Sen o aucie

Sen o aucie

Sen o aucie

Badania pokazują, że auta w różnych konfiguracjach śnią nam się dość często, zatem jest to ważny symbol senny, którego nie powinniśmy bagatelizować. Musimy przede wszystkim uważnie przyjrzeć się samochodowi, który jawi nam się we śnie, zwrócić uwagę między innymi na to, czy jest on nowy i piękny, czy też jest stary i w bardzo złym stanie.

Ważny jest też sposób prowadzenia auta, zwłaszcza jeśli robimy to samodzielnie, bowiem możemy prowadzić zgodnie z przepisami albo łamać je jeden po drugim. Istotne jest również, czy jedziemy nim sami, czy wieziemy kogoś, a jeśli tak, to kto to jest – czy ktoś obcy, czy znajomy i jakie uczucia to w nas budzi. Zresztą samopoczucie we śnie jest bardzo ważne niemal w przypadku każdego symbolu sennego.

Interpretowanie snów o aucie

Auto we śnie to symbol naszego ego, dlatego też zarówno stan samochodu, jak i podróż, którą nim odbywamy, pokazuje, jak wygląda nasze życie wewnętrzne na jawie. W innym kontekście auto może stanowić dla nas ostrzeżenie dotyczące naszego życia i sygnalizować, że zbliżają się jakieś problemy, którym będziemy musieli stawić czoła. Musimy to więc odnieść do naszej indywidualnej sytuacji, w jakiej znajdujemy się na jawie, może się bowiem okazać, że nie za dobrze kontrolujemy jakieś swoje sprawy, za dużo wzięliśmy na swoje barki albo na przykład przekraczamy jakieś granice i właśnie to ściągnie na naszą głowę owe kłopoty.

Jeżeli w naszym śnie pojawia się stary, zniszczony i zaniedbany samochód, może to oznaczać, że na jawie mamy bardzo niską samoocenę i możemy wcale sobie tego nie uświadamiać. Nowy i doskonale wyglądający samochód może zaś oznaczać, że jesteśmy bardzo pewni siebie i zawsze chcemy mieć to, na czym nam zależy, bez zważania na konsekwencje naszego postępowania.

Kiedy śni nam się, że prowadzimy auto i ktoś udziela nam wskazówek co do tego, jak mamy jechać, może to być znak, że na jawie nie czujemy się dobrze kiedy wiemy, że musimy brać odpowiedzialność za swe czyny i chętnie przekazalibyśmy kontrolę nad naszym życiem komuś innemu. Samochód, który stoi w miejscu mimo że kręcą się jego koła, to znak, że w rzeczywistym życiu czujemy się bezsilni wobec jakiejś sytuacji bądź ogólnie wobec tego, co dzieje się w naszym życiu lub też czujemy, być może tylko podświadomie, że utknęliśmy w martwym punkcie i nie jest nam z tym dobrze. Jeśli natomiast śni nam się, że jedziemy samochodem mimo iż nie potrafimy go prowadzić lub tracimy panowanie nad kierownicą, jest to znak, że na jawie odczuwamy jakiś lęk lub coś nas stresuje. Musimy wówczas zastanowić się, czy w naszym życiu właśnie nie dzieje się coś, na przykład nie zachodzą jakieś zmiany, które napawają nas niepewnością i obawą.

3 komentarze

  1. Zbigniew
    • Zbigniew

Znaczenie snu Sen o aucie

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o aucie

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen