ktoś chce mnie zabić

Sen o byciu ofiarą zbrodni

Sny tego rodzaju z reguły budzą w nas silne emocje, zwłaszcza jeżeli śni nam się, że ktoś próbuje nam odebrać życie czy nawet do tego dochodzi, gdyż takie wersje tego snu również mogą się u nas pojawiać.

Sennik ktoś chce mnie skrzywdzić, zabić

Zazwyczaj wszystkie próby udaremnienia danej zbrodni spełzają na niczym i nie udaje nam się tego uniknąć, co tylko pogłębia u nas poczucie stresu i frustrację, które możemy odczuwać jeszcze przez długi czas po przebudzeniu.

Interpretowanie snów o byciu ofiarą zbrodni

Ktoś chce mnie zabić : jeśli śni nam się, że ktoś popełnia na nas zbrodnię polegającą na uśmierceniu nas, jest to znak, że na jawie żywimy wielkie pragnienie życia i korzystania z niego pełnymi garściami.

Może to także oznaczać, że pomijamy coś ważnego, co na przykład niegdyś stanowiło sens naszego życia lub powinno stanowić, a przynajmniej tak uważamy podświadomie, ale obecnie bagatelizujemy to, skupiając się na daleko mniej ważnych czynnościach.

I wreszcie, może to być znak, że winimy innych za niepowodzenia, których doznajemy czy też nieszczęścia, które nas dotknęły, mimo iż jest to wyłącznie wina naszych zaniedbań czy błędów, które popełniliśmy, czy to z powodu braku umiejętności, czy z innych względów.

Sen o byciu ofiarą zbrodni
Sen o byciu ofiarą zbrodni

jestem ofiarą zbrodni, przestępstwa : kiedy śni nam się, że jesteśmy ofiarą jakiegoś przestępstwa, na przykład kradzieży, może to być sygnał od naszej podświadomości, że na jawie dajemy się komuś wykorzystywać, mimo iż czujemy, że jest to złe i nie czujemy się dobrze w takiej sytuacji. Może to także być znak, że ktoś trzyma nad nami kontrolę czy nawet terroryzuje nas, a my nie potrafimy wyzwolić się spod tego wpływu, wcale nie z powodu strachu, ale z powodu zbyt małej pewności siebie.

Zwłaszcza jeśli śni nam się, że ktoś atakuje nas w celach seksualnych, może to oznaczać, że na jawie ktoś nas upokarza i poniża, a my czujemy się z tym fatalnie, ale wydaje nam się, że nic nie możemy na to poradzić.

Nasza podświadomość namawia nas poprzez ten sen do podjęcia jakiejś inicjatywy i wyzwolenia się z tej patowej sytuacji, która ma fatalny wpływ na nasze samopoczucie, choć sprawę z tego możemy sobie zdawać jedynie podświadomie.

Być ofiarą napaści seksualnej : sen o byciu ofiarą seksualnej napaści może też sygnalizować, że jesteśmy nadmiernie ulegli wobec otoczenia i nie potrafimy walczyć o swoje czy upominać się o coś, co nam się należy, co z pewnością nie wychodzi nam na dobre. Wszystko to zaś jest wynikiem naszej zbyt małej pewności siebie i wątpliwości co do własnej wartości, nad czym koniecznie musimy popracować.

Znaczenie snu : być ofiarą zbrodni

Jeśli zatem śni nam się, że jesteśmy ofiarą jakiejś zbrodni, nie powinniśmy bynajmniej upatrywać w tym ostrzeżenie, że rzeczywiście coś takiego może nam się przydarzyć, bo jest to jedynie znak od naszej podświadomości, że musimy zmienić swoje nastawienie do otoczenia i być bardziej przebojowi, bo inaczej wiele na tym stracimy, także jeśli chodzi o poczucie własnej wartości, które przez takie postępowanie zawsze będzie znikome.

Jednak jeśli sny tego rodzaju pojawiają się u osób, które na jawie przeżyły coś podobnego, są one z pewnością wynikiem stresu pourazowego.

Często jednak terapeuci wykorzystują tego rodzaju sny u osób, które zdecydowały się podjąć kurację, do tworzenia nowego scenariusza wydarzeń, co pozwala uporać się z traumą oraz odbudować w sobie poczucie własnej wartości.

Interpretowanie snów o byciu ofiarą zbrodni według Freuda

Freud uważał, że jeśli komuś śni się, że jest ofiarą jakiegoś ataku, niekoniecznie seksualnego, to jest to najlepszy dowód na to, iż osoba ta podświadomie podporządkować się w sferze seksualnej napastnikowi lub komuś na jawie, kogo napastnik wyobraża we śnie.

Ponieważ inicjatywa należy do napastnika i jest on silniejszy, a osoba atakowana nie jest w stanie się przed nim bronić, odpowiedzialność za to, co się stanie, leży w całości po stronie atakującego. Dzięki temu osoba poddająca się seksualnemu zniewoleniu (zazwyczaj kobietom przypisywano tego rodzaju pragnienia) nie musi czuć się winna ani mieć wyrzutów sumienia, nie ponosi też za to żadnej odpowiedzialności.

Interpretowanie snów o byciu ofiarą zbrodni według Junga

Jung uważał, że w dużej części snów pojawia się kompensacja, czyli śniący może robić rzeczy, których z jakichś powodów nie może zrobić na jawie, na przykład dlatego, że jest to sprzeczne z jego zasadami czy wychowaniem, jakie odebrał.

Agresja we śnie może zatem być objawem skrywanej na jawie agresji, która może znaleźć ujście jedynie w takiej formie, na jawie zaś jest tłumiona. O nasileniu tego zjawiska może świadczyć powtarzalność tego rodzaju snów, co każe domyślać się, że śniący, mimo iż stara się tłumić emocje, jakich doznaje, ma spory problem z zapanowaniem nad nimi i z dojściem do ładu z samym sobą.

Sen o byciu ofiarą zbrodni
Sen o byciu ofiarą zbrodni

5/5 - (3)

7 komentarzy

  1. Kasia
  2. Ona
  3. Tosia
  4. Alicja
  5. Hanna
  6. Oliwia

Znaczenie snu Sen o byciu ofiarą zbrodni

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o byciu ofiarą zbrodni i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen