sennik dzikie zwierzęta

Sen o ataku dzikiego zwierzęcia

Sen o ataku dzikiego zwierzęcia
Sen o ataku dzikiego zwierzęcia

Sny tego rodzaju zwykle wywołują w nas jak najbardziej negatywne odczucia, ponieważ nigdy nie są przyjemne i zazwyczaj w jeszcze jakiś czas po przebudzenie nie możemy przyjść do siebie.

Sennik dzikie zwierzęta

Chodzi tu najczęściej nie tylko o to, że goni nas czy atakuje groźne, niebezpieczne zwierzęta, ale też w snach tego typu bardzo często pojawia się pełna napięcia i grozy atmosfera, która potęguje u nas negatywne odczucia, zarówno we śnie, jak i na jawie.

Interpretowanie snów o ataku dzikiego zwierzęcia

Dzikie zwierzęta atakują : sny tego rodzaju najczęściej pojawiają się u dzieci, które w postaci potworów uosabiają rozmaite lęki, bo inaczej nie potrafią ich określić. Związane jest to zwykle z przeżywanymi na jawie nowościami i wszelkimi doświadczeniami, które powodują u dzieci stres.

Naukowcy udowodnili, że tego rodzaju sny najczęściej przydarzają się chłopcom, co oczywiście nie oznacza, że nie miewają ich także dziewczynki, tak samo zresztą jak ludzie dorośli, oni bowiem także czasami śnią o ataku jakiegoś zwierzęcia. Jest to wówczas metafora pragnień, jakie znajdują się w człowieku w ukryciu, tak, że może nawet ich sobie nie uświadamiać.

Zazwyczaj po interpretacji tego rodzaju snu możemy dojść do wniosku, że przedmiot naszych obaw znajduje się w nas samych, ale może nie do końca rozumiemy potrzeby czy popędy, jakie odczuwamy i nie akceptujemy ich właśnie dlatego.

Wszystkie te sprzeczności utrudniają nam normalne życie, co znajduje wyraz w naszym śnie. Dlatego możemy być prawie pewni, że sen taki pojawi się u nas wówczas, gdy będziemy hamować lub ukrywać w sobie swe żądze i chęci, które wydadzą nam się sprzeczne z panującymi obyczajami społecznymi.

Przy interpretowaniu snu, w którym atakuje nas jakieś dzikie zwierzę nie musimy wcale brać pod uwagę jego gatunku, gdyż nie ma to praktycznie żadnego znaczenia, zresztą często w takich snach nie jesteśmy w stanie określić, jakie zwierzę nam zagraża.

Znacznie ważniejsze dla interpretacji symbolu jest to, jak owo zwierzę się zachowuje, czy mamy z nim jakiś kontakt, a już najważniejsze są wszelkie zachowania, jakie na jawie można uznać za nietypowe. Dokładne zanalizowanie takich szczegółów na pewno wydatnie pomoże nam zbliżyć się do znalezienia odpowiedzi na pytanie, czego mógł dotyczyć ów sen, uda nam się może odnieść wydarzenia w nim ukazane do naszych realnych doświadczeń czy dopatrzymy się we śnie nawiązań do znanych nam osób.

Interpretowanie snu o ataku dzikiego zwierzęcia według Freuda

Freud pojawianie się we śnie wszelkich bestii, dzikich zwierząt i potworów ścigających czy atakujących osobę śniącą tłumaczył w typowy dla siebie sposób.

Uważał, że stworzenie to jest wyrazem pragnień, jakie osoba ta żywi, głównie związanych z jej popędem seksualnym, które uważa za naganne moralnie lub niedobre z punktu widzenia społeczeństwa, w jakim żyje, dlatego obawia się ich, być może tylko podświadomie.

Freud uważał, że ludzie tłumią w sobie wiele pragnień i potrzeb związanych z ich libido i pragnienia te oraz potrzeby znajdują ujście dopiero w snach, gdy mogą wydostać się na zewnątrz z głębszych partii umysłu, w który zostały zepchnięte.

Interpretowanie snu o ataku dzikiego zwierzęcia według Junga

Jung uważał, że dzikie zwierzęta pojawiające się we śnie mają duże znaczenie i bogatą symbolikę – w tym punkcie zgadzał się ze swym nauczycielem, Freudem, jednak w dalszej części istniały między ich poglądami zasadnicze różnice.

Jung wskazywał na znaczenie dzikich zwierząt jako symboli sennych w kulturze i ich obecność w mitach, gdzie również symbolizowały tajemnice kryjące się w nieświadomych częściach ludzkiego umysłu, wiążąc się z archetypem Cienia.

Na podstawie nauk Junga można wysnuć wniosek, że im bardziej śniąca się człowiekowi bestia jest straszna i wzbudza w nim przerażenie, tym mocniej osoba śniąca odżegnuje się od posiadanej intuicji i instynktów, które próbują przejąć nad nią kontrolę w realnym życiu, gdyż z jakiegoś powodu uważa, że nie jest to właściwe.

Można też stwierdzić, że fakt, iż śniący zapamiętał ów sen zamiast zepchnąć go w głębsze partie umysłu, do których nie miałby dostępu, świadczy o tym, że chce zająć się tą kwestią i rozprawić się z nią raz na zawsze, ale jeszcze może nie jest na to w pełni gotów.

Sen o ataku dzikiego zwierzęcia
Sen o ataku dzikiego zwierzęcia

5/5 - (3)

3 komentarze

  1. Aneta
  2. Gosia

Znaczenie snu Sen o ataku dzikiego zwierzęcia

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o ataku dzikiego zwierzęcia i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen