przed zmianami. Tory symbolizują nowe ścieżki, niezbadane horyzonty. Śmierć na torach pokazuje, że zaprzeczasz potrzebie oderwania się od starego i zaakceptowania nowego. Jeśli jesteś w sytuacji, w której zmiana jest  nieunikniona, nie bój się odłożyć na bok tego, co uważasz za słuszne.

Skoczyć z budynku (z okna)

Sen, że popełniasz samobójstwo skacząc z budynku sugeruje, że chcesz uciec od  konfliktów, które są trudne do przezwyciężenia. Znaczenie snu odzwierciedla Twój niepokój, spowodowany obecnym zamieszaniem.

Skoczyć z dachu

Przestań ufać tym, których nie znasz. Nie opowiadaj o swoich planach i życiu nikomu, kto nagle stanie na Twojej drodze. Nigdy nie daj się zwieść pozorom i ludziom, którzy są zainteresowani pomocą, mimo że nie mają żadnych więzi z Tobą.
Staraj się trzymać tego, co zapewnia Ci spokój.

sen o samobójstwie

Samobójstwo bronią (strzelić w głowę, w serce)

Sen, że popełniasz samobójstwo strzelając z broni palnej oznacza, że chcesz skończyć z czymś, co powstrzymuje Twój rozwój. Jeśli wymierzyłeś strzał w usta oznacza to, że żałujesz czegoś, co powiedziałeś i musisz zmienić sposób, w jaki się komunikujesz z innymi. Strzał w głowę we śnie wskazuje, że chcesz na zawsze usunąć coś, co jest częścią Twojego życia. Strzał w klatkę piersiową ujawnia, że chcesz zakończyć związek.

Samobójstwo nożem

Znaczenie snu sugeruje, że chcesz oczyścić się z czegoś, co uważasz za „brudne” w sobie. Dobrze zastanów się co to jest i co chcesz z tym zrobić. Może warto poszukać pomocy u innych.

Otruć się

Sennik tłumaczy, że potrzebujesz zająć się dietą i zdrowiem fizycznym. Zwróć uwagę na to, jak dbasz o swoje ciało, aby zapobiegać chorobom. Warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Powiesić się

Sen, że popełniasz samobójstwo wieszając się pokazuje, że przechodzisz przez kłopoty i chciałbyś się wreszcie z nich wyzwolić. Sen ujawnia jakąś nieprzyjemną sytuację, z którą zmagasz się sam, bo nie ufasz nikomu. Poszukaj profesjonalnej pomocy.

Podpalić się

Sen, że popełniasz samobójstwo podpalając siebie oznacza, że masz kilka konfliktów do przezwyciężenia, a niepokój, który jest w Tobie, jest jak płomienie ogniska. Sennik radzi: musisz odpocząć, oczyścić umysł, odłożyć na bok swoje lęki i znaleźć sposób na rozwiązanie każdego problemu.

Samobójstwo na schodach (upadek ze schodów)

Sennik tłumaczy sen jako wyraz poczucia niesprawiedliwości. Wkrótce staniesz w obliczu bezpodstawnych oskarżeń, które będą Cię wiele kosztować. Zachowaj spokój, zaakceptuj wszystko, co nadejdzie i pamiętaj, że życie składa się z momentów wzlotów i upadków.

Samobójstwo w pracy

Sen wskazuje na możliwe zwolnienie z pracy lub opóźnioną płatność lub świadczenia. Jest to ostrzeżenie, aby zachować uwagę, skupienie i poświęcenie w pracy. Sprawdź swoje postępy, mierz wyniki, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Samobójstwo ojca

Sen o samobójstwie ojca symbolizuje przemiany, których doświadczasz w swoim życiu, zwłaszcza związane ze swoim ojcem. Zastanów się nad relacją, jaką miałeś z nim do tej pory i zacznij ją od nowa, z nowej perspektywy.

Samobójstwo matki

Prawdopodobnie potrzebujesz więcej matczynej opieki i powinieneś jej szukać. Sen może również oznaczać, że musisz dbać o własne dzieci, nawet jeśli są już dorosłe.

Samobójstwo brata (siostry)

Sen, że brat popełnia samobójstwo oznacza, że czujesz się niezadowolony ze swojego życia lub jego części. Może również demonstrować niezadowolenie Twojego brata i wskazuje, że powinieneś mu pomóc.

Samobójstwo dziecka

Sen o samobójstwie dziecka reprezentuje pewne problemy w dorosłym życiu. Może to oznaczać, że nie masz wystarczająco siły, aby stawić czoła traumom z dzieciństwa.
Pamiętaj, że aby ewoluować, musisz odciąć się od traumatycznej przeszłości.

Samobójstwo syna (córki)

Sen o samobójstwie swojego dziecka oznacza, że musisz zwrócić uwagę na swój stan psychiczny. Być może potrzebujesz pomocy.

Inne znaczenie snu sugeruje, że powinieneś zwrócić większą uwagę na potrzeby swoich dzieci, zwłaszcza emocjonalne i psychiczne.

Samobójstwo partnera (partnerki, żony, męża)

Sen o samobójstwie partnera jest wezwaniem, aby wybaczyć błędy innych i pamiętać, że wszyscy je popełniamy. Sennik zauważa, że brakuje Ci cierpliwości i zrozumienia bliskich, źle zachowujesz się w swoim domu i musisz to zmienić.

Samobójstwo byłego partnera (partnerki)

Sen, że Twój były partner popełnia samobójstwo pokazuje, że Ci na nim zależy. Ukrywasz coś lub żałujesz jakiegoś zachowania wobec niego. Istnieje otwarta rana, która musi zostać wyleczona, aby zakończyć ten cykl waszego życia.

Samobójstwo kochanka (kochanki)

Sen oznacza, że istnieje duży problem w Twoim obecnym związku lub między Twoim partnerem a najbliższymi. Ten konflikt uderza bezpośrednio w Ciebie. Jedna z zaangażowanych w konflikt osób może czuć się uwięziona, bezradna.

Samobójstwo krewnego

Sen o samobójstwie krewnego ujawnia nadmiar troski o tę osobę w życiu realnym. Pokazuje, że darzysz ją wielką miłością, ale to uczucie sprawia, że jesteś zestresowany i powoduje niepokój i strach przed możliwą jej utraty. Bądź odpowiedzialny za własne emocje. Nie możesz kierować życiem innych.

Samobójstwo znajomego

Sen, że ktoś kogo znasz popełnia samobójstwo ujawnia, że masz wiele problemów, co wpływa na Twoje kontakty z innymi ludźmi. Skoncentruj się na swoich celach, aby się nie zgubić. Przejmij kontrolę nad własnym życiem i staraj się realizować swoje projekty i marzenia, a problemy rozwiązuj na bieżąco.

Samobójstwo nieznajomego

Obserwowanie nieznanego popełniającego samobójstwo we śnie ma pozytywne znaczenie. Wskazuje, że Twoje problemy będą szybko rozwiązane. Możesz odetchnąć z ulgą. Staraj się załatwiać wszystkie sprawy pokojowo i do końca.

Samobójstwo przyjaciela

Znaczenie snu sygnalizuje, że ktoś bardzo bliski potrzebuje Twojej pomocy, a Ty nie jesteś obecny w życiu tej osoby. Szukaj kontaktu z tym przyjacielem, którego z jakiegoś powodu porzuciłeś lub od którego się oddaliłeś i nie odmawiaj mu żadnej pomocy.

Jeśli po przebudzeniu masz poczucie winy oznacza to, że musisz przejrzeć swoje priorytety i zastanowić się kto jest naprawdę ważny w Twoim życiu. Poświęcaj więcej czasu innym.

Samobójstwo wroga

Sen o samobójstwie wroga pokazuje, że próbujesz uniknąć gniewu. Nie możesz swobodnie wyrażać swoich uczuć. Twoje milczenie może wynikać z tego, że musisz zachować pozory w miejscu pracy lub utrzymać w tajemnicy związek. Zastanów się, jak długo wytrwasz w takim napięciu.

Samobójstwo księdza

Sen o samobójstwie księdza wskazuje, że odchodzisz od swoich przekonań religijnych. Jesteś w okresie duchowej transformacji. Postać kapłana reprezentuje zmniejszenie znaczenia dla Ciebie tradycyjnych symboli związanych z kulturą i wiarą.

Samobójstwo prezydenta

Sen, że prezydent popełnia samobójstwo oznacza, że sprawy polityczne nie idą w dobrym kierunku. Pokazuje też, że powinieneś być bardziej elastyczny w swoich poglądach politycznych. Może również wskazywać, że nie wykorzystujesz całego swojego wewnętrznego talentu i potencjału, aby przejąć kontrolę nad swoim życiem zawodowym.

Samobójstwo terrorysty

Sen reprezentuje strach przed doświadczaniem rzeczywistości. Przejawia również niepewność co do przyszłości i strach przed nieznanym, które może nadejść.
Ponadto Sennik twierdzi, że prowadzisz w sobie wojnę, np. między rozumem a emocjami. Często masz wątpliwości co do tego, co powinieneś zrobić lub czego nie powinieneś zrobić. Szukaj wsparcia u przyjaciela.

Zbiorowe samobójstwo

Sen jest zaproszeniem do refleksji nad sobą i wpływem innych na Twoje życie.
Może osoby widziane we śnie potrzebują rozwiązania zaległych problemów lub spotkania.
Inne znaczenie snu sugeruje, że jesteś wyczerpany zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Poświęć chwilę na odpoczynek, spróbuj zrelaksować się tak jak lubisz, by odzyskać energię. Unikaj na razie ludzi, pozostań sam, dopóki nie poczujesz się silniejszy. Zrób sobie przerwę i staraj się osiągnąć komfort ciała, umysłu i ducha.

List samobójcy

Sen o liście samobójczym pokazuje, że poszukujesz wyzwolenia. Zwykle oznacza, że musisz pozbyć się ograniczających przekonań, postaw i starych sposobów działania i myślenia.
Może również wskazywać, że dystansujesz się emocjonalnie od kogoś lub czegoś. Zastanów się nad wydarzeniami, które powodują gniew i zaburzenia i wykorzystaj swoje umiejętności, aby je oddalić od siebie.

Znaczenie snu: samobójstwo

 • Widzieć samobójstwo (być świadkiem samobójstwa) – ktoś potrzebuje Twojego wsparcia
 • Próba samobójcza – pilnie potrzebujesz zmian w życiu
 • Nieudane samobójstwo – będziesz miał długie i szczęśliwe życie
 • Popełnić samobójstwo –  jakaś sytuacja będzie wymagała od Ciebie wiele wysiłku
 • Samobójstwo podczas jazdy samochodem – pomyśl zanim powiesz
 • Rzucić się pod pociąg – nie chcesz zaakceptować nowości
 • Skoczyć z budynku (z okna) – chcesz uciec od  konfliktów
 • Skoczyć z dachu – nie daj się zwieść pozorom
 • Samobójstwo bronią (strzelić w głowę, w serce) – chcesz skończyć z czymś, co powstrzymuje Twój rozwój
 • Samobójstwo nożem – chcesz oczyścić się z czegoś
 • Otruć się – zwróć uwagę na zdrowie
 • Powiesić się – sam zmagasz się z problemami, bo nikomu nie ufasz
 • Podpalić się – musisz odpocząć, przezwyciężyć lęki i rozwiązać każdy problem
 • Samobójstwo na schodach (upadek ze schodów) – doznasz poczucia niesprawiedliwości
 • Samobójstwo w pracy – skup się na swojej pracy
 • Samobójstwo ojca – zastanów się nad relacją ze swoim ojcem
 • Samobójstwo matki – potrzebujesz matczynej opieki
 • Samobójstwo brata (siostry) – czujesz się niezadowolony ze swojego życia
 • Samobójstwo dziecka – odetnij się od traumatycznej przeszłości
 • Samobójstwo syna (córki) – zwróć większą uwagę na potrzeby swoich dzieci
 • Samobójstwo partnera (partnerki, żony, męża) – źle zachowujesz się w swoim domu
 • Samobójstwo byłego partnera (partnerki) – żałujesz jakiegoś zachowania, rozlicz przeszłość
 • Samobójstwo kochanka (kochanki) – masz konflikt w związku
 • Samobójstwo krewnego – nie możesz kierować życiem innych
 • Samobójstwo znajomego – problemy rozwiązuj na bieżąco
 • Samobójstwo nieznajomego – Twoje problemy będą szybko rozwiązane
 • Samobójstwo przyjaciela – ktoś bliski potrzebuje Twojej pomocy
 • Samobójstwo wroga – ukrywasz swoje uczucia
 • Samobójstwo księdza – odchodzisz od swoich przekonań religijnych
 • Samobójstwo prezydenta – powinieneś być bardziej elastyczny w swoich poglądach politycznych
 • Samobójstwo terrorysty – boisz się przyszłości
 • Zbiorowe samobójstwo – jesteś wyczerpany psychicznie i fizycznie, koniecznie odpocznij
 • List samobójcy – chcesz się wyzwolić, pozbyć ograniczeń

Sennik mistyczny – samobójstwo

Symbol ten zapowiada, że doznasz jakiegoś nieszczęścia przez swoje zachowanie i będzie to wyłącznie Twoja wina.

Znaczenie snu samobójstwo
Znaczenie snu samobójstwo

Jeśli śni Ci się, że popełniasz samobójstwo, jest to znak, że na jawie Twoje problemy zaczynają Cię przerastać i jeśli tak dalej pójdzie, kompletnie się z ich powodu załamiesz.

Gdy we śnie nakłaniasz kogoś do samobójstwa, oznacza to, że masz duże tendencje do wpadania w szpony szkodliwych nałogów.

Jeśli we śnie widzisz samobójcę, zapowiada to, że wkrótce spotkasz na swej drodze jakąś niezrównoważoną osobę.

Samobójstwo
Samobójstwo
Oceń sennik

Znaczenie snu Samobójstwo

Opisz swój sen związany z symbolem Samobójstwo i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen