Sen o awarii lub usterce

Sen o awarii

Sen o awarii

Sny o awarii lub usterce dotyczą zwykle tego, na czym najbardziej nam w danym momencie zależy – coś psuje się w najmniej odpowiedniej chwili, nie jesteśmy w stanie czegoś naprawić czy zmusić do działania i wywołuje to w nas negatywne emocje, wśród których najłagodniejszą jest frustracja.

Czasem wręcz może to dla nas stwarzać jakieś zagrożenie, na przykład gdy śni nam się, że chcemy przed kimś czy czymś uciekać samochodem, ale właśnie w tej chwili przestaje on działać.

Interpretowanie snów o awariach i usterkach

W przypadku tego rodzaju snów bardzo ważne są emocje, które nam towarzyszą, choć zwykle są one podobne – odczuwamy frustrację, gniew, bezsilność i poczucie bezradności wobec tego, co się dzieje, jako że nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić, nawet jeśli na jawie bez problemu rozwiązalibyśmy ów kłopot. Fakt, czy w ogóle zabieramy się do naprawienia usterki, wiele mówi o naszym życiu i o tym, w jaki sposób podchodzimy do problemów, które napotykamy na swej drodze. Jeśli od razu zabieramy się do działania, jest to znak, że tak samo zachowujemy się na jawie, próbując od razu poradzić sobie z problemem, jeśli zas nic nie robimy, oznacza to, że w realnym życiu przeczekujemy gorszy okres, nie starając się nawet wyjść z jakąś inicjatywą.

Jeśli śni nam się, że zepsuł nam się komputer, którego właśnie potrzebowaliśmy do pracy, jest to znak, że na jawie jesteśmy całkowicie pochłonięci jakąś sprawą, z którą nie potrafimy się uporać, przez co możemy zaniedbywać wszystkie inne kwestie w swoim życiu.

Awaria pojawiająca się we śnie może też oznaczać, że nasza podświadomość wyczuwa, iż zbliżają się do nas kłopoty zdrowotne, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Jeśli dodatkowo sny te się powtarzają, jest to sygnał od naszej podświadomości, że jesteśmy w stanie zapobiec tym kłopotom, na przykład udając się do lekarza, zdecydowanie powinniśmy więc to zrobić.

Interpretowanie snów o awarii według Freuda

Freud większość przedmiotów uważał za symbole falliczne, do których na przykład należy samochód. Sen o awarii można więc na podstawie jego nauk wyjaśnić jako podświadomy lęk osoby śniącej przed problemami z potencją.

Interpretowanie snów o awarii według Junga

Na podstawie nauk Junga można stwierdzić, że sny, w których śniący próbuje naprawić usterkę lub usunąć awarię, oznaczają, że na jawie toczy on walkę z ogarniającymi go złymi emocjami albo niedobrym nastawieniem do otoczenia, przy czym walka ta rozgrywa się tylko w jego podświadomości, z czego nie zdaje sobie sprawy.


Znaczenie snu Sen o awarii lub usterce

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o awarii lub usterce

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen