sennik schody

Schody

Sen o schodach oznacza zwykle rozwój i wzrost. Sen reprezentuje Twoje zachowanie na pewnym etapie życia. Warto zwrócić uwagę na szczegóły snu, bo one wskazują, co dzieje się w danej sytuacji, czy możesz iść do celu, czy coś Cię powstrzymuje lub blokuje Twoje ruchy.

Sennik schody

wchodzić po schodach

Schody w górę (wchodzić po schodach)

Sen oznacza, że wkrótce dotrzesz do wyznaczonego celu lub zrealizujesz swoje marzenie. Przed Tobą mogą pojawić się jakieś trudności, ale nie powinieneś się załamywać ani poddawać, bo Twój cel jest już bardzo blisko.

Jeśli wszedłeś na szczyt schodów oznacza to, że spełnienie Twoich życzeń i projektów właśnie się rozpoczyna.

Sposób, w jaki zachowujesz się na schodach, może obrazować, jak zachowujesz się na tym etapie swojego życia. Jeśli wspinasz się powoli, krok po kroku, możesz skupić się na posuwaniu się naprzód, byciu lepszą osobą lub dążeniu do pożądanego celu. Jeśli idziesz szybko lub przeskakujesz schodki, Sennik napomina: bądź ostrożny, do wszystkiego trzeba dojść pokonując kolejne etapy drogi. Inne znaczenie snu mówi o tym, że żyjesz z głową w chmurach. Zejdź na ziemię.

Jeśli szedłeś po schodach do pracy, Sennik stwierdza, że potrzebujesz ciszy, spokoju, a będziesz cieszyć się zwiększonymi zyskami.

Schody w dół (schodzić po schodach)

Sen może być oznaką trudności w pracy lub w życiu osobistym. Sennik radzi: zachowaj czujność. Dokonaj diagnozy i oceny swojego życia. Jakie są Twoje finanse? Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa? Czy dbasz o swój związek? Sen, że schodzisz po schodach, wskazuje na spadek w  niektórych dziedzinach życia. Przygotuj się odpowiednio, aby zapobiec poważnym stratom. Być może będziesz musiał coś zmienić, ocenić, przemyśleć. Czasami trzeba zrobić dwa kroki do tyłu i jeden krok do przodu, aby osiągnąć cele.

Inni ludzie na schodach

Widok innych osób korzystających ze schodów jest znakiem, że musisz porzucić wygodę lub rutynę i szukać nowych ścieżek do realizacji swoich projektów. Być może masz poczucie, że inni mają lepiej, mają coś czego Ty nie masz, jest im łatwiej. To błędne myślenie tylko Cię osłabia i zniechęca. Pomyśl, co zrobić, by osiągnąć to co chcesz. Skup się, a znajdziesz sposób.

Nie móc wejść na schody (zejść ze schodów)

Zastanów się, czy czegoś się nie obawiasz w realnym życiu, np. opuścić dom rodziców, podjąć ważną decyzję, podjąć się nowych obowiązków. Musisz zrobić ten krok, by pójść dalej. Dobrze więc przemyśl co i jak zrobić i nie cofaj się przed wyzwaniami i odpowiedzialnością.

Sen może też ostrzegać, że sytuacja, w której się znajdujesz, wymaga refleksji. Sen może symbolizować także strach przed tym co przed Tobą, np. nowym etapem życia, jakimś wydarzeniem.

schody w snach

Popychać kogoś na schodach

Sennik tłumaczy, że jest ktoś, kto jest odpowiedzialny za Twój ruch, Twoje postępowanie lub podejmowanie decyzji. Zastanów się nad tym, jaki jest Twój związek z tą osobą w codziennym życiu. Co należy zmienić, abyś mógł realizować samodzielnie swoje cele. Jeśli to Ty popychasz kogoś na schodach w swoim śnie, zastanów się nad swoją relacją z tą osobą. Czego jej zazdrościsz? Jak ją postrzegasz? Zmień swoje postępowanie i działania, by nie wywoływać konfliktów.

Upadek ze schodów (spaść ze schodów)

Znaczenie snu można odczytać jako upomnienie, by nie być zbyt surowym dla przyjaciół lub kolegów. Sennik zaleca, być pamiętał, że każda zmiana w życiu, niezależnie od tego, czy jest to awans w pracy, czy przeprowadzka do wygodniejszego domu, może wywołać strach. Wszystkie wygrane zawsze wiążą się ze stratami, ale wątpienie w swoje umiejętności Ci nie pomoże. Pewność siebie jest jedną z największych zalet, jakie można mieć. Uwolnij się od toksycznych myśli.

Być może Twój stosunek do życia (lub pewnego jego obszaru) nie jest odpowiedni. A konsekwencją tego niedojrzałego lub lekkomyślnego zachowania może być upadek. Zastanów się dobrze nad swoim postępowaniem.

Kręte schody

Sen przewiduje, że nawet jeśli napotkasz wiele trudności, przezwyciężysz je.

Sen może też reprezentować Twój postęp.

Inne znaczenie snu sugeruje, że popełniasz te same błędy. Musisz zastanowić się nad tym co powoduje, że utknąłeś w miejscu.

Ruchome schody

Ten rodzaj snu oznacza ruch, który pochodzi z wnętrza, ze stanów emocjonalnych i świadomości. Zachowaj spokój, ponieważ sen wskazuje, że już idziesz właściwą ścieżką i wystarczy tylko wyjaśnić kilka wątpliwości.

Drewniane schody

Sen podpowiada, że warto przyjrzeć się swoim planom i działaniom. Być może postępujesz niewłaściwie, a może to co robisz jest nietrwałe i nie przyniesie oczekiwanego efektu. Sen może też być sygnałem, że uda Ci się uniknąć jakiejś nieprzyjemnej sytuacji.

Kamienne schody

Sen oznacza, że twardo stąpasz po ziemi, budujesz trwałe relacje, a Twoja praca przynosi konkretne efekty. Sen symbolizuje postęp i sukces. Być możesz pracujesz nad czymś, co będzie trwałe i znaczące dla Twojej społeczności lub Twoich bliskich.

sen o schodach

Zepsute (zniszczone) schody

Możesz doświadczać niestabilności emocjonalnej. Ważne jest, aby szukać źródła tego problemu. Może to być tylko chwilowe odczucie lub problem, który wymaga rozwiązania i spokój powróci. Możesz nie mieć jasności co do tego, jakie kolejne kroki podjąć, aby osiągnąć określony cel. Spróbuj przeanalizować sytuację i szukaj rozwiązań, by wydostać się z przestoju.

Żadna ścieżka nie jest prosta, a przeszkody zawsze będą się pojawiać. Spójrz na swoje życie zawodowe i finansowe i zadbaj, by nie zaskoczyło Cię coś nieprzewidzianego.

Znaczenie snu: schody

 • Schody w górę (wchodzić po schodach) – wkrótce dotrzesz do wyznaczonego celu
 • Schody w dół (schodzić po schodach) – mogą pojawić się trudności
 • Inni ludzie na schodach – szukaj nowych ścieżek do realizacji swoich projektów
 • Nie móc wejść na schody (zejść ze schodów) – nie cofaj się przed wyzwaniami
 • Popychać kogoś na schodach – bądź bardziej samodzielny i niezależny
 • Upadek ze schodów (spaść ze schodów) – nie wątp w siebie
 • Kręte schody – przezwyciężysz trudności
 • Ruchome schody – zachowaj spokój, wyjaśnij wątpliwości
 • Drewniane schody – przyjrzyj się swoim planom i działaniom
 • Kamienne schody – twardo stąpasz po ziemi
 • Zepsute (zniszczone) schody – postaraj się odnaleźć spokój

Sennik mistyczny – schody

Gdy we śnie widzisz schody, jest to sygnał od Twej podświadomości, byś zaczął bardziej troszczyć się o swą reputację, bo na razie nie jest ona najlepsza bądź z jakiegoś powodu jest narażona na poniesienie uszczerbku.

Znaczenie snu schody
Znaczenie snu schody

Jeśli śnisz, że wchodzisz po schodach na górę, zapowiada to, że zaczniesz cieszyć się złą sławą.

Gdy wbiegasz po schodach, jest to zapowiedź niepomyślnych wiadomości, jakie niebawem otrzymasz i które całkiem zepsują Ci samopoczucie.

Kiedy śni Ci się, że schodzisz po schodach, jest to znak, że wkrótce będziesz u kogoś mile widzianym gościem.

Jeśli we śnie siedzisz na schodach, zapowiada to znaczące polepszenie się Twej sytuacji.

Gdy śnisz, że spadłeś ze schodów, jest to znak, że zdołasz odzyskać swą dobrą reputację, którą postradałeś z powodu swej lekkomyślności.

Marmurowe schody pojawiające się w Twoim śnie to znak, że będziesz żył w dobrobycie.

Schody
Schody
5/5 - (1)

1 sen

Znaczenie snu Schody

Opisz swój sen związany z symbolem Schody

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen